Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бързо решение за проблемите с GPS-а на Samsung Galaxy S
#51

DAMN3D написа:хубава работа, ама тази сапунерка нещо много трудно намира ГПС сигнал :unknw: общо взето само с помоща на интернет и след това си бачка, ама докато зацепи........можете ли да ми помогнете с някое съветче??

А каква програма ползваш за навигация?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
Аксесоари
#52

iGO. Може ли нещо от нея да е? В нея да е проблема :unknw:
Цитирай
#53

DAMN3D написа:iGO. Може ли нещо от нея да е? В нея да е проблема :unknw:

Сложи Co-Pilot, Sygic Aura - те работят много по-бързо.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#54

аз съвсем не бях очарован от сиджик като работа и като интерфейс.
с коя версия на андроид си и пробва ли някой от начините за подобряване работата на gps-а?

Samsung Galaxy S i9000 / ROM: Alliance Base Rom JW6 / Kernel: DarkCore_4.6.1_JW4 / Baseband: XXJW4 / Lagfix: enabled
скоро iPhone за разнообразие Smile
Цитирай
#55

nixx написа:аз съвсем не бях очарован от сиджик като работа и като интерфейс.
с коя версия на андроид си и пробва ли някой от начините за подобряване работата на gps-а?

Има 2 варианта на Sygic:

1. Sygic Aura - сега е с новото име Sygic GPS Navigation 11.0.2
2. Sygic Mobile Maps 10 v8.24

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#56

моя грешка. аз имах Mobile Maps версията Smile

Samsung Galaxy S i9000 / ROM: Alliance Base Rom JW6 / Kernel: DarkCore_4.6.1_JW4 / Baseband: XXJW4 / Lagfix: enabled
скоро iPhone за разнообразие Smile
Цитирай
#57

nixx написа:моя грешка. аз имах Mobile Maps версията Smile

Aura-та е много бърза, особено пуснат интернет (WiFi или този на оператора - няма значение) и само за 3 секунди локализира.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#58

И аз вчера имах проблем с GPS-a на галактиката ми.Пускам CoPilot-a и ..........нищо ( пише отдолу-няма сигнал ).Как ли не го въртех и суках не ще и не ще.С пуснат GPS и мобилен нет и не ще,даже и иконката на GPS-a не се показва.Най-интересното беше,че и GPS Aids не можа да захапе нет и да си дръпне нужните данни ( това го пробвах през 2G-то защото там където бях 3G няма.Прибрах се вечерта и през WIFI-то GPS Aids-а се върза,дръпна си каквото му трябваше и в стаята хвана 7 спътника,а CoPilot-a ме позиционира до блока.Тоя номер ми го направи още веднъж преди време.Със стоков JVQ съм и не е рутнат телефона.

 GALAXY NOTE 9 / GALAXY S 22 ULTRA
Цитирай
#59

Здравейте днеска си сложих IGO -то и ми върви добре само дето промених настроиките сложих Ассuracy на 200 отначало беше на 50 и все губеше сигнал но със 200 и нямам никакви проблеми друго не съм пипал.
Цитирай
#60

Колеги имам проблем.Качих навигация iGOMyWay_8.4.2.139242_800x480_MotoGIS на Самсунг галакси и два дена работи без проблем но на третия отказа Навигацията си тръгва но търси спътника около 7-8 секунди и спира да ми показва иконката на спътника.Навигацията казва че търси спътник и толкова, не го намира.
Цитирай
#61

lider написа:Колеги имам проблем.Качих навигация iGOMyWay_8.4.2.139242_800x480_MotoGIS на Самсунг галакси и два дена работи без проблем но на третия отказа Навигацията си тръгва но търси спътника около 7-8 секунди и спира да ми показва иконката на спътника.Навигацията казва че търси спътник и толкова, не го намира.
А заедно с навигацията включваш ли и GPS-a.

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#62

Да разбира се.Интересното е че и картите на гоогле не искат да се заредят от ГПС.
Цитирай
#63

Какво си инсталирал скоро? Ако нищо - май си за reset :unknw:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#64

Нищо не съм инсталирвал и това с резета не ми харесва телефона е на 10 дена.
Цитирай
#65

lider написа:Нищо не съм инсталирвал и това с резета не ми харесва телефона е на 10 дена.
Щом е на 10 дена значи нямаш кой знае какво на него та не ти пречи да му направиш един ресет да видиш дали ще се оправи.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#66

Аз си качих Иго и съм доста доволен намираме точно кадето съм Smile но немога да разбера дали ми взима пари гпс-а ? нещо ми се покачва сметката Smile ?

Samsung Galaxy S 2.3.5
Цитирай
#67

dumboi написа:Аз си качих Иго и съм доста доволен намираме точно кадето съм Smile но немога да разбера дали ми взима пари гпс-а ? нещо ми се покачва сметката Smile ?
може да ти взима пари ако си включил интернета, а той ти е платен (нямаш безплатен в абонаментния план към мобилния оператор). но ако ти е включен интернета igo ти е най-малкия проблем Big Grin
иначе може да си изключиш интернета за спомагане на gps-а и да оставиш да те локализира само по спътници. а самото igo не харчи интернет за друго освен за локализиране

Samsung Galaxy S i9000 / ROM: Alliance Base Rom JW6 / Kernel: DarkCore_4.6.1_JW4 / Baseband: XXJW4 / Lagfix: enabled
скоро iPhone за разнообразие Smile
Цитирай
#68

Здравейте, искам да споделя какво се случи с моя GPS! До скоро за навигация използвах iGO MyWay_8.4.2.139242 , а за подобряване на работата съм качил GPSfix - за 5-10 мин. се закачах и сигналът се държеше сравнително стабилно и всичко беше наред.
Преди няколко дни реших да си сложа новата версия на iGOMyWay_v8.4.3.179971 и тя си работеше нормално, само GPSfix не я разпознаваше и пренасочва координатите само към Googlemaps. За да стаблизирам работата на GPS-a в движение реших да търся подобна програма на GPSfix и инсталирах GPS Esentials но не оправда очакванията ми, махнах я и се почнаха проблемите. Пробвам да се закача ама не ще, на открито без сгради наоколо вижда само един два сателита и дотам. Настройките на Ассuracy са на 200 в LBS Test Mode, пробвах всички тестове, рестартирах телефона, вадих батерии и пак греда. След няколко часа опити реших да видя как ще се държи при свалени координати на спътниците и инсталирах GPS Aids. След като си свали данните се закачих почти веднага, след няколко часа пробвах пак и за 3-4 мин. се вързах. На сутринта при облачно време и слаб дъжд също се закачих и Gps-а работи нормално. Между другото да попитам при мен силата на сигнала измерен с GPS Test достига най-много до 40-45 при ясно и слънчево време, нормални ли са тези стойности?

GALAXY S - Gingerbread 2.3.4
Цитирай
#69

Има нещо ненормално в новата версия на igo-то,аз така и не можах да я подкарам на каптивейта-не лови сателити и това си е,къде ли не бърниках,колкото има спомагателни програми съм ги пробвала,не поиска да се закачи,а на ес двойката си хвана от воле за някакви секунди само.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#70

Здравейте.
Вчера сложих един къстъм ром Doctor V6 от xda-то но ми липсва в него програмката AngryGPS точно с помощта на която се правят описаните настройки на първата страница от темата. Иначе тази вечер реших да флашна и РОМа Simplicity тъй като в него видях че има един допълнителен файл за флашване с липсващите и премахнати програми от оригиналния РОМ предоставен от автора на Simplicity. Като го флашнах този файл на Simplicity Рома и се появиха настройките за GPS-а именно посредством AngryGPS. Преди това бях префлашнал този файл на другия Doctor V6 ром само с програмата AngryGPS но при набиране на кода за GPS-а не се стартира програмата иначе видях че се е инсталирала в system/app директоирята и дата директорията на телефона, та се чудя има ли някаква възможност да се стартира ръчно самата програма AngryGPS с помощта на шорткът или нещо подобно?
Цитирай
#71

Писането на Кирилица е задължително.

Никой няма да ти отговаря на латиница.
Цитирай
#72

Здравейте и от мен,значи искам да попитам как да влезна в менюто за настройките,понеже тези кодове не действат при мене Sad сървърът ми е north amerika pool нещо си,ии нз дали само това ми е причината да ме локва супер бавно,не съм си рутвал телефона,благодаря предварително . Smile

HTC Desire 601
Цитирай
#73

Потърси и други кодове, имаше ги във форума. За различните версии на Андроид са различни.
А от къде видя какъв ти е сървърът?

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#74

Видях го в GPS aids Smile И нищо от намереното за съжаление не проработи Sad

HTC Desire 601
Цитирай
#75

Инсталирах си първо GPS Aids, изтеглих XTRA данни.След това инсталирах Sygic GPS navigation, (от безплатните в Маркета). работи ми перфектно.В къщи хваща 5 сателита, но все пак сме на 5- ти последен етаж :-)
Навън позиционира с точност до метри.Проблема е че Sуgic- a казва че ще работи само до 27.02.2012 ,дотогава трябва да си я купя... :-(
Има ли някъде наистина безплатна версия?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)