Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Възстановяване на оригиналния ROM
#26

operator написа:
fackir написа:Здравейте сложих си този ром http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?...post425575 И сега не мога да го махна. Искам да го махна и да сложа оригиналния но не става. Можете ли да помогнете?
Няма никакъв проблем да смениш рома със стоков, стига да следваш стъпките в първия пост на темата. Ако нещо не е ясно, питай.

НЕ РАБОТИ! Аз и за това писах! Пак казвам, защото явно има значение. Рома ми не е оригинален, а преработен оригинален. Телефона е рутнат. На 1000% не става.
---
Сега ще обясня как го оправих. Сложих на картата bltool_signed.zip и го инсталирах през рековерито от менюто. После от отворелото се меню на bltool_signed.zip дадох да се включи защитата, след това инсталирах RUU_Marvel_S_HTC_Europe_2.13.401.2_Radio_47.23a.35.3035H_7.53.39.03M_release_225747_signed.ехе и изтрих делвин кеша. САМО ТАКА СТАВА! Всичко друго не работи ако искате да върнете по нов към стар РОМ, дори когато е преработен. Рома е по-горе посочения.
Цитирай
Аксесоари
#27

fackir написа:RUU_Marvel_S_HTC_Europe_2.13.401.2_Radio_47.23a.35.3035H_7.53.39.03M_release_225747_signed.ехе и изтрих делвин кеша. САМО ТАКА СТАВА! Всичко друго не работи ако искате да върнете по нов към стар РОМ, дори когато е преработен. Рома е по-горе посочения.
Радвам се, че се е оправил проблема. По същия начин е можело и 2.26.401.3 да се сложи.
Единственото условие за да сработи начина от първия пост е отключен HBOOT. При това флашване не играе никаква роля нито Root нито CWM Recovery нито вида на наличния Rom. Самия fastboot който се ползва, работи на ниво bootloader. Същия механизъм ползва и оригиналния RUU инсталер. С тази разлика, че за него е важно да е заключен HBOOT и версията, която инсталираш да е по-нова. Не зная какво се е объркало при теб, но повярвай не е от вида на рома.
Сега можеш да инсталираш без проблем RUU_Marvel_S_HTC_Europe_2.26.401.3_Radio_47.23e.35.3038H_7.57.39.10M_release_261695_signed.exe

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#28

Колеги Андроиди,
ще обясня по-подбробно какво направих, че стана мазало.
Телефонът е Wildfire S, както винаги преди да започна да го човъркам всичко си работеше.
Руутнах го (чрез Root-Assistant.exe - флашнах рековъри TWRP 2.2.1 (GSM Model), след това Perm root -> Run), ънлокнах му HBoot-а, направих SD картата златна (да не ми дава грешен CID), инсталирах Android 4.x като качих зип файл на SD картата (PG76IMG.zip) след това го стартирах в HBoot -> Recovery (стартира ми се Team нещо си) от там Wipe Cash, System Recovery, Devlik и след това Install->PG76IMG.zip и след 5 минути телефона тръгна, пуснах му команда през cmd sdk - adb shell pm setInstallLocation 2 .
Версията на Android обаче беше някаква орязана и жената не я хареса!
Попаднах на този сайт (защо не го открих още от началото!) в търсене на оригиналния ROM, свалих зип PG76IMG - Marvel_S_HTC_Europe_2.26.401.3_Radio_47.23e.35.3038H_7.57.39.10M.zip, и опитах същата процедура (качвам на sd картата, Wipe всичко и Install) обаче ми казва, че не може да отвори файла, пробвах и по-старата версия - същото!
Опитах стъпките от първия пост (отбелязвам че ги правя докато телефона е заредил HBoot, защото Android вече не се зарежда, та флашването на boot и system.img станаха в HBoot, само че ми се стори че system.img се флашна много бързо) и всичко стана както е описано. След последната точка обаче телефона се рестартира, изписа HTC на бял екран и си стои така вече час!
Някаква идея дали трябва да си стои така дълго време или просто си е забил, а аз си чакам като изтърсак?
Благодаря Ви!

ПП: Този форум, най-вероятно ще бъде изчетен от игла до конец от мен. Вече 2 HTC-та в семейството, а във форума, където и да зачета все полезно, синтезирано и точно инфо. Браво.
Цитирай
#29

@sypherBG,
За да нямаш този проблем, направи от Recovery отново Wipe на DATA, SYSTEM, BOOT, CACHE и EXT-SD разделите. Флашни си boot.img, system.img и recovery.img (оригиналното). След първото стартиране, можеш да върнеш по същия начин TWRP 2.2.1.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)