Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC HD2 как да инсталираме NAND Android Rom

Wipe от туулкита не съм правил.Само следвах стъпките които ми каза - 2. в туулкита избираш систем (MAGLRD) 400Mb и 5MB кеш
3. цъкаш на Repartition....На снимката съм отбелязал със червено стъпките които правя преди на натисна Repartition най-отдоло...Сигурно бъркам нещо,но правя всичко стъпка по-стъпка и само на радиото след рестарт след инсталирането на рома,дава грешка...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари

Направи стъпките с Wipe както съм ги написал. И от предното ми мнение ако пак не стартира.
Цитирай

(2015-11-15, 15:55:25)degman написа:  Направи стъпките с Wipe както съм ги написал. И от предното ми мнение ако пак не стартира.

Това wipe да го направя от  трицветния екран със програмата HD2 Toolkit?....Там има само един бутон и пише wipe (task29)...Или да направя през рекавърито wipe

пробвах всичко отначало и същата глупост,кернела дава грешка
Цитирай

През туулкита, къде съм написал да е през рековери?
Цитирай

(2015-11-15, 16:16:23)degman написа:  През туулкита, къде съм написал да е през рековери?

Тоя андроид ме побърка вече...wipe колега не съм правил през HD2 Toolkit...Превих през рекавърито wipe и хард ресет..От програмата колега не става да се направи wipe...След всичко което направих и имах даже и рекавъри вече натиснах от  HD2 Toolkit wipe (Task29) и всичко отиде по-дяволите.Светна бял екран със надпис HTC и до там...Колега във Toolkit, няма опция за wipe...Има само едно  wipe (Task29) и след натискането на това и следване на стъпките стана всичко е едно мазало...Значи обяснявам.Със стоков ром 1.66 съм..Започвам 1-HSPL 4.......2-wipe (Task29) светва бял екран HTC.....3-MAGLDR1.13.....След като инсталирам MAGLDR1.13 влизам в менюто USB Flasher и изчаквам малко..Отварям на компа програмата HD2Toolkit,избирам 400Mb и 5MB кеш и цъкам на Repartition...Изчаквам да завърши процеса,и вече имам Recowery 5.0.2.6..Влизам отново във MAGLRD,избирам AD Recovery от точка 8 и влизам в рекавърито.Сега в рекавърито избирам - advanced-Partition SD Card-2048,появява се нов прозорец и където е маркирано самичко т.е.-0М кликвам да продължи.....Стагам рома,инсталирам и БАМ,грешка на кернела..От 10 опита всичко ли правя грешно?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Това Wipe таск 29 се прави на трицветния екран! Следвай стъпките от първото ми мнение! Нещо не правиш както трябва.
Цитирай

(2015-11-15, 17:11:17)degman написа:  Това Wipe таск 29 се прави на трицветния екран! Следвай стъпките от първото ми мнение! Нещо не правиш както трябва.

При зареждане на MAGLDR винаги преди да зареди има надпис със червени букви  nand kernel open failed и след това зарежда MAGLDR..Това  Wipe таск 29 го правя точно на трицветния екран....Да не би проблема да е от партишъна на картата.През рекавърито правя един ext3 и фат32

Инсталирах NexusHD2-Froyo_V1.9G_NAND_update и всичко тръгна нормално.Отказах се от толкова десетки опити да се опитвам и опитвам да подкарам NexusHD2-JellyBean-CM10.2_V3.3....Само че имам проблем с паметта.От телефона ми показва SD карта свободно 5.47,но в телефона нямам почти никаква.Там показва свободно 36.91мб...Къде може да е проблема.Не знам но не е нормално да съм останал с толкова малко памет като съм инсталирал само един фейсбук
Цитирай

Фройо и джинджъра са така с тези партишъни които си направил, при тях май трябва два ext4(не съм сигурен, един път флашвах 2.3.5 само и при мен така стана). Сега както си с фройо флашни рома JB само през рековери с Wipe Data и трябва да тръгне.
Цитирай

(2015-11-15, 21:43:30)degman написа:  Фройо и джинджъра са така с тези партишъни които си направил, при тях май трябва два ext4(не съм сигурен, един път флашвах 2.3.5 само и при мен така стана). Сега както си с фройо флашни рома JB само през рековери с Wipe Data и трябва да тръгне.

Ами колега кажи как да влезна сега във Рекавъри режим,защото не мога след като съм инсталирал рома...Аз колега не знам за какво е изобщо тая карта с памет.Преди малко изключих телефона,махнах картата с памет,включих го отново без картата и си работи нормално.Та нали андроида се инсталира на картата или греша.То в моя случай и безз карта с памет телефона си бачка,то и без това нямам памет в телефона,изобщо за какво ми е тази карта памет Smile....Пък това колега което каза да пробвам да инсталирам JB,сега ще опитам.Можеш ли да разбереш как се правчт партишъните за да имам нормално памет в телефона ?
Цитирай

Ами да ти кажа честно(Wink)аз знам как се правят партишъните и през SD рековери и с компютър, въпроса е че рома NexusHD2 с който съм в момента и който ти искаш да сложиш не му трябват два ext4 партишъна при нанд инсталация. Тези партишъни ги е направило CWM рековерито. Та вземи флашни рома. В рековери се влиза като влезеш в MAGLRD със задържане на повер бутона и после избираш AD recovery.
Цитирай

(2015-11-16, 17:17:39)degman написа:  Ами да ти кажа честно(Wink)аз знам как се правят партишъните и през SD рековери и с компютър, въпроса е че рома NexusHD2 с който съм в момента и който ти искаш да сложиш не му трябват два ext4 партишъна при нанд инсталация. Тези партишъни ги е направило CWM рековерито. Та вземи флашни рома. В рековери се влиза като влезеш в MAGLRD със задържане на повер бутона и после избираш AD recovery.

Започна да ми писва с тия андроид инсталации/Влязах във MAGLDR натиснах AD Recovery,започна нормално броене 1-2-3-4,GO-GO-GO и тук спира Smile...Не знам рекавърито къде е отишло...Аз не съм със два ext4 партишъна...Мисля имам само fat 32 и един ext3...на снимката се вижда на диск 2-ри


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Почвай отначало по мнението ми както съм написал стъпките. Нещо не правиш както трябва ти казах.
Цитирай

Колега благодаря ти за всичко с което помагаш,аз съм на ръба да се откажа и да се върна на официалният 1.66...Кажи ми последно какво мога да бъркам..Току що открих че съм прескочил 2 стъпки които в първият си пост си ми написал т.е Влизаш в рековери от AD Recovery
-advanced
-partition SD Card
-2048
-без Swap и чакаш доста....
-mounts and storage
-mount usb storage
-качваш си рома на картата с памет, т.е. nexusHD2 ....Значи аз съм пропуснал -mounts and storage
-mount usb storage,тези 2 стъпки...Аз почнах всичко отначало,сега вляза в рекавърито и стигнах до mount usb storage,след като натисна върху него се появява друго т.е Unmont...Трябва ли да кликна и върху него или как?
Цитирай

Значи като си в рековери правиш това:

- отиваш на advanced
- отиваш на partition SD Card
- задаваш 2048
- задаваш без Swap, т.е. 0, цъкаш ок или каквото е там и чакаш доста докато ти направи партишъните....

Правиш един рестарт и тогава си качваш рома на картата с памет:
-mounts and storage
-mount usb storage за да може да си качиш рома от компютъра
-качваш си рома на картата с памет, т.е. nexusHD2
–unmount

И тогава продължаваш чак с флашването му.
Цитирай

Аз да се намеся, малко, ако объркам нещо Degman, ще ме бие Big Grin.
Да, така трябва да е unmont, по този начин може да се пише и чете върху избраната памет.

Опс, закъснях......

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Ще се оправи човека само трябва да следва точно стъпките и да знае кое къде се прави Smile Щото май някои от тях не са правени на точните места в точните менюта ми се струва Smile
Цитирай

(2015-11-16, 19:09:43)degman написа:  Ще се оправи човека само трябва да следва точно стъпките и да знае кое къде се прави Smile Щото май някои от тях не са правени на точните места в точните менюта ми се струва Smile

Значи мисля открих проблема къде е.Слагам си стоковия ром 1.66...Следвам стъпките както колегата е обяснил Vol Down + Power на трицветния екран се флашват:
1. HSPL
2. Wipe
3. MAGLRD                                                                                                                                                                                                                  След като отворя програмата HD2 Toolkit за да изпълня wipe,там не виждам бутон да пише само wipe,освен бутона wipe (Task 29)...Аз на него кликвам,инсталира се,не знам какво Smile,изписва че всичко е нормално,и стартира бял екран на който е надписа HTC .Предполагам тук се обърква нещо ако правилно правя това wipe.... Махам батерията на телефона за да се изключи иначе няма спиране на телефона защото е белия екран с надписа HTC,слагам батерията и влизам отново във трицветния екран...Инсталирам MAGLDR и до там....Светва телефона пак във бяло и не зарежда MAGLDR,защото преди това съм направил това  wipe (Task 29) от програмата HD2 Toolkit...Значи ако не правя wipe (Task 29) всичко си тече нормално до инсталиране на рома,само където после той не зарежда.....Смешно ви е знам,а аз откачам вече.Къде греша колеги.Аз мисля че с това  wipe (Task 29)...100% грешката ми е някъде във HD2 Toolkit затова искам да попитам отново кое е правилното за действията с тази програма..Коя снимка?Още едно нещо да попитам mount usb storage за да може да си качиш рома от компютъра-качваш си рома на картата с памет, т.е. nexusHD2..Рома го качвам като картата е във лаптопа нали,защото тук тази точка ме обърква - mount usb storage за да може да си качиш рома от компютъра??


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

1. В MAGLRD се влиза със задържане на повер бутона!!!
2. Може да не вадиш картата с памет затова съм ти написал това с mount USB
3. Правиш грешно това че не знаеш кое какво е и къде се прави
4. Та след Wipe task29 всичко е наред нали затова е Wipe и какво да ти зареди като си изтрил нанд паметта напълно
5. Прочети какво съм писал отначало, всичко, няколко пъти и виж някой туториал в тубата както ти написах отдавна вече.
6. Флашни си рома както трябва и да се приключва вече, аз за два три дни откакто имам телефона смених 15 рома, ти за това време инсталираш един Smile
Цитирай

Момчета благодаря ви много.Подкарах го най-вече Smile урааа..Той по-принцип е на жената телефона,но искала да има андроид,пък и не иска да го продава тъй като е със нод 4 и от там харесала андроид.Аз пък за нищо не заменям айфона 6s,тия андроиди нещо не ми харесват.Добре че има такива хора като вас да помагат,още един път благодаря момчета.Тук в Кипър няма кой да прави това,и повечето си карат със оригиналния софт....Трябва да черпя,само не знам как,като сте далеч....Цялата грешка в инсталацията била Smile че след като излезе менюто за инсталация на рома,аз не избирах НАНД Smile хахх/После разбрах грешката си и натиснах НАНД,и пак не тръгва,само се въртеше един крък на първоначалния старт екран и до там.После пак отново и гледам че това меню на НАНД ансталация било само за Т-мобайл Smile,че следващият път избрах средната инсталация и така стана.Направо ужас Smile
Цитирай

Браво, важното е че най - накрая си се оправил. Както ти казвах няколко пъти - грешката е в твоя теуевизор Wink Сега жената ще те тормози да и сменяш ромчета Big Grin
Цитирай

(2015-11-18, 06:41:23)degman написа:  Браво, важното е че най - накрая си се оправил. Както ти казвах няколко пъти - грешката е в твоя теуевизор Wink Сега жената ще те тормози да и сменяш ромчета Big Grin

Знам че проблема беше във мен.По-добре жената да не се учи да ме кара да сменям ромчета :Smile,,като цяло ромчето е добре,но много бавно бачка,и откачам.Може и да е от картата защото е клас 10,но не знам...Или съм свикнал на по,пъргави телефони...Ако сменя картата със клас 4,предполагам ще е по-добре. Изтеглих фейсбук и месенджъра от маркета и не тръгват.Лудбица направо
Цитирай

(2015-11-18, 16:31:02)fbikz75 написа:  Знам че проблема беше във мен.По-добре жената да не се учи да ме кара да сменям ромчета :Smile,,като цяло ромчето е добре,но много бавно бачка,и откачам.Може и да е от картата защото е клас 10,но не знам...Или съм свикнал на по,пъргави телефони...Ако сменя картата със клас 4,предполагам ще е по-добре. Изтеглих фейсбук и месенджъра от маркета и не тръгват.Лудница направо
Цитирай

Изтегли си фейсбук лайт, него съм го тествал и бачка. И с клас 4 карта също бавно работи, аз си чакам един кард рийдър и ще тествам с клас 10, сега просто без рийдър се мъча през рековери а си е доста гадно Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)