Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC HD2 как да инсталираме NAND Android Rom
#51

Защо на лични,нали за това е темата Smile
Пиши къде срещаш затруднения?
Цитирай
Аксесоари
#52

Проблема е,че немога да изтегля файловете защото първия дава няква грешка а останалите са от хда а аз нямам регистрация и не ми дава да си направя ако искаш да ми ги пратиш по скайп ?

..:: Crookers - Dr. Gonzo ::..
Цитирай
#53

Здравейте и аз имам проблем и той е, че когато се пробвам да флашна РОМА не ми открива телефона ... :proud:

HTC HD2: WinMO
Цитирай
#54

Androidd написа:Проблема е,че немога да изтегля файловете защото първия дава няква грешка а останалите са от хда а аз нямам регистрация и не ми дава да си направя ако искаш да ми ги пратиш по скайп ?
1- стоковия ROM 1.66 и линка в 4shared от първия пост вече работи
2- HSPL 2.08 валиден 120ч.
3- RUU_signed.nbh - CustomRUU.exe валидни 120ч.
4- MAGLDR1.13 валиден 120ч.
5- [DFT]LEO "Stock Desire"
Цитирай
#55

mishoto написа:Здравейте и аз имам проблем и той е, че когато се пробвам да флашна РОМА не ми открива телефона ... :proud:
кой rom WinMo или Android??
Опиши по какъв начин се опитваш да го флашнеш.

Ако говориш за WinMo ROM пробвай така да го флашнеш:
1.Изключваш телефона
2.Задържаш бутона за намаляване на звука
3.Натискаш червената слушалка(включваш телефона)
без да пускаш бутона за намаляване на звука докато ти се покаже цветния екран(червено,зелено,синьо,бяло) в бялото поле пише Serial
4.свързваш телефона с компютъра с data кабела и изчакваш в бялото поле надписа да се промени на USB
5.флашваш официалния ROM от компютъра си (аз ползвах ROM 1.66)
Цитирай
#56

Файловете от Докс не ми дава да ги сваля.

..:: Crookers - Dr. Gonzo ::..
Цитирай
#57

Androidd написа:Файловете от Докс не ми дава да ги сваля.
Е как да не ти дава?!
Пробвай от друг компютър или през телефона да ги изтеглиш,първо слагаш отметка на квадратчето и тогава му даваш да тегли.
Цитирай
#58

Изтеглих ги (то трябвало 1 по 1 а аз ги отворих всичките в нови прозорзи :rofl: ) обаче имам един проблем пускам сичко както трябва излиза ми ХТЦ на телефона там където е с процентите и до там не мърда вадя батерията и го пускам и си работи.Обаче сега забелязах,че имам разминаване мойто е SPL-1 . 42 . 0000 XE ,а то трябва да е SPL-2.08.HSPL и там като се пусне телефона излизат някви неща и там имам разминаване.

EDIT:Даде ми Congratulations ! .... обаче сега не иска да се включи седи само надписа на HTC и това е Cry

EDIT2:Оправих го обаче сега имам друг проблем не ми дава да инсталирам андроид самата програма ми дава някъв ерор ?

EDIT3:Всичко се оправи и сега се радвам на андроида Dance Dance Dance

..:: Crookers - Dr. Gonzo ::..
Цитирай
#59

Пффф.. Пробвах се да флашна с Ром 1.66, но когато пробвам не ми открива телефона, пробвах да инсталирам HSPL 2.08, но пак не ми открива телефона x(

HTC HD2: WinMO
Цитирай
#60

mishoto написа:Пффф.. Пробвах се да флашна с Ром 1.66, но когато пробвам не ми открива телефона, пробвах да инсталирам HSPL 2.08, но пак не ми открива телефона x(
Пробвай да го направиш от друг компютър
Цитирай
#61

Здравейте ,
успешно флашнах моя HD2 по указанията в темата обаче имам няколко питания
1.Като стартирам или рестартирам телефона ми излиза черния прозорец с с NAND Flash-a ,така ли трябва да е или има още някакви настройки , защото като гледах клипчето тоя пич там пипа още някакви работи ?
и ......
второто питане ми е ,
.... дава ми че Storage паметта ми е пълна как да я изчистя ,(трябва ли не трябва ли ,дава ми стартирани 200 програми) , обаче за първи път пипам Андроид на живо и още не мога да се оправя ?
и още нещо memory картата трябва ли да в телефона докато се флашва и трябва ли да се разделя на партишъни?

Благодаря!

any Android Phones 
...  and  Rock forever
Цитирай
#62

Пичове,много ме радва тази тема!Аз съм с Андроид на моя Лъв от много време и все още го ръчкам яко (Лъвчето).Който не е сложил NAND ромче-слагайте смло!Андроид е измислен за HTC HD2.

TOSCH- Samsung Galaxy Note 5
Цитирай
#63

имам два въпроса относно инсталацията
понеже съм малко нов в тази област се питам каква е разликата между обикновенният андоид и нанд адроида
и 2рия въпрос в момента правя инсталация на нанд андроид както е описано в темата и съм вече на 11та точка всичко си върви както трябва но проблема ми е че скоростта на записване не е 800-2000 кб/сек а е 60кб и се чудя какво не съм направил както трябва за да достигна тази скорост
Цитирай
#64

Колеги когато видях темата много се зарадвах,от около 5 месеца съм с андроид и сефте виждам,че в този форум се дискотира нашия телефон.Браво!
Цитирай
#65

Сложих този ром[DFT]LEO "Stock Desire",и когато снимам видео,прави проблеми,неиска да ги запамети,давам му на хд резол.,става черен екран,телефона увисва нещо,да няма някаква настройка след инсталацията,някой знае ли нещо по въпроса?

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#66

Снимай на по-малка резолюция, 720p все още не се подържа от кернела за HD2.
Ако държиш на висока резолюция си сложи Windows.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#67

Marcus написа:Снимай на по-малка резолюция, 720p все още не се подържа от кернела за HD2.
Ако държиш на висока резолюция си сложи Windows.
Ами то и под уиндоус не подържа ХД резол.,мерси все пак,на по-малка рез. няма проблем.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#68

Кажете кой е най-добрия и безпроблемен ром до сега,че се обърках,за да знам да го сложа и да го кича с програмки.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#69

Имах предвид WindowsPhone 7 (WindowsMobile 7), работи, пробвал съм го няколко пъти.
За ром, ако харесваш Sense интерфейса се огледай за ромовете на imilka от xda.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#70

Pasico написа:Да mooncalf това е точно и ясно. Въпроса е че, само в сайта на Microsoft се споменава, че LCD-то поддържа 18 битов цвят. Има и две модификации T8585 и T8588 според PDADB http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer , както и варианти с 512 и 1024MB РОМ
Иначе от сайта на XDA става ясно, че продуктовия код на LCD-то e 60H00295-00P и 60H00300-00P:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=640328
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=701003
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=613954
Но от многото места, които предлагат LCD с този код намирам само такива с 16 битов цвят или без информация за броя цветове.
Затова въпроса колко цвята хардуерно поддържа LCD-то според мен остава отворен и който има допълнителна информация да я сподели.
Аз невярвам от Майкрософт да си измислят и да лъжат,сериозна фирма са все пак,а и то си личи разликата в екрана като се сложи Андроид така,че е логично да е с повече цветове харудерно както си и пишат от Майкрософт.Така е и с Експериата Х10 с андроид 1,5 е 65000 цвята за това и водят така телефона,че е с 65000 цвята,понеже излиза на пазара с андроид 1.5,заради ограничение на андроида 1.5,като се сложи по-нов става с много повече цветове.Имал съм от опит знам.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#71

Здравейте Smile В момента съм с [10.MAR.11][CWM] RAFDROID HD 4.0.2|Fastest Full DesHD|DATA2EXT|[Rafpigna 1.8 OC] и имам странен проблем, който не е постоянен. Проблема е следният: Понякога когато натисна "power" бутона, за да отключа телефона има 5-10 секунди забавяне с включването на дисплея. Нормалното мисля че беше 1-2 секунди. Това не го прави всеки път, но е дразнещо и не знам какъв може да е проблема :x Смених кернел-а с по-новата версия 1.9 , но и след това отново правеше същия номер. Ако някой има идея от какво може да е това нека да сподели Smile Благодаря предварително!

П.П. С други ROM-ве нямам този проблем, но този ми харесва и ще го мъча докато не се оправи Big Grin
Цитирай
#72

Ако ползваш SetCPU виж да не би долната граница на процесора да е много ниска. И при мен се е случвало ако в заспало положение е на 200мхц, затова го държа на 380, за да няма лаг при отключване или позвъняване.
А ако не ползваш SetCPU, то тогава си го инсталирай Wink

Вечния бетатестер!
Цитирай
#73

Добър вечер на всички имам следните въпроси.Взех си HD2 и на нея има андроид 2.2.1 искам да мина на 2.3.4 примерно как става и кой ром препоръчвате като най стабилен и безпроблемен?

Sony Xperia Z5-Xiaomi Redmi 5-LeeCo Le Max2 
Цитирай
#74

Здравейте имам следния проблем не мога да флашна стоковия ром влизам в това меню с цветовете и пускам стоковия ромм връзвам кабела и като достигне 8% и там спира и ми исписва ERROR. И пак като вляза в цветното меню и сега ми пише Upgrade ROM code error Please try again. Телефонат е HTC HD2 LEO
Цитирай
#75

hideid написа:Добър вечер на всички имам следните въпроси.Взех си HD2 и на нея има андроид 2.2.1 искам да мина на 2.3.4 примерно как става и кой ром препоръчвате като най стабилен и безпроблемен?


Аз използвам този http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951 и за сега не съм забелязъл проблем Smile Държи се стабилно и получава редовно се ъпдейти Tongue Надявам се да съм помогнал Smile

Как става пише в първия пост или http://hd2-bg.info/399/software/instalir...droid-hd2/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)