Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

-.¸¸.·´¯ Въпроси / Проблеми с HTC One X ¯´·.¸¸. -
#1

[Изображение: UP%20Thread%20Banner.png]
  • Ако имате въпроси, проблеми или решение на някой от тях ползвайте тази тема, за да споделите!
  • Ако възникнат често срещани въпроси/проблеми, на които се намери отговор/решение ми пишете, за да ги синтезираме в #1 пост.
    Така ще спестим ровене и постване на сходни проблеми.
    [/*]


[h]
НАСОКИ ЗА ФОРУМА!
[/h]

Цитат: Ръководство за тези, които за пръв път са сблъскват с Android OS

Какво е Android OS?

Какво е ADB, shell, recovery, spl и всички тези страшни думички?!

F.A.Q.: Какво трябва да знаем преди да си закупим телефон с Андроид

Проблем с Маркета

Сайтове за програми, които не намирате в Андроид Маркет

Програми по категории

Кое е най-доброто приложение? ( по категории )

Как да си направя Backup?

Оптимизация на батерията

Интернет настройки за трите ни оператора

GPS

[box]
Преди да попитате или пуснете нова тема винаги направете проверка с бутона
[h][/h]
и
[h][/h]
... или потърсете в
[Изображение: images?q=tbn:ANd9GcS56E2-9GZi5a5aPRnGqY2...YX6796mRFA]
[/box]


:capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation:





Q: Проблем с интернет връзката на някои приложения, след като се остави телефона за няколко мин.
A: Прочетете ТАЗИ тема!!! Проверете дали не сте ползвали Task Manager-a преди това.

Q: Има ли NFC?
A: Да!

Q: Има ли UrBeats слушалки?
A: Не!

Q: За какво са металните точици на задния панел?
A: За докинг станция!

Q: Заключен ли е телефона?
А: Не. ( по не и тези от Мтел )

Q: Нормално ли е да загрява телефона около камерата при интензивно ползване?
A: Да!

Q: Имам проблем със сваляне на файлове/приложения или отваряне на страници, а имам интернет?
А: Пробвайте със махане на прокситата от настройките на APN-те или се свържете към WiFi.

Q: Има ли VideoCall?
А: Не и през мобилната мрежа.

Q: Как се влиза в Safe Mode?
А: Изключвате телефона и при включване задържате Volume Down докато не извибрира.

Q: Какво правим ако телефона забие?
А: Задържате Power бутона докато не се рестартира.

Q: Kак се прави ScreenShot?
A: Power button + home key

Q: Имам много малко памет, а не съм качвал нищо?
А: Прочети това и това

Q: Падна ми батерията и като го сложа на зарядно не се включва?
А: Като е на зарядно ще започне да мига червената лампичка за около 15мин. Докато не започне да свети непрекъснато няма да се включи.

Q: Съвет за навигация?
А: Sygic или потърсете в раздела за GPS.

Q: Дава ми "sd card dismonted" при опит за връзка с РС
А: Рестартирайте телефона.

Q: Дисплея ми светва през няколко секунди.
А: Проверете за смс, пропуснато обаждане, мейл, нотификейшън, жив тапет, приложение, игра, грешка в ром-а.

Q: Как се различава новата от старата партида?
А: В Settings > About > Phone Identity > Device Serial Number пише номера на партидата. За момента се знае за 23,24,25,26.
[Изображение: UP%20Thread%20Banner.png]

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
Аксесоари
#2

Хайде, аз ще напиша първия проблем, с който не мога да се справя. Забелязвам, че мобилния нет прекъсва след като оставя телефона за няколко мин. без да го пипам. Приложения като Viber или Gtalk не получават съобщения и отделно после като ги пусна ми дава, че все едно не съм online. Гледах за настройки някъде, но не намерих.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#3

luba6ky написа:Хайде, аз ще напиша първия проблем, с който не мога да се справя. Забелязвам, че мобилния нет прекъсва след като оставя телефона за няколко мин. без да го пипам. Приложения като Viber или Gtalk не получават съобщения и отделно после като ги пусна ми дава, че все едно не съм online. Гледах за настройки някъде, но не намерих.

А дали си вкючил датата през мобилната мрежа?

Аз не знаех, че има такава екста като бутонче :whistle: хихихихихихих

При мен след като го цъкнах няма никви проблеми Smile

HTC ONE - Android 4.4.2 - Sense 5.5 & Nokia Е52
Цитирай
#4

Аз съм го цъкнал, иначе никакъв нет нямаше да има.
Все пак открих от къде е проблема! Rock
Като килнеш всичко през Task Manager-а ти пребива всичко и те прави offline от Viber и Gtalk. Може би и други процеси са засегнати, но на мен това ми направи впечатление.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#5

Закупените от М-тел имат ли NFC? Питам, защото четох, че предлаганите от някои оператори телефони няма да имат NFC.
Цитирай
#6

Inspire написа:Закупените от М-тел имат ли NFC? Питам, защото четох, че предлаганите от някои оператори телефони няма да имат NFC.

Моя е от Мтел и има NFC.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#7

Супер! Единственото лошо е, че до другата седмица едва ли ще е останала бройка със UrBeats. А ще споделиш ли звука от говорителя как е като качество и сила.
Цитирай
#8

Като говориш по телефона или като слушаш музика без слушалки?

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#9

Inspire написа:Супер! Единственото лошо е, че до другата седмица едва ли ще е останала бройка със UrBeats. А ще споделиш ли звука от говорителя как е като качество и сила.
Звука е страхотен и при разговор и при слушане на музика без слушалки.Незнам дали е стерео но е много качествен.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#10

Музика от говорителя.
Цитирай
#11

Нормално се чува. Честно не съм се заслушвал, но сега няма как да го тествам, че ще вдигна всички. Утре ще пиша по този въпрос.

Edit: Колега, пробвах днес говорителя. Не прави дискотека, но си свири добре. Може би да се чува едно леко пръщене на по-високите, но като цяло е добре.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#12

И аз днес пробвах високоговорителя:

Сравнение с Sony Ericsson X10 и Nokia 5800

1. Музика от телефона ( от паметта, youtube и радио Нова ) е по-чиста и ясна и от тази на SE X10 и Nokia-та, но като сила..... ПФФФФФ УЖАС. Нокията е безкомпромисно на първо място ( а е модел от 4 години ), после е SE и накрая, но доста назад е HTC-то. (това силно ме разочарова!!!)

2. Звънене-то е слабо и мисля, че ще придизвиква пропуснато повиквания...

3. Високоговорител при разговор се представи много добре и мисля, че и в кола или друго шумно място ще е добре


П.С. При разговор като захлупиш телефона по "лице" на масата и се включва високоговорителя, а като ги вземеш в ръка веднага превключва на нормален говорител SmileSmileSmile

HTC ONE - Android 4.4.2 - Sense 5.5 & Nokia Е52
Цитирай
#13

Четох някъде, че DropBox дава 23GB за тези с One X. Как става номера?

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#14

luba6ky написа:Четох някъде, че DropBox дава 23GB за тези с One X. Как става номера?

инсталирай си го на телефона :

Dropbox

Отиди си в пощата и там ще ти пратят линк със стъпките. Има и други неща които трябва да направиш като да поканиш приятел и да го инсталираш на кома от линка и т.н. ама си заслумжава!!!

HTC ONE - Android 4.4.2 - Sense 5.5 & Nokia Е52
Цитирай
#15

На мен още като включих тела ме пита дали имам дропбокс, обаче аз си имах от преди 4 гига, и се логнах и веднага ми дадоха 25 GB :Д

HTC One X White with Beats Audio (uR Beats)
Цитирай
#16

Странно, при мен поиска няколко неща да направя преди това...

П.С. а колко имаш сега общо?

HTC ONE - Android 4.4.2 - Sense 5.5 & Nokia Е52
Цитирай
#17

В момента? към 30

HTC One X White with Beats Audio (uR Beats)
Цитирай
#18

такааааа

Ето го и проблема при мен:

Жълто петно долу в дясно, смущение в екрана и щракане на панела ( пуснете звук ) Sad

[video]http://www.youtube.com/watch?v=ZlOZkgw_b...e=youtu.be[/video]

Какво да правя? Да ходя ли да го сменям с друг?! :wall:

HTC ONE - Android 4.4.2 - Sense 5.5 & Nokia Е52
Цитирай
#19

Смени го, щом искаш Smile)

HTC One X White with Beats Audio (uR Beats)
Цитирай
#20

И мен ме пита но имам 2,5 гб ? странно не ми е дало 25, а иначе от споменатите дефекти нямам нито един от мтел е телефона

Huawei P30 PRO
Цитирай
#21

Аз имам следния проблем .... свалих си Viber, но когато набера някой после не мога да затворя/задържа разговор/пусна високоговорител или каквото и да е друго нещо освен, ако той не го направи! Един вид нищо не мога да цъкна - на какво може да се дължи това?
Цитирай
#22

Sambata написа:Аз имам следния проблем .... свалих си Viber, но когато набера някой после не мога да затворя/задържа разговор/пусна високоговорител или каквото и да е друго нещо освен, ако той не го направи! Един вид нищо не мога да цъкна - на какво може да се дължи това?

При мен е ок. Сега го проверих. Пробвай да си преинсталнеш приложението.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#23

Благодаря ти за списъка с проблемите!

А това смущение в екрана, което се вижда на клипа софтуерно поправимо ли е?
Извинявам се, ако ставам досаден, но телефонът ми хареса страшно много. От друга страна като чета за всичките тези проблеми, а и като знам какъв карък съм - просто се притеснявам. Още веднъж - извинявайте, ако съм твърде досаден.

Gorskiduh написа:такааааа

Ето го и проблема при мен:

Жълто петно долу в дясно, смущение в екрана и щракане на панела ( пуснете звук ) Sad

[video]http://www.youtube.com/watch?v=ZlOZkgw_b...e=youtu.be[/video]

Какво да правя? Да ходя ли да го сменям с друг?! :wall:
Цитирай
#24

Inspire написа:Благодаря ти за списъка с проблемите!

А това смущение в екрана, което се вижда на клипа софтуерно поправимо ли е?
Извинявам се, ако ставам досаден, но телефонът ми хареса страшно много. От друга страна като чета за всичките тези проблеми, а и като знам какъв карък съм - просто се притеснявам. Още веднъж - извинявайте, ако съм твърде досаден.

Gorskiduh написа:такааааа

Ето го и проблема при мен:

Жълто петно долу в дясно, смущение в екрана и щракане на панела ( пуснете звук ) Sad

[video]http://www.youtube.com/watch?v=ZlOZkgw_b...e=youtu.be[/video]

Какво да правя? Да ходя ли да го сменям с друг?! :wall:

Проблема е в сглобката!!!

Изчакай да излезе Самсунг III и дано до тогава да са пуснали читави HTC-та и си прецени кой от двата!!

Сена НЯМА читаво HTC!!!

П.С. ако някой мисле, че притежател на такова, нека да пусне едно видео с натискане по ктаощата на бял екран - да видим и ние как така не му е проблемен телефона...

HTC ONE - Android 4.4.2 - Sense 5.5 & Nokia Е52
Цитирай
#25

Ще го мисля тази вечер и ще реша. Ще го разгледам обстойно и ако нещо не ми хареса няма да го взема. А на гаранцията на Мтел може ли да се разчита?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)