Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Bootloader unlock и още.
#1

Ръководство за работа с Flashtool съвместим с всички телефони от Xperia серията.

С Flashtool можете:
  • да инсталирате фърмуер
  • да руутнете телефона (Само за андроид 2.3.4 с версия на фърмуера .42 или по-ниска)
  • да отключите Bootloader
  • да триете и инсталирате приложения на телефона
  • и още други полезни неща
Цитирай
Аксесоари
#2

Нова версия 0.6.9.0.
Има функция за отключване на Буутлоудър с флаштуул.

Моля, ако някой има желание да тества функцията и да направи няколко скрийшота през процеса, за да направим една инструкция как става. Разбира се ще се упомене в официалната тема чия е заслугата. Smile
Цитирай
#3

Аз доколкото знам телефоните от мтел не може да им се отключи бутлоадера поне не и с програма..

SUPERLEGGERAv3 .587
Цитирай
#4

Ами да, трябва да позволява телефона да му се отключва Bl, за да стае с флаштуул.

На Мтел са им заключени телефоните и съответно май и BL не може да им се отключва, освен май ако те не ти дадат кода за отключване на мрежата.
Цитирай
#5

Моят е от М-тел и беше заключен към тях, но хванах промоцията на Omnius, която бяха пуснали и с тяхната програма успях да го отключа. Т.е. само с платените програми може да се отключи телефон от М-тел...

Device : SONY Xperia SP Rom : PAC ROM 4.4 for LBL
Device : SE Xperia Ray Rom : LegacyXperia CM11 Kernel : 3.4.XX
Цитирай
#6

Bootloader-a отключи ли ти се с Omnius, когато го разкодира?
Цитирай
#7

Да, Sim Unlock и Bootloader Unlock в едно за 5 сек. Smile

Device : SONY Xperia SP Rom : PAC ROM 4.4 for LBL
Device : SE Xperia Ray Rom : LegacyXperia CM11 Kernel : 3.4.XX
Цитирай
#8

Браво.
Цитирай
#9

Току що и аз видях че е имало тая промоция на омниус... мн жалко че никой не го обяви във форума ..

SUPERLEGGERAv3 .587
Цитирай
#10

^ Беше обявено https://www.androidbg.com/forum/topic336...mnius.html но да беше чел. Confusedtupid:
Цитирай
#11

Аз изтеглих от сайта им за самсунг зип файл, но не знам какво да го правя. Ако някой има идеи да казва Smile
Пояснение: Вътре има .ехе файл. Инсталирах го. Ето снимка как изглежда програмата:
[Изображение: 4676435.jpg]
П.П Виждам темата че е за Сони, но в сайта има също и програма за тези телефони. И за да не правя нова тема в "нашия" раздел реших да пиша тук Smile
Цитирай
#12

Ами хубаво, кво... Сега се логни в нея с име и парола, купи си кредит и отключвай телефона с нея.
Цитирай
#13

Здравейте, искам да попитам дали е възможно отключване BootLoader-a на RAY чрез Flashtool, или пък кой е най-лесния(безопасен) начин за отключването му?
Цитирай
#14

Не е възможно.

Начин за отключване има един безопасен и той е официалния през сайта на Sony.
Цитирай
#15

Здравейте ! До преди месец имах HTC touch 2 windows mobile, но го загубих и си всех Рей. Може да ви се стори много глупав въпроса ми, но не разбирам каква функция има отключването ??? Телефона е купен от Италия и работи с всякакви карти . Има ли смисъл да го отключвам ?
Цитирай
#16

Отключването на BL служи за качване на ром-ове различни от стоковия, както и на къстъм кернели, което от своя страна най-често води до увеличаване производителността на телефона, както и други "разкрасявания".

Въпрос на избор е.
Цитирай
#17

Колеги,в сервизното меню ми пише Bootloader unlock allowed says No,значи ли това че няма никакъв начин да го отключа?ако да май ще се разделяме с иначе доброто телефонче. Sad

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#18

Няма начин.
Цитирай
#19

boboe написа:Колеги,в сервизното меню ми пише Bootloader unlock allowed says No,значи ли това че няма никакъв начин да го отключа?ако да май ще се разделяме с иначе доброто телефонче. Sad

Няма безплатен, а само платен начин, който лично за мен е неоправдан разход...

Device : SONY Xperia SP Rom : PAC ROM 4.4 for LBL
Device : SE Xperia Ray Rom : LegacyXperia CM11 Kernel : 3.4.XX
Цитирай
#20

И какъв е пратения начин?

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#21

Единият съм го споменал по-горе - Omnius, а мисля че и с Wotan Server може платено да се отключи...

Device : SONY Xperia SP Rom : PAC ROM 4.4 for LBL
Device : SE Xperia Ray Rom : LegacyXperia CM11 Kernel : 3.4.XX
Цитирай
#22

Добавена инструкция за отключване/заключване на Буутлоудър на Xperia от 2011 серия!

https://www.androidbg.com/forum/post304612.html#p304612
Цитирай
#23

Здравейте, малко да разбутам темите за Ray, че много рядко някой пише. Явно телефончето е много сполучливо и не се срещат проблеми. За мен е така, много съм доволен, докато бях със стоковия карнел.

От няколко дни заради една програма, трябваше да рутна, да отключа бутлоудъра и да сменя карнела с къстъм, X-RAY някакъв сложих, но сега телефона ми се рестартира по един, два пъти на ден и се случва да забива. Със стоковия нямах такива проблеми. Това може ли да е от карнела и ако може дайте някой изпитан такъв?
Цитирай
#24

Напълно възможно! За коя програма става на въпрос? Бих препоръчал доом кернел. Ползвам го на Арк С и съм страшно доволен!

Този е точно на DoomLord и работи на CM7 и предполагам на повечето GB къстъм РОМ-ове. Но трябва да се гледа в темата на самия РОМ.

ПС: Първия който съм постнал, е за стоков РОМ и е правен по сорскода на DoomLord, но от друг разработчик.
Цитирай
#25

Заради CallRecorder сменях карнела. Ще го пробвам този, който ми препоръча. Благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)