Оценете темата:
  • 17 гласа - средно 4.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Поправям, Преинсталирам и Възстановявам Андроид телефони и Табле

Таблетът е изпратен с последната локализирана MIUI версия. (Multirom)  Android

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари

Искам да изкажа огромни благодарности на Be6i4 за това че възкреси мъртвото ми K20 pro.. БЛАГОДАРЯ ТИ Братле! Телефона беше буутлуупнат със заключен буутлоудър, без ром и с  ми акаунт заключен към китайски продавач.... Общо взето омазан яко... Но всичко е наред вече благодарение на теб Be6i4....
[-] 1 потребител изказва благодарност на radexrj за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Коректен и точен човек , на когото може да се разчита!
[-] 1 потребител изказва благодарност на predator_v_bg за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

От както започнах да ползвам Android, сам съм си оправял телефона с помощ от форуми и интернет
или ако е съвсем повреден (хард брик) и не мога да го опрявя се възползвам от гаранция (като с право могат да я откажат заради нерагламентиран софтуер).
Сега с Xiaomi телефон, поръчан от Китай и тяхното оторизиране за EDL - гледах варианти по интернет дето се плащат на някой,
който се е сдобил с такъв акаунт (видях някакви обяви че са продавали), но не ми се рискува с непознати и се наложи да търся сервиз, но няма яснота
кои са сервизите, които могат да предоставят тази услуга.
Та не ми се е налагало да ползвам услугите на Be6i4, но от прочетените положителни коментари, рекох си че ще стане бързо (като прочетох че е ползвал услуги на такъв акаунт),
а и в същото време ще стимулирам финансово неговата дейност. И ето тук е проблема че се доверих "на сляпо" - без да имам някаква гаранция че ще получа
същия телефон оправен. (дори не си знам IMEI на пратения телефон). Това е все едно пращам пари - на тях не пише на кого са. Какви ли не измами има.
От сервиз ти дават приемо-предавателен протокол и си някак спокоен, че след определено време като ти се обадят, ще си вземеш телефона (или сменен такъв).
От куриер само една бележка че си пратил нещоси някъде - отиди доказвай че си пратил точно определен телефон на дадения адрес.
Друг проблем - няма ясни срокове. Аз като пратя нещо в сервиз, не знам там колко са заети, кога са в болничен или отпуска, но ще получа обаждане след даден определен период с
информация какво става с телефона. Стресиращо е.
Мислех си, ако няма протоколи, нещо като google excel-ска табличка да пише в нея: име/ник , устройство, проблем/описание, дата приемане, статус(работи се, чака части, оправен, пратен)
или може с up в темата: получен от еди кой си, еди какъв си телефон за ремонт с еди какъв се проблем и срок в който ще се погледне и статус на другите получени устройства
[-] 1 потребител изказва благодарност на vl@di за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Извинявам се за забавянето и ти благодаря за обратната връзка. Телефона дойде точно преди да замина със семейството на море на каравана. Две седмици бях отпуска и се получи забавяне от 3 седмици. Все пак и човека с който работя за EDL флашване, не ми е на разположение и когато каже, че може тогава действаме. Прав си, че е редно всяка седмица да има обратна връзка, ще се постарая поне това да правя. Бъдете здрави!
P.S. Телефонът е oправен и върнат на vl@di

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • vl@di
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)