Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Работа с ROM CONTROL (Android 4.0.4 AOKP)
#1

ТАЗИ ТЕМА НЕ РЕШАВА ПРОБЛЕМИ С ИНСТАЛАЦИЯТА НА ROM-a ИЛИ ПРОБЛЕМИ С НЕГО, А САМО ЦЕЛИ ДА ПОМОГНЕ ПРИ НАСТРОЙКИТЕ МУ!!!

Темата има за цел да опише всяка функция от Менюто ROM Control на Андроид 4.0.4, за да персонализирате телефона си с вградените възможности след ъпгрейда, и ако и тогава нещо не ви достига можете да използвате допълнителни програми.
Моля ако при някой има различна или допълнителна функция да ме допълни, за да е максимално подробна "инструкцията".

Възможно е също някои от функциите да присъстват в менюто ви, но да не работят или при изборът им да ви дава Принудително затваряне (Force Close)
Възможно е също да има разлики с по-предни или със следващи версии, затова ще гледам да допълвам най-новото, което ми е подръка, като ще слагам "!NEW!" пред обновяванията, за да не търсите несъществуващи функции в по-старите версии като 4.0.1, 4.0.2 или 4.0.3
ROM Control се намира в менюто с настройките на телефона. Тъй като не поддържа български език, засега описаните функции ще са на английски в реда, в който ги виждам аз на моя телефон:
[Изображение: 01.png] [Изображение: 02.png]
USER INTERFACE
I. General UI - Основни настройки по интерфейса
II. Navigation bar - настройване и включване/изключване на черната лента в дъното на дисплея
III. Lockscreen options
IV. Power menu options - Какво още да се показва при задържане на "POWER" бутона
V. Weather
FUNCIONALITY
VI. Power saver - Това меню може и да успее да ви спести малко батерия
VII. LED options - Опции за диодчето (който го има)
STATUSBAR
VIII. General - oсновни настройки на Status Bar-a
IX. Toggles - Шорткъти в Status Bar-a
X. Clock - Настройки на часовника в Status bar-a
XI. Battery - Настройки на батерията в Status bar-a
XII. Signal - Настройки на сигнала в Status Bar-a
TOOLS
XIII. Performance - Производителност
XIV. Start-up Tweaks - Полезни опции при стартиране на телефона
Цитирай
Аксесоари
#2

I. General UI - Основни настройки по интерфейса

1+. Disable boot audio - Смяна на boot audio - За активирането тябва да имате .mp3 файл в /system/media/boot_audio.mp3

2. Disable bugmailer - Ако не греша данните за бъгове, които се изпращат на Google.

4.Horizontal recents windows (Recents Window style) - Sense 4 style

7. Enable Volume Options - След барата, която се показва като усилваш звука с хардуер бутоните се показва иконка, като за Settings и като я цъкнеш се показват още 3 бари, където с пръст можеш да усилиш или намалиш звука.

Имам също Rotation delay


II. Navigation bar - настройване и включване/изключване на черната лента в дъното на дисплея

Има и Navigation bar glow color - сянката като натискаш Soft бутон.

6. Navigation bar buttons - също смяна на снимката на бутона, от галерия или файл.


IV. Power menu options - Какво още да се показва при задържане на "POWER" бутона

5. Show navigation bar toggle - По скора главната цел бе да има шорткът за моментално скриване или показване на бутоните - примерно при Nexus, когато желаеш да играеш игра на цял дисплей, махаш бутоните, наиграваш се и си ги слагаш пак. Без необходимост от флаш през CWM примерно.


STATUSBAR
VIII. General

1. Use default settings behavior - Не е точно така поне при мен.

Примерно ако не е маркирано, като цъкнеш иконата Settings в дясно до датата, се появяват или изчезват всички шорткъти, а ако натиснеш продължително иконата влизаш в менюто "Настройки" на телефона.

Ако е маркирано е обратното - цъкваш иконата и влизаш в менюто "Настройки" на телефона, а като задържиш натисната иконата се скриват шорткътите.

2. Auto hide toggles подобно, като цъкна един шорткът и следващият път като сваля пердето всички са скрити, че да се виждат по ясно нотификациите .

3. Enable brightness control - Taзи опция ви позволява да настройвате осветлението на дисплея с напречно плъзгане по Status Bar-a. Никога не съм я виждал работеща

На СГС2 работеше по едно време, но ако не си на Ауто Яркост.

Имам също Statusbar Font Size - променя големината на часовник, батерия и т.н.
И Notificacion Icon Transparency

IX. Toggles - Шорткъти в Status Bar-a

5. Alternate toggles - При мен без значение дали е текст или икона, нарежда ги горе в хоризонтален ред, като бутончета.


XII. Signal

Имам Hide Signal bars - скрива ги и остава само H или 3G.



TOOLS
XIII. Performance
- Производителност

8. Fast Charge - доколкото знам по-бързо зареждане на баерията.

9. Color Multipliers Tuning - Настройки за Red, Green, Blue.

10. Color Gamma Tuning - Настройки за Red, Green, Blue.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#3

Много хубава тема. Незабавно ще сложа плюсче, като се добера до компютър.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#4

А знаеш ли как се скрива черната лента в дъното на дисплея

Letv X500
Цитирай
#5

Моля не пишете за каквото ви падне в тази тема!!!

Използвайте търсачката и ако не намерите отговор си отворете тема!

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)