Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Iconia A100] Руутване, отключване на bootloader, инсталиране на CWM
#1

След като вече А100 получи официално ъпдейт до ICS реших да направя тема относно руутването, отключването на буутлоъдъра,инсталирането на CWM, и неофициални ROM.

---------------------Всичко описано по долу е тествано в/у моят таблет---------------------

Цялата информация я има в XDA-Developers, тук просто е събрана на едно място.
След тези операции гаранцията ви отпада!

---------------------Не отговарям ако по някаква причина устройството ви спре да функционира---------------------

1.Сложете отметка на USB Debuging ако нямате

2.Рутване на таблета - сваляте този архив http://dox.bg/files/dw?a=8732f308e9 разархивирате го пускате runit-win.bat [Windows] / [Linux] ./runit-linux.sh - изчквате скрипта да приключи, ако всичко мине успешно ще ви изпише "Root it is received!..."
2.1Инсталирате от PlayStore SuperUser.


---------------------За по големите ентусиасти---------------------
Преди да преминете нататък, уверете се че копчетата ви Vol+ и Vol- работят.Това беше довело mittkoz до проблеми.

3.Отключване на буутлоъдър - сваляте този архив http://dox.bg/files/dw?a=555d978006 разархивирате го пускате (трябва да сте с администраторски права) install-eng.bat [Windows] / [Linux] sudo ./btl-a200.sh
3.1 Излизат две икони една с отключен катинар и една врата - със Vol- (копчето по близо до Power бутона) избирате катинара (ако не е избран), и след това натискате Vol+, следете екрана имате около 10 сек. да извършите тези действия, иначе дава timeout и излиза.

3.2 Aко не сте успели в интервала от време,отваряте Command Prompt[като администратор]/Terminal и отивате в папката където са install-eng.bat и т.н. от архива пишете:

fastboot oem unlock под Линукс: sudo ./fastboot oem unlock

В cmd/Terminal пишете: fastboot reboot под Линукс: sudo ./fastboot reboot или просто рестартирате с Power бутона.
3.3 Уверете се че bootloader е отключен.За целта използвайте QuickBoot,Rebooter или каквото ви харесва стига да има 'Reboot to bootloader'.Рестартирайте в Bootloader в горния ляв ъгъл трябва да пише"Bootloader v0.03.06-ICS(UnlockMode): Starting Fastboot USB download protocol"


Преди да преминете по-нататък, трябва да преименувате на .bak (или да изтриeте) /etc/install-recovery.sh на таблета.И за всеки случай /system/reocevry-from-boot.p
Уверете се че наистина сте го направили!


4.Инсталиране на CWM - предполага се че сте минали през горните стъпки.Сваляте този архив http://dox.bg/files/dw?a=43942bb627 разархивирате го, и слагате recovery.img и rec.sh главната директория на вътрешната памет (това е /mnt/sdcard/)
4.1 Отваряте Terminal Emulator (свалете го ако го нямате) - пишете:
cd /mnt/sdcard/
su -тук трябва да ви поиска права за SuperUser
sh rec.sh
Изчаквате докато изпише "Now you have CUSTOM RECOVERY INSTALLED ..."
Това е!
В CWM се влиза от изключено състояние на таблета с Power бутона и Vol- (задържате ги докато извибрира и пускате Power бутона, докато продължавате да държите Vol-).Или може да ползвате някое от горните приложиния 'Reboot to recovery'

5.Custom ROM - засега са само 2 този е единия, след инсталиране трябва да повторите т.2 (без 2.1) ---> http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24601961


И едно допълнение: zip файла с CustomROM се слага на външната карта с памет.В тази версия на CWM обаче в менюто ---> install zip from sdcard ---> choose zip from sdcard всъщност отговаря на вътрешната ви памет, така че го търсете в --->choose zip from internal sdcard

5.1 Темата за CyanogenMod9 в XDA, линковете за сваляне са във втория пост.
Цитирай
Аксесоари
#2

Много полезно, благодаря! Утре го почвам.
Цитирай
#3

Успех!
Ако има нещо което не е ясно питайте.
Цитирай
#4

нещо рекавъри-то не ми работи както трябва не знам защо :confused: .Влизам в него и с много ситни букви най-горе на екрана пише нещо не не се чете,това е за няколко секунди само и си зарежда след това андроида...Ще го сложа пак да не се е копирал някои фаил не както трябваSad
не става...опитах и с програма reboot to recovery,пак не става..идеи?
Цитирай
#5

Отключил си буутлоъдъра нали?
Преименувал (изтрил) ли си /etc/install-recovery.sh ? Най - вероятно е там проблемът ти.Когато влезеш в рекавъри този скрипт ти рефлашва оригиналния recovery.img.Изтрии го най-добре (направи си копие на някое друго място за всеки случай) и пусни rec.sh отново.

Отново го флашнах, изтеглих архива директно от линка тук(за проверка дали няма грешки), флашва се и работи така че единственото което остава е install-recovery.sh.
Цитирай
#6

Не можах да намеря този фаил, но включих таблета към компа и пуснах в търсачката да намери този фаил, намери го и го делийтнах. Проблрма продължава да съществува, не мога да вляза в рекавъри. Хард ресет,реинстал на рекавърито, опитах всичко, да подчертая че не съм толкова бос със андроида имам lg gt 540gt което от първия ден в ръцете ми е с къстъм ром и рекавъри! Нещо обърках въпреки че правих всичко както трябва и по инструкцийте стъпка по стъпка, и всичко мина както си описал. Най-много ме е яд че не мофа да си сложа къстъм рома без рекавъриSad, а много искам!
Цитирай
#7

Мисля че след последните допълнения темата е достатъчно изчерпателна.
Остава и mittkoz да я одобри Big Grin (и да си оправиш копчето :roflSmile
Цитирай
#8

zleto написа:Мисля че след последните допълнения темата е достатъчно изчерпателна.
Остава и mittkoz да я одобри Big Grin (и да си оправиш копчето :roflSmile
Да мисля че е доста изчерпателно!Благодаря ти отново за помоща,без теб нямаше да се оправя!
Цитирай
#9

+1 за темата. Добавям я към важните.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#10

Bæ6i4 написа:+1 за темата. Добавям я към важните.

Благодаря!


Добавям и линк към темата с CyanogenMod9.
Цитирай
#11

zleto написа:
Bæ6i4 написа:+1 за темата. Добавям я към важните.

Благодаря!


Добавям и линк към темата с CyanogenMod9.
Вече съм с него, и за сега с добри впечетления освен това нямам гуугъл плей, сега дърпам гаппс-а.
Цитирай
#12

:thumbup:
Може ли да провериш има ли файл lto.dat в /data/gps/ ? И дали работи Home бутона (освен че свети връща ли те на Home Screen)
Цитирай
#13

Няма такъв фаил, хоум бутона работи. Четох в XDA че има проблеми с gps но не съм го пробвал, след малко ще го пробвам и ще споделя. За сега съм доволен от рома.
GPS-а работи много добре!
Засега това е моя ром, понеже има опций за настройка на работата на процесора, има БГ език и не на последно място че и на телефона с такъв ром и нямам оплаквания!
Цитирай
#14

Благодаря за информацията!
Проблем с gps има ако не направиш wipe.
А иначе този файл съдържа информация за местоположението на сателитите и осигурява по бързото свързване с тях. Ще го оправят и това по-нататък все още е Alpha все пак.
Цитирай
#15

за A 200 ставали това root
Цитирай
#16

Хайде някой да каже наистина, става ли за А200 този метод, понеже за него не намирам начин, или поне не на бг...

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#17

Хубава тема, но не мога да сваля архива. Казва че не съществува този архив. Става въпрос за първия архив за root.
Цитирай
#18

jilek написа:за A 200 ставали това root
???

Sony Xperia XA1 8.0
Sony Xperia M Dual 4.3


Цитирай
#19

[highlight=#FFFF00]ВНИМАНИЕ !!!Не отговарям ако по някаква причина устройството ви спре да функционира!!!!![/highlight]
ACER ICONIA TAB A110 ROOT GUIDE 4.1.2

Ето моя метод под WINDOWS 7 64bit:

1. Сваляте Acer Iconia Tab A110 USB Drivers Разархивирате ги. Включвате таблета към компютъра с usb кабел и ако ви поиска драйверите ги добавяте от папката където сте ги разархивирали ( хубаво е да си направите една папка например: ACER.ICONIA.A110.ROOT в дял C: и да съберете всичко необходимо за ROOT-а)

2. Сваляте Android SDK Разархивирате гo.

3. Свързвате таблета към компютъра и от таблета си активирате Developer options [Изображение: 512c28350ac743c39cc7452766070580] [Изображение: 1512d143d34ca8ac16f1a0491146c086]
сложете отметка на USB Debuging ако нямате.

4. Отключвате буутлоъдър (Bootloader unlock):Внимание! след тази операция ще се изтрие информацията на таблета и ще се върнат Фабричните настройки!!!
Отваряте command promt (CMD) windows бутона + R пишете CMD (трябва да сте с администраторски права) Оттук нататък всичките команди се изпълняват през command promt като таблета Ви задължително трябва да е свързан към компютъра.
a) Пишете в command promt пътя cd C:\ACER.ICONIA.A110.ROOT\adt-bundle-windows-x86_64\sdk\platform-tools или където сте го разархивирали (2.adt-bundle-windows-x86_64)

b) adb devices

c) adb reboot bootloader
Изчаквате таблета да премине в буутлоъдър (Bootloader)

d) fastboot oem unlock
след тази команда ще Ви попита за отключване, избира те unlock с бутона за звук и от power buttons потвърждавате.
ТАБЛЕТА ВИ ВЕЧЕ Е ОТКЛЮЧЕН
5. Рутване на таблета (ROOT) - Пишете в command promt пътя cd C:\ACER.ICONIA.A110.ROOT\adt-bundle-windows-x86_64\sdk\platform-tools или където сте го разархивирали (2.adt-bundle-windows-x86_64)

а) fastboot reboot-bootloader
Изчаквате таблета да се рестартира.

b) fastboot devices

c) fastboot boot recovery.img
ТАБЛЕТА ВИ ВЕЧЕ Е РУТНАТ(ROOT)
6. Инсталиране на SuperSU или Super user сваляте CWM-SuperSU-v0.99.zip през CWM
Цитат: zleto: И едно допълнение: zip файла с CustomROM се слага на външната карта с памет.В тази версия на CWM обаче в менюто ---> install zip from sdcard ---> choose zip from sdcard всъщност отговаря на вътрешната ви памет, така че го търсете в --->choose zip from internal sdcard

СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА ЕКИПА ОТ XDA-DEVELOPERS ЗА ПРЕДОСТАВЕНАТА ИНФОРМАЦИЯ
НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ ВИ БИЛ ПОЛЕЗЕН.
БЛАГОДАРЯ ВИ!

LENOVO GOLDEN WARRIOR S898T+Dance
NEW ACER ICONIA TAB A110 ROOT 4.1.2Dance
Цитирай
#20

някой ще даде ли акъивен линк от първата тема,че файлът го няма .Благодаря предваритеоно
Цитирай
#21

Това става ли за ACER A1-811? :confused:
Цитирай
#22

Sorry за спам, но това става ли за Acer Iconia A1-811 ми е въпроса?
Цитирай
#23

Здравейте,
развали се тъчскрина на А100 рутнат.Сега как да го ънрутна за да го дам на сервиз - още е в гаранция?

 Xiaomi RedMI Note 2 -> RedMi Note 5
Цитирай
#24

izol написа:Здравейте,
развали се тъчскрина на А100 рутнат.Сега как да го ънрутна за да го дам на сервиз - още е в гаранция?

Заповядай, при мен по този начин винаги се получава :-)

http://forum.xda-developers.com/showthre...p=33574648

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)