Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Torque v1.2.47
[Изображение: tCix_u_cs.png] [Изображение: tCip_u_cs.png]
В youtube има доста клипове за какво става въпрос Smile
[Изображение: ar125712597121756.png]
Най добрата (за мен) и функционална Андроид програмка, за доста показатели на автомобил.Лично е ползвах и тествам от вчера и съм много доволен от резултатите Smile За съжаление да е ползвате като пълноценен инфо компютър се изисква OBD(OBD2)Key adapter bluetooth.Ако някой друг освен моя милост реши да си закупи такъв адаптер, се включвам в поръчката Smile
Torque v1.2.47

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Torque v1.4.8
What's in this version:
Update parsing for max/min in PID editor to handle non-integer values (previously caused crash on startup if the file was edited manually after inserting non-integer values)
Change to MPG calculation logic to take engine RPM/MAF into account (For better Hybrid support)
Add OBD Standard that the vehicle ECU conforms to, to the adapter status activity.
Other bugfixes listed in the changelog

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Torque v1.4.10
WHAT'S NEW:
AIDL Based plugin interface for 3rd party plugins
E85 (Ethanol/Petrol) fuel type
Diesel MPG support(Beta, it probably still needs some tweaking)
Turbo Boost support for VW and Audi via MAF sensor (Beta, make sure your engine displacement is entered in the settings)
Fix crash when sometimes deleting displays.
Added ‘send to back’/‘bring to front’ menu options for displays
Fix bug in O2 1×2 not updating after fixing a bug in fuel trims
Fix the missing track in the Map view

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
Аксесоари
#2

pikpik, за какво точно може да се ползва тази програмка, какви показатели следи? тази джаджа дето си дал в линка за какво е и къде се монтира в автомобила?

Sony E4
Xiaomi Mi9 6/128
Цитирай
#3

Тази джаджа се пъха в диагностичната OBD букса на автомобила, тя предава чрез bluetooth живи данни за автомобила към програмката на телефона, като скорост, смеси, бууст на турбото,обороти на двигателя, разход, програмата има възможност да записва и лог файлове и т.н.
В момента за целта аз ползвам диагностичен VAG COM кабел и лаптоп, ако си взема джаджата, телефончето ми се превръща в автомобилен компютър Cool

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#4

Ти като я ползваш без адаптер,а само VAG COM кабела,какво ти показва?!
Знаеш ли колко струва адаптера,бих си купил такъв,защото колата всичко друго ми показва,но без разхода на гориво.Не че много ми трябва,но ако е евтино устройството, бих пробвал.
Цитирай
#5

Аха, ясно. Много ти благодаря за инфото.

Sony E4
Xiaomi Mi9 6/128
Цитирай
#6

Устройството съм дал пример каква му е цената в ebay, но утре ще питам един виден пловдивски тунер дали джаджата може да се намери в БГ.Иначе, който иска може да инсталне програмката и да види колко настройки и "джаджи" показва, без адаптера показва скорост, ускорение и мисля изчислява с колко конски сили се движите моментно(но без джаджата не е точно) и други които не помня вече, а сега не ми се излиза да тествам пак Big Grin

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#7

Много добре изглежда, току що я инсталирах. Утре сутрин ще тествам как работи без адаптера и ще пиша веднага.
А що се отнася до ОБД адаптера - искам Smile
pikpik, ако ще поръчваш пиши задължително, моля те.

LG G2, LG Optimus One
Цитирай
#8

Утре ще се реши от къде ще го поръчваме, че има вече доста мераклии Smile Ще пиша в темата и ще дам линк от къде ще е това Wink

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#9

Колеги този Wireless bluetooth OBD2 adapter не ми се нрави много, като идея е добър, но това да разпръсквам достъп до Кан шината по въздушен път, хм, имам чувството че веднага ще се намери някои автоджамбаз, които да се вмъкне в колата ми (все едно си има ключ) и да си я гепи като първия пич, не че няма да го стори и без достъп по въздуха, ама ще е малко по трудно Wink A и ако аз напримерно бях написал приложението, щях да му кажа да ми изпраща на сървър всички данни за колата към която е вързано приложението ( ключове, защити и GPS коoрдинати). Wink

HTC Tattoo Underground RC 4 custom mod Honeycomb 3.0 & Nokia 1209
Цитирай
#10

Ти няма да го държиш нон стоп включено, като ти потрябва тогава plug and play Smile

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#11

Еехх тоя obd2 Sad за дърти бмв-та дали няма такива блутут адаптерчета? Много ме блазни да си следя сместа без сбъркани китайски уредчета
Цитирай
#12

Нищо интересно не показва без адаптер Rolleyes

LG G2, LG Optimus One
Цитирай
#13

Хубаво де, аз на тоя моя Сивик, къде се включва тоя адаптер...изобщо къде ми се намира компютъра?

Не съм в час с тия работи.

Едит: Сивик '97, 5 врати, мома англичанка.
Цитирай
#14

johny написа:Еехх тоя obd2 Sad за дърти бмв-та дали няма такива блутут адаптерчета? Много ме блазни да си следя сместа без сбъркани китайски уредчета
ами да ти кажа и този блутут адаптер който е дал pikpik за пример в ебай е китайски
Цитат:Item number: 160480981214
Item location: Shenzhen, China

GH0STFACE щом е англичанка питай във http://roverclub-bg.com/forum/

това устройство гледам поддържа и мойта кола, ама както казва johny не бих се доверил на ебайски китайски устройства. Такива у-ва бих купил само от тествани в българия. Както в ровер форума един пич продаваше такива диагностични продукти тествани и доста хора си купили ама за мойто mg били нещо по други версии или нещо от сорта и само за по - старите ровери ставали Big Grin

Иначе това става много добър аксесоар за тунинг интериор Big Grin гледал съм на нисан гт-р на бордови компютър пак така 6 стрелкички с разни данни
Цитирай
#15

След запитвания тук-там, май в България това не е широко разпространен и тестван продукт.Все пак аз миля да си поръчам някой от предлаганите в dealextreme и да го тествам Smile

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#16

Някой ще може ли да качи друг линк че не иска да ми го изтегли от RapidShare.

..:: Crookers - Dr. Gonzo ::..
Цитирай
#17

Androidd написа:Някой ще може ли да качи друг линк че не иска да ми го изтегли от RapidShare.
В multiupload са общо 6 линка от нито един ли не става?

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#18

Ауууу колко съм глупавв Big Grin извинете ме обаче аз гледам само първия линк кадето ми излиза горе и тка още един път извинете ме.

..:: Crookers - Dr. Gonzo ::..
Цитирай
#19

Ако ще поръчвате , направете го от Англия, че идва за една седмица и няма мита,ДДС-та и т.н. Иначе и на мен ми хареса програмката и веднага отидох до колата да открия буксата.
Цитирай
#20

GH0STFACE написа:Хубаво де, аз на тоя моя Сивик, къде се включва тоя адаптер...изобщо къде ми се намира компютъра?

Не съм в час с тия работи.

Едит: Сивик '97, 5 врати, мома англичанка.
Най-вероятно си с ОБД1, щом е преди фейслифта, ако пък си с дизел ECU-то на колата няма нищо общо с Хонда. Ако не си регистриран в hondabg.com мога да питам от твое име.
Въпроса е въпросния софтуер точно с кои устройства работи. Не е проблем да си взема ОБД1 към блутут, ама дали софтуера ще го разпознае?

Вечния бетатестер!
Цитирай
#21

Не че нещо...ама за тея пари,няма абсолютно никакъв смисъл.Вярно че ся е газария да извадиш телефона и да кажеш какъв разход ти дава курника (ако нямаш борд. комп.) ама по-добре да дадеш още някой лев ида си вземеш един кабел за диагностика с лицензиран софтуеър (или пък не...все в г*з Big Grin ) . Върши къде къде по-добра работа.
Цитирай
#22

iwailo0o1 написа:Не че нещо...ама за тея пари,няма абсолютно никакъв смисъл.Вярно че ся е газария да извадиш телефона и да кажеш какъв разход ти дава курника (ако нямаш борд. комп.) ама по-добре да дадеш още някой лев ида си вземеш един кабел за диагностика с лицензиран софтуеър (или пък не...все в г*з Big Grin ) . Върши къде къде по-добра работа.
Аз си имам и кабел последна версия колега, имам и борд комп, имам и разни уредчета Smile но въпреки всичко искам да видя и Андроидчето как се справя Smile

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#23

Аз пък искам да мога да си замеря ускорение, к.с. и т.н, за да мога като коригирам нещо по чип-а да знам дали е по-добре или по-зле.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#24

Marcus написа:Най-вероятно си с ОБД1, щом е преди фейслифта, ако пък си с дизел ECU-то на колата няма нищо общо с Хонда. Ако не си регистриран в hondabg.com мога да питам от твое име.
Въпроса е въпросния софтуер точно с кои устройства работи. Не е проблем да си взема ОБД1 към блутут, ама дали софтуера ще го разпознае?

Със фейс лифт трябва да е...мисля. Защото има едни такива по-грозни англичанки с по малки фарове. Моята е с издължените фарове. Декември 97-ма. Нямам регистрация, ако не ти е проблем питай вместо мен. Мерси

Едит: Бензин е.
Цитирай
#25

Давай VIN и номер на двигателя ако е под ръка, че с англичанките малко е омешана историята. Може и на лични.
П.С. Производствения цикъл при Хондите започва след септември предходната година, т.е. твоята е модел 98-ма Wink

Вечния бетатестер!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)