Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Видео Урок]Всичко за телефона: от unbrick до смяна на kernel/ROM !!!
#1

Всичко, което правите е на ВАША отговорност. Аз показвам/доказвам, че методите работят. Ако се случи нещо с телефона Ви, НЕ отговарям !!!

Видео урокът включва:
- unbrick-ване на х8
- Root-ване на х8
- смяна на честотата на baseband-a на 015
- поставяне на xRecovery
- отключване на Bootloader
- флашване на Кернел
- поставяне на РОМ

Линк за изтегляне на нужните програми:
Ftf файл на стоковия РОМ
SEUS
Baseband 015 за X8i
Flashtool-0.2.9.1
flashtool-0.6.8.0
flashtool-0.6.9.1[Linux version]
nAa кернели за x8
Alfs кернели за х8

Ако SEUS и PCC се подиграват с Вас и не искат да ви repair-нат телефончето, ползвайте Стоковия ftf файл. Той се флашва чрез Flashtool както съм показал и ви връща телефона в стоков РОМ. Проблема е обаче, че НЕ премахва root и xRecovery, но за целта си има вече програми

Темата с преведени ромове във форума благодарение на kri_so & KoKoOo^^, danibosev и мен
https://www.androidbg.com/forum/topic381...chers.html

ПРЕДИ ДА ЗАПОЧНЕТЕ ОТКЛЮЧВАНЕТО НА BOOTLOADER-А, ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ МОЖЕ ДА ГО ОТКЛЮЧИТЕ ОТ ТЕМАТА НА GH0STFACE , В ПРОТИВЕН СЛУЧАЙ СТЕ ЗАСТРАШЕНИ ОТ Hard Brick !!!
*** Дори и s1tool да ви показва, че МОЖЕТЕ проверете задната част на капака (тая дето е към батерията) дали датата е ПОД 11W29



Изразявам благодарност към juliospasov, който следи и алармира за всякакви нередности/новости и др относно темата Smile
И видео урокът:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=GVLif-cUv...e=youtu.be[/video]

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
Аксесоари
#2

Да се разбира ли че това е приложимо само на Sony Ericsson телефони?

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#3

Някои операции с flashtool са приложими и на други телефони

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
#4

Еее, нямам думи.Отлично
Цитирай
#5

ftf file на baseband_015 от къде да го свала
Цитирай
#6

giba написа:ftf file на baseband_015 от къде да го свала
http://dox.bg/files/dw?a=3f472f5119 Ето, по-късно ще бъде преместен линкът към първия пост в момента има малко проблеми с темата Smile

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
#7

d3 написа:
giba написа:ftf file на baseband_015 от къде да го свала
http://dox.bg/files/dw?a=3f472f5119 Ето, по-късно ще бъде преместен линкът към първия пост в момента има малко проблеми с темата Smile

аз изтеглих същата от нета и я сложих и тръгвам да свалям биси бокс но ми дава че не може да се свали , така прави и с другите приложения от какво може да ми дава този проблем.. идеи?
Цитирай
#8

Имаш ли достатъчно място на телефона ? (Вътрешна памет)

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
#9

d3 написа:Имаш ли достатъчно място на телефона ? (Вътрешна памет)

над 30 мегабаита пробвах и с wifi и пак същата работа , а сега ми падна батерията и като тръгна да го включвам излиза удивителен знак и от долу някакъв телефон и не иска да се включи ... много странна работа
Цитирай
#10

Huh Huh Huh Праскай SEUS (1вия урок) :capitulation:

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
#11

d3 написа:Huh Huh Huh Праскай SEUS (1вия урок) :capitulation:

Оправи се просто го update , а каква е целта на промяната на честотата на 0_15
Мерси много доста се полуоплаших Tooth Tooth
Цитирай
#12

giba написа:
d3 написа:Huh Huh Huh Праскай SEUS (1вия урок) :capitulation:

Оправи се просто го update , а каква е целта на промяната на честотата на 0_15
Мерси много доста се полуоплаших Tooth Tooth
Лошо е когато се цялоуплашиш!!! :rofl:
Ако си с 06 версия на радиомодула или baseband ,няма да можеш да прехвърляш приложения в SD картата след руут и повечето от къстъм ромовете не се инсталират!!!
П.П.Браво d3 Чакам си процента :rofl: :rofl: :rofl:
Цитирай
#13

Евала на d3 :bow: БРАВО радвам се че се хвана.. и бързичко успя да направи видео урока. :thumbup:


[b][Изображение: 355814.jpg][/b]
Цитирай
#14

SonyEricssonX8 написа:namen mi dava 08/016/2012 21:16:44 - ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ERR_DYNAMIC="SIN header verification failed" pls help
1.Спри да пишеш на всички от форума на ЛС за проблема.
2.Отключи BootLoader (ако евентуално е възможно на телефона ти)
3.Сложи кернела (nAa11)
4.Ако не можеш да го отключиш сложи ром за Stock Kernel (Примерно българския - DoubleBG Stock)
Цитирай
#15

изроди.. смисъла на такива теми е да се оправят хората с тях.. направо братле като сложиш всичко необходимо кажи да я разчистят и заключат туй уж урок те и него засраха секи с проблемите си ...

всеки се му е важно..

LG Optimus 3D
Цитирай
#16

Какво става когато телефона зацикли някъде на края на bootloader unlock и след това при натискане на копчето дори не показва признаци на живот?

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#17

добре е мой човек .. защо искаш и теб да те нагрубя.. какво става като ядеш?
кфо да е не ми се слуша
или работи или не работи когато не работи или си го счупил или флаш тул и ъпдейт сустем..
просто е.. щом си мъчил БЛ значи си видял с stoo1 ли там кво беше.. дали е подходящ за отключване
остава да играйш 1 SEUS
и друг път искам като оставяте тъпи постове поне отдолу да има пробвах:
1....
2....
3....

btw забрайх има и друга опция извади батерията за малко и пак я сложи.. туй най-простото дето трябва да пробваш..

LG Optimus 3D
Цитирай
#18

t0nko написа:добре е мой човек .. защо искаш и теб да те нагрубя.. какво става като ядеш?
кфо да е не ми се слуша
или работи или не работи когато не работи или си го счупил или флаш тул и ъпдейт сустем..
просто е.. щом си мъчил БЛ значи си видял с stoo1 ли там кво беше.. дали е подходящ за отключване
остава да играйш 1 SEUS
и друг път искам като оставяте тъпи постове поне отдолу да има пробвах:
1....
2....
3....

btw забрайх има и друга опция извади батерията за малко и пак я сложи.. туй най-простото дето трябва да пробваш..
Извинявай - с батерията пробвах - нищо не става. А на сони ъпдейтъра не ми показва нищо. Телефона не реагира както когато се брикне - да спира само до логото - той въобще не се включва каквото и да натискам и да правя - екрана е напълно черен, диода не свети - нищо. А докато унлоквах по едно време се спря за доста време и светеше екрана без да показва нищо и си остана така а flashtool ми кацваше phone disconected и тона е никаква реакция...

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#19

ем честито .. имаш си хард (ама много хард) брик... помъчи се с флаштуул или сеус, ако не стане пробвай да пробуташ гаранцията

LG G2 32GB
Цитирай
#20

stef.iliev написа:ем честито .. имаш си хард (ама много хард) брик... помъчи се с флаштуул или сеус, ако не стане пробвай да пробуташ гаранцията
флаштуул не реагира като включа кабела, ъпдейтъра на сони също не показва свързан телефон...

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#21

Май остава само утре да го нося да пробвам с гаранцията а?

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#22

пробва ли да го вкараш в флаш мод ( задържаш бек бутона и пъхаш кабела )

LG G2 32GB
Цитирай
#23

Останати гаранцията но мисля че няма да я пробуташ ..

Samsung Galaxy Nexus 4.3 Jelly Bean
Цитирай
#24

stef.iliev написа:пробва ли да го вкараш в флаш мод ( задържаш бек бутона и пъхаш кабела )
Пробвах - махам батерията, държа го така известно време - опит за пускане - нищо
пак махам батерията - слагам копчето назад - кабела - нищо
по никакъв начин който ми е познат не мога де накарам нито него нито някоя програма да го засече.
Защо мислите че няма да мине гаранцията :S

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#25

Ааа файла за откючването на буутлоудер?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)