Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Видео Урок]Всичко за телефона: от unbrick до смяна на kernel/ROM !!!

juliospasov написа:Huh
Drang and Drop
(При мен тоя проблем се появи повече от година и си работя по тоя начин който ти обясних в пост 398)
Искаш ли да ми го направиш. Дай си само скайпа, прати ми го в съобщение да ми го оправиш?
Цитирай
Аксесоари

А ако инсталирам флаштула на друг компютър и сменя честотана на него на 015 дали ще стане, защото аз съм направил всичко без снямата на честотана на басебанда на 015, слагането на карнела и рома.
Цитирай

Да бе, нямаш проблеми

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай

Пичове не става. Получава се пак същото и на другия компютър. Тая смяна на 015 ще ме убие. Ако някои иска да ми помогне и има TeamViewer моля ви да се свърже с мен. Всичко пробвах и не става.
Цитирай

Просто ни обясни много по-подробно проблема си

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай

Изтеглих от посочения линк флаштул 06 и го инсталирах. Изтеглих файла от док (басебанда 015). Копирам го и го слагам в папката на флаштула - firmwares. Изтривам всичко от нея така че да остане само басебанда. Включвам флаштула, натискам на светкавицата, флаш, флашмоде и там кадето на теб ти се появява фтф файла при мен самото поле е празно. (Когато сложа карнела пак в firmwares ми го показва, но басебанда не.)
Цитирай

doblina написа:Изтеглих от посочения линк флаштул 06 и го инсталирах. Изтеглих файла от док (басебанда 015). Копирам го и го слагам в папката на флаштула - firmwares. Изтривам всичко от нея така че да остане само басебанда. Включвам флаштула, натискам на светкавицата, флаш, флашмоде и там кадето на теб ти се появява фтф файла при мен самото поле е празно. (Когато сложа карнела пак в firmwares ми го показва, но басебанда не.)
ЛС

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай

Хора, следвах инструкциите дословно до момента, в който трябва да влезна в xRecovery. Цъкам копчето, но нищо не става. Правих го поне 5 пъти, и резултата е същия. От какво може да е?
Цитирай

Здравейте ,искам да кажа,че когато си слагам ром(зип файл) на сд картата на x8 телефона ми спира и пуска връзката на компютъра с него и така нищо не става.Можете ли да ме кажете защо става така и как да го оправя? Моля ви спешно е :O

sony xperia x8ІgingercmІstock kernelІ Beats audioІlocked BootLoaderІOC 600Mhz
Цитирай

Помощ от каде да изтегля Flashtool ?? Huh Cry
Цитирай

Е, от къде? От официалната страница, логично!
http://www.flashtool.net/download.php
Цитирай

Привет на всички.Брикнах си телефона до състояние,че нищо не действа и не светва по телефона.Пробвах и по 2-та метода да го флашна със стоков ром-чрез Flashtool и SEUS,но индикации никакви.Въобще не дава,че го разпознава телефона компа и не иска да светне поне диодчето на телефона.Дайте някакви идеи какво друго мога да опитам за да го оправя.Като вкл.зарядното в контакта също не свети диода че се зарежда-абе ни вопъл ни стон.Някой да е имал подобен проблем?Приемам идеи всякакви-телефона не е гаранционен със стоков ром Ginger Dx съм не е отключен бутлоудъра.


Явно никой не се е сблъсквал с такъв проблем след като няколко дни няма никакъв коментар от никой.Чудна работа,аз ли съм първият с такъв проблем?

Xperia 8 Android 2.3.7
Цитирай

Mig29 написа:Привет на всички... Пробвах и по 2-та метода да го флашна със стоков ром-чрез Flashtool и SEUS...
Аз моя го оправих с SEUS. Следвай инструкцията от SUES и трябва да стане.

Аз да попитам дали някой може да ми даде линк за baseband 015, че с линка от първата старица не ми се получава.
Цитирай

Колега пробвам и следвам инструкциите и на Flashtool и на SEUS,но като дойде момента в който изпише да се свърже телефона и да се натисне бутона Back едновременно просто реакция никаква и от двете програми-просто изписва моля свържете устройството,а то е вързано,но не го разпознава и телефона не светва .Трябва да има друг начин или някаква тънкост да го излъжа да "захапе".

Xperia 8 Android 2.3.7
Цитирай

Момчета никой ли няма идея какво може да се направи ?

Xperia 8 Android 2.3.7
Цитирай

Mig29 написа:...като дойде момента в който изпише да се свърже телефона и да се натисне бутона Back едновременно...
Не се натискат едновременно! Първо натискаш и държиш Back бутона и после включваш USB кабела.

Сигурен ли си че USB кабела е работещ?
Цитирай

Да прав си грешно съм се изразил-първо натискам бутона Back след това пъхам USB-то,но никакви индикации от телефона даже и диода не светва.Пробвах и със друг USB кабел пак нищо.Ако батерията ми е примерно на 20 % или по ниско заряд дали може да е от това проблема понеже нямам представа колко е заредена а не иска да се зареди дори и през контакта чрез зарядното-просто телефона стои изгаснал и не светва?
PS : Егаси и филма в който съм попаднал май!

Xperia 8 Android 2.3.7
Цитирай

Момчета,проблема е решен.Оказа се,че дънната платка си е "хванала" пътя и след смяната и всичко е ОК.Благодаря на колегата който се опита да помогне с коментарите си.

Xperia 8 Android 2.3.7
Цитирай

Какъв е тоя тъп бъг на SEUS... не мога да си оправя телефона.. малко помощ, ако може Smile


[b][Изображение: 355814.jpg][/b]
Цитирай

За какъв бъг говориш?
Ако си с отключен bootloader не пробвай отново! Давай направо префлаш с Flashtool.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай

Извинявайте бях се ядосал и не се изразих правилно.
SEUS ми дава Error при самото му включване "Възникна неочаквана грешка" ... пробвах и на 2-и компютър, отново същото... някакви идеи?


[b][Изображение: 355814.jpg][/b]
Цитирай

Единият вариант за грешката е, че SUS вече не се поддържа официално от Sony. Другия е нещо в компютрите.
Цитирай

Откриване на USB грешки "чекнато" ли ти е ?

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай

GH0STFACE написа:Единият вариант за грешката е, че SUS вече не се поддържа официално от Sony. Другия е нещо в компютрите.

Дали няма да може с по-стара версия... и как бих могъл да излъжа SEUS че е с последна версия, за да не се уп автоматично при инсталиране.

d3 - това се случва още при инсталиране на SEUS.


[b][Изображение: 355814.jpg][/b]
Цитирай

Спираш си нета и тогава инсталваш SEUS включваш го, включваш си тела и тогава пусни нета Big Grin

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)