Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Видео Урок]Всичко за телефона: от unbrick до смяна на kernel/ROM !!!
#26

valiokisimov написа:Ааа файла за откючването на буутлоудер?
Какво?

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
Аксесоари
#27

ThunderBird написа:
valiokisimov написа:Ааа файла за откючването на буутлоудер?
Какво?
Покажи ми в коя минута ползвам файл за буутлоудер-а и ти подарявам апартамента си Smile

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
#28

d3 написа:
ThunderBird написа:
valiokisimov написа:Ааа файла за откючването на буутлоудер?
Какво?
Покажи ми в коя минута ползвам файл за буутлоудер-а и ти подарявам апартамента си Smile
файл за буутлоудъра не ползваш но както и да е вече е в сервиза гаранционния да се надяваме че ще го оправят не правиха проблеми при приемането

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#29

Това е вариант, ако ти откажат гаранцията.
Цитирай
#30

Охх...Леле къв съм прозд.... :rofl: :rofl: :rofl:
Оставете на страна простотията ми Confusedtupid:
Цитирай
#31

От мен да знаете - след като се опарих много яко и си брикнах телефона до безполезна тухла...

Цитат:This post is intended to point your attention to the simple fact that there's a hardware imposed danger to hard brick your Xperia X8 and W8, applies to E15i/a and E16i/a, at the attempt to unlock the boot loader!

The phones affected by the problem are units being manufactured at, and after, 11W29!

To check if your device is affected by the problem follow this simple steps:

Turn off the phone and open it up
Take out the battery
Look at the sticker below


If the date code on the sticker reads 11W29, or any later date (11W30, 11W31, 11W32, 11W33, ...), DO NOT attempt to unlock the boot loader.

These phones ship with a revamped chipset configuration having the security hole the boot loader unlock uses effectively closed. This means that upon unlocking the boot loader your phone will end up as a hard brick - and you will have NO means to revive the phone yourselves. You either have to send it off to Sony Ericsson for repair (recommended solution) or find a phone repair shop being able to resurrect shot devices!

The symptom you will experience when unlocking the boot loader on an affected device is like this:

The boot loader unlock will most likely go through fine
At restart the phone will show NO signs of life anymore.
NO LED, NO LCD output, NO vibration.



This is the point where you can not do anything anymore yourself to resurrect the device.

You have been warned, DO NOT TRY to unlock the boot loader on phones manufactured PAST 11W29!

Надявам се да ви е полезно и да не правите същата грешка Smile
С най-добри пожелания Smile
Успешно ънлокване!

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#32

Утре го слагам.А само един въпрос карнела само за Nperia ром ли е

Sony Ericsson Xperia Neo 4.0.4 Ice Cream Sandwich 4.1.B.0.587 16 GB
Цитирай
#33

Не,можеш да качваш и други ромове утре слагам nAa11 и ще пробвам и аз нперията мерси за информацията ThunderBird а ти решили какво ще правиш как ще спасяваш тела или вече е писана история?

Samsung Galaxy Nexus 4.3 Jelly Bean
Цитирай
#34

Колеги имам един проблем с unbrick на телефончето. Когато пусна СЕУС и премина към стъпката с включването на кабела не започва процедура по поправка а ми изписва "Вашия телефон вече има инсталиран най-новия софтуер". Някакви предложения какво да направя?

Sony Ericsson XPERIA X8 with GingerDX 2.3.7 v25 | Alfs kernel
Цитирай
#35

еми що цъкна на поправка.. направо цъкай другото.. и за в бъдеще пробвай всичко възможно че тогава..

LG Optimus 3D
Цитирай
#36

rider написа:Не,можеш да качваш и други ромове утре слагам nAa11 и ще пробвам и аз нперията мерси за информацията ThunderBird а ти решили какво ще правиш как ще спасяваш тела или вече е писана история?
В гаранционния сервиз е - по техни думи - чакам да ми се обадят, като е готов... при взимането не ми направиха никакви проблеми, даже не ме питаха какво му е - само го видяха, че не пали и го взеха Tongue

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#37

t0nko написа:еми що цъкна на поправка.. направо цъкай другото.. и за в бъдеще пробвай всичко възможно че тогава..

Колега не съм вчерашен. Пробвах по всички познати за мен начини преди да пиша в темата. Колкото до СЕУС там нямам нищо друго за цъкане. Просто сварзвам кабрла и не ми излиза съобщението за инсталация а сами ми изписеа въпросното съобщение за софтуера. Ама както и да е. За пореден път успях да се оправя сам без съдействие от съфорумници

Sony Ericsson XPERIA X8 with GingerDX 2.3.7 v25 | Alfs kernel
Цитирай
#38

когато тръгвам да отключвам BL ми изписва

12/010/2012 11:10:01 - INFO - Waiting for device
12/010/2012 11:10:02 - INFO - Device connected in flash mode
12/010/2012 11:10:03 - INFO - Device disconnected
12/010/2012 11:10:05 - INFO - Device connected in flash mode
12/010/2012 11:10:20 - INFO - Device disconnected
12/010/2012 11:10:27 - INFO - Device connected with USB debugging off
12/010/2012 11:10:27 - INFO - For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode
и не става защо?!

Xperia X8 GIGNERZARAKI!!! най-добрият ROM ;] & Globul Touch (Stock)
Цитирай
#39

KristiqnT написа:когато тръгвам да отключвам BL ми изписва

12/010/2012 11:10:01 - INFO - Waiting for device
12/010/2012 11:10:02 - INFO - Device connected in flash mode
12/010/2012 11:10:03 - INFO - Device disconnected
12/010/2012 11:10:05 - INFO - Device connected in flash mode
12/010/2012 11:10:20 - INFO - Device disconnected
12/010/2012 11:10:27 - INFO - Device connected with USB debugging off
12/010/2012 11:10:27 - INFO - For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode
и не става защо?!
И на мен така изписваше..Качил ли си всички драйвери на флаштула?

Samsung Galaxy Nexus 4.3 Jelly Bean
Цитирай
#40

rider написа:
KristiqnT написа:когато тръгвам да отключвам BL ми изписва

12/010/2012 11:10:01 - INFO - Waiting for device
12/010/2012 11:10:02 - INFO - Device connected in flash mode
12/010/2012 11:10:03 - INFO - Device disconnected
12/010/2012 11:10:05 - INFO - Device connected in flash mode
12/010/2012 11:10:20 - INFO - Device disconnected
12/010/2012 11:10:27 - INFO - Device connected with USB debugging off
12/010/2012 11:10:27 - INFO - For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode
и не става защо?!
И на мен така изписваше..Качил ли си всички драйвери на флаштула?
Oправих го Smile абе как си задържаш телефона на 806 Mgz?!

Xperia X8 GIGNERZARAKI!!! най-добрият ROM ;] & Globul Touch (Stock)
Цитирай
#41

anDroiD40 написа:Трябва ли да сложа тези файлове с линка на първата страница в SD? Smile
Flashtool-а с нея руутвам слагам кернел и така нататак, тя е на компа
другото са "добавките" към нея

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
#42

Забравих да кажа +1 за темата много ми помогна и си направих телефона машина на времето :tease:

Xperia X8 GIGNERZARAKI!!! най-добрият ROM ;] & Globul Touch (Stock)
Цитирай
#43

Всичко е ок до отключването на Bootloader!Моля ви за помощ защото нататък не мога да продължа пише: Cannot identify your SL. Aborting!После като тръгна да слагам kernel nAa 11 ми пише:
ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ERR_DYNAMIC="SIN header verification failed"
ERROR - Error flashing Aborted! :capitulation: :wall:

Sony Ericsson Xperia X8 - Android 2.1 Rooted!
Цитирай
#44

anDroiD40 написа:Всичко е ок до отключването на Bootloader!Моля ви за помощ защото нататък не мога да продължа пише: Cannot identify your SL. Aborting!После като тръгна да слагам kernel nAa 11 ми пише:
ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ERR_DYNAMIC="SIN header verification failed"
ERROR - Error flashing Aborted! :capitulation: :wall: :mad:
Аз съм пас :X Успех! :thumbup:

Xperia X8 GIGNERZARAKI!!! най-добрият ROM ;] & Globul Touch (Stock)
Цитирай
#45

anDroiD40 написа:Всичко е ок до отключването на Bootloader!Моля ви за помощ защото нататък не мога да продължа пише: Cannot identify your SL. Aborting!После като тръгна да слагам kernel nAa 11 ми пише:
ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ERR_DYNAMIC="SIN header verification failed"
ERROR - Error flashing Aborted! :capitulation: :wall:
Върни се на стоков и го рутни.Би трябвало да се оправи
Цитирай
#46

danibosev написа:
anDroiD40 написа:Всичко е ок до отключването на Bootloader!Моля ви за помощ защото нататък не мога да продължа пише: Cannot identify your SL. Aborting!После като тръгна да слагам kernel nAa 11 ми пише:
ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ERR_DYNAMIC="SIN header verification failed"
ERROR - Error flashing Aborted! :capitulation: :wall:
Върни се на стоков и го рутни.Би трябвало да се оправи


Имам същия проблем. Върнах стоковия, но ситуацията се повтори....
Цитирай
#47

filiar написа:
danibosev написа:
anDroiD40 написа:Всичко е ок до отключването на Bootloader!Моля ви за помощ защото нататък не мога да продължа пише: Cannot identify your SL. Aborting!После като тръгна да слагам kernel nAa 11 ми пише:
ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ERR_DYNAMIC="SIN header verification failed"
ERROR - Error flashing Aborted! :capitulation: :wall:
Върни се на стоков и го рутни.Би трябвало да се оправи


Имам същия проблем. Върнах стоковия, но ситуацията се повтори....

И при мен е така. Пробвах всичко и накрая се отказах. Ако някой знае лек ще съм благодарен.

XIAOMI Mi-2S, 32GB, MIUI - 3.6.14
Цитирай
#48

Cannot identify your SL

Означава, че телефона не подлежи на отключвне, защото най-вероятно е бил разкодиран по 3-ти начин.
Цитирай
#49

GH0STFACE написа:Cannot identify your SL

Означава, че телефона не подлежи на отключвне, защото най-вероятно е бил разкодиран по 3-ти начин.
Има начин да не е пипал 3тото.Ако си го върнал с FlashTool, пробвай с SEUS и го рутни.Така поне пишат от XDA.
Цитирай
#50

Колеги, повече от щастлив съм!
Днес ми се обадиха от гаранционния сервиз и ми казаха, че телефона ми е готов и да отида да си го взема. Smile
Казаха ми, че му била изгоряла платката и са я сменили цялата, поради което телефона вече има нов IMEI и ми написаха нова гаранционна карта с новия IMEI. Сега работи, в мен е и е със стоков ром - започвам да руутвам и да слагам DoubleBG Smile

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)