Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Видео Урок]Всичко за телефона: от unbrick до смяна на kernel/ROM !!!
#51

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Благодаря
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
:whistle:
Цитирай
Аксесоари
#52

честито ... даже и бързо го оправиха Rock

LG G2 32GB
Цитирай
#53

stef.iliev написа:честито ... даже и бързо го оправиха Rock
мда и вече е руутнат, и даже е със GingerDX v0.25 щото стоковия много ме тормози, че не мога приложенията да ги слагам на картата - не ми стига мястото Big Grin

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#54

На мен телефонът ми иска Google Mail като вляза в Marketa регистрирвам се и ми пише следното: This could be a temporary problem or your phone may not be provisioned for data services. If it continues, call Costumer Care.
Цитирай
#55

Settings- SD card and phone storage- Factory data reset

май това ти е решението

LG G2 32GB
Цитирай
#56

Много добър урок, евала.Може ли да си отключа bootloaderа и да кернел на GDX версия 25, или трябва да флашна стоков ром?

Samsung Galaxy S8 - Orchid Gray | Samsung Galaxy S6 Edge - Sapphire Black |Samsung Galaxy S III - Sapphire Black | Sony Xperia X8 - Android 4.1.2  
Цитирай
#57

за отключването на буутлоудъра е строго препоръчително да се право с стоков ром

LG G2 32GB
Цитирай
#58

:wall: Аз се прецаках не си заредих тлефона и са не мога да си го Unbrick-на тела помогнете ако има някакъв начин ми моля ви !!!! Скаип pi4a8883 :capitulation: Cry :wall:
Цитирай
#59

I xperia x 8 написа::wall: Аз се прецаках не си заредих тлефона и са не мога да си го Unbrick-на тела помогнете ако има някакъв начин ми моля ви !!!! Скаип pi4a8883 :capitulation: Cry :wall:
BootLoader-a не е шега работа.Винаги проверявайте дали може да се отключи или е зареден поне до 95%.
Няма начин да го оправиш ако изобщо не реагира (не свети екрана,LCD, не вибрира) , това се нарича HardBrick.Единствения път е - Сервиз.
Цитирай
#60

На моето телефонче отзад под батерията пи6е 11W33 мога ли да си отключа bootloader-a така както е във клипа или е по добре да не се пробвам, мерси предварително
Цитирай
#61

Не пробвай да го отключваш!

LG G2 32GB
Цитирай
#62

Едната ми XPERIA е 11w34, като на колегата по-горе. s1tool ми показва, че мога да го отключа, но навсякъде по форумите пише да не пробвам Smile) Другият телефон успешно му отключих BL, а и има ли ли някакъв вариант за тези телефони над 11w29 да бъдат отключени или поне как се оправя телефона след Hard Brick Smile)

LG Nexus 4
Цитирай
#63

HardBrick -> Сервиз. Някъде мисля че gh0stface беше споменал как ги оправят в сериза: Имат една програма която може да бъде закупена но струва около 50лв (не съм сигурен) и така. Smile

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
#64

d3 написа:HardBrick -> Сервиз. Някъде мисля че gh0stface беше споменал как ги оправят в сериза: Имат една програма която може да бъде закупена но струва около 50лв (не съм сигурен) и така. Smile
Мисля, че говориш за JTAG.
[video]http://www.youtube.com/watch?v=ujH_IpsskLg[/video]
Цитирай
#65

То струва 50лв, ама си го купих за всеки случай. Гадното беше, че бе от един сайт който не е български и доставката беше доста трудна (разбирате ме :proud: ).Все още не съм го тествал, но когато стигна до HradBrick ще видя дали работи.
Цитирай
#66

Я дай един линк.
Цитирай
#67

http://www.gsm-technology.com/index.php/...,8466.html Сега е на намаление.Е такъв ми бил късмета :wall:
Цитирай
#68

Ама самия riff с кабелите май не влиза в тази цена, само платката май е това.
Цитирай
#69

Не съм казал, че съм дал всичките пари Big Grin . Предпочитам да купя останалото ако нещо се случи.
Цитирай
#70

danibosev написа:Не съм казал, че съм дал всичките пари Big Grin . Предпочитам да купя останалото ако нещо се случи.
Супер ако ми стани нещо на телефона идвам до Пловдив със влака и 20 лева в джоба Big Grin

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
#71

Хаха, искаш да кажеш, че ще чакаш да ти се развали телефона за да дадеш 100 и кусур евро още за да си купиш Riff и да ремонтираш с него телефон за същите пари, че дори и по-малко. :facepalm:
Цитирай
#72

Тази платка е много полезна и става единствено за този модел телефон. Само с нея обаче нищо не можеш да направиш. Задължително ти трябва RIFF BOX.

Целта на платката е да ти спести досадното разглабяне на телефона, за да се достигне дъното на телефона и да се запоят от 5-8 жички от RIFF към телефона.

Цената на RIFF можеш и сам да видиш в интернет. Разполагам с такъв box, ако някой има проблеми да казва. Съвсем скоро ще ми дойде и една джаджа за разкодиране (Sim Unlock) на всички SONY (Ericsson) модели.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#73

GH0STFACE написа:Хаха, искаш да кажеш, че ще чакаш да ти се развали телефона за да дадеш 100 и кусур евро още за да си купиш Riff и да ремонтираш с него телефон за същите пари, че дори и по-малко. :facepalm:
....... Да Tooth . Предпочитам дам тези пари и да го имам завинаги, отколкото все на сервиз.А аз все пак не държа всичко стоково Tongue
Цитирай
#74

Къде да сложа кернела? Huh
Цитирай
#75

Здравейте.Искам да попитам- има ли максимално безопасен начин да си сложа custom Rom,тоест- без да рискувам брикване.Руутнал съм телефона с помощта на SuperOneClick и след това форматирах картата за да инсталвам на нея чрез link2Sd.Нищо друго не съм бутал, това което искам е просто да сложа някой друг Ром, който да е по добре откъм функции, батерия и външен вид.Стоковият започна да ми забива от време на време.И ако има как да го направя без да отключвам Буутлоудър(признавам-не знам за какво служи),защото версията ми е 11W41 и доколкото разбрах-ако опитам ще го брикна необратимо.Ще съм адски благодарен ако някой ми отговори като на незапознат-изчетох много теми, но не съм убеден,че съм разбрал това, което ми е нужно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)