Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Повече свободно място с Link2SD или INT2EXT+ (подготовка на картата и инс?
#26

При мен не се получава с андроид 2.3.5 съм правя всичко по начина по който е описано и след като сложа картата в телефона и програмата ми казжа да избера своя формат след това ми дава грешка .... кажете какво мога да направя помогнете моля .....

Mount script error

Mount script cannot be created

mount: No such drive

ето това е което ми показва програмата .....

HTC Wildfire S
Цитирай
Аксесоари
#27

Вероятно имаш приложението Superuser. При стартирането на Link2SD, Superuser трябва да ти поиска разрешение и да го дадеш. Друга причина може да е в картата. Сложи я на компютъра отново и виж в програмата, с която си я разделял, дали има необходимите два дяла.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#28

Това е моя проблем, мисля, че в случая суперюзъра няма общо. Има някакъв бъг (не знам дали е от старата версия на link2SD или от нещо друго) но заключва пъртишъна и част от инфото изчезва с него. След хиляди опити и какво ли още не аз се отказах. Изтриваш дяла от картата, и го създаваш на ново. Аз само така успях да оправя нещата. Лошото, е че естесвено губиш цялата информация. Желая ти успех да намериш решение по-безболезнено, но аз не успях.

ЕДИТ: От самата карта е, при мене като стана, нали ти казах, че върнах фактори рисет, и какво ли още не и нищо не помогна. Не искаше да го прочете този дял на картата. Ползвах всички програми, за който си говорехме и нищо не успя да риперне дяла. Само с изтриване и създаване на ново го прочете. До преди това нито ми даваше да го направя по голям, ното да го смаля. Сякъш е заключен на read only.
Цитирай
#29

Bodyshaker написа:Mount script error

Mount script cannot be created

mount: No such drive

ето това е което ми показва програмата .....
Един допълнителен solution при горната грешка, който предполага умения за работа с Root Explorer и adb от командния ред на компютъра.

Телефона трябва да е рутнат, от опциите да е включен USB debugging и да е свързан към компютъра в режим на зареждане. SD картата трябва да е разделена на FAT 32 и Ext2 далове, като и двата са Primary. Link2SD да е деинсталиран. Да е изтрит ако присъства файла 11link2sd от /etc/init.d/11link2sd Естествено необходимо е наличие в диск С:\ на папката Android с adb.exe и другите файлове.

1. Сваляте, разархивирате и копирате с Root Explorer в /system/lib/modules/ файла ext2.ko
2. Променяте permission на файла на All (всички да имат право да четат,пишат и изпълняват)
3. Стартирате си командния ред CMD и въвеждате
Код:
cd c:\android
adb shell
/system/bin/su
след всеки ред натискате Enter.
Поглеждате телефона и ако Superuser поиска разрешение, го давате.
4. Въвеждате в CMD
Код:
insmod /system/lib/modules/ext2.ko
и натискате Enter.
5. Инсталирате Link2SD и посочвате Ext2 партишъна.
Успех!

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#30

Имам следния проблем направих всичко което пише в темата с четеца и т.н. обаче като цъкна линк2сд ми изписва да си напиша какъв вид ми е дяла"еxt2,3,4 fat16/32" селектирам фат 16/32 какъвто е моя дял защото с еxt 2 се форматираше картата и ми изписва "Mount script error.Mount script cannot be created mount:invalid argument."Някакви предложения как да се справя с това? :wall:
Цитирай
#31

Трябва да избереш ext2
Цитирай
#32

Направих всичко отново+ вашата поправка няма грешки всичко си е на място(форматирах я 2 пъти Huh ) сега пак не мога да натисна крейт линк защото пише че втория дял не е засечен и да проверя дали има 2ри дял някакви съвети?
Цитирай
#33

Спокойно, и при мен беше така но след 2 рестарта последователни всичко се оправи.
Цитирай
#34

koceto95 написа:... пак не мога да натисна крейт линк защото пише че втория дял не е засечен и да проверя дали има 2ри дял някакви съвети?
При някой телефони не може да се сработи програмата с наличния драйвер ext2.ko или ext3.ko и трябва да се форматира и втория раздел с FAT32.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#35

Програмата не иска да ми раздели картата на дялове и дава грешки. Има ли друга програма за разделяне? Като натисна apply и започва да изкарва грешки.
Цитирай
#36

sapati написа:Програмата не иска да ми раздели картата на дялове и дава грешки. Има ли друга програма за разделяне? Като натисна apply и започва да изкарва грешки.
Надявам се, го правиш през четец за карти. Свали си нещата от картата на компютъра, форматирай я под FAT32 и пробвай пак. Ако пак има грешка, дай един скрийншот.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#37

Правя го през четец. Форматирах я на бавен формат на ФАТ32 но без резултат. Форматирах я на ниско ниво и след това използвах единствено програмата и стана. Благодаря!
Цитирай
#38

Някой може ли да обясни, как бих могъл да възвърна старият вид на картата(тоест- да не е на партишъни а да си е само 1?

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29 -> Huawei P30 Pro VOG-L29
Цитирай
#39

Lorddarkar написа:Някой може ли да обясни, как бих могъл да възвърна старият вид на картата(тоест- да не е на партишъни а да си е само 1?
Или с Low level format или с програмата от първи пост. Десен клик на втория партишън и го триеш. След това десен клик на първия FAT32 партишън и избираш Move/Resize.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#40

А какъв е обратният процес смисъл как може да форматираме картата обратно до заводските и настройки един вид да премахнем вторият дял и SWAР партицията ?

HTC Wildfire S
Цитирай
#41

здравийте, незнам дали съм в точния форум,тъй като телефона ми е HTC Dezire , но имам проблем с маунтването сд картата.направил съм ext2,swap и fat32 дялове с прог. минитол партишън по описания по горе урок. но когато пусна link2sd ми излиза /грешка на скрипта за качване - скрипт за качване не може да бъде създаден - cannot create/system/etc/install-recovery.sh:not enough memory/ . ако някой може да помогне да пиши. БЛАГОДАРЯ

P.S. телефона е рутнат Smile
Цитирай
#42

Здравейте, съфорумци.
От няколко дни се мъча с тези гимнастики, но..
Да обясня накратко: направих два дяла FAT32 по 3.60 Gb на външната карта, като стартирам Link2SD ми вижда новите дялове. Задал съм приложенията да се инсталират на външната SD карта. Да, ама не - като инсталирам приложение, то въпреки всичко се инсталира във вградената / 1 Gb /памет на телефона / LG E-400 /. В случая инсталирам навигация. След инсталацията и опитвам да добавя допълнително карти и други, но ми изписва, че няма достатъчно място на SD картата. За пояснение - паметта на телефона я отразява като SD, а допълнителната като : дял 1 - ExternalSD, дял 2 - sdext2. Телефонът е руутнат, Link2SD е със суперюзерски права. Ще се радвам, ако някой помогне.

Lenovo K3 Note
Цитирай
#43

mylord56 написа:Здравейте, съфорумци.
От няколко дни се мъча с тези гимнастики, но..
Честно казано, не съм пробвал линкване върху FAT дял. Но при новите версии на Link2SD казват, че не е от значение. Минус на програмата е, че първо инсталира във вътрешната памет и чак тогава го линква и мести в картата. При по-големи приложения е проблем наистина. Имаше една хватка с adb shell pm setInstallLocation 2, което променя локация за инсталиране от вътрешната памет на външната. Но не зная дали сработва с Link2SD. Разбира се, винаги може да се върне обратно със стойност 1.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#44

Опитвах да форматирам с друг файлов формат, изписва ми, че картата е празна или с неподходящ формат.

Lenovo K3 Note
Цитирай
#45

За какво служи Linux Swap и как да определим колко да е голям?
Цитирай
#46

mylord56 написа:Опитвах да форматирам с друг файлов формат, изписва ми, че картата е празна или с неподходящ формат.
Определено ще може и по-лесно да се оправи, но ако продължава да се инати картата, можеш да и направиш Low level Format


djindjiplqktora написа:За какво служи Linux Swap и как да определим колко да е голям?
Системата мести на Swap дяла, част от заредената в Ram информация. Така разширява виртуалната памет. Но трябва ядрото на ОС да го поддържа. Стоковите ромове, а и повечето къстъм нямат поддръжка.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#47

Инсталирах си Link2sd, но мястото ми взе да свършва Sad Реших да пробвам с Data2sd, през рекавърито ли трябва да го инсталирам или мога да си го дръпна от маркета(видях го там)?? Rolleyes и да попитам дяловете, които правих на картата трябва ли да се променят?
Цитирай
#48

Ваня_Иванова написа:Инсталирах си Link2sd, но мястото ми взе да свършва Sad Реших да пробвам с Data2sd, през рекавърито ли трябва да го инсталирам или мога да си го дръпна от маркета(видях го там)?? Rolleyes и да попитам дяловете, които правих на картата трябва ли да се променят?
За да свършва мястото, нещо не го правите както трябва. Имате ли Root? Link2SD има една много подвеждаща опция Move to SD, която е предназначена за телефони без Root и реално мести само приложението. В този случай библиотеките и далвик кеша си остават във вътрешната памет и в един момент я изяждат.
С Link2SD имам към момента около 120 приложения, линкнати на картата и 50-60 Mb свободни от паметта.

За Data2SD, според версията разбира се, трябва да има партишън с Ext3. Той не се поддържа от стоковото ядро. Трябва да има Root и busybox инсталирани. Трябва да има бърза карта 6-10 скорост, защото се извършва освен четене и писане върху нея.

Двете програми не могат да работят паралелно, влизат в конфликт. Не съм сигурен, дали няма да се наложи да инсталирате всички приложения отново, ако са били линкнати веднъж с Link2SD.
Data2SD се инсталира през CWM. Тази от маркета не я зная каква е, дайте линк.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#49

Да, имам Root. На приложенията им давам link to sd, и аз не знам какъв е проблема.. https://play.google.com/store/apps/detai...BzZC52MSJd
ето това е линк към маркета Smile
Цитирай
#50

Ваня_Иванова написа:... https://play.google.com/store/apps/detai...BzZC52MSJd
ето това е линк към маркета Smile
Не съм ползвал тази програма. Доколкото разбирам, тя сама разделя картата и съответно трие всичко в нея. Споделете как работи, ако решите да я инсталирате.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)