Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Повече свободно място с Link2SD или INT2EXT+ (подготовка на картата и инс?
#51

Хора, моля помогнете! Искам да върна картата в stock вариант, но като стартирам Partition Wizard-а и ми показва само FAT32 дялът, който е останал 5GB (а тя е 8GB). Форматирах я и пак така показва. Пуснах отново Partition Wizard-a и ми показва само този дял от 5GB, няма ги както преди Ext2 дяла и Linuxsysem дяла.

Samsung Galaxy Note 3
Цитирай
Аксесоари
#52

Dian4o написа:Хора, моля помогнете! Искам да върна картата в stock вариант, но като стартирам Partition Wizard-а и ми показва само FAT32 дялът, който е останал 5GB (а тя е 8GB). Форматирах я и пак така показва. Пуснах отново Partition Wizard-a и ми показва само този дял от 5GB, няма ги както преди Ext2 дяла и Linuxsysem дяла.
А освен FAT32 дяла, показва ли и празно място (Unallocate) на картата?
Друг начин е с Low level Format

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#53

Всичко мн. добре е описано,благодарение на темата вече имам 2 гб вътрешна памет в телефона.Изключително полезна тема, благодаря!

Xperia Arc S ICS 4.0.4 - rooted

Samsung Galaxy A8 (2018) , Android 8.0 - Oreo
Цитирай
#54

Добре, подкарах я, но защо програмките ги мести в единия партишън само? И то този, които съм заделил за всичко друго, а специално за целта който отделих 700мб си стои празен?
Цитирай
#55

ivoet написа:Добре, подкарах я, но защо програмките ги мести в единия партишън само? И то този, които съм заделил за всичко друго, а специално за целта който отделих 700мб си стои празен?
Без достатъчно инфо може да се гадае. Но възможните причини са:
- Вместо опцията Create Link си използвал Move to SD card.
- При началното стартиране и избор на партишън, си избрал FAT32, а не Ext2.
- При разделяне на картата е използван Ext, кайто не се поддържа от ядрото.
- Имало е инсталиран друг скрипт за местене на файловете (Data2SD, Apps2SD...и т.н.) и се е получил конфликт.
- Имаш активирано по подразбиране местене на картата от ОС (pm setInstallLocation 2)
За друго в момента не се сещам.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#56

Добър вечер, направил съм всичко и съм доволен от резултата, вече мога да си много повече приложения.
Имам едно питане, тази системна памет която съм обградил (снимката не е моя, само дава като пример) нормално ли е да имам свободна памет само 2% ? Може ли да се направи нещо по въпроса да се увеличи свободната памет в този дял?
Благодаря предварително. Smile
Цитирай
#57

това е резултата при мен за сега :cheers:

SGS Galaxi S , HTC Wildfire S, HTC Desire HD , LG-G2 , LG-G4, LG-G6
Цитирай
#58

mirich84 написа:... нормално ли е да имам свободна памет само 2% ? Може ли да се направи нещо по въпроса да се увеличи свободната памет в този дял?
Благодаря предварително. Smile
Нормално е, да е малко свободната памет в system. При стоковите ромове почти цялото място е заето от системните файлове. Точно колко остава, в момента не мога да кажа. Но свободното място в този раздел по никакъв начин не влияе на производителноста на системата. Както и не можеш да го ползваш за свои приложения, освен ако не ги преобразуваш в системни. При къстъм ромовете, понеже са премахнати някой системни приложения както и dex файловете, свободното място в системния раздел е повече. За пример, в моя ром имам свободни в system 125 Mb, но нито работи по-бързо от това, нито ги ползвам за нещо друго:
Код:
Filesystem           1K-blocks      Used Available Use% Mounted on
/dev/block/mtdblock3    275840    148196    127644  54% /system

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#59

А има ли вариант да разделя СД картата си без карто четец?
Цитирай
#60

Правя всичко което е показано по тази тема тук и по тази - https://www.androidbg.com/forum/post450832.html#p450832 , Телефона ми е отключен но когато избера от програмата Link2SD втория дял(съответно ext2) ми изписва "Link2SD не успява да получи руут достъп. Ако имате руут достъп уверете се, че избирате "allow" на Суперюзър запитването." :capitulation: всичко съм правил както пише по темите, картата е разделена телефона е отключен и не иска???
Цитирай
#61

Escap3 написа:Правя всичко което е показано по тази тема тук и по тази - https://www.androidbg.com/forum/post450832.html#p450832 , Телефона ми е отключен но когато избера от програмата Link2SD втория дял(съответно ext2) ми изписва "Link2SD не успява да получи руут достъп. Ако имате руут достъп уверете се, че избирате "allow" на Суперюзър запитването." :capitulation: всичко съм правил както пише по темите, картата е разделена телефона е отключен и не иска???
Ако си инсталирал CWM и root, направи една проверка с Root Checker дали всичко е наред.
За увеличаване на паметта можеш, да погледнеш и този пост, както и цялата тема.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#62

Бях пропуснал Root сега оправих всичко, но много ме убъркват различните теми, сега немога да се осъзная с паметта, пише че имам 80МБ свободна вътрешна памет(53%свободно) и 0.90ГБ в 2рия дял(94%свободно) и Система 249МБ свободно(7%свободно)???
Цитирай
#63

Escap3 написа:Бях пропуснал Root сега оправих всичко, но много ме убъркват различните теми, сега немога да се осъзная с паметта, пише че имам 80МБ свободна вътрешна памет(53%свободно) и 0.90ГБ в 2рия дял(94%свободно)???
Знаех си, че нещо е пропуснато. Smile
Така пише, защото Link2SD ги смята поотделно. От вътрешната 150 Mb имаш 80Mb свободни и от Ext2 дяла 0.90Gb са свободни 94%.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#64

На мен от тия гимнастики сега тела не иска да снима,пише,че картата е защитена срещу запис и неколцината снимки и видео които имах ми изчезнаха!Мъкааа,мъка,побърках се! :wall: :facepalm:
Цитирай
#65

Имам следни проблем с Globul Touch
Рутнах телефона преди около седмица и сега се заех да му освободя малко памет.Извършвам всички стъпки както са описани за разделяне на SD картата и след това е поставям в телефона. Стартирам програмата Link2SD и ме пита да избера файл система за втория дял на SD картата. Избирам ext2 и натискам добре. След което ми излиза надпис "Грешка на скрипта при качване. Скрипт за качване не може да бъде създаден. mount:No such device.Това може и да не се поддържа от твоя телефон.Опитай FAT32 за втори дял.

Картата съм е форматирал като ФАТ32, правя си дял за ЕХТ2 и след това за линукса цялата операция завършва успешно и нищо след това :mad:
Цитирай
#66

@Gav1n
- Провери дали втория дял е Primary.
- Пробвай да създадеш отново скрипта от menu -> more -> Recreate mount scripts
- Да имаш инсталиран друг подобен скрипт?
- Пробвай и с FAT32 за втория дял.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#67

operator написа:@Gav1n
- Провери дали втория дял е Primary.
- Пробвай да създадеш отново скрипта от menu -> more -> Recreate mount scripts
- Да имаш инсталиран друг подобен скрипт?
- Пробвай и с FAT32 за втория дял.

и ЕХТ2 и линукс слапа ги правя Primary...
пробвах над 100 пъти резултат нулев
нямам други подобни програми...
след като направя втория дял фат32 трябва да избера и в програмата отново фат32 нали ?
Цитирай
#68

Gav1n написа:след като направя втория дял фат32 трябва да избера и в програмата отново фат32 нали ?
Да. Трявва да форматираш втория дял в FAT32.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#69

за този телефон наистина втория дял се прави ФАТ32
Цитирай
#70

Здравейте .
Когато бутона Create Link или ,както е при мен (Създай връзка)

(давам шота само ,като пример)

[Изображение: 5755196V.jpg]

не е активен ,това означава ли ,че приложението не може да се мести ,или трябват някакви допълнителни настройки по програмата.
Цитирай
#71

Mount-нал съм ext2 след формата (той е 1 GB) и всичко линквам и SD card 2nd Part. (ext2) се пълни много бързо, а Ext. SD не променя обема си. Ако се избере при пускането да маунтна Fat32/Fat партишъна трябва да се пълни Ext. SD предполагам и всичко да си е наред. Почти всичко съм копирам на ext2 докато се усетя. Тела е Xperia Go root-nat Kingston 16 gb class 10 е картата и е разделена 14 GB/1GB/0.5GB/ и 8те МВ дето не могат да се правят нищо.
Цитирай
#72

krassimir86 написа:...Ако се избере при пускането да маунтна Fat32/Fat партишъна трябва да се пълни Ext. SD предполагам и всичко да си е наред...
Няма да се получи, защото винаги моунтва втория партишън. В твоя случай Ext2. Просто намали FAT32 дяла и увеличи Ext2 от MiniTool Partition. Прецени колко място ще ти трябва.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#73

Да но в този случай няма да е достъпна картата през card readera ако искам после да копирам нещо, защото Ext2 не се разпознава от Windows.
Цитирай
#74

krassimir86 написа:Да но в този случай няма да е достъпна картата през card readera ако искам после да копирам нещо, защото Ext2 не се разпознава от Windows.
Ще се вижда само FAT32 дяла. Просто ще бъде по-малък от сега. Така или иначе Ext2 си е само за Link2SD.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#75

Днес направих на един wildfire S процедурата от пост 1 и всичко стана, но имам един въпрос. Нормално ли е когато инсталирам нещо от стора да го слага първо на вътрешната памет и после да го прехвърля в картата? Проблема е, че на вътрешната памет има около 30 мб свободни и ако се питам да сложа нещо (да кажем сърдитите птици, който са 31 мб) ми дава, че липсва пространство!!! Аз ли нещо бъркам или това е нормално?

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)