Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Повече свободно място с Link2SD или INT2EXT+ (подготовка на картата и инс?

baraev написа:Кога трябва да се направи wipe data/factory reset, след инсталирането на скрипта или преди?
Преди да инсталираш скрипта.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
Аксесоари

operator написа:
baraev написа:Кога трябва да се направи wipe data/factory reset, след инсталирането на скрипта или преди?
Преди да инсталираш скрипта.


Привет,

Само за информация, с ром http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1865976, ползвах DATA2SD без грижи, след като сложих http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2075272 (JellyKing 1.3, deodexed), не можех да подкарам нищо- DATA2SD, INT2EXT, INT2EXT+..инсталирам зипа за чистене на стари скриптове, после самата програма, която и да е тя Smile, всичко минава без грешки, но след като рома се стартира, имам 150 мб памет Smile.
Правих N на брой пъти wipe data/factory reset, wipe dalvik cache, format sdext (може да бъркам името на менюто в рекавърито)- нищо не помогна, дялът на картата, който е ext4 (пробвах с друга карта и ext2) явно не се разпознава.
В коментарите под рома виждам че има и други с такъв проблем, но има и такива при които всичко е ок, май за момента не могат да хванат причината .
Поне link2sd се инсталира и може да се ползва, пак е нещо Smile....link2sd разпознава и работи с ext4 дяла без проблеми.
Цитирай

operator написа:
Method_Man написа:направих го FAT32 но не ги местя с create link а с move to SD защото като цакна create link ми ги мести в тела ?!
п.с защо остава част от инсталирано приложение в паметта на тела ?
При Link2SD винаги остава някаква част във вътрешната памет и след N броя приложения тя се запълва.

при кое приложение не остава нищо в вътрешната памет ?

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай

Method_Man написа:при кое приложение не остава нищо в вътрешната памет ?
Няма такава хватка, всичко да е на картата. Още повече, че вътрешната памет е многократно по-бърза от всяка една карта. Обикновенно се прави баланс между скорост и обем на свободната памет. Затова при линкване, мести на картата приложенията, далвик кеша и библиотеките. При мен за 100-тина приложения са в порядъка на 550 Mb.
Бази данни, кеш и други остават във вътрешната памет. Можеш да ги видиш в /data/data.

При INT2EXT+ се монтира Ext дяла към вътрешната памет и системата ги вижда като едно цяло. И въпреки това /data/data приоритетно си стои във вътрешната памет. Просто скрипта го прави незабелижимо, с идеята да запази скороста на работа. Затова и има ограничение от 1/5 на вътрешна памет спрямо Ext дял.



@ilialt
А пробва ли препоръчаната от автора на JK A2SDx?

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

operator написа:@ilialt
А пробва ли препоръчаната от автора на JK A2SDx?


Пробвах тези от линка по-долу, на които пише mount Smile, за тези с move applications реших че е по-добре да си сложа link2sd.

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1716124
Цитирай

защо като свалям приложения(игри) от телефона първо ми ги тегли в вътрешната памет , а след това ми ги инсталира в картата.
п.с може ли да го направя така че като свалям директно да си отиват в SD card ?

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай

Някой тествал ли е при кой ром работи INT2EXT+ на WFS 2012? Питам защото тествах няколко рома от най-популярните, но нито един не тръгва!?

Edit: Оказа се, че като съм разделял картата на партиции, нали адаптерчето в което я пъхам за да пасне на SD порта на лаптопа има бутонче за блокиране на писане и/или триене на файлове, е това бутонче е било включено и програмата е показвала, че промените са извършени, но реално нищо не е било променено.

INT2EXT си работи перфектно с JellyKing 1.3! Показва ми обем на вътрешна памет от около 1 GB, от които 400+ mb са вече заети Dance

SGS10
Цитирай

Абе пичове, как ги правите тия номера със стоте приложения? Аз имам инсталирани 10-15 приложения и ми е останала към 30мб памет. Пратил съм повечето приложения на SD-то и пак ми е малко пространството. Пробвах и метода с INT2EXT+ ама нещо не става... Help mee Big Grin :capitulation:

HTC One | 4.4.2 Sense 6 | Sixth sense ROM
Цитирай

Хора,как ги правите тия магии с Link2SD s po 100 приложения и 50 mb freee ! Aз инсталирам 20 с 300 зора и паметта ми е
фул :wall: Правя всичко както е описано в темата по горе и всичко сръботва норално,линквам приложенията с Create Link и след 20 приложения low storage Cry Cry Cry PLS HELP :capitulation:

HTC Wildfire S
Цитирай

DrTraxxx написа:Хора,как ги правите тия магии с Link2SD s po 100 приложения и 50 mb freee ! Aз инсталирам 20 с 300 зора и паметта ми е
фул :wall: Правя всичко както е описано в темата по горе и всичко сръботва норално,линквам приложенията с Create Link и след 20 приложения low storage Cry Cry Cry PLS HELP :capitulation:

Ако съм разбрал правилно, при Link2SD винаги остава нещо и във вътрешната памет, затова ако се инсталират много приложения, тя накрая пак се запълва. Опитай LINK2EXT, която е на друг принцип и лъже телефона че вътрешната му памет заедно с единия дял на сд картата са едно, така че с нея не би трябвало да имаш грижиSmile
Цитирай

аз също съм направил всичко както е описано. юзер апликациите са ми 29 и имам 21 мб свободна памет в интернал датата
имам вапрос мога ли да крийтна линк на рома например някакви клаувиетури ицс и гингер.. руут експлорера и гоогле апса?и системните
а в интернал пространството са 11 а пликации и всички са с по 2-3 мб а тотала показва че е заето 100 и кусур
Цитирай

Нека за момент си представим вътрешната памет, като хард диск, разделен на няколко дяла.
- Системен дял (/system) -250Mb
- Потребителски дял (/data) -150Mb
- Кеш (/cache) -35Mb
- Няколко служебни дяла (recovery, boot, radio и т.н.) до 512Mb

Ние имаме достъп и можем да инсталираме приложения само в потребителския дял (/data).
От това следва, че дори да премахнем или преместим нещо от системния дял (/system), наличното място за приложения в потребителския (/data) няма да се увеличи. (С малка уговорка, че при Root можем да преобразуваме потребителски приложения в системни и да ги разположим в системния дял.Тук има обаче доста условности, предмет на друга тема.)

Как е разпределен потребителския дял (/data)?
Основното място е заето от:
- /data/dalvik-cache Тук се складира далвик кеша (*dex) освен на инсталираните от нас приложения, при Deodex-иран Ром (каквито са повечето къстъм) и на системните приложения.
- /data/data Тук се складират библиотеки (*lib), бази данни (*db), настройки, различни файлове, с които работят приложенията и кеш (да не се бърка с кеш дяла) включително и на някой системни приложения.
- /data/app Тук са инсталираните от нас приложения (*apk)

За да решат проблема, представените приложения се опитват, по интелегентен начин да преместят повечето файлове от изброените папки на SD картата. За да работи системата максимално бързо, се местят файлове, от които само се чете. Тези които по време на работа освен четени, биват и презаписвани остават в /data/data.

Двата инструмента подхождат по различен начин.
- Link2SD дава възможност за избор, какво да се мести и оставя линк на мястото на оригиналния файл. Има ограничение на видовете файлове - *apk, *lib и *dex.
- INT2EXT+ подхожда по друг начин. Монтира Ext дяла на картата при всяко рестартиране на телефона към потребителския дял (/data). Освен това оптимизира приложенията при всеки рестарт. И може би най-ценното и качество е, че пренарежда автоматично паметта за по-висока производителност. Файловете които биват презаписвани си остават във вътрешната памет.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

Здравейте,
разделих си картата по начина от първия пост но сега си върнах стоковия ром и искам да използвам пълния капацитет на картата!
Обсъждано ли е някъсде в темата как се трие ext 2 дяла, който съм създал ???
Благодаря !!!
Цитирай

brain1 написа:... как се трие ext 2 дяла, който съм създал ???
Благодаря !!!
С програмата от първия пост.
- Клик с десен бутон на мишката върху Ext дяла и от контекстното меню Delete.
- Apply.
- Kлик с десен бутон на мишката върху FAT32 дяла и от контекстното меню Move/Resize.
- Не трябва да остава Unallocate Space.
- Apply.
От FAT32 дяла нищо не се губи, но за всеки случай може, да се копират важните неща.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

Повдигам темата за важна.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Дадох wipe на цялата карта, и дяла изчезна, но сега телефона не разпознава картата, пише blanc sd.
Ще пробвам да форматирам картата от компютър
Цитирай

След разделянето на картата по указания начин,телефона ми казва, че е повредена и не я виждам.
Идеи ?
Цитирай

Момчета...излиза ми ерор когато трябва да цъкна "Create"...какво да правя
[Изображение: Untitled.jpg]

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Jackyyy написа:Момчета...излиза ми ерор когато трябва да цъкна "Create"...какво да правя
Освен да си прехвърлиш важните неща от FAT32 дяла на компютъра. Да направиш един Low Level Format на картата. И след това пак по ръководството.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

Някой може ли да ми каже програма,която да ми показва след link, колко mb от приложението е в паметта на телефона и колко на external дяла.
Благодаря колеги!

Siemens MC60 (Lost) , Nokia 6600 , Nokia 6210 Navigator , HTC Wildfire S,Alcatel Onetouch Idol 6030X (rooted), Lenovo P70 - A,Xiaomi Redmi Note 5pro , Xiaomi Redmi Note  8pro 128/6
Цитирай

Здравейте,колеги!Днес реших да флашна през Recovery INT2EXT+ с помоща на More Space Utility от първи пост.Картата беше разделена на partition-и чрез MiniTool Partition Wizard. Всичко се получи точно и заработи както трябва. Системата ми отчита вътрешна памет 1 GB. Рестартирах телефона в ClockworkMod Recovery 5.0.2.8 за да направя BackUp, обаче не успях, тъй като ми изписа че не може да запише image na sd-ext. Като сравних с предишен бекъп какво е записано в папката видях че действително липсва sd-ext.ext2.tar. Дали някой се е сблъсквал с този проблем преди и може да помогне.
Телефона е рутнат, със стоков ром, S On и ClockworkMod Recovery 5.0.2.8.
Цитирай

Направих Low Level Format но пак ми изписва това което пише и на снимката която качих...какво да правя !?

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Здравейте,
вчера си направих root на телефона. Всичко 6. До момента в който трябва да инсталирам Link2SD и да я накарам да тръгне. Купих си чисто нова карта 8gb. Следвам стъпките, правя отделния партишън /пробвах ги всички - ext2,3,4 fat32/ В момента в който трябва маунтне и да рестартира ми изписва not permited! и нищо не се случва. А при стартирането superuser-а ме пита за разрешение и аз му давам. Не разбирам... Sad
Цитирай

nikgti написа:...Следвам стъпките, правя отделния партишън /пробвах ги всички - ext2,3,4 fat32/ В момента в който трябва маунтне и да рестартира ми изписва not permited! и нищо не се случва. А при стартирането superuser-а ме пита за разрешение и аз му давам. Не разбирам... Sad
Искам да уточним още веднъж. Телефона е unlocked и не е locked или relocked; не е сменяно ядрото (kernel); ползва се втория партишън на картата и той е Primary; Link2SD е инсталиран след отключването и рутването; инсталирана е последната версия на програмата; Link2SD e поискал root само при първото си стартиране и му е даден; не са инсталирани други програми или тулсове за увеличаване на вътрешната памет (много от тях дублират едни и същи функции и влизат в конфликт).

Предполагам, че това се случва на оригиналния ром. Като начало проверка с Root Checker, дали всичко е наред със суперпотребителя. След това втория дял на картата трябва да се форматира под FAT32 (стоковия ром поддържа само Ext2 и FAT32, като при проблеми bakpinar, автора на програмата, препоръчва FAT32) и дяла трябва, да е Primary. От опциите на програмата се избира Recreate mount scripts. Самото монтиране на дяла, става по време на бутването.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

Телефона е unlocked, не съм сменяла ядрото. Телефона е форматиран няма никакви програми на него само Link2SD, която свалих от google store. Link2SD е инсталиран след отключването и рутването; инсталирана е последната версия на програмата /тази която има в google/ ; Link2SD e поискал root само при първото си стартиране и му е даден;
Не са инсталирани други програми или тулсове за увеличаване на вътрешната памет.

Сега свалих Root Cheker пише че устройството има root достъп

Карта е форматирана и е разделена, като и двата партишъна са праймъри - третото е картата Disk3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)