Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Повече свободно място с Link2SD или INT2EXT+ (подготовка на картата и инс?

operator написа:
Станев написа:Как да оправя картата след като съм я разделил?
Какво имаш предвид под оправя?
Ако искаш да я върнеш в първоначалния вид, изтрий всички дялове освен FAT 32, а на него му увеличи размера с изтритите.

Виж как ме разбра :cheers:

Който пие няма глисти!
LG-E615 Optimus L5
Цитирай
Аксесоари

на мен ми изписва "Скрипт за качване не може да бъде създаден mount: Invalid argument. ext2 may not be supported on your device. Try FAT 32 on the second partition"
Телефона е руутнат и картата разделена по начина показан по-горе.
Цитирай

973920 написа:на мен ми изписва "Скрипт за качване не може да бъде създаден mount: Invalid argument. ext2 may not be supported on your device. Try FAT 32 on the second partition"
Телефона е руутнат и картата разделена по начина показан по-горе.
Ще се наложи да форматираш втория дял под FAT32 и тогава да пробваш.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

Аз се срещнах с нов проблем, отново свързан с паметта. След като за пореден път си преинсталирам телефона през бекъп, започвам да възстановявам контактите от бекъп. Оказва се, че тези контакти са над 50 мб и явно именно те ми ядат от паметта. Става дума за дейтата, която се съхранява в /data/data/ Също така, когато тръгвам да ги възстановявам ми изписва, че възстановява 2500 контакта, а аз при всички положения нямам чак толкова много, да са някъде около 500 макс. Проверих и другите бекъпи на контакти, понеже общо имам 8 и забелязах, че първия е 50кб, следващия е 80кб и така малко по малко нарастват, като предпоследния е 5мб, а последния е 35мб. Другото, което забелязах е, че всички контакти са свързани с гугъл акаунт контакти, поне по 3 пъти. Започвам много сериозно да се ядосвам с този телефон, но съм по-инат от него и искам да се оправи веднъж завинаги тоя проблем с паметта.
Благодаря предварително на отзовалите се!
Цитирай

ko4aa написа:Аз се срещнах с нов проблем, отново свързан с паметта. След като за пореден път си преинсталирам телефона през бекъп, започвам да възстановявам контактите от бекъп. Оказва се, че тези контакти са над 50 мб и явно именно те ми ядат от паметта. Става дума за дейтата, която се съхранява в /data/data/ Също така, когато тръгвам да ги възстановявам ми изписва, че възстановява 2500 контакта, а аз при всички положения нямам чак толкова много, да са някъде около 500 макс. Проверих и другите бекъпи на контакти, понеже общо имам 8 и забелязах, че първия е 50кб, следващия е 80кб и така малко по малко нарастват, като предпоследния е 5мб, а последния е 35мб. Другото, което забелязах е, че всички контакти са свързани с гугъл акаунт контакти, поне по 3 пъти. Започвам много сериозно да се ядосвам с този телефон, но съм по-инат от него и искам да се оправи веднъж завинаги тоя проблем с паметта.
Благодаря предварително на отзовалите се!

Защо си играеш да ресторваш от бекъп Huh ?

След, като си преинсталираш тела (направиш фабрични настройки) и си въведеш гуугъл акаунта, автоматично ти се синхронизират всички контакти. Стига да имаш нет.
Няма нужда да ресторваш. Просто изчакай малко и тела сам ще ти синхронизира всичко.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Изключително много съм благодарна за помощта на operator! :bow:

С подсказки на лично стана!!! Без никакъв проблем.

Телефона е Lenovo S650 JB 4.2.2, купен руутнат.

Samsung Galaxy S3 Neo I9300I Duos - Jelly Bean 4.3
Samsung Galaxy S Duos 2 S7582 - Jelly Bean 4.2.2
Lenovo Yoga Tablet 8" (B6000) - Jelly Bean 4.2.2

Цитирай

Здравейте, момчета!
Имам телефон Samsung Xcover 2 и тези дни го руутнах, като използвах единия от методите публикувани тук, във вашия форум - с Один mode-a. После си разделих картата на партишън "Ext2" по метода, който е описан в тази тема и съответно с Link2SD направих доста линквания на приложения, които бяха инсталирани на телефона и наистина мога да кажа, че методът работи. Имах свободни около 200 MB в паметта на телефона преди да направя партишън и да създам линковете на приложенията и 909 MB свободни, след като направих линковете. До тук добре....

Но, се оказа, че когато искам да инсталирам проложение от сорта на 1-1.5 GB ми изписва следното съобщение "There is insufficient space on external storage". Пробвах да му задам през Link2SD, новите приложения да се инсталират на external storage, но същото съобщение пак се появяваше. На "automatic" опцията ми излиза същото съобщение. Размера на партишъна, който създадох е 4GB, т.е. явно не мога да му задам в действителност да инсталира новите аппс на картата, което не е проблем за малките приложения, защото след това мога да си ги преместя. Но свободното място в паметта на тела е около 900 MB и всичко, което е над този размер(например Asphalt от Play Store-a), няма да може да се инсталира.
Моля за съвет от по-опитните - какво да направя за да се инсталират апп-овете на картата, на новия партишън.

Благодаря предварително!
Цитирай

Въпрос , с глакси с4 съм и кое e най добре за моя телефон , dа форматирам втория дял 5гб в ext2 ili ext4?
И до колкото разбрах , първо давам линкване и после преместване в ЦД картата

Samsung Galaxy S4 GT-9505-black neo hibrid- 32GB samsung pro class 10, Samsung Galaxy note 10.1, Allview AX2 Frenzy- 16GB samsung pro class 10, (HTC Wildfire S , Nokia E71)-dead
Цитирай

@donscot
Опитай с изчистване кеша на телефона (не dalvik cache) от Recovery и изчистване на кеша на google play.


predatora007 написа:Въпрос , с глакси с4 съм и кое e най добре за моя телефон , dа форматирам втория дял 5гб в ext2 ili ext4?
И до колкото разбрах , първо давам линкване и после преместване в ЦД картата
Коя версия на Ext ще избереш зависи от поддръжката и в кърнела на инсталирания ром. Ако ги поддържа всичките, избери Ext4.
Грешно си разбрал за Link2SD. Ползваш само линкване, като отбелязваш и достъпните опции. Програмата сама ги мести.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

случай да имаш про версията, че от тук немога да я изтегля от блекмаркета

Samsung Galaxy S4 GT-9505-black neo hibrid- 32GB samsung pro class 10, Samsung Galaxy note 10.1, Allview AX2 Frenzy- 16GB samsung pro class 10, (HTC Wildfire S , Nokia E71)-dead
Цитирай

Здравейте, отдавна не е писано по темата, но се надявам някой да даде отговор. Леново А820, направил съм карта съгласно първия пост - ЕХТ2 с размер 1гб. Ползвам Линк2СД. Има качени доста програми, но едва ли са 2гб. От няколко дена обаче показва, че ехт-дялът е пълен. Тъпият вайбър(и аз се чудя за какво още го държа) започна да ебава телефона и се наложи да го разкарам. Днес разлинкнах доста програми, разкарах около 40-50 мб и в момента има по около 140 мб на интърнъла и на ехт2. Силно подозирам, че след още някой и друг ъпдейт ще ги изяде и тях. Явно ще купувам нова, голяма карта и ще клонирам тази. До колкото разбрах, най-бързо може да стане под линукс. Но аз нямам познания и ще се наложи да търся някой да го прави. А за сега ми се иска да преоразмеря ЕХТ2 до 2гб. Дали може да стане без да се изтрие наличната информация? Примерно, като се следва първия пост, да се намали ФАТ-дяла и от него да се прехвърли към ЕХТ2?
Цитирай

Всичко може! Инсталирай си това приложение и следвай инструкциите му:
https://play.google.com/store/apps/detai...at.AParted
Цитирай

Може, може, но...! Инсталирайте си това приложение и следвай инструкциите му:
https://play.google.com/store/apps/detai...at.AParted
 За любителите на приложението Link2SD - работи коректно до версии на Андроид 4.х.х... Ако някой иска да го ползва, инсталирано на версии 5.х.х и нагоре, знайте че разработчика му Bülent Akpınar все още не се е погрижил приложението му да се справя коректно с Lollilop, а да не говорим за Marshmallow... И при приложението AParted е същата работа...!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)