Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Работа с Titanium Backup!

(2015-03-15, 22:59:51)vladdark написа:  За твоята цел ще ти трябва бекъп през къстъм рековери. ТБ няма да може да ти направи този бекъп.

Благодаря, а можеш ли да ми препоръчаш някакъва програма или тема по този въпрос.
Цитирай
Аксесоари

Търсиш къстъм рековъри за твоето устройство и като влезеш в него има раздел Backup and Restore.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Тук подобна тема >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1092069

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

В момента съм с 
.
.[Изображение: 7995513d.png]
.
.
версия на Titamium 

.
.
[Изображение: 7995516j.png]

.
.
.
защо нямам опция " Move to SD Card " ?

От какво зависи и как да я осугуря?

.
.
[Изображение: 7995517B.png]

.
Ako това има значение  SD картата е форматирана от самият телефон през вградената опция format sd card, и не знам под какъв формат е.

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай

Ами не всичко можеш да преместиш и не всичко ще ти работи коректно , ако ги преместиш. А и ги мести във вътрешната памет, а не на карта памет, ако това искаш.

Ето как са при мен



[Изображение: f4530a17ba9ef171.jpg]


[Изображение: 0cc33f450d9206cd.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Благодаря.Целта ми беше да преместя от вътрешната памет на телефона /android/obb/igra/....obb с размер 1.2 GB, на съответната директория на SD картата.Успях с приложението Folder Mount.

ПС Не успях с вграденият вариант(преместваше 7 MB),също и с Link2sd и .... 2sd.

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай

С тази програма не можеш да лъжеш системата с приложения като Folder Mount или GL to SD(root) >> https://play.google.com/store/apps/detai....ListglApp

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте!
Ако си закупя платената версия на програмата пак ли ще ми трябва "root" на моето устройство?
Ако е така, то как да си направя "root" и като цяло какви са минусите при руутването, освен, че отпада гаранцията на устройството?
Мерси предварително!
Цитирай

Не можеш да ползваш програмата без да рутнеш. На компютъра имаш достъп до системните файлове, но при Андроид трябва да рутнеш за да имаш достъп.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте! Ползвам Titanium backup pro 7.2.2 версия инсталирана не от маркета. Направил съм няколко замразявания на ненужни програми и няколко бекъпа на важни. Въпросът ми е следния: ако реша да актуализирам Titanum-а до версия 7.2.4 от същия външен източник ( сваляне на арк и инсталиране от SD картата ), мога ли да инсталирам без да деинсталирам старата версия, направо върху нея, за да ми се запазят замразяванията и бекъпите или трябва да деинсталирам старата версия и тогава какво ще стане с бекъпите и замразяванията ми?
Цитирай

Папката с архивите си е една и съща без значение версията - нарича се TitaniumBackup и е в основата директория на вътрешната памет (картата памет) на телефона.
Няма проблем да инсталираш новата версия върху старата, архивите ще се запазят, както и замразяванията.
Ако деинсталираш старата и после инсталираш новата, сигурно ще загубиш замразяванията, но папката с архивите ще стои там, където е била, защото при деинсталация на Titanium Backup, тя не се трие.
Но ако ти е притеснено, копирай папката TitaniumBackup на друго място (РС, флашка, карта памет), за да я имаш в случай, че нещо се обърка.
Цитирай

Много благодаря за светкавичния отговор, просто ще инсталирам новата версия върху старата, за да не се налага да повтарям замразяванията.
Цитирай

Здравейте. Телефонът ми е Samsung Galaxy J500F, версията на андроида е 5.1.1 и е със стоков фърмуеър. През Один му инсталирах къстъм рекавъри TWRP и след това през рекавърито го рутнах. Искам да конвертирам някои приложения от потребителски към системни с Titanium backup. Обаче като му задам да конвертира и програмата увисва. След рестарт на устройството някои от приложенията които се опитвам да конвертирам са се преместили в системната памет. Забелязах че се преместват тези приложения които нямат библиотеки. Приложенията с библиотеки упорито отказват да се преместят. Също така не работи и преместването на Далвик кеша в системната област. Не работи и възстановяването на бекъп на системни приложения. Опитал съм от настройки да променя дали програмата да ползва системния busybox (ако съм разбрал правилно опцията Force system BusyBox) - без ефект. Промяната на App processing mode също не дава  резултат. Не успях да намеря информация за проблема в мрежата, което ме навежда на мисълта за някакъв проблем между програмата и съответния РОМ. Като цяло не съм много в час с андроид, затова ще бъда благодарен на всякаква помощ.  Bu

Sony Ericsson Xperia Ray(Root), ASUS MemoPad HD 7, LG G2 mini, Samsung J500F (Root), TV Box Sunvell T95M (Root), Mecool Amlogic S912 Android TV Box (Root), Redmi Note 9 Pro (Root)
Цитирай

Опитай с Lucky Patcher да ги преместиш в system. А с коя версия на Tutanium Backup си?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравей. Благодаря за помощта. Трябва да почерпя, бях се изнервил сериозно, че не се получава Bu . С Lucky Patcher 6.2.1 всичко се получи без проблем. Изпробвах и функцията Odex all system app - работи без грешка. Обаче не търка старите dex файлове които се намират в data\dalvic-cache. Изтрих ги ръчно с експлорер. Предполагам не съм направил беля(не е толкова важно - имам бекъп). Аз не знаех че тази програмка разполага с такива възможности. Винаги съм мислел че се кракват игри с нея.
    Явно проблемът е в Titanium backup. Пробвах доста версии на Титаниума, но нито една не работи, вкл. и последната (7.4.0). 
    Пробвах и с Move2SD. Програмката също има тази функция за конвертиране в system. Резултата с нея беше буутлуп. Телефона не стигна по далеч от логото на Самсунг, след опит да конвертирам приложение. 
     Интересно ми е Титаниума дали по принцип не може да ги прави тези функции на версия 5.1.1 на андроид, или при ромовете на Самсунг има нещо по-специфично?

Sony Ericsson Xperia Ray(Root), ASUS MemoPad HD 7, LG G2 mini, Samsung J500F (Root), TV Box Sunvell T95M (Root), Mecool Amlogic S912 Android TV Box (Root), Redmi Note 9 Pro (Root)
Цитирай

Пробвай с отключения TitatiumBackup_7.3.0.2_mod_masterlist.apk има го в 4PDA , а ти busy box инсталира ли? >>  https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1270023

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравей. Инсталирал съм busybox веднага след рутването. На  Титаниума съм изпробвал всички версии от 7.0.0 нагоре включителни и малко от версия 6 ама май не тръгнаха. Точно от 4pda съм взел програмката, а busybox е от маркета. Благодаря за съдействието.

Sony Ericsson Xperia Ray(Root), ASUS MemoPad HD 7, LG G2 mini, Samsung J500F (Root), TV Box Sunvell T95M (Root), Mecool Amlogic S912 Android TV Box (Root), Redmi Note 9 Pro (Root)
Цитирай

Колеги, успешно мигрирах с Titanium Backup почти всички програми от стария телефон с Андроид 4 на новия с Андроид 6. Обаче установих, че не са вързани за Google Play и съответно не може да се актуализират автоматично. Видях, че в Titaium-a има опция Detach from Google Play или нещо от сорта, но обратното не видях... Някой да има идея как да си "вържа" вече инсталираните на телефона програмки към Google Play?
Цитирай

Изчистваш кеша и данните на Google Play, след това рестартираш телефона и ще ги видиш.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
Thumbs Up 

Благодаря!

9. Мнения с по една дума (10х, мерси, благодаря и т.н.) са забранени! Вместо това може да използвате бутон Оцени отдолу под всяко мнение, за да го отбележите като полезно.
Цитирай

(2016-08-08, 17:49:47)centur написа:  Изчистваш кеша и данните на Google Play, след това рестартираш телефона и ще ги видиш.
Стана работата, но по някое време забелязах, че в Google Play са добавени само около половината инсталирани на телефона приложения. Някои от тях (вкл. Facebook примерно) не излизат в списъка ми с инсталирани приложения и чак като вляза в самото приложение ми дава опция за Update. Има ли някаква гимнастика да ги "вържа" всички инсталирани към Google Play?
Цитирай

Здравейте,

Преди време четох, че titanium е най-добрата програма за създаване на backup на телефона с всичките му настройки и приложения.
Вчера го инсталирах и влизам тук да се запозная по-добре с програмата, но ме притеснява това, че коментарите са от преди 2 год, а темата от преди 3. Всичко тук е остаряло. Има ли друга, нова, тема или трябва да чета другаде.

ПС: закупих си "pro" версията за да имам пълните функции.

Samsung Galaxy J5 (J530F) Black Android 8.1.0
Цитирай

Не мисля, че работата с програмата се е променила за изминалите две години. В последно време го ползвам рядко, но си е все същото приложение с все същите функции.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)