Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Флашване на модиифицирано (къстъм) андроид ядро на Sony Xperia
#1

Изисквания:

1. Отключен bootloader на устройството.
2. Инсталирани fastboot драйвери на pc-то ви.
3. Инсталирани fastboot библиотеки(изпълними файлове).

Инструкции за флашване на модифицирано ядро:

1. Рестартирайте устройството във fastboot режим(Това става като задържите бутона за увеличаване на звука и свържете USB кабела към него. Led индикатора ще светне в синьо, това показва че сте влезли във fastboot режим.)
2. Отидете в папката където свалихте fastboot библиотеките. Задръжте shift бутона на клавиатурата и с десен бутон на мишката щракнете в папката, в която сте и изберете опцията "отвори команден прозорец тук" ("Open Command Prompt here")
3. Във командния прозорец напишете следният ред, за да проверите дали устройството е свързано:
code:
[box]fastboot devices[/box]

4. Би трябвало да ви върне следното съобщение(или нещо такова):
code:
[box]PSDN:XXXXXXXXXXXXX fastboot[/box]
Това показва, че устройството е свързано.
5. Сега флашнете ядрото (кернела), който предварително сте си свалили(например можете да използвате Doom Kernel). Флашването става след като въведете следния код:
code:
[box]fastboot flash boot boot.img[/box]

или

code:
[box]fastboot flash boot kernel.elf[/box]

или

code:
[box]fastboot flash boot kernel.sin[/box]

Където boot.img, kernel.elf. и kernel.sin могат да бъдат файловете на ядрото в зависимост от това какъв вид сте изтеглили. Съответните имена са дадени за пример и трябва да бъдат заменени с името на изтегления файл, който съдържа ядрото.

6. Трябва да получите съобщение, като това:

code:
[box]sending 'boot' (4804 KB)...
(bootloader) USB download speed was 15923kB/s
OKAY [ 0.326s]
writing 'boot'...
(bootloader) Flash of partition 'boot' requested
(bootloader) S1 partID 0x00000003, block 0x00002000-0x0000bfff
(bootloader) Erase operation complete, 0 bad blocks encountered
(bootloader) Flashing...
(bootloader) Flash operation complete
OKAY [ 0.940s]
finished. total time: 1.266s[/box]

7. Хвърляйте по едно око, на реда bad blocks и дали накрая ще получите ред OKAY.
8. Това е, ядрото е вече флашнато.
9. Сега трябва да рестартирате телефона, за изход от режима, затова въведете следния ред в командния прозорец:

code:
[box]fastboot reboot[/box]

10. Телефонът ви трябва да стартира с ново ядро.

Разбира се, винаги можете да флашнете нов кернел използвайки стандартния начин, някой от рекавъри мениджърите - FreeXperia CWM5.5 или DooMRecovery. Това просто е алтернативен вариант, за да инсталирате, ядро в което има вграден рекавъри мениджър и да прескочите всички стъпки по инсталирането на такъв мениджър, ако ви се виждат сложни и не ги разбирате.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
Аксесоари
#2

Евала за труда :cheers: .
Цитирай
#3

И от мен евала, макар и малко късно.

OnePlus 7T Pro Mclaren Edition 5G 
Lenovo YT 2-1050L 
Цитирай
#4

Можеше и едно линкче да се сложи под урока към оригиналната тема в xda-developers.Все пак единственното нещо което си направил е да преведеш урока написан там от DooMLoRD (създателят на DooMRecovery)
Цитирай
#5

Z:\Downloads\fastboot>fastboot devices

Z:\Downloads\fastboot>fastboot devices
PSDN:CB511Z7G72&ZLP fastboot

Z:\Downloads\fastboot>fastboot flash boot boot.img
sending 'boot' (9274 KB)...
FAILED (remote: The Device must be rooted first)
finished. total time: 0.000s

Z:\Downloads\fastboot>

Някои би ли разяснил защо ми дава тази грешка при положение че съм с Root права и следвам всичко стъпка по стъпка,с последният Firmware .55.Пробвах и с Flashtool но и там ми казва че нямам Root права

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”
Цитирай
#6

Не си отключил бл-то.

Nexus 6
Цитирай
#7

Ako "бл-то" e бутлоудъра,да извинявам се проблем е бил в мен.Отключих го и всичко се получи както трябва

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”
Цитирай
#8

Здравейте! Някой може ли да качи като архив fastboot библиотеките (където чрез команден прозорец ръчно се сменя ядрото). Линка горе е невалиден вече. Благодаря предварително.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#9

Искам да попитам преди да започна флашването трябва ли да съм ресетнал Настройките на телефона , да го напрая с фабрични настроики ли трябва ?
Цитирай
#10

^ Не, не е задължително.
Цитирай
#11

Fastboot библиотеките и драйверите не мога да ги изтегля линка е навалиден. И само да попитам като са инсталирани какво се прави после с тях само трябва да са инсталирани или ????Благодаря предварително за първи път ми е!!! :wall:
Цитирай
#12

помагайте направих всичко както е писано в описанието но като зададах команда ребоот и сега телефона свети само.Неможе да зареди почва сони и свети синята лампа и вибрира :wall: :wall: :wall:
сони П е телефона 4.1.2 андроид 6.2.A.1.100
Цитирай
#13

Задръж power+volume up докато извибрира. После го стартирай на ново.
Ако не стартира, пак задържаш докато не изключи и му флашваш стоков ftf с flashtool.
Цитирай
#14

мерси получи се с флашване на стоков :bow: :thumbup:
А да попитам сега трябва ли на ново да се роотва и да се отключва боота ?
Цитирай
#15

Ако си бил отключил BL, той си остава отключен.
Само руут се губи.

Като флашваш кернел, се уверявай, че кернела е предназначен точно за твоя телефон.
Цитирай
#16

Добре,благодаря за помощта!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)