Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Как да сложим къстъм РОМ
#26

Благодаря за активните напътствиа Smile
Цитирай
Аксесоари
#27

Искам да препоръчам JJ's HYBRID ROM v3.2 Stable + DooMKernel. Изключително бърз и стабилен, като преди това бях със същия РОМ, но с Sirkay's ICS Kernel и имах доста главоболия със завлачвания и забивания.
Цитирай
#28

Колеги , можете ли да ми препоръчате някой къстъм ром за заключен bootloader (LT15i) , благодаря
Цитирай
#29

РОМ-а който съм препоръчал в предишното мнение, става и за заключен БЛ. Може да го пробваш.
Цитирай
#30

Влезнах във рековери флашнах рома и сега телефона тръгва искарва надпис doomkernel след това андройд и сеедно се рестартира и пак така, какво да правя мерси на всеки помогнал. Рома и кернела са JJ's HYBRID ROM v3.2 Stable + DooMKernel

?
Цитирай
#31

Wipe data/cache направил ли си? Ако не стане, инсталирай наново, като преди това, изтегли наново РОМ-а и го сложи на картата.
Цитирай
#32

Да но пак не иска, не знам къде е проблема добре че бях си направил рековъри преди това че беше шаш и паника( за първи път се занимавам с флашове и рутове). Дали флашвам правилния кернел, със този пробвах само [ARC/ARC S] DooMKernel ICS BETA v05 Smile
PS: Със Stock ICS Kernel 4.1.A.0.562 сега стана , Мерси за темата , айде лягам спокоен и след няколко дена тест ще напиша впечатления Smile

?
Цитирай
#33

Когато искам да сложа кернела и ми пише това:

C:\fastboot>fastboot flash boot boot-Non OC.img
'fastboot' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

Пробвах и с различни имена на img файла, пробвах и да е boot.img.

SAMSUNG Galaxy Note 5 32GB SM-N920C
Цитирай
#34

Казва, че няма такава команда(fastboot). В тази папка ли ти се намира fastboot.exe? Пробвай да добавиш .exe след fastboot.

[box]fastboot.exe flash boot boot.img[/box]
Цитирай
#35

При мен файла се казва fastboot-windows.exe

Оправих се. Проблема беше от името. Преименувах го на fastboot.exe. След това командата не работеше - пишеше waiting for devide. Въведох друга команда - fastboot -i 0xfce flash boot boot.img и стана.

SAMSUNG Galaxy Note 5 32GB SM-N920C
Цитирай
#36

Трябваше да дадеш да инсталира драйвърите от Device Manager. Нищо, щом си се оправил е добре. :thumbup:

ПС: Можеше да ползваш fastboot-windows.exe вместо да преименуваш.
Цитирай
#37

:capitulation: Ееее не можах да се оправя. Снощи до късни доби си мъчих след опит да флашна това http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1979829 и стигам до момента в който съм флашнал кернела, но като като го вкарам в рековъри телефона се побърква, като слизам до ЗИП-файла при всяко натискане на клавиша VOLUME DOWN рековъри се скрива до половината,веднъж в ляво веднъж в дясно и като му дам INSTAL изкарва с_ние INSTAL ABORTED и като го стартирам само свети и се налага да му флашна стоковия кернел за да тръгне :capitulation:

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#38

А ние до късни доби, наливахме едно уиски... Crazy

Проблема с визуализацията на рековърито, го има във всички JB билдове. Не знам дали ще го оправят, но това не пречи на нормалната му работа. Каква грешка ти изкарва? При мен даваше ERROR 7 и накрая се оправи от нищото Huh . Пробвай да префлашнеш кернела. Свали наново РОМ-а. С кой безбанд си?
Цитирай
#39

Ззавиждам ти благородно :cheers: За конкретна грешка не забелязах, но накрая беше INSTAL ABORTED. Днес продължих с опитите, но с този РОМ http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1836993 без кернел и уж всичко точно, но след рестарта изкара SONY и дотам. Хайде пак преинстал, руут, отключване на буутлоудър......и така 10_15 пъти, вече с затворени очи го правя. Иначе съм с стоковия от подписа. Искаше ми се да пробвам Желето, но ме заболя главата от проби. :wall:

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#40

Здравейте, оправих се някак си. Успях да флашна FXP146 CM10. Имам няколко въпроса към по запознатите.
1. Сега мога ли да инсталирам приложения от гугъл плей, защото след флаша нито имам икона за гугъл плей, нито мога акаунта да си въведа някъде.
2. Може ли изобщо да се ROOT-не сега
3 Има ли Weather Widget или трябва аз да инсталирам такъв.

Извинявам се ако са ми глупави въпросите но за първи слагам къстъм ром и не са ми много ясни още някой неща :cheers:

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#41

Тук съм описал как става слагането на GAPPS(Google applications).
Те къстъм РОМ-овете са руутнати, няма какво да има правиш Smile.
За Weather Widget можеш да дръпнеш от маркета(след като сложиш gapps). Аз съм с HDwidgets и съм много доволен. Но не е безплатно Smile.

ПС: Веднъж ако си отключил БЛ-то, няма смисъл да го отключваш наново!
Цитирай
#42

Ако искам да изтрия системно приложение как става

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#43

Пробвай с Titanium Backup, или flashtool.
Цитирай
#44

Не става. Пробах с System app remover и Titanium bakcup и ми казва че нямам ROOT права. Huh Другото което се сещам е че не рутнах стоковият Ром преди да флашна FXP 146 CM 10, но не вярвам това да е причината. Флаштула не разпознава телефона. Да не ни ABD Driver да трябва допълнително да ги инсталирам?

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#45

РОМ-а се руутва, не телефона, демек префлашни РОМ и кернел и пробвай пак. Няма как да не отчита руута. Може също да реинсталираш титаниума. Flashtool си има драйвъри на компютъра, не на телефона. Виж в директорията на програмата, има папка с драйвъри. ADB ти трябва винаги, ако искаш да флашваш и модифицираш телефона.

ПС: Нали си с CM 10 FXP 146?
Цитирай
#46

Ок! Тези дни ще го боря отново. То и с флаша не беше всичко Ок. Горният за който писахме грешката беше (както спомена и ти) status 7. FXP 146- Същата работа и от един РОМ, от който се получи(но не ми хареса) извадих META файла и го замени с този от FXP 146 и се инсталира :rofl:

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#47

Здравейте!
Руутнах си Arc S-a, качих му clockworkmod recovery, но при опит да сменя kernel-a удрям на камък. Уж имам инсталирани драйверите, изключвам телефона, задържам menu бутона, включвам USB-то, светва синьо, но когато напиша fastboot devices не излиза нищо и съответно fastboot flash boot boot.img връща waiting for device. Компютъра е с Windows 7, а телефона е с последния ROM на Globul и е с отключен boot loader. Освен проблема да е в неправилните драйверите които съм качил не виждам от какво друго може да е. В device manager-а на компютъра се появява ново устройство когато включа телефона светва синьо и има инсталиран драйвер за това устройство. Руутнах го по този метод чрез downgrade като след това върнах 4.1.B.0.587 чрез flashtool. Ако може линк към правилните драйвери, че вече втори ден го мъча и не става и не става...

Sony Ericsson Xperia Arc S
Цитирай
#48

Абе няма ли някой от Добрич тук, който да ги разбира повече от мене тея методи за отключване на буулоудъра и поставяне на къстъм ромове? :capitulation:

Zte Blade SS RC7; Sony Xperia J, Sony Xperia Arc S, Zopo 810, Huawei Ascend P7-L10
Цитирай
#49

Еееее, приятелю ти искаш всичко наготово. За отключването на бутлоудара е обяснено много добре и не виждам причина да не се справиш. Виж за къстъм ромовете е малко по друга "играта" и тъкмо ще се научиш да си ги слагаш и ще разбереш че от 2.3.4 няма по добър. :cheers:

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#50

Мъча се и аз тия дни да слагам къстъм ромове и не успявам. С заключвен boot loader съм но уж това не е проблем. Пробвах 4 такива ромове които стават и за заключен лоадер и не става..замръзва на сони логото в началото.
Ето и стъпките който правя:
1. С стоков ICS съм .587
2. За да руутна слагам по стар кернел, руутвам го и връщам новия кернел
3. Слагам рековъри
4. Слагам рома в СД картата
5. рестартирам в рековъри
6. трия всякакви кешове и данни и правя фактори резет
7. инсталирам рома от .zip дали със или без арома инсталер няма значение
8. рестарт и до там замръзва на логото

Къде ми е грешката?
всичките тези ромове имат почти еднакви инструкции за инсталиране и ги спазвам дословно. Побърквам се вече Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)