Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Bootloader unlock и още.
#1

Ръководство за работа с Flashtool съвместим с Xperia S

С Flashtool можете:
  • да инсталирате фърмуер
  • да сваляте официални фърмуери и компилирането им в ftf файл за флашване
  • да руутнете телефона - вече работи на Xperia S
  • да инсталирате Recovery - вече работи на Xperia S
  • да отключите Bootloader
  • да триете и инсталирате приложения на телефона
  • и още други полезни неща
Цитирай
Аксесоари
#2

Нещо полезно Smile
XPS STOCK ROMS от XFS (XDA File Server)
Цитирай
#3

KA_6.0.A.3.73_Generic.zip ли е версията, която трябва да използвам за България?

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#4

Няма версия за БГ в тези линкове, но ако питаш дали ще имаш БГ език и т.н, да, това е Smile
Цитирай
#5

След като инсталирам фирма със flashtool, ще мога ли да получавам FOTA и OTA oфициални ъпдейти от СОНИ или ще трябва всичко от този момент нататък да ъпдейтвам с флаштул?

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#6

Ще можеш.

Само ако си отключил Bl няма да можеш да ъпдейтваш по официалните начини Smile
Цитирай
#7

Той е отключен по подразбиране в телефоните закупени от Глобул.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#8

Няма такова нещо. Заблудили са те. Просто телефоните от Глобул позволяват да им се отключи BL.
Цитирай
#9

А, да сега погледнах пише Bootloader unlock allowed: Yes

Благодаря ти за информацията. Тежък е прехода от една марка телефони към друга. Това ми е първия телефон Sony(ericsson). Минавали са ми няколко през ръцете, но за кратко.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#10

Добавена инструкция за отключване/заключване на Буутлоудър на Xperia от 2012 (NXT) серия!

https://www.androidbg.com/forum/post304612.html#p304612
Цитирай
#11

Не знам да ли е тук мястото но искам да попитам за 1 проблем. Изтеглил съм си Flashtool-a и се опитвам да открия тела преди да кача ICS-ча, но така и не ми го открива, инсталирам драйверите в папката drivers и след това пак не ми открива телефона. Какво да правя ?
Цитирай
#12

Слагаш ли отметка на USB Debuging Mode?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#13

Да сложил съм я.
Цитирай
#14

Все пак можеш да флашнеш ftf и без да ти е открил телефона.
Флашни го, включи всичко необходимо и тогава виж пак дали няма да ти го разпознава.
Но, увери се, че си с последната версия на флаштуул.
Цитирай
#15

Ами с много упоритост и безброй пъти снощи на магия взе ,че го откри и вече съм с 4.0.4 :thumbup: Smile

Все пак благодаря ,че ми помогнахте.
Цитирай
#16

буутлоудера e отключен , свалих pre-rooted ром "XperiaS_prerooted_ICS_452" и го пробвах през" flashtool-0.9.0.0" като следвах инструкции пак НЕ СТАНА!!! Помощ
Цитирай
#17

Можели някои да преведе и обясни този метод http://androidadvices.com/root-sony-xper...AwBv2F7rWI
Цитирай
#18

Процедури за рутване на Sony Xperia S със последната версия на ICS 6.1.A.0.452

1. Изтеглете Nazomi Recovery Image, Super User от тук и на компютъра ви и след това го копирайте в устройството си.
(Моля имайте на предвид, че веднъж щом сте изтеглили тези два файла на компютъра ви, те трябва да бъдат поставени заедно в папка tools или platfom tools)
2. Свържете телефона към компютъра и изтеглете kernel (ядро) от тук на компютъра ви и сложете файла в гореспоменатата папка. (Ядрото трябва да се разахрвириа- получава се файл kernel.sin)
3. Отворете командния прозорец на уиндоyс (cmd) и в него въведете следните команди:

fastboot flash boot recovery-nozomi.img

сега устройството ще влезе в рекавъри режим и ще флашне super user и кернела(ядрото)

fastboot flash boot kernel.sin

В редки случай, ако устройството не се е самоъпдейтнало и влезе в boot режим, ще трябва да изчистите кеша, от рекавъри режим и да извършите целия процес от начало.

Поздравления, Вие рутнахте вашето Сони с помощта на тези прости стъпки.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#19

Благодаря много, но пак не ми се получава и не мога да вляза в recovery mode :confused:
Цитирай
#20

Не може да се инсталират драйвърите за fastboot при мен. :unknw:

| Sony Xperia S |
Цитирай
#21

Със flashtool-drivers.exe ли или ръчно?
Цитирай
#22

Оправих се, не знам и аз какъв точно беше проблема. :unknw: Как мога да проверя дали наистина съм го отключил? (Със S1 Tool не ми го разпознава телефона :huh2: )

| Sony Xperia S |
Цитирай
#23

Флашни му един кернел.
Цитирай
#24

Хаха, чак смешно ми стана колко съм замаен! :rofl: Всичко е ток, вече съм с кернел и руут. :cheers:

| Sony Xperia S |
Цитирай
#25

didkoslawow написа:Хаха, чак смешно ми стана колко съм замаен! :rofl: Всичко е ток, вече съм с кернел и руут. :cheers:

Може ли 1 въпросче Lol Как така си с ядро ( кернел = ядро ) ? Смисъл не разбрах изречението ти Lol Как ще си сложиш ядро ... Т.е. телефона няма ли си ? Lol

Sony Xperia S black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)