Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

-.¸¸.·´¯ Въпроси / Проблеми / Насоки за SGS3 ¯´·.¸¸. -
#1

Тази тема съдържа НАЙ-важните връзки за възможно по-лесна работа във форума. Описани са най-важните теми и раздели, както и линкове с различните членове на екипа на форума. 








НАСОКИ ЗА ФОРУМА!


Правила

Екип на Форума на АндроидБГ


Форма за кандидатстване за "Младши модератор" в AndroidBG



Полезни Раздели във Форума !


С какво са ми помогнали потребителите

С какво друго са ми помогнали

Как да си помогна сам

Трябва ми програма

Трябва ми игра 

Трябва ми навигация

Искам да програмирам

Искам да направя телефона по-красив

Искам да Продавам / Купувам

Полезни теми !


Ръководство за тези, които за пръв път се сблъскват с Android OS
Какво е Android OS?
Какво е ADB, shell, recovery, spl и всички тези страшни думички?!
F.A.Q.: Какво трябва да знаем преди да си закупим телефон с Андроид
RAM памет и Task Killer- работа, оптимизация и още нещо.
[Описание] -.¸¸.·´¯ Какво ни дава Root и защо трябва / не трябва да го правим
Положителните и отрицателните страни при отключването на bootloader-а през htcdev.com
Flash Player 
Присветване / примигване на дисплея.
Проблем с Google Play / Маркета
Сайтове за програми, които не намирате в Андроид Маркет
Програми по категории
Оптимизация на батерията


Интернет настройки за трите ни оператора



Преди да попитате или пуснете нова тема винаги направете проверка с бутона


"ТЪРСЕНЕ"

и

"ПОМОЩ"

... или потърсете в 
[Изображение: images?q=tbn:ANd9GcS56E2-9GZi5a5aPRnGqY2...YX6796mRFA]




Андроид България в социалните мрежи



[Изображение: Facebook.png]      [Изображение: twitter.png]      [Изображение: google%20%2B.png]      [Изображение: youtube.png]      [Изображение: 7_new_2.png]

:capitulation:  :capitulation:  :capitulation:  :capitulation:  :capitulation:  :capitulation:  :capitulation:  :capitulation:

[Q] Как да си усиля още повече звука при входящо обаждате?
[A] Има такава настройка в даилера, от там ляв бутон и давате "настройки".

[Q] Присветка ми дисплея през няколко мин./сек. без да го пипам?
[А] Проверете последно инсталираните приложения и ако сте с жив тапет го махнете. Също проверете за смс, проп. обаждане, мейл и нотификейшън.

[Q] Кодиран ли е телефона?
[А] Не и купените от БГ.

[Q] Поддържа ли 1080р?
[А] Да.

[Q] Как да си направя смс-те да са до 160 символа?
[А] Влизате в смс и след това в настройки >> от там избирате Input Mod >> правите го на Automatic

[Q] Не се чува сигнал и вибрация като получа смс?!
[А] От статус бара включете "Уведомяване" и проверете в Settings-MOTION-TURN OVER TO MUTE/PAUSE -> ОFF

[Q] Kогато влизам в браузъра екрана ми винаги потъмнява?
[А] Проверете настройките на браузъра.

[Q] Samsung Galaxy S3 Secret Codes?
[А]
[Q] Какво означава цифрата "1" в приложението за времето?
[A] Това е за единия час напред-лятното часово време.

[Q] Като говоря се чува глухо и прекъсва.
[A] Изключи си втория микрофон за подтискане на шума ( меню>настройки пов.>допълнителни настройки>подтискане шум )

[Q] Като говоря ме чуват глухо и прекъсва.
[A] Проверете, дали не слагата пръста си на микрофона.


[Q] Как се прави скрийншот?
[A] Home + Power и се задържа или от настройки--->Движение--->Плъзни с длан за заснемане трябва да се включи.

[Q] Имам индикация за пропуснато обаждане и не мога да я махна?
[A] Виж тази тема.

[Q] Получавам съобщения на йероглифи.
[A]Съобщения-ляв бутон-настройки-режим за въвеждане на текст-маркираш Unicode.

[Q] Телефона се рестартира, след като избира опция да го изключа.
[A] Решението е следното: Настройки- Памет- Разни след това маркирате всичко и изтривате. Влизате в download mode ( volume down+home+power)  и префлашвате със рома, който искате да ползвате.

[Q] Каква е тази странна икона в лентата?
[A] Причината е изключени нотификации.

[Q] Имам проблем със сменен имей на телефона!!!
[A]
Mitku написа:



[Изображение: UP%20Thread%20Banner.png]

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Аксесоари
#2

Има ли някой проблем с "чуването" при гсм телефония
при мен се свързва, но не се чува нищо, а и мен не ме чуват
проблема се появи вчера
мисля че е софтуерно, защото на вибер, талк и т.н. си работи
другия вариант е да е нещо със сим картата , но пък мобилен нет си има
#3

Здравейте,

Не мога да се оправя с настройките, задавам всичко както е при сгс2 (няма още в сайта специално меню за сгс3) и въпреки това не се получава нищо, а ме прехвърля на WAP....

Някой да знае нещо по въпроса?
#4

Тези за ГС2 не работят, както и тези, които имат операторите. Ето това, което си звех от старата нокия работи:
name: vivacom Internet
APN: internet.vivacom.bg
username: vivacom
password: vivacom
Authentication tipe: none

Всичко останало по defualt.
#5

:bow: мерси много... проработи
#6

jeko написа:Има ли някой проблем с "чуването" при гсм телефония
при мен се свързва, но не се чува нищо, а и мен не ме чуват
проблема се появи вчера
мисля че е софтуерно, защото на вибер, талк и т.н. си работи
другия вариант е да е нещо със сим картата , но пък мобилен нет си има
Аз първия разговор, който се опитах да проведа, след като го купих, не ме чуваха и изтръпнах. Но още на втория опит се оправи и оттогава нямам проблеми
#7

pruhster написа:Тези за ГС2 не работят, както и тези, които имат операторите. Ето това, което си звех от старата нокия работи:
name: vivacom Internet
APN: internet.vivacom.bg
username: vivacom
password: vivacom
Authentication tipe: none

Всичко останало по defualt.

трябва ли да сме активирали достъпа до данни през мобилната мрежа ?
#8

естествено
#9

Колеги, на някой случвало ли му се е, дисплеят да му пресветва през неопределен период от време, без да се пипа телефонът? Жената одеве ми сподели, че на няколко пъти забелязала нейният да го прави и не мога да усетя от какво може да е.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
#10

Здравейте колеги имам голяма дилема и тя е Самусн С 3 или Ноут казвайте спешно ми е до събота. Искам да знам най вече имате те ли някакви проблеми с телефона и дали на бял фон камерата има розово петно същото така и color banding с черния фон при филмите и НАЙ ВЕЧЕ БАТЕРИАТА колко изкарвате ?
п.п Парите нямат значение! Тъй като не съм чел всичко във отдела а ми трябва спешно кажете най вече недостатъците на телефоните!
Благодаря предварително! :cheers:
#11

pikpik написа:Колеги, на някой случвало ли му се е, дисплеят да му пресветва през неопределен период от време, без да се пипа телефонът? Жената одеве ми сподели, че на няколко пъти забелязала нейният да го прави и не мога да усетя от какво може да е.

Провери и ако трябва деинсталирай последните качени приложения. Ако си с жив тапет може да го смениш.
Рестартирай 2-3 пъти и кажи дали има промяна.


generala написа:Здравейте колеги имам голяма дилема и тя е Самусн С 3 или Ноут казвайте спешно ми е до събота. Искам да знам най вече имате те ли някакви проблеми с телефона и дали на бял фон камерата има розово петно същото така и color banding с черния фон при филмите и НАЙ ВЕЧЕ БАТЕРИАТА колко изкарвате ?
п.п Парите нямат значение! Тъй като не съм чел всичко във отдела а ми трябва спешно кажете най вече недостатъците на телефоните!
Благодаря предварително! :cheers:

Има си раздел за тези неща и там може да си пуснеш една тема!

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
#12

Мисля, че точно тук е мястото за моя въпрос. В близкото бъдеще ми предстои покупка на Samsung Galaxy S3 и бих искал да ме посъветвате как да процедирам при покупката. Естествено, че ще искам да ми го отворят и тестват на място, но нещо по-специфично? Някакви кодове #2412453# (пример) да въвеждам, как да позная изгорели пиксели и тн? Трябва ли да го проверя в настройки дали си му работят ядрата, gpu и тн? В интерес на истината досега никога не съм ползвал смартфон и това ще ми е първият, така че сори за въпросите, особено последния. Big Grin
#13

Memento написа:Мисля, че точно тук е мястото за моя въпрос. В близкото бъдеще ми предстои покупка на Samsung Galaxy S3 и бих искал да ме посъветвате как да процедирам при покупката. Естествено, че ще искам да ми го отворят и тестват на място, но нещо по-специфично? Някакви кодове #2412453# (пример) да въвеждам, как да позная изгорели пиксели и тн? Трябва ли да го проверя в настройки дали си му работят ядрата, gpu и тн? В интерес на истината досега никога не съм ползвал смартфон и това ще ми е първият, така че сори за въпросите, особено последния. Big Grin
За тест на дисплея за изгорели пиксели: *#0*#. После цъкаш едно по едно на red, green, blue и се кьориш в екрана. Smile
В настройките няма как да разбереш дали работят ядрата на процесора и GPU-тo, но щом телефона работи, значи и те работят, няма начин да не работят. Smile Може да тестваш за петна(различен цвят) дисплея, като отвориш началната страница на браузъра(Гугъл), намалиш яркостта докрай и зуумнеш за да стане всичко бяло по екрана. При това положение цвета трябва да е еднакъв навсякъде по дисплея и да няма жълти, зелени или розови отенъци, хоризонтални или вертикални линии. Всъщност не знам дали С3 страда от това, но не е лошо да го направиш, тъй като го има при 95% от Амолед дисплеите.
#14

luba6ky написа:Провери и ако трябва деинсталирай последните качени приложения. Ако си с жив тапет може да го смениш.
Рестартирай 2-3 пъти и кажи дали има промяна.
От някой шиб@н жив тапет беше проблема, интересно, че и четирите които бе инсталирала бяха легални(закупени). Не можах да разбера точно кой бе проблемният, но снощи ги изтрих всичките и до момента не е подсветкал.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
#15

pikpik написа:
luba6ky написа:Провери и ако трябва деинсталирай последните качени приложения. Ако си с жив тапет може да го смениш.
Рестартирай 2-3 пъти и кажи дали има промяна.
От някой шиб@н жив тапет беше проблема, интересно, че и четирите които бе инсталирала бяха легални(закупени). Не можах да разбера точно кой бе проблемният, но снощи ги изтрих всичките и до момента не е подсветкал.

Забелязвам, че това е доста срещан проблем и то с почти всички телефони. Явно тези тапети бъзикат нещо телефона.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
#16

Здравейте на всички интересува ме как може да се нагласи телефона примерно след определен час да не се sync-ва и след след друг зададен час да започва да се sync-ва идеята ми идва примерно през ноща не желая да сесвалят писма от пощата ми а само през деня

SGS3 -> LG G3->SGN4->SGS7
#17

Tasker примерно, а ако рутнеш има още едно приложение, което му дава още възможности, но без Роот би трябвало да ти върши работа и без проблеми. В интерес на истината не съм го пробвал без Роот. Имаш няколко дни триал версия, опитай го.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
#18

а други варянти ?

SGS3 -> LG G3->SGN4->SGS7
#19

От вчера съм собственик на тройката и имам следния проблем. Като се опитам да прехвърля файл по голям от 1гб.в случай мкв файл ми дава грешка и експлорера на лаптопа се рестартира. Самия компютър го вижда като медийно устройство не като външен диск. Моля за помощ. Мерси предварително, и се извинявам ако не съм уцелил темата.

Samsung Galaxy S6 White
#20

Ами добре ще задам въпроса така щом трябва :whistle: бихте ли ми казали С 3 :
1.колко и издържа батерията горе долу
2. има ли color banding или пикселзация при филмите
:bow:
#21

generala написа:Ами добре ще задам въпроса така щом трябва :whistle: бихте ли ми казали С 3 :
1.колко и издържа батерията горе долу
2. има ли color banding или пикселзация при филмите
:bow:
За батерията е според това как го ползваш - от няколко часа до няколко дни горе долу. Сега като ми е сравнително нов го цъкам нон стоп и за ден почти пада. В gsmarena има подрбни тестове на батерията и можеш обективно да го сравниш с други модели.

Иначе филмите ми вървят перфектно.
#22

Е аз на мейла си имам настройка кога да се синхронизира.
Мога да си наглася определени часове и т.н.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
#23

Има ли начин да показва часа когато е заключен, вместо тъмен екран ?

Samsung Galaxy S7Edge  Black
#24

Часовник/Настолен часовник, разпъваш дисплеят, ляв бутон Настройки, настройваш икони, Яркост етс., ключиш телефона с Power бутона и го пускаш пак.
Ако е само часовник на дисплеят мисля не гасне, но като съм слагал икони и времето гаснеше. Не съм опитвал с док станция и кабели към телефона.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
#25

Здравейте. Някой би ли помогнал защо не мога да прехвърлям файлове по големи от 1гб.на тройката и защо компютъра ми не го вижда като външен диск. Мерси предварително.

Samsung Galaxy S6 White
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)