Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

RAM паметта и ползването на Task Killer [ За Андроид ]
#26

От таск-килъри почти няма полза, както и от свободна памет. Тя е затова, за да се заема от приложенията. Когато не стига за някое, то си освобождава местенце да се намести и така със следващото и тн... Има място за всички под Андроид... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари
#27

да четох темата която ми дадохте,ама исках да има повечко място защото като е малко и като пусна някоя игра или отворя гугъл и почва да ми забива

Q-MAX 9001+3G HUAWEI Е355
Цитирай
#28

всеки пише някаква глупост и вече втори телефон прецаквам от тоя форум...искам да попитам вие изобщо помагате ли или всеки си пише някви простотий....добре че са братушките и тяхните форуми...чудя се какъв е смисъла от форума ви...и изобщо вашето съществуване....
Цитирай
#29

Dj_Paci написа:всеки пише някаква глупост и вече втори телефон прецаквам от тоя форум...искам да попитам вие изобщо помагате ли или всеки си пише някви простотий....добре че са братушките и тяхните форуми...чудя се какъв е смисъла от форума ви...и изобщо вашето съществуване....


Доста хора ползват информацията от този форум, пък не си счупиха телефоните. Не е прилично да пишеш такива постове без да си дал реално обяснение какво се е случило. Понякога проблемът не идва от това, което е прочетено, а от начина, по който е възприето и практически приложено.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Luba6ky за това мнение:
  • stalin62
Цитирай
#30

Ще си взимам телефон. Xperia E или Galaxy Young?
Почти идентични на хардуер, но Galaxy-то е с повече RAM - 768 MB, а Sony-то с 512 MB.

Според прочетеното, андроид телефоните искат цялата РАМ да е запълнена, за да работят по-добре.
Тогава телефонът с повече РАМ ще има повече запълнена РАМ и ще работи по-добре.

Така ли да разбирам?

П.С. - Извинете, ако въпросът ми не е за тук, но понеже темата е за RAM...
П.С. 2 - Кой телефон ще ми препоръчате, кой бихте си взели?

Sony Xperia™ E Android 4.1 (Jelly Bean)
Цитирай
#31

С 512 ще имаш малко ядове с приложенията. Аз бих си взел със 768 или нещо с / над 1GB.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#32

azcv написа:Има и програми,в които си задаваш стойностите и след рестарт те ги слагат автоматично.Например потърси про версията на autokiller memory optimizer.Първите три стойности не е много добре да се пипат,а ако ги пипаш първата не трябва да е повече от 10 МБ,а втората и третата около 16-20.Но те е по-добре да са по-ниски.Четвъртата стойност е тази за минимизираните програми.Ако я намалиш ще ти се подобри мултитаскинга,но не трябва да е по-ниска от първите три.Ето един пример за настройка в програмата:6,8,16,20,60,100.Тези стойности са от една добавка за file expert.Обаче добавката не може да ги слага при стартиране на телефона,така че ползвай другата програма,която съм ти написал по-горе.Препоръчват се за мултитаскинг.На мен също ми изглеждат най логични.Малко повече се харчи батерията с тези стойности,защото така почти няма кеширане на програмите.

А можеш ли да кажеш примерни мб-ти за игри, а не мултитаскинг?

SE W810i, SE Xperia Arc S, Xperia z1, Xperia z3 
Цитирай
#33

кажете някоя друга програма освен autokiller memory optimizer с която мога да си наглася тея стоиности че тая не ми тръгва
Цитирай
#34

защо ram ми падна на 1.5 th след инсталиране на 4.22 на HTC one??

LG G4
Цитирай
#35

jordan40 написа:защо ram ми падна на 1.5 th след инсталиране на 4.22 на HTC one??

Явно JB заема повече място. Какво те притеснява?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#36

Значи аз така го разбирам , че моят Prestigio 4055 които е с андроид тряба да работи на макс , тоест когато има много приложения не е проблем Smile Android

Lenovo A536 Duo | Android 4.4.2 Kit Kat NO Root | Prestigio Multipad 4 Quantum 7.85 Android 4.2.2 |
Цитирай
#37

От няколко дни наблюдавам телефона. Това,което забелязах,е че когато останат само 50-60 МБ сбодна рам и започва да лагва. Launcher и всичко.Телефона става бавен. Не виждам аз как андроид използва цялата памет и видиш ли било много хубаво. Но аз като потрибител не го виждам хубавото. Кое му е хубавото да ти лагва докато сам си затвори процесите?! И това не е само на един телефон.В същото време ако имаш свободна рам да кажем към 170-200 МБ телфончето лети. Даже неможеш да вдиш екраните при скролване. Мисълта ми е как мога да го оптимизирам. Игри играя 1 път в месеца,но за сметка на това позвам браузъра и ФБ ежедневно по-много. От моите наблюдения заключението,е че имаш ли 170-200 МБ свободни телефона е много стабилен и всичко се зарежда много бързо. И не е от приложенията-имам не повече от 12 инсталирани.Заетата памет само 1,2 ГБ, което е нищожно. Има още а пълнене,но не ми се мисли какво ще стане ако наблъскам да кажем 30-40 приложения.

ПС: След рестарт телефона винаги има свободни поне 200-300 МБ (поне при мен) за няколко часа и тогава се държи перфектно. Супер стабилен, но намали ли рам-а и много започвам да се дразня. Много стокововите приложения,които не ползвам съм им дал забана. Но пак идва момент,в който рама скача на 600-700 МБ. А не е като да ми работят 1000000000 приложения.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#38

@tda, ако си с този от подписа (S2 Plus) нали затваряш програмите като задържиш централното копче и после натиснеш бутона "кошче", което затваря целия списък или другия вариант е да ги "плъзгаш" и затваряш едно по едно.
Ако толкова искаш програма бих ти препоръчал Fast Reboot (не, не ти рестартира телефона, ако си мислиш това).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#39

А да ви попитам, ако изчистя данните на приложението facebook, каква информация ще бъде изтрита ?? Smile
Цитирай
#40

centur написа:@tda, ако си с този от подписа (S2 Plus) нали затваряш програмите като задържиш централното копче и после натиснеш бутона "кошче", което затваря целия списък или другия вариант е да ги "плъзгаш" и затваряш едно по едно.
Ако толкова искаш програма бих ти препоръчал Fast Reboot (не, не ти рестартира телефона, ако си мислиш това).
Мерси. Сложих си програма уж да бууства-резултата беше плачевен. Веднага я махнах. Защото килва по няколко процеса и това бави, понеже адроида пак ги отваря по дефолт. Иначе това упражнение с хоум бутона го открих скоро. Правя го редовно.

Щеше да е много готино ако можеше винаги да речем едни 150 мб примерно да са свободни.
ПС: Исталирах fast reboot нека минат няколко дни и ще пиша за резултата.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#41

Supercharge v6 е решението Smile
Цитирай
#42

Здравейте,
Приятна тема за четене. Имам следния въпрос свързан с РАМ паметта на андроид като цяло. Възможно ли е увеличаване на паметта чрез използване на част от твърдата памет било то на телефона или на СД картата? Тоест, знам че при компютрите може да се сложи флаш памет която може да се ползва като РАМ памет.Възможно ли е да се направи същото нещо и при Андроид
Поздрави
Цитирай
#43

Мисля,че да.Не пом я къде го гледах,сигурно в xda.

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
Цитирай
#44

Entso написа:Здравейте,
Приятна тема за четене. Имам следния въпрос свързан с РАМ паметта на андроид като цяло. Възможно ли е увеличаване на паметта чрез използване на част от твърдата памет било то на телефона или на СД картата? Тоест, знам че при компютрите може да се сложи флаш памет която може да се ползва като РАМ памет.Възможно ли е да се направи същото нещо и при Андроид
Поздрави

Например чрез т.нар. swap - т.е. виртуална памет. Поразрови се из google или XDA за android и swap. Имай предвид обаче, че това може много бързо да повреди sd картата, понеже е разчетена, от производителя, да издържи определен брой цикли на четене/запис, а при swap-ване се изисква постоянно чете/запис на данни от съответния swap дял.
Цитирай
#45

Благодаря
Питам защото ще си взимам телефон с 512 мб рам и заради това.
http://www.xda-developers.com/android/ro...ard-guide/
ето статията ако някой се интересува
Цитирай
#46

Ми вземи си с 1GB. Това е минимума вече за да си сигурен че ще може поне две приложения да ползваш едновременно така да се каже.
Цитирай
#47

така така. значи незнам защо пишеш че ако телефонат ако се влачи не било от рамта то си е точно от нея правил съм лично опити и като се заеме почти цялата рам машинката просто не само влачи а цепи много яко. затова няма какво да.коментираме по темата направо да се заключва

опа тва колега дето си го написъл за рамта че незаетата била безполезна е много тъпо ще ме извиняваш. но със много малко неща съм съгласен от написаното ми то щом е безполезна защо като се заеме и почва насичането на машинката колкото повече толкова по добре. аз незнам някои да се е оплакъл че МНОГО РАМ МИ ОСТАВА КАКВО ДА Я ПРАВЯ :-D .пример имах xperia neo що годе работеше добре обаче падне ли рамта до 30-40 и се почват едни мъки ато нали остават 50 мб памет примерно по твоята логика
Цитирай
#48

Имам проблем с телефона ...Модел--Леново S900 Mtk 6592 procesor 2.5 ghz, Ram 4G. Забелязах че рамта ми варира много в спокоино положение от 300 заета става на максимални стоиности и после пак стажа 300 .И мисля че това е причината почти всички приложения да ми крашват постоянно.Бих казал че е доста бавен напражо дразнещо бавен .Кажете има ли някакъв начин да оправя проблема .
Цитирай
#49

(2015-03-11, 19:58:12)kid_twist написа:  Имам проблем с телефона ...Модел--Леново S900 Mtk 6592 procesor 2.5 ghz, Ram 4G.  Забелязах че рамта ми варира много в спокоино положение от 300 заета става на максимални стоиности и после пак стажа 300 .И мисля че това е причината почти всички приложения да ми крашват постоянно.Бих казал че е доста бавен напражо дразнещо бавен .Кажете има ли някакъв начин да оправя проблема .

Няма как да оправиш проблема, защото са ти пробутали реплика на друг Lenovo и няма начин да си с 4GB RAM, след като такава още няма дори в новите флагмани от 2015-та.
Най-вероятно си с 512 MB, а тя вече не е достатъчна за новите версии на Android.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#50

(2015-03-12, 00:47:55)centur написа:  
(2015-03-11, 19:58:12)kid_twist написа:  Имам проблем с телефона ...Модел--Леново S900 Mtk 6592 procesor 2.5 ghz, Ram 4G.  Забелязах че рамта ми варира много в спокоино положение от 300 заета става на максимални стоиности и после пак стажа 300 .И мисля че това е причината почти всички приложения да ми крашват постоянно.Бих казал че е доста бавен напражо дразнещо бавен .Кажете има ли някакъв начин да оправя проблема .

Няма как да оправиш проблема, защото са ти пробутали реплика на друг Lenovo и няма начин да си с 4GB RAM, след като такава още няма дори в новите флагмани от 2015-та.
Най-вероятно си с 512 MB, а тя вече не е достатъчна за новите версии на Android.

https://www.youtube.com/watch?v=Bmv_wcvNEYU
Ето го телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)