Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[deprecated][ROM][TPT][GEN2][4.0.4] ICS Easy Install
#1

Така реших да нарека поредния TPT, улесняващ тези, които искат да изпробват ICS, но не им се занимава да преоразмеряват partitions (които тук са оптимизирани за максимално място за приложения).
В крайна сметка получавате чиста инсталация на ICS.

Включеният ROM е ColdFusionX 4.0.4, дело на tilal6991 от MoDaCo. Включен е обаче и ClockworkMod Recovery, така че можете да инсталирате който ROM си поискате.

Какво прави този TPT image?

Спестява много главоболия - оразмеряване на partitions, wipe-ове (трябват много за ICS), търсене и инсталиране на Google Apps. Като цяло този ROM подготвя телефона и инсталира последната към момента на писане на темата ревизия на ColdFusionX CM9 от 31.05.12. Идва с вграден Market и други gapps.

Информация за partitions:
192MB system
3MB cache
245MB data

tilal6991@MoDaCo написа:Functionality:
Working:
WiFi
Full Hardware Acceleration with OpenGL
Smooth UI
Mobile data 2G and 3G
Network
Audio
Sensors
Live Wallpapers
USB Mass Storage
Bluetooth
YouTube - LQ
Video recording
USB tethering
Camera
Barcode scanner
Everything Else apart from stuff below

Partially Working:
Video decoding - HW is not working - so no HQ YouTube etc.
WiFi tethering - Use an external app

Not Working:
Panorama in camera

Кои телефони са съвместими?
Всеки GLOBUL Z3, както и Orange San Francisco, конвертиран с Windows Flasher до Gen2. На практика всеки европейски стоков Gen2 ZTE Blade е съвместим. TPT конвертираните OSF, както и Gen1 телефоните не са съвместими, така че не използвайте този файл върху тях.

Как да използвам файла?
Разархивирайте архива, така че папката image да се намира в главната папка на SD картата (т.е. да не е в никоя друга папка).
Има два начина да продължите нататък. Сами изберете по-удобния:
  1. Изключете телефона и натиснете едновременно бутона за усилване на звука, бутона MENU и бутона за включване. ИЛИ:
  2. От Настройки(Settings)>Инфо за телефона(About phone)>Обновяване на системата(System updates)>Обновявания на картата памет(Storage card updates)>OK
И при двата случая ще видите надпис Update from T-Flash Card и лента, показваща прогреса. Не се стряскайте ако преди update success видите надпис error. Това е нормално и няма да навреди на апарата. Първото стартиране може да отнеме до 20 минути.

Download.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
Аксесоари
#2

най-сетне са оправили ICS за блейда, върви супер
Цитирай
#3

Здравейте ! А как да си намеря SD картата за да си пусна навигацията ? Че гледам като полезно изкопаемо след инсталирането Smile

cm-7.2.0-blade
Цитирай
#4

Да разбирам ли че няма нужда от уайп? И бекъп от СМ7 с титаниум ще ми върне ли всички инсталирани приложения? А и най-важното може би s2e ще работи ли както преди или пак ще го слагам наново?

Xiaomi Redmi 5 Plus +Samsung Galaxy A9
Цитирай
#5

Супер е темата браво, аз ползвах АОКР , но телефона забиваше на 2-3 дена ще пробвам за първи път ColdFusionX 4.0.4.Информация за partitions:
192MB system
3MB cache
245MB искам да попитам дали мога да инсталира имидж файла през Ром менаджера ,не си го описал в стъпките и партишъна по-горе става такъв след инсталацията предполагам? Защото точно заради изискванята от 180 мб в темата на tilal6991 не ми се занимаваше.
Цитирай
#6

futix написа:Супер е темата браво, аз ползвах АОКР , но телефона забиваше на 2-3 дена ще пробвам за първи път ColdFusionX 4.0.4.Информация за partitions:
192MB system
3MB cache
245MB искам да попитам дали мога да инсталира имидж файла през Ром менаджера ,не си го описал в стъпките и партишъна по-горе става такъв след инсталацията предполагам? Защото точно заради изискванята от 180 мб в темата на tilal6991 не ми се занимаваше.

Не те разбрах точно, но точно този имидж не може да се инсталира през ROM Manager - това е TPT, не update.zip. ROMа си има и zip (в тази тема в Modaco).
Иначе всеки update.zip може (мисля, не съм пробвал) да се инсталира през ROM Manager. Но и не е трудно да се инсталира през CWM Recovery.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#7

shadee написа:
futix написа:Супер е темата браво, аз ползвах АОКР , но телефона забиваше на 2-3 дена ще пробвам за първи път ColdFusionX 4.0.4.Информация за partitions:
192MB system
3MB cache
245MB искам да попитам дали мога да инсталира имидж файла през Ром менаджера ,не си го описал в стъпките и партишъна по-горе става такъв след инсталацията предполагам? Защото точно заради изискванята от 180 мб в темата на tilal6991 не ми се занимаваше.

Не те разбрах точно, но точно този имидж не може да се инсталира през ROM Manager - това е TPT, не update.zip. ROMа си има и zip (в тази тема в Modaco).
Иначе всеки update.zip може (мисля, не съм пробвал) да се инсталира през ROM Manager. Но и не е трудно да се инсталира през CWM Recovery.
Ок, разбрах те само не си написал дали се право уайп дата или направо инстал ?
Цитирай
#8

Зависи. Ако инсталираш същия ROM - не се прави. Ако слагаш друг обаче - да, а и е препоръчително от mounts and storage в рекавърито да дадеш format /system.

По принцип за всеки ROM си има инструкции.

Offtopic
В момента обмислям вариант да направя програма, подобна на ROM Manager за лесно инсталиране на ROMове, но с малко по-разширени функции и на български език. Ако има интерес - ще се заема. А ако има още по-голям интерес - ще я направя и публикувам в Google Play.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#9

Супер е ROM-чето, само камерата ми снима малко по-лошо, не мога да пускам видеофайлове и не мога да инсталирам YouTube - т.е. инсталирам го, но когато опитам да го пусна и ми излиза "YouTube спря." Някакви идеи по тези проблеми?

За програмката - интерес ще има, гарантирам. Wink

Thank YOU and keep doing us good Wink
Цитирай
#10

и при мен не работи youtube
може би трябва да се инсталира gapps
Цитирай
#11

Здравейте,
да попитам автора на темата: И аз съм с телефон като твоя OSF white и искам да го сложа този ром, та въпроса ми е трябва ли да се придържам към тази тема: https://www.androidbg.com/forum/topic126...istva.html или направо да следвам стъпките описани тук a.k.a
- пробвах така но нищо не стана. Излиза надпис: "Update from T-flash card!" и под него 7-8 реда error|

Между другото благодаря за TPT, много главоблъскания ще ми спести, защото това ще ми е първата смяна на РОМ.

pp: и аз подкрепям програмката

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#12

Със стоков ROM ли си? Въобще Gen1 ли е телефона? Ако не си ползвал Windows Flasher - отговора е да.

Тогава ще трябва да конвертираш с Windows Flasher до Gen2. От тази тема изпълняваш само стъпки 1 (тази стъпка само ако си ползвал TPT конвертирането на wbaw или чрез програмата TPT Helper !!!) и 2. След това от рекавърито отиваш на Mounts&Storage->Mount USB Storage и си копираш TPTто според инструкциите в картата. Изключваш телефона, задържаш натиснати Menu и бутона за усилване на звука, и без да ги отпускаш натискаш Power. И готово. Smile

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#13

Благодаря за информацията, с Gen2 съм, така е купен. Сега му сложих Cyanogenmod 7.1 и тествам, след това ще пробвам и този, да видя кой ще ми хареса повече, дано да стане, мерси :bow:

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#14

ge6on написа:Благодаря за информацията, с Gen2 съм, така е купен. Сега му сложих Cyanogenmod 7.1 и тествам, след това ще пробвам и този, да видя кой ще ми хареса повече, дано да стане, мерси :bow:

Няма как да е купен Gen2 (OSF са само Gen1, доколкото знам - моят беше Gen1). Сигурно е конвертиран с TPT.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#15

Ами аз като го купух беше руутнат вече и не знам как е конвертиран, но е Gen2.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#16

ge6on предполага е конвертиран чрез ТПТ метода. Има ръководство в раздела, как да го направиш през Windows Flasher. По-добре се презастраховай, като го направиш ти.
Цитирай
#17

Ок, срещал съм го ръководството и така ще направя, мерси за упътването :thumbup: , аа, и понеже мисля да го сложа все пак по обичайния начин (не с ТПТ) , трябва ли да преоразмерявам системния дял или ромът сам ще си го направи?

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#18

Това ти го правиш, РОМ-ът не може.
Цитирай
#19

Днес реших да го сложа тоя ICS най-после, че ми стана интересно. Държи се супер даже съм очарован до някаква степен, но едно нещо ме човърка и неможах да намеря информация никъде, а именно - FM Radiо ??????? Имам предвид радио което не иска стрийм през и-нет, а нормално радио на телефона. Някой чул ли е нещо да се говори (освен за галакситата)...

GloBull Z3 (ZTE Blade)
Цитирай
#20

boro2006 написа:Днес реших да го сложа тоя ICS най-после, че ми стана интересно. Държи се супер даже съм очарован до някаква степен, но едно нещо ме човърка и неможах да намеря информация никъде, а именно - FM Radiо ??????? Имам предвид радио което не иска стрийм през и-нет, а нормално радио на телефона. Някой чул ли е нещо да се говори (освен за галакситата)...

На ICS радиото не работи.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#21

Аха, мерси Smile Имам и още един въпрос, малко тъпичък, но.... На стария CM имаше опция в настройките която позволяваше независимо какво е приложението да може да се мести на SD картата. Не знам аз ли съм кьорав или затъпявам от жегата, но не виждам нищо подобно на този ром. Проблема идва и от там, че и с app2sd не става Sad Та въпроса е има ли изобщо такова нещо и къде е ???

GloBull Z3 (ZTE Blade)
Цитирай
#22

И аз го сложих. Много добре върви телефончето и вече свиквам с интерфейса. Това с ФМ радиото обаче ми бърка в здравето. Ще се купуват май големи пакети нет и това е.

Xiaomi Mi 5
Цитирай
#23

Днес и аз го качих.
Телефона е ZTE Libra,купен от Вали.

/system -220mb /data 162mb /cache 37.50mb
Върви чудесно,името на файла на рома е - cm-9-20120628-EXPERIMENTAL-blade-ColdFusionX-tilal6991 и съответно - gapps-ics-20120429-signed-blade.
Вече около 4 часа го ръчкам не виждам проблеми(освен панорамните снимки на камерата).
Поздрави.
Цитирай
#24

И аз съм с него, вече 2 седмици, но срещам проблеми, а именно:
-you tube не работи
-когато вляза в менюто на контактите, понякога забива и не може да правиш редакции или друго
-екрана не е толкова чувствителен, понякога не реагира от първия път
Другите неща мисля, че са наред
Цитирай
#25

Ще отбележа само, че ROMа е старичък и не съм обновявал това TPT.

YouTube HQ никога няма да проработи - липсват едни кодеци, за които сорс код просто няма.
Другите 2 проблема не съм ги срещал.

Препоръчвам ти да разгледаш новите ICS ROMове и, ако имаш желание, да си инсталираш някой от тях.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)