Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★ FAQ ★ Samsung Galaxy S [Въпроси § Отговори] - ъп 17.01.2010
#51

Билд номера ти е важен,това е мтелската версия.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
Аксесоари
#52

Някой знае ли как да рутна новата 2.3.3 версия? За один има ли .tar за тази версия?

LG G4
Цитирай
#53

Слагай JP7, мен ме съмнява да устискаш и 1 седмица с него Smile

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
#54

Май си прав - няма да устискам и два дена, не седмица. z4root не работи на 2.3.3. Ще се връщам на Дарки - най-вероятно 9.5

LG G4
Цитирай
#55

mcmlxx написа:z4root не работи на 2.3.3.
[video]http://www.youtube.com/watch?v=Mc8-WmSr3dA&NR=1[/video]

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
#56

Пичове, не знам какво да правя с точка 3 ... Искам да премина на Дарки 9.5 от 2.2.1 (XFJS2), но не знам как ?
Мисля си 1во да сложа CWM (ако може да ми кажете дали ще стане на мойта версия)
и после един WIPE на всичко и от CWM да инсталирам 9.5 .. Дали това е правилният начин ?!? Rolleyes Huh

Lenovo Vibe X2
Цитирай
#57

z3le написа:Пичове, не знам какво да правя с точка 3 ... Искам да премина на Дарки 9.5 от 2.2.1 (XFJS2), но не знам как ?
Мисля си 1во да сложа CWM (ако може да ми кажете дали ще стане на мойта версия)
и после един WIPE на всичко и от CWM да инсталирам 9.5 .. Дали това е правилният начин ?!? Rolleyes Huh

Ако ти работи download mode-a флашвай през ОДИН SpeedMod kernel K13D - той е с cwm и може да слагаш дарки ром-а

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
#58

Колеги, с 2.2 Frayo съм. Root-нах с z4Root и се опитах да смена на 2е ,като в линка дето е дал petyo.tsanov. След това с Rom Manager изтеглих zip-а и като му дадох да влезе в рековери край... Cry рестартира се и седи само надпис Galaxy S GT-I9000 и дало Samsung... и така седи и не мърда... вадих батерия ,какво ли не и все така Sad((( опитвах да вляза в recovery чрез комбинацията от трите бутона ,но пак така светва и изгасва надписа... иначе в download ме вкарва...Какво да правя???
Цитирай
#59

Оххх Приложих точка 3 и инсталирах през Один CF-Root-XX_XEU_JPO-v1.2-Busybox-1.17.1 и се оправи стартира се нормално Smile))) Сега не знам след като бях root-нал с z4Root и сменявах 2е по другия начин през root manager,дали сега трябва да правя друго или може направо да слагам Darky 9.5 и wipe.. или? Дайте съвет от тук как да продължа Smile Благодаря предварително! Smile
Цитирай
#60

UnluckyG написа:Оххх Приложих точка 3 и инсталирах през Один CF-Root-XX_XEU_JPO-v1.2-Busybox-1.17.1 и се оправи стартира се нормално Smile))) Сега не знам след като бях root-нал с z4Root и сменявах 2е по другия начин през root manager,дали сега трябва да правя друго или може направо да слагам Darky 9.5 и wipe.. или? Дайте съвет от тук как да продължа Smile Благодаря предварително! Smile

Ако можеш да влезеш в Rеcovery - действай - свали си от маркета DARKY'S ROM CONFIGURATOR и продължаваш по т.5 от първи пост + WIPE. Ако НЕ можеш --> влизаш в DOWNLOAD режим , като преди това много ВНИМАТЕЛНО си прочел тази тема
https://www.androidbg.com/forum/topic745...-roma.html

LG G4
Цитирай
#61

А това,че съм имал root с z4root + lagfix и после съм направил стъпка 3 през один ,не е проблем така ли? В смисъл да махам ли z4root и lagfix-a(за него да де) И другото ,което ме притеснява с нов ром сменя ли ми IMEI-а и данните по тела настройките към Мtel (видях там точката за локализацията и папката MTL,но това оправя ли всичко за което питам)? Back up на какви неща трябва да си правя важни (папка efs май)? И най-вече струва ли си да сменя рома? Smile Мисля Darky 9.5( гледам,че много го хвалят) или да чакам стоков 2.3.3 (то май има някакъв вече де) И като се слага нов ром ,той променя ли настройките по сервизните менюта( примерно там gps-а..) Тъп въпрос сигурно,ама не разбирам. Сигурно го пише всичко това някъде из форума,ама...и комбинацията от 3-те бутона за вкарване в download режим губи ли се след нов ром? и с нов ром пак ли мога да си инсталирам същите apps ,които преди съм си ползвал Smile))Благодаря
Цитирай
#62

Да питам аз - някои работил ли е с криптирана информация (HxD Hex Editor) от EFS папката? Плащам си.
Цитирай
#63

UnluckyG написа:А това,че съм имал root с z4root + lagfix и после съм направил стъпка 3 през один ,не е проблем така ли? В смисъл да махам ли z4root и lagfix-a(за него да де) И другото ,което ме притеснява с нов ром сменя ли ми IMEI-а и данните по тела настройките към Мtel (видях там точката за локализацията и папката MTL,но това оправя ли всичко за което питам)? Back up на какви неща трябва да си правя важни (папка efs май)? И най-вече струва ли си да сменя рома? Smile Мисля Darky 9.5( гледам,че много го хвалят) или да чакам стоков 2.3.3 (то май има някакъв вече де) И като се слага нов ром ,той променя ли настройките по сервизните менюта( примерно там gps-а..) Тъп въпрос сигурно,ама не разбирам. Сигурно го пише всичко това някъде из форума,ама...и комбинацията от 3-те бутона за вкарване в download режим губи ли се след нов ром? и с нов ром пак ли мога да си инсталирам същите apps ,които преди съм си ползвал Smile))Благодаря

ЕЕЕ - чакай малко де - много въпроси , много нещо. Big Grin Махаш z4root и лагфикса - задължително, IMEI-a не се променя, за настройките на Мтел - незнам (не съм в БГ). Back-up е винаги добре да си направиш (аз ползвам Titanum backup, но той изисква root). Когато правиш с Wipe - ти трие всичката информация, а когато правиш No wipe - запазва всички инсталирани програми. Дали си струва да се сменя рома - твърдо ДА от стоков към Дарки. За мен рома на Дарки е най-добрия, който съм ползвал на телефона си. Слагай 9.5 - наистина е най-изчистенета версия, а и с кернела Dark Core 1.0 работи перфектно. Аз в момента съм с 2.3.3 стоков , но просто не ми се инсталира всичко наново и чакам Дарки-екипа да направи нов ром базиран на 2.3.2 или 2.3.3 иначе без да се замисля ще сложа Дарки 9.5. Интерфейса на рома на Дарки е различен от стоковите и в началото ще ти е малко терсене, но после се свиква. Комбинацията от трите бутона никога не ми е изчезвала, флашвал съм десетки пъти... За същите apps, би трябвало да можеш всичко да си инсталираш без проблеми, ако не си направил backup разбира се. Така, че давай смело - дори и нещо да се омаже - винаги можеш през ОДИН да се върнеш към някой стоков ром...

LG G4
Цитирай
#64

mcmlxx Златен си ! Много благодаря! Иначе много питам ,признавам си Big Grin ама за да не оплескам нещата... значи квото и да стане в най-лошия случаи пред Один ще се оправи Big Grin Да си призная не съм много наясно (както си личи де ;P ) с ромове ,кернали ,какво точно означават Big Grin но четох,че Kernel-a си се съдържа в самия rom на Darky 9.5 и нама нужда после да го слагам,ако правилно съм разбрал де... Smile А преди флаша какви настройки да направя с Darky Rom Configurator-a или както са си да не пипам? Big Grin И още нещо... преди да махна z4root давам ли му unroot или само го деинсталирам? и да изтрия ли файловете (recovery2e) ,които слагах чрез root explorer-a опитвайки се да сменя от 3е на 2е (нали имаше такъв метод и го опитах,но не стана и направих през Один точка 3) И като махна все пак z4root тела ми руутнат ли ще си остане като има CWM ,това ни ми е ясно след процедурата пред Один (т.3) значи ли ми е завинаги руутнат ? Пак се олях доста Blush
Цитирай
#65

Не съм правил такива еквилибристики като теб, но можеш да пробваш - да ънрутнеш и да влезеш в recovery - ако имаш 2е - действаш по процедурата, ако нямаш - трябва отново да сложиш 2е CWM. Това е според мен .
За конфигуратора - като за начало го дай на всичко , както си е зададено. Не пипай нищо по него - просто го пусни и го разгледай как са му зададени стойностите. Самия кернел е вграден в рома, така, че не необходимо инсталацията му след това. Успех - дано да съм ти бил полезен... Пиши после какво стана :thumbup:

LG G4
Цитирай
#66

mcmlxx Много си ми полезен даже! Благодарско! След малко ще пробвам и ще пиша. Замислих се обаче,ако нямам връзка с Kies после ,как ще си върна файла с контактите... :unknw:
Цитирай
#67

Когато изрежа снимки от DCIM папката, сложа ги на компютъра и после обратно, някои от тях са разбъркани (т.е. не са в подредбата, в която отначало бяха) в Галерията. Идеи как да оправя този ... проблем?

Device: Sony Xperia Z3 D6603
ROM:
Stock Lollipop 5.0.2 // 
23.1.A.1.28 // VIVACOM
Цитирай
#68

UnluckyG написа:mcmlxx Много си ми полезен даже! Благодарско! След малко ще пробвам и ще пиша. Замислих се обаче,ако нямам връзка с Kies после ,как ще си върна файла с контактите... :unknw:

Ще имаш връзка с Кийс, но няма да можеш да ъпдейтваш през него...

LG G4
Цитирай
#69

Ааа екстра! Значи ще го направя после всичко и ще кажа как е или ако има проблем ще питам хахах (дано няма де Tongue)
Цитирай
#70

ilianpk написа:Когато изрежа снимки от DCIM папката, сложа ги на компютъра и после обратно, някои от тях са разбъркани (т.е. не са в подредбата, в която отначало бяха) в Галерията. Идеи как да оправя този ... проблем?
Сам си реших проблема. Оказа се, че датата на създаване на файловете беше променена, но бързо с програмата FileDate Changer откоригирах грешките!

Device: Sony Xperia Z3 D6603
ROM:
Stock Lollipop 5.0.2 // 
23.1.A.1.28 // VIVACOM
Цитирай
#71

Даите един акъл - искам да си взема 16 или 32 гб памет за Галаксито.Без да се замислям избирам 32,но няма ли да дойде множко за телефона,да не забива,забавя работата?
Цитирай
#72

isito84 написа:Даите един акъл - искам да си взема 16 или 32 гб памет за Галаксито.Без да се замислям избирам 32,но няма ли да дойде множко за телефона,да не забива,забавя заботата?

Взимай една 16гб клас 4 и си ти :thumbup:

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
#73

petyo.tsanov написа:
isito84 написа:Даите един акъл - искам да си взема 16 или 32 гб памет за Галаксито.Без да се замислям избирам 32,но няма ли да дойде множко за телефона,да не забива,забавя заботата?

Взимай една 16гб клас 4 и си ти :thumbup:

Мерси за отговора. Поръчах "Micro SDHC 16GB Sandisk" клас 2 е ,но пък 30 лв. е (без доставка)
От седмица и нещо не виждам ръчичките и кармата,какво стана с тази опция?
Цитирай
#74

isito84 написа:
petyo.tsanov написа:
isito84 написа:Даите един акъл - искам да си взема 16 или 32 гб памет за Галаксито.Без да се замислям избирам 32,но няма ли да дойде множко за телефона,да не забива,забавя заботата?

Взимай една 16гб клас 4 и си ти :thumbup:

Мерси за отговора. Поръчах "Micro SDHC 16GB Sandisk" клас 2 е ,но пък 30 лв. е (без доставка)
От седмица и нещо не виждам ръчичките и кармата,какво стана с тази опция?

Клас 2 е малко малко... ама ще върши работа Smile
Карма за сега няма да има, че станаха едни разправии миналата седмица и я махнахме.

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
#75

Защо не се отвори и една дискусия за кернели?Не мисля ,че само ромовете са важни.Има една,но тя е за Дамян.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)