Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[FTF] Официални Български фърмуери
#51

Аз от 3 дни ползвам остарелият GB Big Grin - глобулският .75 от темата и съм предоволен - всичко лети, батерията държи и свободната РАМ варира около 350-380 МБ с всички неща, които ползвам пуснати. Телефонът заспива доста прилично, за разлика от ICS. Единствено визията е малко по-архаична, ама лаунчъра не лагва грам.

Качвай го Вивакомският, нека го имаме и него Smile.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
Аксесоари
#52

Ето го тфт-то Smile и добро утро от мен въпреки че си е вечер з амен още нооо Dance Dance https://docs.google.com/file/d/0B-DbuUx1...dyM2s/edit

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай
#53

Искам само да спомена, че "LT26i_6.1.A.0.452 (ICS 4.0.4) - globul" нещо не не наред. Сложих го за да мога да руутна и след това го ъпдейтнах до 2.55 , но приложенията взеха да ми забиват, вървеше лошо и това за заспиването при разговор (при близост) не работеше коректно. Махнах го и сложиш вивакомския 2.55 и всичко е наред. Явно рома има някакъв проблем или при ъпдейта се е случило нещо, но да имате в предвид.
Цитирай
#54

Аз да питам нещо преди да барам,тела ми е купен от глобул но го ползвам с вивакомска карта и батерията ми заминава с това keep awake.Та има ли смисъл да слагам нещо от тази тема и и каква е разликата с ъпдейта през PC Companion?

Samsung Z Fold 3
Цитирай
#55

Може би има разлика, само след опит ще установиш. Можеш да пробваш с вивател .2.55 който качи DRONEOSX за да видиш дали ще има нещо различно в поведението на телефона. Ако не си ънлокнал буутлоудъра обаче руута е по-кофти.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#56

Пробвах го вивакомския 2.55 и пак същото.В смисъл батерията заминава за 24 часа,а проблема за унищожаването и е Phone Radio on през цялото време Sad

Samsung Z Fold 3
Цитирай
#57

И преди съм го казвала, ще го кажа и тук. Не виждам какво носи .55, освен нов кернел, който поне за мен смуче много ток. Онази вечер останах много приятно изненадана. За 9 часа музика (само това и малко интернет, но пренебрежимо малко), телефонът изхаби само 30%.
Няма значение кой .55 ще сложите. Кернелът е все нов.
Лично за мен .55 не си заслужава пред .45 Smile
Цитирай
#58

Е да де ама аз какъвто и фърм да сложа нямам оправия с тази батерия.Проверих с betterbatterystats,там пък ми показва че най много ток е точило no data connection & no or unknown signal.Или е за сервиз макар че е на 10 дена телефона,че така кат гледам никой фърм не помага Sad

Samsung Z Fold 3
Цитирай
#59

Ами тя програмата си казва... Обаче и аз имах нещо такова. Пробвай да си качиш само baseband от. 55
Това само при условие, че си в район с добро покритие на твоя оператор.
Съвет към всички, които не го знаят: Ползвайте 3G САМО и ЕДИНСТВЕНО когато ви е необходимо. Иначе смуче много ток, а и покритието му не е чак толкова добро, колкото се хвалят операторите ни.
Цитирай
#60

Ето го и Xperia S LT26i_6.1.A.2.55_Bulgaria MTEL.ftf (426.3 MB)

Ето и линк в GoogleDisk в случай че го изтрият в MegaUpload.

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай
#61

А мтелски 2.45 , който след като се рутне и да има възможност за ОТА ъпдейт до 2.55 има ли някой ?
Или някой вивакомски такъв , защото този в първия пост 0.452 не получава ОТА ъпдейт до 2.55 , а само до 2.45..
Цитирай
#62

Колега, на мен известие на телефона не ми се е получавало никога освен за приложение ФБ. Всички са правени през PCC.

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай
#63

Да ама през PCC се губи руута когато се ъпдейтне. А аз това искам 2.55 с руут , но да не е глобулския фирм, защото го пробвах 2 пъти и е много муден и постоянно нещо не му е наред. Разликата с вивакомския е огромна.

А иначе това, че не получаваш ъпдейти през телефона значи, че имаш проблем. Който и фирм да съм сложил до сега от темата винаги си има OTA ъпдейт поне до 2.45
Цитирай
#64

kpetrov написа:А иначе това, че не получаваш ъпдейти през телефона значи, че имаш проблем.
Защо реши така?
Цитирай
#65

Защото се е изказал прибързано колегата, и за "разликата" м/у фърмуерите и за PCC ъпдейтите. И аз никога не съм сложил ОТА и нямам проблем. ;-)

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#66

Знам, че се е изказал неподготвен, но не бива така. Тук четат много хора, които не са наясно и повечето се стряскат и бягат към сервиза.
Аз също не съм получавала ОТА. Но това не ме и притеснява.
Може да не е маркирал да се търсят ъпдейти, може да се търсят само при wi-fi, може за неговото SI да няма ОТА и още мноооооооооооооогооо неща.
Цитирай
#67

За кое съм се изказал неподготвен ? Да не би някой от българските фърмуери, които са в темата да не получават ОТА ъпдейт ? Всичките получават - аз лично съм ги пробвал.

Мтелския се ъпдейтва до 2.55 ОТА - излиза си нотификейшън веднага.
Глобулкия също до 2.55 ОТА - излиза си нотификешън веднага.
Вивакомския (ако е такъв) се ъпдейтва до 2.45 ОТА - веднага изкача нотификейшън.

Другите са си 2.55 и няма какво да им се ъпдейтва.

А за "разликата" не успях да разбера , кое ми е неподготвеното ? Глобулския, който е качен в темата не е наред.. Вивакомския и Мтелския са добре. По-скоро го пробвай ти и тогава прецени дали съм неподготвен.
Глобулския лагва и дава грешки при отваряне на приложенията.
Цитирай
#68

Глобулският няма ОТА, колега Wink
Излиза нотификация за ъпдейт, но не е ОТА, а през PCC. Да ти направя ли снимка или ме разбра?

Едит - понеже гледам влизаш остро - би ли ми отговорил на въпроса по-горе?
Цитирай
#69

Искаш ли да го инсталирам и да направя аз снимка, че се ъпдейтва до 2.55 ОТА ? Пробвах го 2 пъти , но както казах не върви добре и за това сложих вивакомския.
Пак казвам.. говорим за тези , които са в първия пост. Ако сте ги взимали от някъде другаде може да има разлики..

stenlius написа:Защото се е изказал прибързано колегата, и за "разликата" м/у фърмуерите и за PCC ъпдейтите. И аз никога не съм сложил ОТА и нямам проблем. ;-)

Разликата във фирмовете се вижда още в големината на файловете. Дори там да си направиш труда да погледнеш ще разбереш, че разлика има.
Това, че ти не си ъпдейтвал през телефона и нямаш проблем не знам какво общо има в това, за което се говори в темата. Може би бъркаш понятията - ПОЛУЧАВАШ и ЪПДЕЙТВАШ. Едно е да не получаваш, а съвсем друго е да получаваш, но сам да решиш да не ъпдейтваш...
Ето какво е казал колегата:
DRONEOSX написа:на мен известие на телефона не ми се е получавало никога
Не е получавано никога.. не, не той не е искал да ъпдейтва...

И искам да се извиня за спора, но защо не може на конкретен въпрос да се отговори конкретно без да се обяснява при кой как било. Питах дали някой има да качи вивакомски или мтелски фирм, който да получава ОТА ъпдейт до 2.55 , а всеки ми обяснява някакви други неща. Щом съм поискал това значи съм имал нещо предвид.
Цитирай
#70

Колега, фърма си е наред и стабилен както сам си разбрал ако правилно те разбирам от постовете ти. Колкото до това че не получавам известие не ме притеснява грам. Ако има някой друг колега с фърм от Виваком нека го качи, но не мисля че ще има разлика( говорим ако е компилиран както трябва)

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай
#71

@kpetrov Не, колега, опитахме се да ти обясним, че това, че някой не е получил ОТА, не значи, че има проблем с телефона. Прави разликата.
kpetrov написа:А иначе това, че не получаваш ъпдейти през телефона значи, че имаш проблем.
Цитирай
#72

В спора излиза истината. Няма лоши чувства, просто наистина има хора, които не разбират и ще ръгнат към сервиза ако няма ъпдейт...

@kpetrov - от тази тема съм флашвал само глобулският .2.45, да, той има ОТА ъпдейт до .2.55 - но това явно зависи от SI на апарата, това говорихме с @mazy в една от другите теми - при мен имаше ОТА, при нея не. Да, този фърмуер .2.45 не беше върха на сладоледа, имаше си леки забавяния и други проблеми. Най-вероятно като флашнеш фърмуер, той по SI на телефона решава какво да отключи и да прави по-нататък. Флашвал съм дотук какви ли не - UK, Turkey, Italian, Singapore фърмуери - не при всички има OTA ъпдейти изобщо. Телефона когато го купих беше с .3.63 фърмуер, което е 2.3.7 GB и съм минал през всеки един излязъл фърмуер като версия до днешна дата + всички къстъм такива от XDA.

Така - аз не ъпдейтнах през ОТА, а накарах PC Companion да си свали фърмуера .2.55 - който би трябвало да е глобулски, следвайки логиката, направих си го на ftf и флашнах него с flashtool. Този фърмуер - работи отлично, батерията ми държи над 2 дeнонощия с нормално ползване и съм пре-доволен. В него няма и помен от брандиране или нещо друго, което да напомня за глобул обаче. Ако искате ще ви дам линк да го тествате - дотук по-добър стоков не съм ползвал.

Това е фърмуера, линка е към Google Drive, в него няма bloatware и като размер е идентичен до последният килобайт с другият, който имам, Singapore Generic:

https://docs.google.com/file/d/0B8B4Gd3J...sp=sharing

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#73

И в крайна сметка какво излиза ?
Глобулския си има ОТА ъпдейти , а и е бавен както сте разбрали.. Тогава как така няма разлика като единия е бавен и лагва, а другия е ок. И защо изобщо бяха тези излишни мнения ? Това дали вие ползвате ъпдейт през телефона е ваша работа. Аз поисках такъв при който идва със сигурност до 2.55 през телефона за да си запазя руута след ъпдейт.

С две думи да обобщим - разлика между качените фърмуеъри в темата ИМА!
Глобулския също си има ОТА ъпдейт.

После аз съм се бил изказвал неподготвен...
Цитирай
#74

Аз не виждам да има глобулски .55 в първия пост.

Не може да има разлика между 2 еднакви фърмуера. Примерно този за глобул!

Друг е въпроса, че този на глобул може да се различава от вивателския примерно.
Цитирай
#75

Точно така, разбира се, че има разлика между .2.45 и .2.55 - какъвто е и случаят в темата. Колега kpetrov флашни файла именуван като Globul, за който дадох линк, ползвай го и после тествай и вивакомския - и кажи дали има разлика, въпреки няколкото мегабайта разлика в размера, дължащи се на липсата на някое apk... Wink.

[Изображение: a223e6ea1a52b615.png]


Ето ти и линк към сингапурският .2.45, който има OTA ъпдейт и е generic - без bloatware, ще си запазиш руута:

http://www.xdafileserver.nl/Files/Sony%2...21).ftf.7z

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)