Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[FTF] Официални Български фърмуери
#76

kpetrov написа:И в крайна сметка какво излиза ?
Глобулския си има ОТА ъпдейти , а и е бавен както сте разбрали.. Тогава как така няма разлика като единия е бавен и лагва, а другия е ок. И защо изобщо бяха тези излишни мнения ? Това дали вие ползвате ъпдейт през телефона е ваша работа. Аз поисках такъв при който идва със сигурност до 2.55 през телефона за да си запазя руута след ъпдейт.

С две думи да обобщим - разлика между качените фърмуеъри в темата ИМА!
Глобулския също си има ОТА ъпдейт.

После аз съм се бил изказвал неподготвен...

Моят фърмуер е този:
ОЧЕВИДНО е глобулски. И не, не е бавен. ОК е.
И ъпдейта ми е така:
Което ОЧЕВИДНО не е ОТА.
Какво излиза....много излишни мнения..., а искахме само да обясним, че това, че нямаш ОТА ъпдейт не е равнозначно на проблем с телефона, но....все тая :thumbup:
Цитирай
Аксесоари
#77

Да ама в темата тези, които ползвате ги няма!!!!. Този , който може да се ползва за руут и след това да се ъпдейтне до 2.55 беше този:

LT26i_6.1.A.0.452 (ICS 4.0.4) благодарение на quattro80

А този фирм не е наред.. лагва страшно много. Ясно ми беше , че ако Вие сте с глобулски и ви вървят добре значи не ползвате този и за това няколко пъти изрично казах, че говорим за него, но явно напразно... Всеки си гледа себе си и не иска да вникне в това , за което се говори в частност.

LT26i_6.1.A.2.45 (ICS 4.0.4) благодарение на dbitzepsa

На този глобулски не му работи линка и за това въобще не съм го споменавал.. Ако ползваш него може и да е добре, но аз няма как да знам след като не мога да го сваля.
Цитирай
#78

Е да беше написал някъде, че ползваш .0.452 - първият излязъл ICS изобщо за телефона и доста проблемен, не сме гадатели Smile. Ако искаш ще ти кача и този глобулски .2.45 някъде да го свалиш и тестваш?

EDIT: Сега видях, че си редактирал поста вчера в малките часове и пише .0.452, персонално не съм видял, така че сори от мен.

Оказа се че съм го изтрил глобулският .2.45, но можеш да ползваш сингапурският от линка ми - няма да имаш разлика.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#79

stenlius написа:Е да беше написал някъде, че ползваш .0.452 - първият излязъл ICS изобщо за телефона и доста проблемен, не сме гадатели Smile. Ако искаш ще ти кача и този глобулски .2.45 някъде да го свалиш и тестваш?

EDIT: Сега видях, че си редактирал поста вчера в малките часове и пише .0.452, персонално не съм видял, така че сори от мен.

Оказа се че съм го изтрил глобулският .2.45, но можеш да ползваш сингапурският от линка ми - няма да имаш разлика.
Аз мисля,че бях го качил този на Глобул Wink

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай
#80

Линка ти е заминал Smile.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#81

Мога да го кача някъде пак,ако има желаещи ;-)

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай
#82

Ако няма проблемите със засичането при него защо не ? Колкото повече - толкова повече :cheers:
Цитирай
#83

dbitzepsa написа:Мога да го кача някъде пак,ако има желаещи ;-)

Има желаещи :thumbup:
Цитирай
#84

Ето го: Rock https://docs.google.com/file/d/0B2rc3u_2...sp=sharing

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай
#85

You need permission to access this item.

Колегата оправи линка, но при опит за флашване ми дава тази грешка:

11/039/2013 14:39:51 - INFO - Ending flash session
11/039/2013 14:39:51 - ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CODE="0009";ERR_DYNAMIC="Block verification failed";

Някой да има идея защо ?
Цитирай
#86

Това е грешка когато не може да запише информация в даден сектор от флаш паметта. Или пробвай с друг фтф или рестартирай телефона 1-2 пъти и след това фабрични настройки. Това може би ще ти помогне но не мога да ти го гарантирам.

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай
#87

Рестартирах го и пробва х пак. Дава отново същата грешка.
Флашнах го с друг фирм и няма проблем..

Според мене фтф-то не е наред, но...
Цитирай
#88

мисля че сам си отговори на въпроса къде е проблема Smile

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай
#89

Освен да го кача на ново,нз друго какво мога да направя....

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай
#90

Колега защо не опиташ и да го направиш наново ? смисъл да го компилираш

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай
#91

Ако искате, ще кача моя.
Цитирай
#92

Давай защо не Smile

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай
#93

На ново го направих и качих,сега ще го пробвам : https://docs.google.com/file/d/0B2rc3u_2...sp=sharing

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай
#94

Сега се флашна. Руутнах го, ъпдейнтах до 2.55 и всичко е ок. Работи бързо като вивакомския.. няма проблеми с лагване и подобни като някои други в темата.
Мерси, колега!
Предлагам да се сложи на първа страница , а да се махне онзи лагавия ром за да не го теглят хората и да се ядосват после!
Цитирай
#95

това са хубави новини Smile че всичко е наред със С-ката ти

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай
#96

Аз проблеми не съм имал с телефона Smile

Просто някои фирмове са направени лошо или са натъпкани с някакви глупости, че да лагват. Вивакомския (0.452 от темата) си вървеше супер както съм казал, просто не идваше ОТА ъпдейт до 2.55, а само до 2.45 и за това исках да сложа друг, който си работи бързо и може да се ъпдейтне ОТА като този глобулски качен от колегата...
Цитирай
#97

dbitzepsa написа:На ново го направих и качих,сега ще го пробвам : https://docs.google.com/file/d/0B2rc3u_2...sp=sharing

Преди малко и аз се заех да си слагам руут на XPS Wink За момента флашнах фирмуеъра от темета на колегата по-горе .... след което OTA упгрейд до 2.55 (телефона е глобулски) и засега нямам никакви проблеми всичко мина като по вода Wink започвам да тествам Rock

Edit: Ще се радвам ако някой качи линка в първия пост
Modedit: Ако беше гледал, щеше да видиш, че си го имаше в първия пост Wink

Edit2: Грешката е моя вероятно Wink а и е възможно сутринта като ги теглих все още да е била старата .... все едно Smile

Xperia S - стоков 4.1.2
Asus Fonepad HD 7 (ME175CG) - стоков 4.4.2
Цитирай
#98

Извинявам се много и си признавам че не успях да прочета повече по темата тази вечер но известно време се борих с XU а от тази вечер в борбата се включва е един XS и ако може само с една-две думи, телефона (XS) е глобулски с версия 6.1.А.0.452 и ми предлага ъпдейт до 6.1.А.2.55, въпроса ми е първо да мъча руут (тепърва ще чета за модела) и после ъпдейт или обратно - първо ъпдейт и после руут. Има ли значение дали през SUS или по друг начин (ползвате разни съкращения които тепърва ще чета да ги гадая какво означават) и което ми е най-важно - телефончето се надявам да е по-пъргаво - XU-то с 2.3.7 беше по-пъргав но не можах да го руутна а след ъпдейта до 4.0.4 руутнах без проблем а телефона стана "лагав" - предпочитам без лаг но с руут. Сигурно по всичко е писано доста но се очертава уикенда да нямам много свободно време за ровене по темите и отговор по въпросите ми много ще ми помогне. Благодаря предварително!

Sony Xperia U Black - R.I.P., Sony Xperia S Black, Sony Xperia M2 Black - R.I.P., Sony Xperia XA1 Black x 2
Цитирай
#99

Актуализирай до 2.55, рута след това е много лесен.
За рута виж тук: https://www.androidbg.com/forum/topic615...en-bl.html
Цитирай

Благодаря

Sony Xperia U Black - R.I.P., Sony Xperia S Black, Sony Xperia M2 Black - R.I.P., Sony Xperia XA1 Black x 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)