Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

-.¸¸.·´¯ Въпроси / Проблеми / Насоки за HTC One V ¯´·.¸¸. -
#1

[Изображение: New%20Fioriture%20png%20to%20be%20used.png]
  • Моля, прочетете тази тема преди да зададете въпрос или да пуснете своя!
  • Ако възникнат често срещани въпроси/проблеми, на които се намери отговор/решение ми пишете, за да ги синтезираме в #1 пост.
    Така ще спестим ровене и постване на сходни проблеми.
    [/*]


[h]
НАСОКИ ЗА ФОРУМА!
[/h]

Цитат: Ръководство за тези, които за пръв път са сблъскват с Android OS

Какво е Android OS?

Какво е ADB, shell, recovery, spl и всички тези страшни думички?!

F.A.Q.: Какво трябва да знаем преди да си закупим телефон с Андроид

Проблем с Маркета

Сайтове за програми, които не намирате в Андроид Маркет

Програми по категории

Кое е най-доброто приложение? ( по категории )

Как да си направя Backup?

Оптимизация на батерията

Интернет настройки за трите ни оператора

GPS


[box]
Преди да попитате или пуснете нова тема винаги направете проверка с бутона
[h][/h]
и
[h][/h]
... или потърсете в
[Изображение: images?q=tbn:ANd9GcS56E2-9GZi5a5aPRnGqY2...YX6796mRFA]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=2HzIJCFujGc[/video][/box]


[Q] Bluetooth на телефона не ми намира други устройства?
[A] Изчистете хронологията с свързванията.

[Q] Има ли Flash Player?
[A] Да!

[Q] Мога ли да сложа жив тапет?
[A] Не.

:capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation:

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
Аксесоари
#2

Искам да попитам,наистина ли HTC One V от Глобул/Германос е китайски?Четох преди няколко дена в някаква тема,че тайванските са по-добри и че китайските често са с дефекти.
Цитирай
#3

Моят е от глобул. Имам го от 4 месеца и нямам никакви проблеми.
Цитирай
#4

Здравейте!Може ли някой да ми каже как да си инсталирам на HTC-ONE-V :1.whatsApp,2.Viber i 3.Tango.Благодаря
Цитирай
#5

Съветвам те да изпозлваш търсачката на форума. Иначе по въпроса ти, добави си Google акаунт в телефона и после от Google Play можеш да свалиш и трите програми. (безплатни са)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

Немога да изтегля нищо дава ми грешка 101.Какво означава тая грешка?
Цитирай
#7

Прочети тази тема и изпозлвай търсачката Confusedtupid:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

Тази тема не ми върши работа.Стигам до едно положение и нямам тези команди в телефона ,до "всички"
Цитирай
#9

Здравейте, имам няколко проблеми с телефона си и бих искала да попитам дали някой може да ми помогне или да ме посъветва как да ги разреша, как да ги оправя. Става въпрос за HTC One V, купих го от един приятел, използван на 6 месеца, но много запазен. Тогава имаше още година и половина гаранция. Той ми каза, че при него не е правил проблеми, но при мен има доста такива. Например още като го взех и сложих SD картата си - 2GB, и той не искаше да я засече, да я разпознае. След това я засичаше, както и съдържанието и и след това ми изписваше SD card suddenly removed или нещо от рода. След това аз смених SD картата с друга, качих си музика и други неща и нея си я засече, съответно и съдържанието й, но от време на време пак ми прави този номер, че била внезапно премахната. Друг проблем е, че когато ми е включен мобилния интернет по време на разговор изчезва. Напоследък забива много и става много бавен, а от самото начало си забиваше на играта subway surfers и за да можех да я играя трябваше да си изключа интернета, както и всички работещи програми с task manager и чак тогава можех да играя без да забива толкова много, пак беше бавна играта, но ставаше за игра. Друг проблем е, че понякога когато стане толкова бавен някой като ми звъни избисва само номера му без името и чак след около половин минута се появява номера, но натискам бутончето, за да вдигна и то не респондира, та докато вдигна и от отсрещната страна са се отказали да звънят. Също така забравих да спомена, че горкичкия телефон претърпя един инцидент - котката ми беше бутнала една чаша, в която имаше малко бира, та като се събудих от алармата, която все пак звънна, той киснеше в бира. Общо беше стоял в нея около 3 часа, но аз веднага щом го видях го избърсах, изключих го разтворих го, подсуших го със салфетки и след това го издухах със сешоара на хладката струя и тогава уж се оправи, включи се и си заработи, но след това се изключи сам. Аз го включих стоя една минутка включен и отново се изключи. Бутона му за заключване спря да работи, камерата започна да снима мъгливо, а попринцип снима изключително добре. Та наложи се да го дам в сервиз да ми го оправят. Оставих го в Плевен (аз съм от там) в един сервиз и при получаването му, човека ми каза, че е бил много зле. Че бил умрял и едвам го бил съживил и да не съм си била правела повече такива експерименти, че щял да си замине. След като го взех от сервиз си беше добре, не забиваше и тн, но след това се появиха всичките тези проблеми, а да и освен това чувам много тихо като говоря и очевидно почва да звъни по-късно понеже всички като ми звънят ми звънят много кратко, нали аз докато чуя че звъни и те са затворили, а казват че при тях се чуват много сигнали. И аз като звъня също чувам много сигнали, а в отсрещната страна тепърва е започнал да звъни. Не знам това дали има връзка със самия телефон дали е от него или по скоро от телефонния оператор. Та, моля, някой ако знае как да оправя поне някои от тези проблеми, да ми каже или да ме посъветва. Той още е в гаранция, но е поръчван по интернет и гаранцията му е към някакъв сайт, но не знам към кой. Моля за помощ, благодаря Ви предварително! Smile))
Цитирай
#10

Здравей,

Телефона ти е намокрен и на 90% всички проблеми са от това. Има вариант ако сервиза е читав и ако си го занесла веднага да го почистят и то пак няма гаранция да работи. Всички течности корозират по дъното на телефона и всички елементи на телефона, така че е нормално да ти отказва всичко по телефона.

Няма какво да направиш - използвай го така, докато тотално не спре да работи.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#11

Телефона ти отдавна няма гранция, след чифтосването му 3 часа с бира и салфетки :rofl:
Аз бих започнал да си търся нов телефон възможно по-скоро.
Цитирай
#12

ами веднага след като беше намокрен го занесох на сервиз,още в същия ден и ми го оправиха,попринцип всичко си му работи,просто на моменти става супер бавен,но мисля,че е по-скоро нещо софтуерно или поне така ми каза един приятел и ще се опитам да го освободя от ненужните програми и да го дам да му преинсталират software-a,може и да стане по-бърз
Цитирай
#13

Върни първо фабрични настройки (направи си backup). Ако стане по-бърз - ясно. Ако не - пробваш с custom ROM

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#14

Защо след слагане на Къстъм ром телефона ми няма Google play , и чрез инсталиране на .apk файл , пак не иска да тръгне google play ?
Цитирай
#15

Ако си сложил чист андроид, за да имаш тези програми, като google play, gmail, google play services, трябва да се флашне още един zip, след флашването на рома.
Той обикновено се нарича GAPSS, и в повечето случай, там откъдето си дръпнал рома, има линк и към GAPSS.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#16

http://forum.xda-developers.com/htc-one-...1-t3055617 Това е рома , и пише Google Apps - Не е задължително. Какво да правя ?
Цитирай
#17

Трябва да го флашнеш, за да имаш googlep play.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#18

Аз рома съм го флашнал вече, сега ще се опитам да флашна и gapps и ще пиша Smile
Цитирай
#19

Да де, аз за gapps говоря, те обикновено се флашват веднага след рома или след първия boot.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#20

Инсталирах gapps , но сега телефона почна да става много бавен защо така ? Може ли да е от това че не съм изтрил всичко , изтрих само wipe data и catche , другите dalvick и още някви имаше не съм може ли да е от това ? Просто стана много бавен, не мога да се логна в google play
Цитирай
#21

Изтрий само dalvic, друго не пипай.Нямам идея, защо е станал бавен и защо не можеш да се логнеш.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#22

същата работа ... много много тегаво работи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)