Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia P (LT22i)
#1

Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Ericsson Xperia P, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване!

Всичко за Xperia P

Телефон за връзка със Sony Mobile и оторизирани сервизи
Ревю на Xperia P
Работа с Flashtool
Отключване на Bootloader - тук или тук
Руут за Xperia P (за заключен BL)
Руут за Xperia P с JB фърмуер
Флашване на модифицирано Ядро (Kernel)
Списък с SI номерата на Xperia P
Разкодиране на Xperia телефони
Проверка за последния наличен ъпдейт за вашия телефон (по регион/оператор)

FAQ

Аксесоари за Xperia P
Може ли да се отключи Bootloader-a на Xperia P?
Може ли да се руутне Xperia P?
Колко време държи батерията?
Как се държи батериятана Xperia P
С каква карта работи Xperia P?
Как да сложа снимка за тапет/контакт
Екрана постоянно ми светва сам Както и тук
Как да направя снимка (screenshot) на екрана [за ICS]
Как да активираме MSC режим на телефона (за разпознаване на вътрешната памет като флашка
Как да разберем какво точно ни точи батерията.
Коментари за камерата на Xperia P
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз ще направя сефтето с въпрос за едно нещо което ми е любопитно. За сега тела се държи много добре, но ми се случи 2 пъти да ми забие и опитвам с бутона за изключване да го спра но колкото и да го държа не се изключва никва реакция. За сега някак си след около 5 мин се оправя и аз незнам как. Въпроса ми е как да го рестартирам тела като немога да вадя батерията? Ако някой може да сподели много ще се съм благодарен.
Цитирай
#3

А прочете ли си упътването за работа с телефона? Wink

http://www-support-downloads.sonymobile....7669.1.pdf

Виж на стр. 145 Wink

[Изображение: 5596f99eaa36163e.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#4

Хехе дали па не съм отвеян. Още седмица преди да го закупя бях прочел упътването но при проблема явно ми е изкочило от акъла :-) . Благодаря ти за съвета оценявам го. Пък и тва е първият път когат се допитвам във форум винаги съм се оправял сам :-)

Cheers.
Цитирай
#5

NaSuU написа:Хехе дали па не съм отвеян. Още седмица преди да го закупя бях прочел упътването но при проблема явно ми е изкочило от акъла :-) . Благодаря ти за съвета оценявам го. Пък и тва е първият път когат се допитвам във форум винаги съм се оправял сам :-)

Cheers.

https://www.androidbg.com/forum/viewtopic.php?id=32201
Цитирай
#6

Имам телефона от седмица , от два дена насам , познатите ми казват че не ме чуват , прекъсва или заглъхва и на моменти гадаят какво им казвам Sad
Случва се на различни места , което значи , че не е да речем от мястото или обхвата . Освен това опитах и в 2G режим , реших ,че може да е от недобро покритие на 3G , нооо .
Направих и дълъг запис за да проверя дали проблемът не е в микрофона -нямаше заглъхвания или прекъсвания .
Вече се чудя дали да не го върна да видят какво му е .
Цитирай
#7

Преди два дена се сдобих с телефона - УНИКАЛЕН!!!! Остана ми само едно нещо което ме озадачава! Защо като тръгна да задавам снимка към контакт и трябва да я урежа т.е. тела не ми позволява да сложа целия размер? (на старата ми нокиа 5800 нямаше никакъв проблем сама си ги оразмеряваше без да ги реже!!), и още едно въпросче мога ли едно изображение да го сложа едновременно към всички контакти (на които нямам конкретна снимка), защото не ми се цъка 200 контакта всеки по отделно?

Само да добавя, че и ако искам някой пейзажче да сложа като Фон пак иска да го изрежа (появява се един квадрат за оразмеряване, който само част от изобрзжението хваща!)

Sony Xperia P 2.3.7
Цитирай
#8

^ Относно тапета, свали си wallpaper wizardii от Play и с нея задавай тапетите.
Цитирай
#9

redman82 написа:Само да добавя, че и ако искам някой пейзажче да сложа като Фон пак иска да го изрежа (появява се един квадрат за оразмеряване, който само част от изобрзжението хваща!)

Този квадрат се появява както при задаване на снимка в контакт, така и при задаване на тапет. Какво се случва, когато хванеш диагонала с пръст и го разтегляш? Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#10

xn3k написа:
redman82 написа:Само да добавя, че и ако искам някой пейзажче да сложа като Фон пак иска да го изрежа (появява се един квадрат за оразмеряване, който само част от изобрзжението хваща!)

Този квадрат се появява както при задаване на снимка в контакт, така и при задаване на тапет. Какво се случва, когато хванеш диагонала с пръст и го разтегляш? Wink


Мерси колега, но пак разтягам но не мога да обхвана цялата снимка! Ориентировачно обхващам на макс само 50% от нея.


Колега "GH0STFACE", тази програмка важи ли и да не изрязва снимките към контакта или е само за фон(тапет)?

Sony Xperia P 2.3.7
Цитирай
#11

Само за трепети.
Цитирай
#12

redman82 написа:Мерси колега, но пак разтягам но не мога да обхвана цялата снимка! Ориентировачно обхващам на макс само 50% от нея.

А преместваш ли целият квадрат по диагонал преди да разтегляш?
Нали се сещаш, че имаш и съотношение на страните. Няма как да вкараш правоъгълна снимка в квадрат. Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#13

Ами да искам всъщност да обхвана цялата снимка т.е. неискам да ми оразмерява само от квадрата! Но явно нестава, нали при нокията нямаше такова нещо, там давам снимката и тя автоматично си я оразмеряваше.

Иначе много благодарско за отговорите!! :cheers:

Sony Xperia P 2.3.7
Цитирай
#14

xn3k написа:
DiDk070 написа:... така че ще те помоля да направиш едно кратичко ревю като един обикновен потребител. Да си кажеш ти какво те кефи и какво не, има ли някакви проблеми нещо... ще се радвам да чуя

За мен телефона е съвършен! Big Grin Единственото, което мога да отчета като минус е сравнително слабият звук при звънене. Този недостатък обаче се компенсира с качеството. За мен този телефон има най-добрият звук от всичко друго, което съм имал, и с което съм си играл. Има страхотни басове. Не знам как ги вади от това миниатюрно говорителче. Lol

Все пак ще се опитам да драсна някой ред, въпреки, че вчера писах доста.

...

След 10 дневно ползване, все още не мога да намеря друг минус на телефона. Даже напратив, открих още един плюс! Big Grin

Скрийн протектора не се драска! Не знам от какъв материал е направен, но очевидно няма нищо общо с предишните телефони на СЕ, които съм ползвал (Xperia arc S и Xperia S). При тях след няколко дневно ползване забелязвах много ситнички драскотинки, които се виждаха само на силна светлина. На Р обаче след 10 дена няма нито една, а го гледам под лупа! Big Grin Може би заради това в комплекта няма резервен протектор. Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#15

toxicalert написа:Имам телефона от седмица , от два дена насам , познатите ми казват че не ме чуват , прекъсва или заглъхва и на моменти гадаят какво им казвам Sad
Случва се на различни места , което значи , че не е да речем от мястото или обхвата . Освен това опитах и в 2G режим , реших ,че може да е от недобро покритие на 3G , нооо .
Направих и дълъг запис за да проверя дали проблемът не е в микрофона -нямаше заглъхвания или прекъсвания .
Вече се чудя дали да не го върна да видят какво му е .

Пробвай да спреш системата за подтискане на шума при разговор: Settings -> Call Settings -> Call Suppression е при Андроид 2.3. При мойто СЕ го има проблема в тиха среда, от време на време по неясни причини решава, че гласът ми е шум и се получава описаното от теб. След като го спрях се оправи.

Moto G 16GB | SE Xperia Mini Pro
Цитирай
#16

Някой ще сподели ли нещо за звука от говорителя? Май е много слабичък. дали има възможност софтуерно да се завиши силата му и да се чува по силно, като ти звънят?
Цитирай
#17

Не, нищо не може да се направи, освен да се вдигне нивото на звука на рингтона, но тогава започва да криви. Както писах и преди, това е единственият недостатък на телефона.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#18

Здравейте,
Имам едно питане към всички Smile
Искам да си купя Xperia P , но за целта ми трябва да продам Iphone 4 16GB. Телефонът е на 2 седмици. Закупен е преди 6 месеца от Germanos, но се прецака и ми го смениха с нов. При нужда мога да пробвам да го отключа към всички оператори, като си изкупя лизинга Smile
Цитирай
#19

А какъв точно е въпроса? :unknw:

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#20

xn3k написа:А какъв точно е въпроса? :unknw:
Smile))))

Исках да питам дали може да ми съдействате, или ако случайно имате познат, който търси Iphone Smile
Цитирай
#21

Пробвай да направиш бартер в някой магазин. Мисля, че за iPhone ще ти дадат много добри пари, защото е търсен телефон. Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#22

heidan_ написа:
xn3k написа:А какъв точно е въпроса? :unknw:
Smile))))

Исках да питам дали може да ми съдействате, или ако случайно имате познат, който търси Iphone Smile

https://www.androidbg.com/forum/forum46-...onika.html

Като първо прочети правилата за публикуване на обяви.
Цитирай
#23

Е, как така е слаб звука при входящо бе? Преди години мобилните на Сони ги обичах точно заради това. Уоукемен серията особенно.... силен и хубав звук. При мене в момента при по-шумна среда и особенно ако тела е оставен по гръбче и много рядко го чувам. И остава да си взема смарт за 700 лв и накрая пак да не чувам кой ме търси.... голяма ирония... :wall: Big Grin

п.с. За С, Ю, Сола важи ли същото??

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#24

И аз точно това ме притеснява с тоя слаб звук. Аз и без това леко недочувам и това ще си е мъка. Smile
Няма ли начин да се хакне някак и да не криви толкова или поне да не е дразнещо ли или и аз не знам...
Цитирай
#25

disrespectful написа:Е, как така е слаб звука при входящо бе? Преди години мобилните на Сони ги обичах точно заради това. Уоукемен серията особенно.... силен и хубав звук. При мене в момента при по-шумна среда и особенно ако тела е оставен по гръбче и много рядко го чувам. И остава да си взема смарт за 700 лв и накрая пак да не чувам кой ме търси.... голяма ирония... :wall: Big Grin

п.с. За С, Ю, Сола важи ли същото??

Ми слабичък е, но се свиква. На мен вече не ми прави впечатление. Ама това да му е проблема на телефончето! :cheers:

S-ката е с доста силен звук. За Sola и U нямам представа, защото не съм ги пробвал.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)