Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia P (LT22i)
#26

Ако вибрацията пък е добра и силна до някъде ще компенсира. Защото обикновенно когато съм на шумно място е в джоба ми. Иначе в домашна среда оставен на бюро/маса няма да има грам проблеми. Wink Еххх, само да приключа с тез ремонти... :capitulation: Big Grin

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте!
От вчера съм горда притежателка на Sony Xperia P, страхотен телефон, макар че още го разучавам, и се надявам в този форум да получа отговор на въпросите, които ме интересуват. Wink Dance
Днес, когато погледнах телефона срещу слънцето, ми направи впечатление, че на кристалната лента, точно над левия бутон, има нещо като "косъмче". Когато се вгледах, сякаш някаква слюда се е изплъзнала надолу. Някой би ли могъл да даде съвет- това нормално ли е или да бягам в сервиза Huh
Цитирай
#28

@ilieva, можеш ли да го снимаш? Имай предвид, че телефона фабрично е със залепен скрийн протектор. Възможно е под него да има някакво косъмче или да се е разлепил.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#29

За съжаление, не е от протектора, те ми го махнаха още в магазина на М-тел. Преди малко ходих до там, една девойка ме обслужи. Първо- много удобно за нея нищо, ама нищо не виждала, после- май разбра за какво й говоря, но за да го прегледат в сервиз, трябва да го пратят поне за около седмица до Варна, и то- ако много държа, според нея- проблем няма. Лошо няма, ама с тази мини- сим, какъв телефон да ползвам, от там нищо не предлагат.
И да го снимам, едва ли ще се види на снимката, то това е някаква прозрачна слюда, която сякаш се е изплъзнала от вътрешността му между двете части на телефона и прозира в това копче, едва се забелязва, трябва срещу светлината да се гледа.
Благодаря за бързо проявения интерес и отговор, аз просто исках да питам дали някой е изпитал или наблюдавал същото.
Засега може би ще изчакам, няма да го пращам още до сервиза
Цитирай
#30

От Мтел са длъжни безплатно да ти дадат адаптер от микро сим към сим карта.
Ако срещнеш затруднение по този въпрос, пиши на ЛС, ще ти дам конкретно към кой от Мтел да се обърнеш Smile
Цитирай
#31

ilieva написа:За съжаление, не е от протектора, те ми го махнаха още в магазина на М-тел.

Май не се разбрахме. Скрийн протектора не е транспортната лепенка, с която идва телефона. Да, тя се сваля, но протектора не. Той даже не се забелязва, защото е изрязан абсолютно точно по ръба на стъклото. Освен това се отлепва адски трудно. Продавачката затрудни ли се? Загледай се хубаво около отвора на високоговорителя над надписа SONY. Виждаш ли ръбчето на протектора?

[Изображение: ea2e59e42b2108cb.jpg]

ilieva написа:И да го снимам, едва ли ще се види на снимката, то това е някаква прозрачна слюда, която сякаш се е изплъзнала от вътрешността му между двете части на телефона и прозира в това копче, едва се забелязва, трябва срещу светлината да се гледа.

Ами снимай го на свелината, така както се вижда Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#32

В комплекта влизат ли hdmi кабел и калъфче?
Цитирай
#33

В комплекта от Sony Center - да, влизат. В другите магазини не знам. Да кажат колегите, които са си купили телефоните от друго място.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#34

Моят апарат го взех от Мтел. Спартанско оборудване - телефон (добре че беше в комплекта :bow: ), слушалки и зарядно. Няма калъф, няма скриин протектор, няма тагове, няма HDMI кабел!

Sony Xperia P 2.3.7
Цитирай
#35

Така си е в цял свят телефона си е в комплект със втори протектор, освен фабрично залепения и с HDMI кабел, освен стандартното хендсфри и зарядно с кабел за PC. Аз взех своя от Мтел и както каза колегата най-необходимото съдържание. Хубаво, че поне него са включили. Всички знаем колко струва оригиналния HDMI- кабел на Sony! Wink Жалкото е, че никъде не се предлагат силиконови или гумени протектори, или бъмпери за този модел, гледат ме с изумление в магазините, ако някой има идея освен поръчка по нета, да сподели.

Имам и още един въпрос, някой да е получил фирмуеър или софтуеър ъпдейт за телефона, от автоматичното обновяване?

Gsmart G1317D=>Samsung Galaxy S=>Sony Xperia P=>Huawei Honor 6(H6-L02) EMUI 4.0.3=>Xiaomi Mi A2 Lite
Цитирай
#36

Моят телефон го взех от get.bg и в кутията имаше освен стандартното оборудване (зарядно, слушалки и естествено телефона) и 2 тагове. Надявах се да има hdmi кабел, но ще дирим от някъде.
Цитирай
#37

Godkill написа:Имам и още един въпрос, някой да е получил фирмуеър или софтуеър ъпдейт за телефона, от автоматичното обновяване?


Аз още нямам ъпдейт.

Sony Xperia P 2.3.7
Цитирай
#38

Godkill написа:Така си е в цял свят телефона си е в комплект със втори протектор...

При мен нямаше втори протектор, а телефона е официален внос от Sony Center. Аз лично си разпечатах лепенката на черната кутия, така че нищо не е вадено.

Godkill написа:Имам и още един въпрос, някой да е получил фирмуеър или софтуеър ъпдейт за телефона, от автоматичното обновяване?

Като ОТА няма, но през SUS и PCC има. Версията е 6.0.B.3.162

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#39

На Мтел съм. при мен като свържа с компа ми изписва, че съм до последен ъпдейт (или нещо такова). А в телефона ми пише версия на комплилацията 6.0.В.1.564 Huh

Sony Xperia P 2.3.7
Цитирай
#40

Значи още не е пуснат фърма за Мтел.
Няма защо да съжаляваш. Аз ъпдейтнах и пак се върнах на 6.0.В.1.564. Първо, че не ми хареса, второ - новата версия има някакви проблеми с мрежата.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#41

Мерси за бързия отговор :thumbup:

Ето сега и един много тъп въпрос, можеш ли да ми кажеш дали звукът при музика и клипове е стерео звук? Мога ли някаде да видя в телефона?

Sony Xperia P 2.3.7
Цитирай
#42

Колеги, имам проблем с връзката с PC, по точно с XP, разпознава го само като камера. Опитах с лаптопа, който е на 7-ца и нямаша проблем. Как се решава въпроса и някой сблъсквал ли се е с подобен казус?

Gsmart G1317D=>Samsung Galaxy S=>Sony Xperia P=>Huawei Honor 6(H6-L02) EMUI 4.0.3=>Xiaomi Mi A2 Lite
Цитирай
#43

redman82 написа:Ето сега и един много тъп въпрос, можеш ли да ми кажеш дали звукът при музика и клипове е стерео звук? Мога ли някаде да видя в телефона?

На кои клипове? На заснетите с камерата или на качените в телефона?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#44

Ами и при двата вида. В опциите на видео заснемането има само функция микрофон (вкл/изкл).

Sony Xperia P 2.3.7
Цитирай
#45

Записва стерео. Ето какви са характеристиките на видео и аудио:

Video
ID : 2
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : Baseline@L3.1
Format settings, CABAC : No
Format settings, ReFrames : 1 frame
Format settings, GOP : M=1, N=31
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 8s 382ms
Bit rate : 14.5 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Variable
Frame rate : 29.705 fps
Minimum frame rate : 19.785 fps
Maximum frame rate : 59.920 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.236
Stream size : 14.5 MiB (97%)
Title : VideoHandle
Language : English

Audio
ID : 1
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format profile : LC
Codec ID : 40
Duration : 8s 213ms
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 129 Kbps
Nominal bit rate : 96.0 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 129 KiB (1%)
Title : SoundHandle
Language : English

Качените клипове са такива, каквито са в оригинал. Ако си качиш стерео видео ще го гледаш стерео Smile

Вграденият плеър няма възможност да показва информация за видеото. Доколкото знам има плеъри в маркета, които го могат, но не знам кои, защото ползвам само вграденият.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#46

Godkill написа:Колеги, имам проблем с връзката с PC, по точно с XP, разпознава го само като камера. Опитах с лаптопа, който е на 7-ца и нямаша проблем. Как се решава въпроса и някой сблъсквал ли се е с подобен казус?

Инсталирай си PC Companion на Xp-то и ще се качат драйверите за телефона.
Цитирай
#47

Здравейте , нов съм във форума и също така със системата андроид ! От скоро съм собственик на SONY XPERIA P и намерих този форум , в който мисля ,че ще намеря отговори на много въпроси свързани с андроид като цяло !
Първият въпрос ми е свързан с така нареченото флашване ! Или по-точно термините които срещнах тук. Та може ли някой да ми обясни кратко за какво става въпрос и за какво служат тези неща :
Работа с Flashtool , Отключване на Bootloader , Може ли да се руутне Xperia P? Може ли да се отключи Bootloader-a на Xperia P?
Какво е Bootloader ? Flashtool ?
Аз идвам от сектата на Ейпъл Big Grin та сигурно ще разбера за какво са ,ако някой обясни просто , това нещо като JailBreak-а на Айфоун ли е или ? Има ли смисал да се пробвам да я флашвам моята xperia и да отключвам bootloader-a ?
Благодаря на отзовалия се ! Smile)))



Та да кажа нещо и за представянето на моята XPERIA P .За сега нямам никаква забележка по телефона , работи идеално във всяко едно отношение , по ми харесва от предишния ми телефон , а той е Iphone 4S !
По нагоре ако не се лъжа видях една дискусия за оборудването с което идва телефона .Аз моя го взех от Globul (все пак работя там Smile ) и в кутията ми имаше и HDMI кабел , слушалки , зарядното разбира се и кожен калъф , телефонът има скрийн протектор ,но не и допълнителен ! Видях ,че някои колеги се оплакват за HDMI кабела или пък калъф , та по принцип трябва да имат в комплекта , а щом нямат магазина или там от когото са го взели си го е прибрал за него ! Друго което видях е дискусията за батерията . Моята все още едвам издържа 12 часа , а не го тероризирам много Smile ,но това е сигурно заради малкото зарядни цикъла където е претърпял все още , надявам се да издържа за наред повече !

Ще чакам отговор на въпросчетата ми по-горе ! Smile)


Поздрави ! Smile)))

i5 32GB | SONY P | S3 NEO
Цитирай
#48

Можеш първо да се запознаеш с тази тема: https://www.androidbg.com/forum/topic173...id-os.html

После руутването, да нещо като jailbreak е. Придобиваш достъп до системните файлове и можеш да ги променяш/модифицираш.

Чрез отключване на BL можеш да си сменяш кернела и да инсталираш къстъмизирани РОМ-ове.

А относно това какво е флашване, РОМ и рикавъри: https://www.androidbg.com/forum/topic142...ichki.html

Съвет: щом си нов в света на Андроид, първо почети много и тогава прави някое от горните неща.
Цитирай
#49

Благодаря за бързият отговор , ще прочета темите дето ми даде и дано разбера за какво става въпрос ! Все още не съм тръгнал да правя нещо с телефона ,че не знам нищо , пък и да искам ще си намеря някое хакерче по града дето ги разбира и да ми го руутне ако си заслужава ! Smile
Поздрави !

i5 32GB | SONY P | S3 NEO
Цитирай
#50

Градски.. прочети темите дето ти е дал колегата и ще ти се изяснят доста неща. Не бързай да човъркаш по телефона на тоя етап. Ииииииии....... Честито за придобивката :thumbup:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)