Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fast Dormancy кратко упътване (за по издръжлива батерия)
#1

Много хора се оплакват от бързо падаща батерия на стендбай, отделно се дискутира, че българските оператори най-вероятно не поддържат Fast Dormancy, и телефонът, опитвайки се да го ползва, не може да спи както трябва и батерята му пада по-бързо. Затова ето кратко упътване на български как до го изключите.

Нов Метод:
С тази апликация процесът описан по долу става автоматично.


Стар Метод:

Трябват ви:
- руутнат Galaxy S3
- пълен бекъп ако сгафите нещо
- aShell
- aSQLiteManager

Отваряте aShell, слагате отметка на Root, цъкате File Explorer, влизате в Data > Data > com.android.providers.telephony > databases, избирате nwk_info.db, на предупреждението Yes, избирате да се отвори с aSQLiteManager, потвърждавате, цъкате nwkinfo, после горе Data. По всяка вероятност тук няма да присъства вашия оператор, ако присъства давате Edit, ако не - New. Въвеждате следното:
за Mtel:
plmn:28401
nwkname: M-Tel BG
dormancy: off
mtu: 1500

за Vivacom:
plmn:28403
nwkname: Vivacom
dormancy: off
mtu: 1500

за Globul:
plmn:28405
nwkname: BG GLOBUL
dormancy: off
mtu: 1500

[Изображение: Screenshot_2012-07-01-12-05-17.jpg]

Давате назад и влизате в dormpolicy. Там отново ако виждате оператора Ви редактарите, ако не давате New i въвеждате plmn и nwkname както са описане горе, а на lcdonfdtime и lcdofffdtime 0 и 0. Давате назад няколко пъти докато не Ви пита дали да запаметите промените, потвърждавате и рестартирате телефона.

[Изображение: Screenshot_2012-07-01-12-05-05.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой ,който го е пробвал, нека да сподели дали се подобрява издръжливостта на батерията.

Samsung Galaxy S 6, Iphone 6
Цитирай
#3

ivchoiv написа:Някой ,който го е пробвал, нека да сподели дали се подобрява издръжливостта на батерията.
това е в случай че ти пада батерията бързо в стенд бай ако нямаш този проблем не виждам смисъл да се прави а и нз как така изкачат тези проблеми.
Цитирай
#4

Подобрението не е драстично но е определено осезаемо, особено когато не ползвам телефона много. За да проверите дали имате нужда от това слагате BetterBatteryStats и гледате кое Ви дава продължителни kernel wakelocks. PowerManagerService е нормално да е високо, multipdp също е свързано със данните, но проблемно е secril_fd-interface. С тази процедура реално спестявате описаното там време, в което телефона е бил буден, а след промяна ще бъде заспал.
Цитирай
#5

За M-tel някоя сподели, че са потвърдили, че не поддържат Fast Dormancy. Ето и отговора на Vivacom:
Цитат:Във връзка с Вашето запитване, искаме да Ви уведомим, че към настоящия момент VIVACOM не поддържа такъв вид услуга.
Моля, имайте предвид, че за операционна система Android, е възможно да изключите тази функция с код *#9900#, по този начин батерията ще издържа повече.
За съжаление това не е кодът за Android, а просто за Galaxy S2. За S3 към момента код не съществува.
Цитирай
#6

моя пада с 2% за цялата нощ при изключен интернет, GPS и дртуги такива. Без да съм правил каквото и да е било.
Цитирай
#7

Ако ти е изключен мобилният интернет това е нормално. Поблемът е когато седи включен и си в 3G мрежа. Аз през нощта просто си го държа в зарядното, за да ми е пълен сутринта.
Цитирай
#8

защо да ми е влючен през нощта, при положение че се включва точно с 2 клика Smile
Цитирай
#9

Разбира се, но по тази логика и в тока се включва с едно движение. Така или иначе проблема е през деня.
Както и да вече има още по лесен начин (в първия пост).
Цитирай
#10

Не, че нещо но оставено зарядното на ток 24ч. си лапа точец независимо включен или не е телефона към него.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#11

HardrockMan написа:Не, че нещо но оставено зарядното на ток 24ч. си лапа точец независимо включен или не е телефона към него.
Съвременните зарядни са доста ефективни. Аз го замерих и с точност до 0.1 W показва 0 без включено устройство. Така че и да харчи нещо е много незнаичително. Ако искаш да пестиш ток си смени крушките със светодиодни Wink
Цитирай
#12

^ По повод на противоположен на твоя коментар го написах, а иначе добра идея за крушките, но от 7 години вече съм на такива Smile

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#13

Само за информация - код *#9900# си работи перфектно на SGS III

Galaxy Note 4, Galaxy S5
Galaxy Note 8, Micro SD Samsung 32 Gb, class 10
Цитирай
#14

Явно не знаеш какво точно липсва в менюто, което ти излиза , когато въведеш кода. Никой не е казал, че кода не работи, а че няма функцията за спиране на Fast Dormancy, която присъстваше в SGSII
Цитирай
#15

Прав си. До сега сравнявах двете менюта и се изненадах, че от целия списък с екстри, точно това го няма. Просто не ми се вярва.

Galaxy Note 4, Galaxy S5
Galaxy Note 8, Micro SD Samsung 32 Gb, class 10
Цитирай
#16

Някой постигнал ли е да не му се буди телефона през нощта, докато не го ползва? Аз съм изключил абсолютно всичко и показва че когато си иска се буди без да пали дисплея. Нормално ли е?
Цитирай
#17

Моля да ми кажете, чрез новия метод, какво трябва да бъде - Enabled или Disabled, за да има ефект?

Galaxy Note 4, Galaxy S5
Galaxy Note 8, Micro SD Samsung 32 Gb, class 10
Цитирай
#18

Е disabled.
Цитирай
#19

vipcars написа:Само за информация - код *#9900# си работи перфектно на SGS III

Странно, но никога не ми е работел(не излизаше абсолютно нищо) този Код на S3, а съм го пробвал със всякакви звездички и подобни.
А това бе едно от първите неща, които опитах след като запалих телефона.
Дори и след първата ОТА пак не проработи. Изглежда има различни Сток ромове или аз не си го обяснявам :huh2:

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#20

Mitku написа:
vipcars написа:Само за информация - код *#9900# си работи перфектно на SGS III

Странно, но никога не ми е работел(не излизаше абсолютно нищо) този Код на S3, а съм го пробвал със всякакви звездички и подобни.
А това бе едно от първите неща, които опитах след като запалих телефона.
Дори и след първата ОТА пак не проработи. Изглежда има различни Сток ромове или аз не си го обяснявам :huh2:
При мен работи но за съжаление и с последната версия не се появява меню за Fast Dormancy. Може би няма и да се появи. Сигурно няма нищо общо с версията на софтуера.

Samsung Galaxy S 6, Iphone 6
Цитирай
#21

И със стока и с Омега и с Чек рома винаги ми е работел кода...Странно....
При SII доколкото си спомням в някой ромове я нямаше тази опция и се налагаше пействането на някакво фаилче... :thumbup:

Samsung Galaxy S10+/ Prism White


Цитирай
#22

Някой би ли споделил дали има разлика от изключването на това Fast Dormancy...?

Phablets and their king - no longer Note-worthy...

Цитирай
#23

Честно казано, не намирам никаква разлика. Официален РОМ - LFB, а сега с LG8(CSC-BTU). Ако някой друг има по-задълбочени наблюдения, да каже. В момента го държа на включено.

Sony Xperia Z3 Compact.
Цитирай
#24

Момчета с този апликейшън има проблем : Error occured, java line 380 ми дава при стартирането му и нищо не се случва. Тъй като при мен на Батерия в готовност ми е най-голямото харчене, моля за помощ как да го спра това чудо и евентуално други съвети за сваляне на разхода.
Цитирай
#25

nokep написа:Момчета с този апликейшън има проблем : Error occured, java line 380 ми дава при стартирането му и нищо не се случва. Тъй като при мен на Батерия в готовност ми е най-голямото харчене, моля за помощ как да го спра това чудо и евентуално други съвети за сваляне на разхода.


Батерия в готовност е бъг на системата - това не е реална статистика - няма нужда да я гледаш Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)