Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fast Dormancy кратко упътване (за по издръжлива батерия)
#76

Здравейте, малко ще се отклоня от темата за FD. Принципно изглежда, че нашите мрежи не го подържат, затова трябва да го изключваме. Искам да Ви дам съвет от собствен опит - за да удължите живота на батерията, трябва да root-нете телефона и да премахнете т.нар. Samsung bloatware, или многобройните ненужни програмки, които Самсунг любезно е "нахакал" в телефона. Аз използвах този списък - http://forum.xda-developers.com/showthre...624&page=2. Не ги замразих - изтрих ги от /system/app с Root Explorer-a. Телефона си хвърчи, имам поне 300МБ свободни РАМ и най-важното за мен за такъв тип телефони - 2 дни батерия, скрийн тайм 6:00h, 1:10разговори. Brightness Auto, Sync ON, GPS off, Locatin Off.

Поздрави
Цитирай
Аксесоари
#77

Добре това бързо заспиване (toggle) от плей стора мисля, че не работи както трябва.За само 3 часа се е будил 2 път за сравнително дълго и ми е взело 2% батерия.Дали да не приложа стария по-тегав метод?Нали тогъла трябва да е настроено на enabled, не на disabled както при стария метод в ония настройки?
EDIT: А да, забравих да спомнена, че не съм със стоковия фърм.Anono v17 ROM + Phenomenal medium kernel.
EDIT 2:Направих си го по тегавия начин за по-сигурно.Кажете ако греша?

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай
#78

На disabled естествено. Написа ти показва какъв е статуса.
Цитирай
#79

vipcars написа:Само за информация - код *#9900# си работи перфектно на SGS III
И на NOTE 1 работи ! със стоковия андроид 4.0.4 - като му качих тестовия 4.1.2 не приемаше никакъв код от дайлера !

Samsung Galaxy Note ★★★Аryamod v6 with Kalagas theme★★★ yes yes yes !
Цитирай
#80

vladdark написа:На disabled естествено. Написа ти показва какъв е статуса.
Aха, значи от тогъла трябва да пише disabled.След прилагане на тегавия метод, за цяла нощ имам една половин милиметрова синя чертичка и само 1% надолу батерия!ROM-a с тоя кернел е страхотна комбинация.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай
#81

Здравейте, искам да пусна един пост с въпрос. Телефона е купен от Германия, и там за 8 часа през нощта батерията ми падаше с 2% или 3% - всеки ден различно, а сега в България пада между 6% или 7% за същото време.

Показвам скрийншот от последните почти 24 часа на телефона.

[Изображение: 2013_01_11_19_30_45.jpg]

Вижда се, че телефона е бил буден доста време, докато екрана му е бил спрян. Да уточня за протокола че не държа wifi или мобилния нет включени постоянно - пускам само когато ми трябва интернет.

В mobile network signal има три цвята - зелен, сив и някакъв друг. Някой знае ли какво означават тези цветове?

Събуждането на телефона, без да е пуснат екрана на това, че мрежата ни не потдържа fast dormancy ли се дължи?

За съжаление не можах да намеря начин за спиране на Fast dormancy, без да е руутнат телефона. Има ли такъв начин, или не?

:cheers:

Samsung Galaxy S III GT-I9305 Titanium Grey 4.4.4 Stock
Samsung microSDHC 32GB Class 10 Plus Grade 1
Цитирай
#82

elektronchika написа:Здравейте, искам да пусна един пост с въпрос. Телефона е купен от Германия, и там за 8 часа през нощта батерията ми падаше с 2% или 3% - всеки ден различно, а сега в България пада между 6% или 7% за същото време.

Показвам скрийншот от последните почти 24 часа на телефона.

[Изображение: 2013_01_11_19_30_45.jpg]

Вижда се, че телефона е бил буден доста време, докато екрана му е бил спрян. Да уточня за протокола че не държа wifi или мобилния нет включени постоянно - пускам само когато ми трябва интернет.

В mobile network signal има три цвята - зелен, сив и някакъв друг. Някой знае ли какво означават тези цветове?

Събуждането на телефона, без да е пуснат екрана на това, че мрежата ни не потдържа fast dormancy ли се дължи?

За съжаление не можах да намеря начин за спиране на Fast dormancy, без да е руутнат телефона. Има ли такъв начин, или не?

:cheers:

Ми аз така като гледам, ти проблем с батерията нямаш. Зеления цвят ти отговаря за мрежата, останалите са показатели. Настройки по FD, без руут не могат да се правят.

Huawei P20 PRO
Retired machines: Benefon Dragon, Nokia 3310, Nokia 8210, Nokia 6300, Nokia N95, SE Satio. [b][i]Samsung Galaxy S3 , S5 Active
[/i][/b]
Цитирай
#83

добре, а защо в Германия през нощта батерията ми падаше с 3%, тук с 6%? Само това не разбирам Smile

Samsung Galaxy S III GT-I9305 Titanium Grey 4.4.4 Stock
Samsung microSDHC 32GB Class 10 Plus Grade 1
Цитирай
#84

Явно покритието е било по-добро и сигнала на мрежата по-силен.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#85

Добре, значи няма да правя нищо по въпроса. Просто в стенд-бай телефона се буди поради някаква причина и това харчи батерията.

Samsung Galaxy S III GT-I9305 Titanium Grey 4.4.4 Stock
Samsung microSDHC 32GB Class 10 Plus Grade 1
Цитирай
#86

Има един апп BetterBatteryStats, който ти показва кога,защо.тнт се е будил телефона. С него можеш да видиш много неща. Аз го свалях някъде от блек маркета.

Samsung Galaxy S10 Edge Plus
Цитирай
#87

Сьс S-3 сьм не е роотнат искам да ви попитам като вьрна телефона кьм заводските настройки ми дава 130 часа режим на стендбай и вечер пада от 2 до 3 процента качам всички програми и пак ми дава 130 часа стендбай и почва постепенно да пада на третия или четвьртия ден като зареждам батерията вече ми изписва 100 часа стендбай и батерията пада за една вечр 6-7 процента кьде може да е причината или това е нормално а единия пьт ми беше стигнал при заредена батерия да ми показва 90 часа стендбай всичко сьм изключил wifi ползвам само при нужда
Цитирай
#88

Здравейте,само да попитам как стоят нещата към днешна дата с FD? да го спираме ли или вече го поддържат операторите?

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#89

Спирай го.Като го спра и батерията кара повече време.

*** PocoPhone F1 ***
Цитирай
#90

Само мога да ви кажа, че нито един от вариантите не работи на android 4.3 united kingdom който излезе тези дни. Телефона е root-нат. (ashell- не се стартира)

Samsung Galaxy S5 (g900f); Alcatel idol D5(5038X); Asus memo pad HD7 (ME173x); Samsung Galaxy Tab2 p3110; old: Samsung Galaxy S3 i9300; old:Samsung Galaxy S2 i9100 Black; old: Samsung Galaxy S I9000
Цитирай
#91

Намерих това
и пробвах теста на телефона си, като действително сменяше режимите, въпреки че не влзе в IDLE, но е възможно да не съм изчакал достатъчно (около 1 минута). Въпросът ми е това, че ги сменя означава ли, че наистина влиза в тях или просто устройството се опитва да ги използва, а операторът не ги поддържа и става едно безцелно лутане?
П.с. На М-тел съм, но като се замисля няма значение

Samsung Galaxy S III
"Success is a lousy teacher. It seduces smart people into thinking they can't lose" - Bill Gates
Цитирай
#92

Добре уе, зех си с3 2а ръка Smile
Нормално ли е батерията да падне с 10% за 1 час, в който правих само настройки,
тоест изключвах разни приложения, които бяха стартирани
Нямах Ви-Фи (изключих го)
екрана го сложих на мин. яркост
даже сим карта няма в тела

Не ми се струва нормално !??
Цитирай
#93

gsm написа:Добре уе, зех си с3 2а ръка Smile
Нормално ли е батерията да падне с 10% за 1 час, в който правих само настройки,
тоест изключвах разни приложения, които бяха стартирани
Нямах Ви-Фи (изключих го)
екрана го сложих на мин. яркост
даже сим карта няма в тела

Не ми се струва нормално !??
Не е нормално. Или батерията си заминава или нещо го точи.С какъв ROM си има ли root телефона, това също е важно?

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#94

Според мен си е нормално. Консумацията на батерията е много различна при различни ползвания. За един час изключване/деинсталиране на приложения /програми и т.н. си е съвсем нормално.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#95

с какъв ром съм и дали има роот не знам, ще погледна утре

Сега нещо друго, сложих да се зарежда батерията, сега се прибирам и гледам свети няква червена лампа горе вляво на тела, нищо не показваше, натиснах старт-бутона, видях, че зарежда батерията в зелено

Но искамд да питам не трябва ли като се зарежда батерията да показва няква анимацийка със самата батерия , а пък той се е изключил и свети тая лампа, даже не знам за кво служи Huh
Цитирай
#96

Тая лампа е индикатор за много неща, зареждане на батерия, получени имейли или СМС. При всяко действие свети в различен цвят. При зареждане на изключен тел. анимацията е кратка, а не постоянна. Има програми за промяна на цвета на светодиода взависимост от предопреждението за действие т.е. сам можеш да избираш цвета в който да свети при получаване на СМС или имел или пропуснто обаждане.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
#97

Сега прочетох в упътването на гсм-а следното :

Избягвайте да зареждате батериите по-дълго от седмица, тъй като прекомерното зареждане може да намали продължителността на живот на батерията.

Не мога да проумея написаното, освен че гсм-а трябва да се зарежда колкото се може по-рядко
Обаче това "по-дълго от седмица" е няква идиотщина...?
Цитирай
#98

С този ром [ROM][26.12.14][4.4.4][STOCK][STABLE][TW][AROMA] Blekota Note 4 Lite v3
и с този кернел [KERNEL] [I9300] [Samsung JB] Boeffla-Kernel 5.6/6.4/7.4 (29-01-2015) версия 7.4, телефона дори и оверклокнат на 1600MhZ , батерията кара по 4 дена при нормална употреба. Телефона работи светкавично и се държи учудващо добре.

LG G4 - H815 - 32GB
LG G2 - D802 - 16GB - Cloudy G2 2.2

Цитирай
#99

Батерията на всеки един смартфон при НОРМАЛНА употреба няма как да кара 4 дни, така че уточнявай какво разбираш под "нормална". Иначе и двата РОМ-а на Blekota са страхотни, определено заслужават да им се обърне внимание!

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай

Да, за някои нормална употреба е телефона да им служи 90% за "АЛО" 10% за нещо друго.
За други телефона им служи 10% за "АЛО" 90% да джиткат по апове.
Вчера подложих моя на изпитание.
Да уточня, че батерията ми не е оригиналната 2100Mah а 1750 Mah!
1. Източих батерията до 0% 
2. Заредих батерията до 100%
3. Калибрирах
4. Оверклокнах на 1600MhZ и Boostnah звука на 60% щото по дефаулт е на 50%
5. От 3 след обяд до 1 вечерта не спрях да го ровя, единствено починах за 10 минути да хапна нещо и пак го подкарах. То не беше вайбър, месенджър, фейс, ютуб и т.н.
В 1 реших да си легна и батерията ми беше на 20%
Значи за мен нормална употреба е около час два за джиткане по аповете и разговори до час на ден.
Ще прикача и шот който не е от мен а от колега грък и е със същия ром, същия кернел и същите натройки на CPU саунд и т.н
[Изображение: 1422617684370.jpg]

LG G4 - H815 - 32GB
LG G2 - D802 - 16GB - Cloudy G2 2.2

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)