Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[FIX] Проблем с тъчскрийна и сензорните бутони
#1

Здравейте,
тъй като много хора се оплакват от проблем с тъчскриина и сензорните бутони и всеки втори въпрос е относно това, реших да се направи отделна тема и да се даде решението на проблема.
Проблема най-често се получава от висока работна температура на телефона. За това, има нужда е от едно калибриране на дисплея, обяснено отдолу в 10 лесни стъпки.

Проблема се решава по начина обяснен в този пост

Сега и на Български:

1. Трябва да имате руут на телефона си.
2. Инсталирайте GScript Lite
3. Изтеглете този файл (ще се отвори като текст в браузъра ви. Дайде му "Save as" и го запишете като txt файл), поставете го в SD картата си и премахнете разширението txt с някой файлов мениджър (нека остане само touchpanel.sh)
4. Пуснеле GScript на телефона си
5. Натиснете бутон Menu и изберете Add script
6. Натиснете бутон "Load file" и изберете touchpanel.sh
7. Уверете се че кутийката с Need SU? е маркирана
8. Натиснете Save
9. В списъка със скриптовете ще излезне най-отдолу новия скрипт "touchpanel". Натиснете един път върху него, телефона ще го зареди и ще ви пита за SuperUser достъп. Разрешете му го и той ще се изключи.
10. След като стартирате отново телефона, вече трябва да работи без грешка.
Цитирай
Аксесоари
#2

Добре де тоя проблем не е ли решен от официалния ъпгрейд?
Цитирай
#3

Някой при който съществува проблема и ъпдейтнал на ics да каже дали му го е оправил!
Цитирай
#4

Е, някой?
Цитирай
#5

GH0STFACE написа:Някой при който съществува проблема и ъпдейтнал на ics да каже дали му го е оправил!


аз го оправих когато бях с андроид 2.3.4,но като го ъпдейтнах до 4.0.4 проблема пак се появи,сега не мога и да го рутна.
Цитирай
#6

Защо да не можеш?

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1695514
Цитирай
#7

GH0STFACE написа:Защо да не можеш?

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1695514

Благодаря много,ще се опитам по-късно да го рутна Smile
Цитирай
#8

Телефонът ми често става горещ Big Grin. Тъча ми също зацепва често...
Цитирай
#9

Еми ето. Начина е пред очите ти... остана само да опиташ Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#10

krasimiretov написа:Еми ето. Начина е пред очите ти... остана само да опиташ Smile
Действа ли наистина и можели нещо да му стане ?
Цитирай
#11

И как да си сложу руут ?
Цитирай
#12

Кирилица!!!



ДА питам къде мога да намеря безплатни игри който да не се скапват по някое време докато игра на телефона и да не са от АНДРОИД МАРКЕТ

Lock ПОМОЩ!!!! телефона съвсем се скапа !!! Lock
Цитирай
#13

GH0STFACE написа:Някой при който съществува проблема и ъпдейтнал на ics да каже дали му го е оправил!

днес ъпдейтнах на 4.0.4...засега на 39градуса държи ама все пак в офиса работи климатик...навън не ми се излиза да пробвам

Така снощи беше голямата проба. Температура на въздуха 33градуса :cheers: . Минито е със скриин протектор и му сложих и силиконов калъф. Ръчках го до 45градуса на батерията- никакъв проблем със сензорните бутони и тъчскрийна.
Така, че ICS при мен премахна проблема с прегряването :thumbup: , освен това освободи около 30-35MB от паметта :proud:

Ericssson R320; Sony Ericsson T300; Sony Ericsson T630; Sony Ericsson K530; Sony Ericsson XPERIA mini Android 4.0.4; Sony Xperia L
Цитирай
#14

rock_beer от къде взе калъфа ??? търся търся няма...
Цитирай
#15

stanimird написа:rock_beer от къде взе калъфа ??? търся търся няма...

Тук
http://italinea.net/silikon-kalafi-erics...2_320.html

Ericssson R320; Sony Ericsson T300; Sony Ericsson T630; Sony Ericsson K530; Sony Ericsson XPERIA mini Android 4.0.4; Sony Xperia L
Цитирай
#16

Искам да попитам за да сверя!Значи имам в момента sony ericsson xperia mini st 15 i!Та телефона си работи нормално и изведнъж започва да вибрира ритмично и е блокиран дисплея?Интересното е,че когато натисна капака отзад(силно) и спира?Дали и при вас е такъв проблема и дали моя има някакво решение?
Цитирай
#17

Ами опитай с фикса от 1-вият пост. Или опитай да ъпдейтнеш до ICS.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#18

Аз мисля,че е хардуерен проблем!Защото,като го понатисна отзад и спира???
Цитирай
#19

Здравеите на всички. Нов съм в форума и отскоро съм собственик на телефон с андроид: Sony-Ericsson Live with walkman версия 4.0.4 ъпдеитнат през Sony PC Companion. И аз имам този проблем с тъчскрина от няколко дена като загрее и реших да пробвам този метод дотук добре. Значи какъв ми е проблема руутнах телефона, сложих му GScript-а, но не може да намери тоя файл touchpanel.sh. Как да го оправя? Благодаря

Sony Xperia M2 (D2303) Android Lolipop Stock ROM Rooted; Sony Xperia XA Black; Sony Xperia XZ3 Black; Samsung Galaxy A51 5G Black; Samsung Galaxy A52s 5G Awesome Black;
Samsung Galaxy Watch 3 Silver 45mm LTE
Цитирай
#20

За да не ти вижда тлефона .sh файла, значи не е с такова разширение. Промени си го.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)