Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ПРОБЛЕМ СЪС СЛУШАЛКАТА
#1

Кой вече си е патил от това,
кога се е появил проблема и на какво се дължи. Дайте мнение който каквото е преживял.
На мен ми отказа онзи ден след като слушах музика със слушалки. Мамка му

И дали някой са му сменили телефонааа и обещават ли че няма да се появи отново?

MOTOROLA DEFY MB525 anroid 2.1. Еклерче без боза Smile /UnBRICKED ПФИИИИИУУУ /rooted with oneclick root
Цитирай
Аксесоари
#2

здравей
аз имах проблем със слушалката ,когато реших да го пробвам водоустойчивостта
на телефона и го взех със мен в банята , всичко изглеждаше ок (изкъпах го слушах музика), но като излязох и реших да проведа разговор остана неприятно изненадан че слушалката е с толкава слаб сигнал че почти нищо не се чуваше и разбираше какво се говори.
викам работа е ясна че отива на сервиз , но като мина известно време (няколко часа) и пускам skypeto да говоря по него и слушалката си работеше като преди , след това звъня за да вида при разговор по ГСМ мрежата как е работата и там е ок.
оттогава насам (да не казвам голяма дума) не е правил проблем.

до колкото знам проблема със слушалката идвал от водоустойчивостта мембрана.
а това дали се сменя телефона , четах из нета че Motorola заменят телефоните в случаите когато не успеят да ремонтират телефона. ( по памет изявлението беше нещо от сорта ако имате проблем върне те ни телефона той ще бъде от ремонтиран или заменен) това изявление ако не се лъжа беше точно по повод многобройните оплаквания за слушалката на Defy.
Цитирай
#3

droidjo7 написа:здравей
аз имах проблем със слушалката ,когато реших да го пробвам водоустойчивостта
на телефона и го взех със мен в банята , всичко изглеждаше ок (изкъпах го слушах музика), но като излязох и реших да проведа разговор остана неприятно изненадан че слушалката е с толкава слаб сигнал че почти нищо не се чуваше и разбираше какво се говори.
викам работа е ясна че отива на сервиз , но като мина известно време (няколко часа) и пускам skypeto да говоря по него и слушалката си работеше като преди , след това звъня за да вида при разговор по ГСМ мрежата как е работата и там е ок.
оттогава насам (да не казвам голяма дума) не е правил проблем.

до колкото знам проблема със слушалката идвал от водоустойчивостта мембрана.
а това дали се сменя телефона , четах из нета че Motorola заменят телефоните в случаите когато не успеят да ремонтират телефона. ( по памет изявлението беше нещо от сорта ако имате проблем върне те ни телефона той ще бъде от ремонтиран или заменен) това изявление ако не се лъжа беше точно по повод многобройните оплаквания за слушалката на Defy.

Учудващо аз пък докато го мокрих и го вземах с мен в банята след това не съм имал проблем със слушалка, значи има различни фактори водещи до проблема. Благодаря за инфото, ще драсна едно писмо до моторла да се разберем с тях и дано да оправят/заменят телефона.
Лек ден

MOTOROLA DEFY MB525 anroid 2.1. Еклерче без боза Smile /UnBRICKED ПФИИИИИУУУ /rooted with oneclick root
Цитирай
#4

А да има някой със неработеща сушалка, а да си е взел телефона от Виваком?

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#5

silverfox написа:А да има някой със неработеща сушалка, а да си е взел телефона от Виваком?
защо ?
поясни имаш проблем със слушалка та ли или просто питаш?
Цитирай
#6

ilkoconsult написа:
droidjo7 написа:здравей
аз имах проблем със слушалката ,когато реших да го пробвам водоустойчивостта
на телефона и го взех със мен в банята , всичко изглеждаше ок (изкъпах го слушах музика), но като излязох и реших да проведа разговор остана неприятно изненадан че слушалката е с толкава слаб сигнал че почти нищо не се чуваше и разбираше какво се говори.
викам работа е ясна че отива на сервиз , но като мина известно време (няколко часа) и пускам skypeto да говоря по него и слушалката си работеше като преди , след това звъня за да вида при разговор по ГСМ мрежата как е работата и там е ок.
оттогава насам (да не казвам голяма дума) не е правил проблем.

до колкото знам проблема със слушалката идвал от водоустойчивостта мембрана.
а това дали се сменя телефона , четах из нета че Motorola заменят телефоните в случаите когато не успеят да ремонтират телефона. ( по памет изявлението беше нещо от сорта ако имате проблем върне те ни телефона той ще бъде от ремонтиран или заменен) това изявление ако не се лъжа беше точно по повод многобройните оплаквания за слушалката на Defy.

Учудващо аз пък докато го мокрих и го вземах с мен в банята след това не съм имал проблем със слушалка, значи има различни фактори водещи до проблема. Благодаря за инфото, ще драсна едно писмо до моторла да се разберем с тях и дано да оправят/заменят телефона.
Лек ден

да те питам твоята Motorolka от къде си взе?
Цитирай
#7

Гледа се MSN-номера в кутията или под батерията

годината = 5 Symbol in MSN:
A = 2000
B = 2001
C = 2002
D = 2003
E = 2004
F = 2005
G = 2006
H = 2007
J-K = 2008
L-M = 2009
N-P = 2010


месеца = 6 Symbol:
A-B Januar
C-D Februar
E-F März
G-H April
J-K Mai
L-M Juni
N-P Juli
Q-R August
S-T September
U-V Oktober
W-X November
Y-Z Dezember


Моят е с MSN номер L596NW228H, закупен от Vivacom. Според горната информация трябва да бъде произведен N-2010г. W-Ноември. Вчера го взех, но според мен има проблем със слушалката и най-вероятно ще поискам замяна до 24 ч. Проблема се състои в това, че се чува някак по-силно на моменти, а днес за първи път след като набрах един номер не се чуваше нищо, после го набрах втори път и се чуваше, но слабо. Дали не е софтуерен проблема не мога да преценя. ВИП трейдинг казаха, че няма проблеми, но аз съм на мнение, че това е техника и почти всичко е до късмет.
Иначе съм доволен доста, това ми е първият андроид, но този проблем ми развали удоволствието малко или много. Тъй като работя за един от операторите, тествах два дни препродъкшан юнит на Defy. Единствено ми направи впечатление, че при разговор имаше ехо, което пък при моята бройка го няма.

Alcatel OneTouch Easy DB -> Siemens SL45i -> Siemens M55 -> Siemens ME75 -> Motorola v3i -> Nokia 6500Slide -> Nokia N82 -> Nokia E5 -> Motorola Defy -> iPhone 4 -> SGSII -> Motrola Defy -> Sony Xperia Go ST27i -> Galaxy Xcover II -> Huawei P6
Цитирай
#8

а включвал ли си външните слушалки в форумите бях чел че се пояжява след включването на слушалки в жака
Цитирай
#9

Не, не съм разопаковал слушалките, а тапата дори не съм я вадил. Не съм го и мокрил...
Първоначално ви съветвам след като го вземете да говорите доста (аз говоря много) и така по-бързо ще си проличи дали има проблем или не. Довечера ще ми го заменят с нов и ще пиша дали ще се появи и при него проблема. Доставката за Виваком е само една, като е направена през декември. Партидата е една и съща и телефона, който ще получа е произведен по същото време. До известна степен очаквам отново да има проблем.

Alcatel OneTouch Easy DB -> Siemens SL45i -> Siemens M55 -> Siemens ME75 -> Motorola v3i -> Nokia 6500Slide -> Nokia N82 -> Nokia E5 -> Motorola Defy -> iPhone 4 -> SGSII -> Motrola Defy -> Sony Xperia Go ST27i -> Galaxy Xcover II -> Huawei P6
Цитирай
#10

grunz написа:а включвал ли си външните слушалки в форумите бях чел че се пояжява след включването на слушалки в жака


Както вече писах по-горе моят проблем се появи веднага след ползване на слушалките. След около 5 часа слушане на музика, филми и игри. Слушалките не съм ги вадил и салагал, само първоначално за същият ден. След това на следващият ден се появи проблема със слушалката.
Това стана след като позлвах телфона за около месец.

droidjo7 по въпроса от къде съм си купил моторолата, отг. От АНГЛИЯ amazon.co.uk

MOTOROLA DEFY MB525 anroid 2.1. Еклерче без боза Smile /UnBRICKED ПФИИИИИУУУ /rooted with oneclick root
Цитирай
#11

Аз имам моята моторола Дефи от 8ми януари, до сега 10 дни не е имало ден да не съм слушал със външната слушалка поне 2-3 часа дневно. Нямам проблеми със зувка, взет е от виваком. Не е мокрен, но го е валял дъжд върху нея, не знаех че трябва да я пазя, аз в същност за това я взех, защото е с изолация

Motorola Defy - Android 2.1 -> 2.2.2 -> 2.3.5 LiquidArc Gingerbread v2.0
Sony Xperia Z 4.2.0 -> 4.2.2
Цитирай
#12

С нов тлефон съм. За сега ми се струва ОК, но и предишният беше ОК в началото. Дано да нямам проблем отново, защото ако се наложи да инсталирам и настройвам всичко за трети път, ще полудея...

Alcatel OneTouch Easy DB -> Siemens SL45i -> Siemens M55 -> Siemens ME75 -> Motorola v3i -> Nokia 6500Slide -> Nokia N82 -> Nokia E5 -> Motorola Defy -> iPhone 4 -> SGSII -> Motrola Defy -> Sony Xperia Go ST27i -> Galaxy Xcover II -> Huawei P6
Цитирай
#13

droidjo7 написа:
silverfox написа:А да има някой със неработеща сушалка, а да си е взел телефона от Виваком?
защо ?
поясни имаш проблем със слушалка та ли или просто питаш?

Имах проблем и ми смениха слушалката. Питам защото от VIVACOM твърдят, че с техните телефони няма проблем, а само с немските.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#14

Life написа:С нов тлефон съм. За сега ми се струва ОК, но и предишният беше ОК в началото. Дано да нямам проблем отново, защото ако се наложи да инсталирам и настройвам всичко за трети път, ще полудея...

направо ти го подмениха , е това е добре .
веднага ли ти го смениха или изчака няколко дена ?
не иска ли да сменят слушалката?
Цитирай
#15

При дефект до 24 часа следва замяна, а след това е ремонт. Сега съм сложил слушалките и ще го ползвам така днес, за да тествам.

Alcatel OneTouch Easy DB -> Siemens SL45i -> Siemens M55 -> Siemens ME75 -> Motorola v3i -> Nokia 6500Slide -> Nokia N82 -> Nokia E5 -> Motorola Defy -> iPhone 4 -> SGSII -> Motrola Defy -> Sony Xperia Go ST27i -> Galaxy Xcover II -> Huawei P6
Цитирай
#16

Life написа:При дефект до 24 часа следва замяна, а след това е ремонт. Сега съм сложил слушалките и ще го ползвам така днес, за да тествам.

какво излиза от цялата работа , дават ти нов телефон и след това ако от ремонтират стария какво става ?
маи няма логика като ти го сменят телефона с нов и след това да от ремонтират стария(най вероятно отива за анализ и след това за брак в заводите на Motorola.) , май не си разбрал нещо или от vivacom не са наясно със нещата.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

вчера реших пак да изкъпя Motorola-ta , след което пак слушалката се чуваше доста слабо но като изминаха пак около 3-4 часа се оправи .

та да питам някои които е мокрил телефона да ли е забелязвал веднага след това това което се получава при мен и то за втори път.
Цитирай
#17

Ако до 24 часа у-вото дааде дефект се подменя с ново. Ако минат 24 часа се праща за ремонт. Зная какво се случва с върнатите телефони - нищо интересно не е.

Alcatel OneTouch Easy DB -> Siemens SL45i -> Siemens M55 -> Siemens ME75 -> Motorola v3i -> Nokia 6500Slide -> Nokia N82 -> Nokia E5 -> Motorola Defy -> iPhone 4 -> SGSII -> Motrola Defy -> Sony Xperia Go ST27i -> Galaxy Xcover II -> Huawei P6
Цитирай
#18

някой наемал ли се е да отвори телефона в домашни условия и да провери какъв точно е проблема, аз мисля да го сторя. До няколко дни ще потърся подходящитее отвертки и ще и бръкнааа в главатаа на таз моторолка :fu:

MOTOROLA DEFY MB525 anroid 2.1. Еклерче без боза Smile /UnBRICKED ПФИИИИИУУУ /rooted with oneclick root
Цитирай
#19

Ако го отвориш сам ще ти падне гаранцията,а и също така може после вече да не е водоустойчив вече,така че внимавай с експериментите.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#20

Четох в един руски сайт, че просто са проблемни говорителите на повечето първи партиди. Като ти го сменят с ново и всичко си е ток и жица Smile

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#21

Благодаря на Деси и на Емски-вас. За щастие по -с коро комплекта отвертчици не пасна на болтчетата, така че оставям проблема да се реши от специалистите на Motorola
:capitulation:

MOTOROLA DEFY MB525 anroid 2.1. Еклерче без боза Smile /UnBRICKED ПФИИИИИУУУ /rooted with oneclick root
Цитирай
#22

ilkoconsult написа:някой наемал ли се е да отвори телефона в домашни условия и да провери какъв точно е проблема, аз мисля да го сторя. До няколко дни ще потърся подходящитее отвертки и ще и бръкнааа в главатаа на таз моторолка :fu:

ето ти видео как се разглобява и всичко необходимо:

http://www.youtube.com/watch?v=3uSH1UuEOvI
http://www.youtube.com/watch?v=5eiFQ39Ypmc

но и да го разглобиш едва ли ще установиш ок какво идва проблема

първоначално се говореше че проблема идва от жака за слушалките които е непосредствено до говорителя, после се заговори че проблема идва от водоустойчивостта мембрана защитаваща говорителя , но всичко което се среща като варианти из нета са само предположения тъй като няма официално становище от мото рола за точната причина.
Цитирай
#23

И на моя му се прецака слушалката. Взел съм го във вторник от виваком и снощи си отиде. Да съм говорил 2 часа за това време. Утре ще го нося да видя какво ще ми кажат, но явно ще стоя около месец без телефон. Много съм недоволен.

Honor Play


Цитирай
#24

Одеве взе че, се оправи изведнъж. Сега явно ще трябва да чакам да се развали отново за да го занеса на сервиз? Дайте съвет.

Honor Play


Цитирай
#25

Моя докато беше на сервиз казаха, че като го почукнат отгоре и се оправя. Виж дали твоя с почукване прекъсва и съответно им го демонстрирай като го занесеш.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)