Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ПРОБЛЕМ СЪС СЛУШАЛКАТА
#26

Днес отново се развали. Пробвах с почукване, но не помогна. Занесох го да го дават на сервиз и ще видя какво ще излезе. Дано не ме бавят месец, но като знам, че един телефон на познат, който беше за смяна на софтуера го бавиха точно 30 дни не съм много обнадежден.

Honor Play


Цитирай
Аксесоари
#27

Аз до сега не съм имал проблми с Defy-то вече 1,5 мес. го ползвам, от ВиваКом е закупено средата на Декември'2010. Но не съм правил експерименти да го уча да плува, да се къпе и други водни спортове. Wink
Цитирай
#28

+1
Днес замина и моя за сервиз, закупен на 21-ви декември от виваком и държа до 04-ти февруари. Изпатилите дали имат наблюдения как са уплътненията, че това ми е най-притеснителното по Българските сервизи.
Дали ще се сетят ако излезе ъпдейта да го боднат Big Grin.

ПП: Не ме е яд, че даде фира, а че я даде в най-неподходящото време...

Xiaomi Mi6
Цитирай
#29

И на мен ми е интересно дали ще го затворят както трябва или ще си "оставят ръцете" както се казва. Без да обиждам никой, но не знам по тези официални сервизи колко са кадърни и внимателни.
Като ми го върнат ще взема да пробвам пред тях в магазина дали може да плува.

Honor Play


Цитирай
#30

Моя също е в сервиза за слушалка. Чакам го до 19-ти да го върнат (иначе изтичат 30 дни)
Точно се притеснявам и аз как ще го съберат
Цитирай
#31

Да се оплача от некомпетентността на служителите на Виваком Видин. Телефона го оставих в магазина на 02.02.2011г. Тогава служителката беше много заета (няква лигла) и не можа да ми издаде протокол за даване в сервиз. Каза ми, че ще се обади по-късно. Е обади се... днес друга нейна колежка. Съответно протокола е с днешна дата и телефона до сега е стоял в магазина. Знам, че и аз съм си виновен, че не бях настоятелен тогава, но останах безкрайно недоволен. Казах и това и тя ми каза, че нищо не може да направи, пращането на телефона било първата работя, която била свършила след двуседмична отпуска и щяла да говори с момичето, което прие телефона на втори. Може би трябваше да искам да говоря с управители или не знам и аз. Лошото е, че съм си такъв и не мога да се разправям и сега ме прецакват с 5-6 дни.
Имайте едно на ум и винаги си искайте всички документи на време.

Honor Play


Цитирай
#32

droidjo7 написа:
Life написа:При дефект до 24 часа следва замяна, а след това е ремонт. Сега съм сложил слушалките и ще го ползвам така днес, за да тествам.

какво излиза от цялата работа , дават ти нов телефон и след това ако от ремонтират стария какво става ?
маи няма логика като ти го сменят телефона с нов и след това да от ремонтират стария(най вероятно отива за анализ и след това за брак в заводите на Motorola.) , май не си разбрал нещо или от vivacom не са наясно със нещата.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

вчера реших пак да изкъпя Motorola-ta , след което пак слушалката се чуваше доста слабо но като изминаха пак около 3-4 часа се оправи .

та да питам някои които е мокрил телефона да ли е забелязвал веднага след това това което се получава при мен и то за втори път.


Дам, и при мен е така, след като го изкъпя. Първия път като го направи направо изтръпнах, но после като се оправи ми олекна. Но все още съм на тръни, тъй като с мой приятел си купихме и двамата почти по едно и също време телефоните, и неговия отиде за ремонт в понеделник - аз за сега нямам проявен дефект. Дано да си остане и така, почти 2 месеца ще станат от както си ги взехме от Виваком.

It's not who I am underneath, but what I do that defines me.
Samsung Galaxy Note™
Цитирай
#33

Ако след банята издухате водата от отвора на говорителчето се оправя веднага. Просто се задържа вода там и пречи да се чува добре.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#34

Днес си взех телефона от ремонт. Доволен съм от бързината на услугата. От 7-ми до днес са 12 дни. За качеството не мога да кажа нищо още. До няколко дни ще си проличи сменено ли е нещо.
И все пак отново имаше малко проблемче. От сервиза не бяха написали отдолу в гаранцията че му е правено нещо на телефона и трябваше служителката тук да дописва. Затова малко се чудя изобщо дали са го оправили.

Honor Play


Цитирай
#35

Братя не си купувайте Моторола.
Цитирай
#36

Защо?

Knighthood for CBE David Gilmour and OBE Ryan Giggs.
Цитирай
#37

Мисля, че не за пръв път отправяш такъв вопъл и ме озадачаваш много. Обоснови се, моля. Аз самия бих отправил обратния призив.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#38

кой обслужва гаранционно Моторола?
собствен сервиз ли имат?
Цитирай
#39

Здравейте ,знам че е тъп въпрос Angel ,но всички ли телефони(defy) им се скапва слушалката,или на случайни бройки. Моята гаранционна карта пише ОмниТел.Не знам има ли връзка с въпроса на SEV

iPhone 6
Цитирай
#40

не на всички, само на първите партиди...иначе Моторола официално мълчат по въпроса
във Виваком има само от първата партида засега - така че варианта да се прецака е напълно възможен

ОмниТел...не знаех че все още съществуват Smile
въпросът е дали телефонът има паневропейска гаранция
т.е. ако е купен от ЕС (свободна продажба, не от оператор), дали Моторола България ще поеме гаранционното обслужване
Цитирай
#41

Copy/Paste от Моторола съпорт форумите:

If you have a BTxx or BFxx or see a Blue Dot on your phone's label beneath the battery door you can have confidence that your device is not affected by this issue

Във Виваком телефона който гледах беше с B0, тоест от дефектните бройки.
Снощи поръчах телефона от amazon.de Като дойде ще видим с какъв сериен номер ще е, ако е не е от BT, BF серията ще го върна обратно.

Previous: Motorola Defy :: Motorola Milestone 2
Current: Motorola Atrix :: Sony Xperia SP :: Nexus 7 (2013)
Цитирай
#42

ти в БГ ли живееш?
аз писах мейл на Моторола Германия, за да ги питам за гаранцията точно на Defy от amazon.de
да видим дали Омниаком (а не Омником) поддържат телефоните в България
...бял ли поръча или черен?
Цитирай
#43

В БГ живея, гаранцията важи за там от където е купен, в случая ако е купен от Германия трябва да го изпратиш за ремонт в Германския ауторизиран рипеър център на Моторола. Но аз смятам ако телефона не е от новите партиди да го върна на Амазон, имам 30 дни гратисен период да го направя, просто ще жертвам 20 лв. за обратния транспорт. Поръчах черен, по ми харесва, като пристигне ще пиша от коя серия е.

Previous: Motorola Defy :: Motorola Milestone 2
Current: Motorola Atrix :: Sony Xperia SP :: Nexus 7 (2013)
Цитирай
#44

не съм сигурен че гаранцията важи само там
скоро Apple имаха проблем с ЕК, защото не предлагаха паневропейска гаранция
Цитирай
#45

Днес си взех телефона 2 седмици и няколко дена от 4-ти до 21-ви.

Xiaomi Mi6
Цитирай
#46

това май го имаше и тук, но все пак:

Ето как се разбира кога е произведен телефона:

Гледа се MSN-номера в кутията или под батерията

годината = 5 Symbol in MSN:
A = 2000
B = 2001
C = 2002
D = 2003
E = 2004
F = 2005
G = 2006
H = 2007
J-K = 2008
L-M = 2009
N-P = 2010

...трябва тези произведени през 2011 (5-я знак да е Q,R...) да нямат проблем

месеца = 6 Symbol:
A-B Januar
C-D Februar
E-F Marz
G-H April
J-K Mai
L-M Juni
N-P Juli
Q-R August
S-T September
U-V Oktober
W-X November
Y-Z Dezember
Цитирай
#47

veno написа:Copy/Paste от Моторола съпорт форумите:

If you have a BTxx or BFxx or see a Blue Dot on your phone's label beneath the battery door you can have confidence that your device is not affected by this issue

Във Виваком телефона който гледах беше с B0, тоест от дефектните бройки.
Снощи поръчах телефона от amazon.de Като дойде ще видим с какъв сериен номер ще е, ако е не е от BT, BF серията ще го върна обратно.

в Германия има дефектни бройки и от BT и BF сериите
от това което изчетох по форумите, тези произведени след 12.2010 (включително) нямат проблем
в Англия вече има апарати производство 2011
Цитирай
#48

Sev написа:
veno написа:Copy/Paste от Моторола съпорт форумите:

If you have a BTxx or BFxx or see a Blue Dot on your phone's label beneath the battery door you can have confidence that your device is not affected by this issue

Във Виваком телефона който гледах беше с B0, тоест от дефектните бройки.
Снощи поръчах телефона от amazon.de Като дойде ще видим с какъв сериен номер ще е, ако е не е от BT, BF серията ще го върна обратно.

в Германия има дефектни бройки и от BT и BF сериите
от това което изчетох по форумите, тези произведени след 12.2010 (включително) нямат проблем
в Англия вече има апарати производство 2011

Къде го прочете това?

Previous: Motorola Defy :: Motorola Milestone 2
Current: Motorola Atrix :: Sony Xperia SP :: Nexus 7 (2013)
Цитирай
#49

за BT и BF сериите - http://www.android-hilfe.de/motorola-def...ratur.html

а тук има една тема - http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=204165
описани са партиди, серийни номера, от къде са закупани и съответно при кой се е появил проблема
Цитирай
#50

Мда, ако ги бях прочел тези неща нямаше да го поръчам щях да дам още 100 еуро и да поръчам Milestone 2

Previous: Motorola Defy :: Motorola Milestone 2
Current: Motorola Atrix :: Sony Xperia SP :: Nexus 7 (2013)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)