Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инструкция за възстановяване на ПОЛУБРИКНАТ апарат!
#1

Инструкция за възстановяване на ПОЛУБРИКНАТ апарат

Описание на състоянието на телефона: апарата дълго не се включва (около 10 минути с три минутна вибрация), но после стартира.
Дължи се на неправилна версия на буутлоудера /много ниска производителност/ и най вече при опит за рутване по https://www.androidbg.com/forum/topic161...50405.html на телефони с версия на софтуер ПО-ВИСОКА от 2.50.405.2. /посочения линк е за рутване на апарати с версия на софтуера равна или по ниска от 2.50.405.2/

И така започваме:
1. Зареждаме батерията до 100%.
2. Качваме на компютъра ром във вида .ЕХЕ 2.50 или по ниска.
3. Стартираме това .ЕХЕ, приемаме, без да включваме телефона към компютъра; откриваме в Windows7 с търсене на файлове (F3) и пишем в търсачката rom.zip или го намираме в директорията C:/Users/YourComputerUsername/AppData/Local/Temp - за Windows7
4. Намираме rom.zip и го копираме на Десктопа. Чак сега вече затваряме инсталатора на EXE 2.50.
5. Преименуваме rom.zip в PD98IMG.zip, само името без разширението.
6. Вадим СД картата от телефона и я форматираме под fat32, но преди това и правим копие на компютъра.
7. Копираме на картата памет файла PD98IMG.ZIP и зареждаме телефона в bootloader (това ще отнеме много време, но трябва да почакаме).
8. Когато телефонът зареди в bootloader, нищо не пипаме и не натискаме; той много дълго, но упорито ще търси рома в картата.
9. Когато открие рома, ще ни предложи да го инсталира; натискаме бутона за усилване на звука нагоре за да потвърдим и чакаме много дълго (около два часа.)
10. Когато телефонът изпълни всички пунктове, изчакваме малко и рестартираме или с бутона за включване или, ако не се получава, без паника с изваждане на батерията.
11. Това е, после получаваме S-OFF или с AAHK или по темата https://www.androidbg.com/forum/topic161...50405.html за сток 2.50.405... или по-ниска.
12. Ако при вас не се е инсталирал CWM, а всичко друго е, то зареждаме в bootloader и инсталираме чрез CMD или най лесно с Ultimate Multi Tool.
Успех по възстановяването на вашия звяр!!! Smile

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
Аксесоари
#2

Не намирам rom.zip никъде... Sad

ПП: Намерих го и започна да се оправя май...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#3

Ще се оправи. Търпение и чакане само.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#4

RiseOfTheLycan написа:Не намирам rom.zip никъде... Sad

ПП: Намерих го и започна да се оправя май...


Колега,
Откъде намери ром във вида .ЕХЕ 2.50 или по ниска?

ПП: Твоят телефон оправи ли се по този начин?
Цитирай
#5

Колеги имам голям проблем. Тази сутрин, като се събудих телефонът ми се беше изключил, натиснах power бутона и нищо... После влязох в HBOOT менюто и дадох factory reset и хоп белия екран с HTC логото и 7 вибрации на телефона. После пак влязох в HBOOT-a и избрах recovery - пак белия екран и 7 пъти вибриране. Намерих тази тема и флашнах рекавърито чрез PD98IMG.ZIP през bootloadera, но за съжаление и това не помогна след като се опитах да вляза отново в рекавърито пак ми излезе белия екран.
Та, въпроса ми е да започна ли да си търся друг телефон :/
Цитирай
#6

Е, чак пък нов. С кой ром си бил преди това и работил ли е нормално. Сигурен ли си, че качваш правилната версия рекавъри. Щото не всички стават за DHD. Ако не успееш да качиш рекавъри и да инсталираш нов ром, то или сложи едно RUU и после го рутвай пак ако искаш, или това - https://www.androidbg.com/forum/topic399...parat.html . Не е голяма беля станала де.

P.P. Само че при теб ще стане бързо с темата от линка, защото ти е правилен и работещ буутлоудера.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#7

Бях с CM7.2 бачкаше си перфектно. Пробвах различни рекавърита, после RUU не става, све едно нищо не се е инсталирало. Намерих някаква тема дето разправят нещо за заминали дъна, дано да не това...
Цитирай
#8

Може да е повредена вътрешната памет. Но пробвай с това да видим. няма как да стане по-зле. Иначе щом зареждаш в буутлоудера, процесора и нанда работят. А и не вярвам да е повреда из дъното някъде.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#9

Дали има начин да го unroot-на чрез bootloadera за да мога да го изпратя на сервиз?
Цитирай
#10

update fail main version is older ... ся ко праим ?? ако все още тази тема не е забраве и е активей дайте съвет ?? .......

Sony Ericsson XPERIA™ X8 2.1 update1 no rooted !!! BOOTLOADER UNLOCKED (11W02)
Samsung Galaxy S III mini 4.4.2
Цитирай
#11

Трябва да свалиш версията. Има едно tool-че но работи само през ADB. Имаш ли ADB работещо?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#12

не в момента нямам на този комп а иначе как се казва това tool-че :confused:

Sony Ericsson XPERIA™ X8 2.1 update1 no rooted !!! BOOTLOADER UNLOCKED (11W02)
Samsung Galaxy S III mini 4.4.2
Цитирай
#13

Мисля, че можеше да качиш на картата .zip със същата версия с която си бил и да преинсталираш от там. Но отдавна съм с друг HTC и съм забравил за DHD. Но не би следвало да имаш проблем, ако версията на качваният ром е същата или по-нова. Качи нова версия ром и изпълни стъпки от т.3 нататък.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#14

При мен на Desire с 7 вибрации не се получи описаният начин.След поставянето на ъпдейта отново само 7 вибрации и не се оправя софтуера да тръгне.Дъното е заминало Smile Иначе си влизам в буутлоудера но съм си S-ON ,просто телефона така го получих брикнат...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)