Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официални РОМ-ове за българските оператори
#26

Фърмове има, но не за нашите оператори.
Цитирай
Аксесоари
#27

Spellbound91 написа:Колеги като флашна официалния глобулски ром как да си върна моят SI номер след като .62 не може да се руутне , а рома който е предоставен предполагам е със SI номера на колегата който го е качил.
Аз до колкото знам номерата на дадените оператори трябва да са еднакви,което предполага че не трябва да го сменяш.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#28

Фърма 2.3.4 мисля че не е глобулски!В списъка с програми са включени тези които са в Глобал версията,които ги нямаше в глобулския фърм.В сервизното меню пише Phone softwer version: 1242-4466_4.0.2.A.62" , "File System version: WORLD - 1-8_4.0.2.A... " Customization version : 1247-0900R6D" , "Active Customization : 1247-0900_R6D"

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#29

Ето глобулски 4.0.4 благодарение на habib който ми даде файловете да го сглобя.
Нека само някой го премести в първия пост.

MT15i_4.1.B.0.431_Globul.ftf

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#30

:cheers: :cheers:
Цитирай
#31

Имам Neo V купувано от глобул как точно мога да си сваля копие на 2.3.4 рома за да мога на по-късен етап ако не ми хареса 4.0.4 да си го върна отново ?

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай
#32

Ивайло69 написа:Ето глобулски 4.0.4 благодарение на habib който ми даде файловете да го сглобя.
Нека само някой го премести в първия пост.

MT15i_4.1.B.0.431_Globul.ftf
този дето е
MT15_4.1.B.0.431_Global е 207мб
а този глобулския е 376мб
от къде идва тази голяма разлика ?

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#33

Това (GB 2.3.4)Xperia Neo (MT15i)_4.0.2.A.0.62_(GLOBUL) го флашнах ама нито една от двете програми не ми дава че има ъпдеит ,което силно ме навежда на мисълта че или не е Глобулски ,или че ъпдеит на 9884 няма още нищо че уж е излязъл.

Sony Ericsson Xperia Neo, ICS 4.1.B.0.431, rooted,
GPS iGO Primo 2 + Navigon 4.1.5
Цитирай
#34

ti6ogb написа:Това (GB 2.3.4)Xperia Neo (MT15i)_4.0.2.A.0.62_(GLOBUL) го флашнах ама нито една от двете програми не ми дава че има ъпдеит ,което силно ме навежда на мисълта че или не е Глобулски ,или че ъпдеит на 9884 няма още нищо че уж е излязъл.
Просто SI-то не е 1246-9884 , а е 1247-0900(по-горе в моя пост съм писъл).Също така и приложенията включени в този ром са същите като в Global-ла , а не би трябвало да е така.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#35

habib написа:
Ивайло69 написа:Ето глобулски 4.0.4 благодарение на habib който ми даде файловете да го сглобя.
Нека само някой го премести в първия пост.

MT15i_4.1.B.0.431_Globul.ftf
този дето е
MT15_4.1.B.0.431_Global е 207мб
а този глобулския е 376мб
от къде идва тази голяма разлика ?

Нещо бъркаш и другия е толкова, сигурно го гледаш архивиран.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#36

BG_WAKKO написа:Имам Neo V купувано от глобул как точно мога да си сваля копие на 2.3.4 рома за да мога на по-късен етап ако не ми хареса 4.0.4 да си го върна отново ?

Ако си ъпдейтвал поне един път през PCC/SUS намери файловете в папка blob_fs и направи ftf за флашване.
Цитирай
#37

Не съм ъпдейтвал нищо досега. Както е купен тела нищо не му е правено.

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай
#38

Значи не може да се направи ftf от това състояние, освен ако все още не е излезнал 4.0.3/4.0.4 за твоя телефон и последната версия е 2,3,4. Тогава може да направиш repair/pre-install и ще се свалят необходимите файлове в blob_fs.
Цитирай
#39

Излезнал е и искам да го пробвам но исках да си запазя и стария ром за по сигурно.

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай
#40

:unknw: Нищо не можеш да направиш.

Единствено ако някой колега се появи и има необходимите файлове в своя blob_fs.
Цитирай
#41

BG_WAKKO написа:Излезнал е и искам да го пробвам но исках да си запазя и стария ром за по сигурно.
Можеш само да направиш един rеpair по друг начин няма как да стане.За да не изгубиш нищо може да си направиш backup програми за тая работа бол.А има и друг вариант които четох из форума,но не съм тествал.Връзваш телефона със SEUS даваш repair и чакаш да свали данните от интернет,когато свърши свалянето и изпише подготовка на компютъра просто дърпаш usb-то от компа за да не ти пипа телефона и пак имаш файловете(и телефона е непокътнат) Smile

П.С.-Много благодарни хора ще има за 2.3.4 рома на Neo V(аз ще съм един от тях).

П.С.2-Може да опиташ да дадеш repair и да скубнеш телефона преди да е свалило за 100% сигурност.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#42

Този 2.3.4 вече по ми прилича на оригинала с който си беше като го купих.След като го флашнах най сетне Ъпдейт центъра ми показа ъпа за 4.0.4 .Сега го инсталвам да видим дали е вече на 6. :bow:

Sony Ericsson Xperia Neo, ICS 4.1.B.0.431, rooted,
GPS iGO Primo 2 + Navigon 4.1.5
Цитирай
#43

Не ми дава да правя репейър само да ъпдейтна до 4.0.4

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай
#44

Как може да се разбера с кои SI номер e РОМ-а? Примерно този MT15_4.1.B.0.431_Global. От MANIFEST.MF се вижда само:

Код:
Manifest-Version: 1.0
device: MT15
branding: Global
Created-By: FlashTool
cmd25: flase
version: 4.1.B.0.431

но SI номера не се вижда.

SmartPhone: ZOPO 9520 (ZP998) + 64GB ADATA microSDHC Class 10
ROM: Komu K8 1.03 (Android 4.4.2/KitKat/Root Access)








Цитирай
#45

ivaylo_dge написа:Как може да се разбера с кои SI номер e РОМ-а? Примерно този MT15_4.1.B.0.431_Global. От MANIFEST.MF се вижда само:

Код:
Manifest-Version: 1.0
device: MT15
branding: Global
Created-By: FlashTool
cmd25: flase
version: 4.1.B.0.431

но SI номера не се вижда.
Даваш екстракт на ftf-то,влизаш във флаштула "Advanced->SIN Editor" намираш "System.sin" цъкаш "Dump data" и изчакваш да приключи.Сваляш програмата "yaffey" и отваряш файла "System.yaffнещо си", намираш "build.prop" дясно копче->екстракт и четеш.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#46

siankatabg написа:Даваш екстракт на ftf-то,влизаш във флаштула "Advanced->SIN Editor" намираш "System.sin" цъкаш "Dump data" и изчакваш да приключи.Сваляш програмата "yaffey" и отваряш файла "System.yaffнещо си", намираш "build.prop" дясно копче->екстракт и четеш.


Благодаря Wink

SmartPhone: ZOPO 9520 (ZP998) + 64GB ADATA microSDHC Class 10
ROM: Komu K8 1.03 (Android 4.4.2/KitKat/Root Access)








Цитирай
#47

siankatabg написа:
BG_WAKKO написа:Излезнал е и искам да го пробвам но исках да си запазя и стария ром за по сигурно.
Можеш само да направиш един rеpair по друг начин няма как да стане.За да не изгубиш нищо може да си направиш backup програми за тая работа бол.А има и друг вариант които четох из форума,но не съм тествал.Връзваш телефона със SEUS даваш repair и чакаш да свали данните от интернет,когато свърши свалянето и изпише подготовка на компютъра просто дърпаш usb-то от компа за да не ти пипа телефона и пак имаш файловете(и телефона е непокътнат) Smile

П.С.-Много благодарни хора ще има за 2.3.4 рома на Neo V(аз ще съм един от тях).

П.С.2-Може да опиташ да дадеш repair и да скубнеш телефона преди да е свалило за 100% сигурност.


Няма да стане с repair/install защото ще започне да му сваля 4.0.4 и после фтф ще може да се направи за 4.0.4. За да стане този номер, просто за конкретния телефона не трябва да има наличен ъпдейт, а последната излязла версия да е 2.3.4.
Цитирай
#48

GH0STFACE написа:
siankatabg написа:
BG_WAKKO написа:Излезнал е и искам да го пробвам но исках да си запазя и стария ром за по сигурно.
Можеш само да направиш един rеpair по друг начин няма как да стане.За да не изгубиш нищо може да си направиш backup програми за тая работа бол.А има и друг вариант които четох из форума,но не съм тествал.Връзваш телефона със SEUS даваш repair и чакаш да свали данните от интернет,когато свърши свалянето и изпише подготовка на компютъра просто дърпаш usb-то от компа за да не ти пипа телефона и пак имаш файловете(и телефона е непокътнат) Smile

П.С.-Много благодарни хора ще има за 2.3.4 рома на Neo V(аз ще съм един от тях).

П.С.2-Може да опиташ да дадеш repair и да скубнеш телефона преди да е свалило за 100% сигурност.


Няма да стане с repair/install защото ще започне да му сваля 4.0.4 и после фтф ще може да се направи за 4.0.4. За да стане този номер, просто за конкретния телефона не трябва да има наличен ъпдейт, а последната излязла версия да е 2.3.4.
Това е доста кофти тръпка,защото маи не останаха такива без ъпдеит Sad

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#49

Май, май да.
Цитирай
#50

качете и стоковия сандвич 9884 и една тема за руут Smile

Sony Ericsson Xperia Arc S (LT18i) stock'n rooted .587
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)