Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да флашнем телефона си чрез Один + как да инсталираме clockworkmod
#1

Темата се отнася за Samsung galaxy y GT-s5360


Внимание :Не нося отговорност за брикнати телефони! Малък е шанса телефона ви да се брикне просто следвайте стъпките!

1. Инсталирате Один от тук: http://www.4shared.com/get/ZqfLN-Si/Odin_v184.html
1.2 Свалете стоков ROM от тук (ако файла има 4 файла, инсталират се както е показано на картинката, ако са само 2, този с разширение tar се зарежда на PDA)
2. Инсталирате Samsung Kies (това е за драйверите ако не стане натиснете troobleshoot driver problems или нещо от рода)
3. След като сте готови пуснете вашия телефон в даунлоад мод сиреч: изключвате телефончето и го включвате като задържате VOLUME DOWN+HOME+POWER OFF като направите това ще ви попита дали искате да влезнете в даунлоад мод VOLUME UP за continue и VOLUME DOWN за Cancel вие изберете continue за да ви вкара в доунлоад мод-а
4. Стартирайте Один и направете всичко както на снимката е показано най - отдолу

[Изображение: Zh9N6AI1tbDdQHm8]

5. След Като сте готови цъкнете старт както е оградено на снимката!
6. в НИКАКЪВ ама в НИКАКЪВ случай не пипайте телефончето по време на процеса оставете го на мира за да си свърши работата !
7.Ако сте следвали стъпките правилно честито минахте от Custom rom на Стоковия ром! А ако не флашвайте докато не стане. Smile Wink 8. ще разберете че сте готови като ви изпише PASS! link към оргинална тема : http://mobtechtunnel.blogspot.com/2012/0...-odin.html ВАЖНО ЕДИТ 1 : когато пуснете один трябва да спрете самсунг киаис през task manager-а (едит 1 направен благодарение на Be6i4)

LG GT540 OPTIMUS ---->Samsung Galaxy Y
Цитирай
Аксесоари
#2

CWM за нашето телефонче служи за back up инсталиране на къстом ромове и т.н.
1. теглите : http://www.mediafire.com/?lg1rj8ujddto623
2.поставяте го в сд картата
3.пускате стоково рековери (при изключен телефон задържате VOLUME UP+HOME+POWER
4.отивате на Apply update from sd card и избирате CWM.zip
5.след като свършите автоматично влиза в рековерито.

П.С. оргинална тема: http://www.galaxyyarchive.info/2012/04/i...axy-y.html

LG GT540 OPTIMUS ---->Samsung Galaxy Y
Цитирай
#3

Имам въпрос - в една тема (http://forums.whirlpool.net.au/archive/1850558) някакъв казва:
CSC versions are (mostly) like phones, you can use a I9100OLBLPB CSC for an I9100XWLPM ROM. You can even mix CSCs from different devices, ie a N7000OLBLR2 CSC on a I9100XWLPM firmware (I have personally tested). Their versions must be the same or very close, ie an Android 4.0.3 CSC can be used on a 4.0.4 firmware.
However, iirc you can't use an Android 2.3.6 CSC for an Android 4.0.3 ROM, and vice versa.

Та може ли някой да потвърди, че CSC може да се ползва от по-стара версия (като дата на излизане) на ром с по-нов такъв? Например флаш с S5360_XXLH2_OXXLH2_XXLH2 (август 2012) и използване на CSC Only: OXFLE1 S5360 (май 2012)?
Цитирай
#4

Едва ли незнам но ако пробваш наи много да си брикнеш телефона Smile

LG GT540 OPTIMUS ---->Samsung Galaxy Y
Цитирай
#5

Нов съм с телефона и искам да попитам какво става когато го флашна и инсталирам CWM? Ти написа за какво е CMW ама то тогава какво е custom ROM?

EDIT: Пиша защото се чудя има ли смисъл да правя всички тези стъпки и не искам да го прецакам и да го водя на ремонт.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#6

BloodBullet написа:Нов съм с телефона и искам да попитам какво става когато го флашна и инсталирам CWM? Ти написа за какво е CMW ама то тогава какво е custom ROM?

EDIT: Пиша защото се чудя има ли смисъл да правя всички тези стъпки и не искам да го прецакам и да го водя на ремонт.
Тъй като андроид е отворена операциона система девлопарите имат свобода да вземат стоковия ром(стоковия ром е този ром който идва стоково с телефона)и да го направят по свой начин за да могат да тръгват игри приложения и тн.

LG GT540 OPTIMUS ---->Samsung Galaxy Y
Цитирай
#7

Някои от файловете които са на снимката ги няма в .zip файла. Разархивирах го но някои ги няма. Може ли малко помощ много моля.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#8

Ако е само един файл - зарежда се в PDA.
Ако ти даде грешка - зареждаш него в PDA + pit файла в неговото си поле.

(Не всички ROM-oве са с по 3 или 4 файла)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#9

Ох ох ох... Стигам само до тук:


Натискам Старт но нищо Sad Нещо пропускам май.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#10

Където е ID:COM трябва да светне в жълто. Това показва че има връзка между телефона ти и компютъра.

Телефона трябва да е в Download режим. Ако е - значи нямаш драйвери. Виж в device manager на PC как се вижда телефона ти.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#11

Ами би трябвало да имам такива драйвери, инсталирал съм си Киес и когато преди го свързвах нямах никакви проблеми.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#12

Не ми говори наизуст, ако искаш да ти помогна.... Попитах те в Device Manager- как вижда PC телефона ти? С какъв windows си (32 или 64 bit)?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#13

Добре, добре, само не ми се карай. Уиндоуса ми е 32 битов това го знам, но къде е този Divice Manager?? Уиндоуса ми е на бг.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#14

Инсталирай тези драйвери тогава:

http://drivers.softpedia.com/get/MOBILES...-x86.shtml (ако не стане с тях, инсталирай Kies (в неговия пакет има доста драйвери))

Виж после дали ще светне ODin в жълто.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#15

Изписва ми че вече са инсталирани. 1 сек, трябва ли да свържа usb кабела? Big Grin

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#16

Инсталирай ги пак, независимо, че ти пише че са инсталирани. (няма значение дали е закачен - по-добре НЕ)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#17

Все още не е жълто. Один е версия 1.85 ако е от значение.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#18

1.87 e за теб, но и 1.85 ще работи. Телефона в Download режим ли е? Чуваш ли звук при закачване на телефона за PC? (windows 7) С какъв кабел пробваш? Пробвай на друг USB порт.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#19

1. Да в download режим е
2. Преди чувах когато го свързвах
3. Използвам оригиналния USB
4. Нали каза че по-добре да не е свързан?

5. Ето какво ми излиза когато один е включен и download също:

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#20

Имаш проблем с драйверите и windows. Рестартирай компютъра и пробвай пак. Затова ти и казах да пробващ друг USB порт

Но рестартирай първо задължително компютъра.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#21

Пак е така.

На какъв USB порт ? Аз не ползвам USB кабел.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#22

A какъв кабел използваш?

Kakво става с телефона?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#23

Пак е така, пробвах и с USB кабел, но пак не става жълто и не се инсталира. Гледах и клипове, там са по четири файла.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#24

Ако ти дава тази грешка с USB-то няма да стане. Пробвай на друг компютър.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#25

androidlover написа:
Темата се отнася за Samsung galaxy y GT-s5360


Внимание :Не нося отговорност за брикнати телефони! Малък е шанса телефона ви да се брикне просто следвайте стъпките!

1. Инсталирате Один от тук: http://hotfile.com/dl/147363104/75e1b5c/...y.zip.html


В този файл си дал линк към РОМ, а не към ОДИН.

Има и други неточности.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)