Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia U (ST25i)
#1

[video]http://www.digital.bg/tv/sony-xperia-u-tv1167.html[/video]
Според това видео Xperia U има White Magic!!! Lol Не ми се вярва, обаче може да бъркам нещо! На около 1:32 го казва :rofl:
Цитирай
Аксесоари
#2

Sony Xperia U НЯМА white magic щом Sony казват че няма значи няма. Каквото и да казва там някакъв човек ти трябва да слушаш производителя.
Цитирай
#3

Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Ericsson Xperia U, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване!

Всичко за Xperia U

Телефон за връзка със Sony Mobile и оторизирани сервизи
Работа с Flashtool
Отключване на Bootloader - тук или тук
Отключване на Bootloader. Заключване. Root.
Руут за Xperia U (за заключен BL)
Флашване на модифицирано Ядро (Kernel)
Списък с SI номерата на Xperia U
Разкодиране на Xperia телефони
Проверка за последния наличен ъпдейт за вашия телефон (по регион/оператор)

FAQ

Какво е Root?
Може ли да се отключи Bootloader-a на Xperia U?
Може ли да се руутне Xperia U?
Как да си настроя осветлението на прозрачната лента по мой вкус
Как да сложа снимка за тапет/контакт
Екрана постоянно ми светва сам
Как да направя снимка (screenshot) на екрана [за ICS]
Как да активираме MSC режим на телефона (за разпознаване на вътрешната памет като флашка
Навигации за Xperia U
Как да разберем какво точно ни точи батерията.
Цитирай
#4

Някой с Xperia U да има проблеми с автоматичното затъмняване на дисплея? С включен Automatic brightnes и каквато и да е яркост на дисплея- на макс, на 75%, на 50% от светло на тъмно и обратно осветеността на дисплея не се променя...
Цитирай
#5

Тоя аутобрайтнес при която и да е xperia е много зле. Търси начин да я изключищ тази функция.
Цитирай
#6

Странна работа... Като я изключа, дисплея става по ярък, включвам я- потъмнява, изключвам я пак- седи си тъмен... :-D
Цитирай
#7

Имах в предвид да спреш брайтнеса с нещо като това: https://play.google.com/store/apps/detai...rch_result
Изисква руут.
Цитирай
#8

dedovec написа:Някой с Xperia U да има проблеми с автоматичното затъмняване на дисплея? С включен Automatic brightnes и каквато и да е яркост на дисплея- на макс, на 75%, на 50% от светло на тъмно и обратно осветеността на дисплея не се променя...

При мен работи перфектно, но съм изключил функцията, защото при много светло прави осветеността 100%, което на дисплея на Р изобщо не изглежда добре. Аз си го държа на около 60% и ми е ОК - нито е тъмно, нито светло. Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#9

Изключих Auto brightnes- a и го оставих на 50%- супер е и на светло и на тъмно...
Обаче... Диода до предната камера, който свети червено като батерията е с малко заряд и зелено като се позареди не свети при СМС и проуснато повикване. Трябва ли да свети въобще?
ПП: Батерията постепенно се нормализира, Asphalt 6 и GTA III се играят гладко, без лаг.
Цитирай
#10

При мен мига в синьо при пропуснато събитие. При Xperia S също. Трябва и при теб да е така. Мига обаче доста рядко, да не би да не си го видял?

Виж тази програмка:
https://www.androidbg.com/forum/topic385...ntata.html

Мнооого е добра. Диода ще ти стане излишен! :thumbup:

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#11

xn3k написа:При мен мига в синьо при пропуснато събитие. При Xperia S също. Трябва и при теб да е така. Мига обаче доста рядко, да не би да не си го видял?

Виж тази програмка:
https://www.androidbg.com/forum/topic385...ntata.html

Мнооого е добра. Диода ще ти стане излишен! :thumbup:
:facepalm: Верно мига, ама слабо, не ярко... Не съм се заглеждал задълбочено, защото очаквах като при Нео V да мига ярко. Сега ще я вида тЪз програма. :cheers:
Едит: два снимчока в пълен размер с U- то на 5MP настройка и всичко на Auto...
Снимка 1, снимка 2.
Цитирай
#12

Имам го телефона от вчера, но немога да си отворя контактите/тел.номера/!
къде да си отворя номерата от Сим картата.
Цитирай
#13

vesela13 написа:Имам го телефона от вчера, но немога да си отворя контактите/тел.номера/!
къде да си отворя номерата от Сим картата.
Цъкваш на Contacts и ти се отваря меню. Кликваш на Import, и телефона те пита от къде да импортира телефонните номера- избираш SIM Card, той ги зарежда, даваш Import all- готово. ;-)
Цитирай
#14

Здравейте, от 2 дни съм с такъв телефон, но защото ми е първи с ангроид нещо не мога да се справя с GPS-а, а и не намирам тема по въпроса тук. Може ли някой да ми каже мога ли да използвам ГПС - а само от сателит, без интернет и ако да с коя програма, че тези навигации в телефона не могат да засекат нито един сателит?
Цитирай
#15

Избери си от тук програма: https://www.androidbg.com/forum/forum33-gps.html
Цитирай
#16

Мерси, инсталирах IGO и тръгна, НО от както го сложих и след рестарт без да съм го включвал изобщо(igo) в процесите които използват батерията дава, че IGO заема 23%, системата Ангроид се е качила на 19% и за 3 часа от сутринта ми е изяло към 30% от батерията. Дали аз пропускам някоя настройка или нещо става я с телефона или ОС?
п.п. През 15 секунди без да го пипам и с уж спрeни ненужни процеси (там IGO не се вижда има го само при батерията) през 20-30 секунди екрана и лентата под дисплея светва за 2-3 секунди и пак загасва. Инсталирах Advanced Task Killer и му дадох да маха повечето процеси на пак си остана проблема със светването на дисплея и процеса IGO при батерията.
Цитирай
#17

Изключвай GPS приемника на телефона, когато не ползваш навигацията. Като я стартираш после, трябва да те пита да включи приемника, ако не, просто го пусни преди това. Провери в настройките на самата навигация дали е изключен A-GPS, ако не е, изключи го. Отиди на Settings- Location & security и махни отметката на Use Wireless networks.
igo не съм я пробвал. На моето U ползвам Sygic и Navigon от темата във форума и проблеми никакви със самите навигации. Друг е въпроса, че самия телефон има проблем с GPS- а, вероятно софтуерен (операционната система)... Плачат много в Сони блога...
Цитирай
#18

Мисля, че се получи като спирам ГПС -а, но пак процеса (IGO) си стои при батерията и дава по над 20%. (не знам колко е вярно и дали това не показва колко ще черпи АКО го включа, защото при другите процеси го няма или поне аз не го намирам)
Разгледах другите навигации само че на Sygic пише, че вече няма поддръжка, което автоматично значи, че няма да и стана фен, а Navigon се инсталира, но така и не иска да се свърже за да дъпне картите, или казва, че няма интернет (а има всичко друго си работи и си се отварят страници) или ако се върже дръпва между 50 и 100 кб и спира и пак казва, че няма връзка. Пробвах и през компютъра ( инсталирах "NAVIGON Fresh", но и с нея не може да се видят нещо). Явно аз бъркам нещо, но какво....

п.п. Дали ще е проблем ако имам качена и IGO и се опитвам да ъпдейтна картите на NAVIGON или пък данеби да не ми стига място и за това да се сърди. Имам свободно около 2.5Гб, а при стартирането на дънлоуда пише, че ще ми трябват около 2 ГБ.?
Цитирай
#19

Няма проблеми между 2-те навигации.

Пробвай по-упорито с даунлоуда на картите...и освободи за всеки случай още малко място.
Цитирай
#20

Пробвай Sygic Aura 11.2.6, не Sygic Mobile Maps. Navigon 4.1.3 (последната версия) файла беше на последна страница в темата му, ако не се лъжа. Самия Navigon като го инсталирах си дръпна към 500 Мб самата програма и после ме пита коя карта да изтегли, та не е необходимо да сваляш всичките 2 Гб.
Всички тегления през Ви Фи, разбира се.
Иначе igo ще стои като процес, консумирал батерията от пълно зареждане до следващо пълно зареждане, ако си го ползвал. Освен ако няма някакъв бекграунд процес, не съм я ползвал...
Цитирай
#21

dedovec написа:Иначе igo ще стои като процес, консумирал батерията от пълно зареждане до следващо пълно зареждане, ако си го ползвал. Освен ако няма някакъв бекграунд процес, не съм я ползвал...

Ако наистина е така и само го показва без да точи когато не използвам програмата ще е супер и ще си остана на IGO, защото тази програма ми допадна много. Ще пробвам няколко дена и ако се отразява на батерията без да я използвам тогава вече ще го мисля.

Някой дали може да ми помогне и да каже как става след като запаметиш нов контакт в телефона да го копираш и в сим картата? Или ако може направо да го запаметява и на двете места? Мерси.
Цитирай
#22

Изтегли от маркета Copy to SIM Card.
Цитирай
#23

Здравейте ! От вчера съм Xperia U , но не успях да си прехвърля файлове от компа към тела и обратното. Когато го свързах, чрез USB- то първия път автоматично ми излезе някаква програма за инсталиране, но не успях да си прехвърля снимки, игри и word файлове
Цитирай
#24

Отговорих ти в другата тема в която пита!

Но по-нататъшна дискусия по този проблем, моля тук.
Цитирай
#25

Пак не става. Пробвах с Sony PC Companion след това с Flasher но не откриват телефона :/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)