Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia U (ST25i)
#26

Здравейте, може ли да ми дадете линк за сваляне на навигация, доста търсих в форума и стигам само до линкове който не се отварят към теми от тук. Google maps работи ли само ако си с включен GPS?

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
Аксесоари
#27

Интересно ми е как си преровил форума и как си изпуснал този раздел: https://www.androidbg.com/forum/forum33-gps.html
Цитирай
#28

Свалих си Sygic инсталирах я всичко си е наред програмата си бачка, само че показва не няма достатъчно сигнал от GPS за да може да навигира. GPS test ми показва че има 5 in view и нито един in use и това е от доста време

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
#29

kakaoto написа:Свалих си Sygic инсталирах я всичко си е наред програмата си бачка, само че показва не няма достатъчно сигнал от GPS за да може да навигира. GPS test ми показва че има 5 in view и нито 1 in use и това е от доста време
dedovec написа:Най- лошото, според моите впечатления: слаб GPS приемник- при ясно време на открито по- трудна локация, чести прекъсвания на сигнала, от видими 7- 8 спътника използва 4- 5...
Нормално, бозица е телефона софтуерно...
Ето и малко инфо в Сони блога- цък. Ако Сони пуснат скоро 6.0.B.3.177, който беше сертифициран преди 2 седмици, би трябвало повечето бъгове да са изчистени, ама... :unknw:
Цитирай
#30

kakaoto написа:Свалих си Sygic инсталирах я всичко си е наред програмата си бачка, само че показва не няма достатъчно сигнал от GPS за да може да навигира. GPS test ми показва че има 5 in view и нито 1 in use и това е от доста време
Нали знаеш, че трябва да си на открито при първоначалния "захват" от GPS-а. Освен това е добре да си сложил отметката (да си активирал) и "Използване на безжични мрежи", което спомага за по-бързото локализиране. Но като цяло, ако не си на открито, GPS-а не работи коректно.
А Google Maps не работи само с включен GPS, без мобилен интернет, защото на програмата и е необходим интернет за да заради самата карта. Има вариант да се кешира определен периметър, но отново ще ти е необходим интернет, просто след кеширането, зареждането на самата карта, ще е по-бързо. Google Maps не е Offline навигация...

[Изображение: screenshot_2012-07-26_1413.png]
Цитирай
#31

cinizam написа:
kakaoto написа:Свалих си Sygic инсталирах я всичко си е наред програмата си бачка, само че показва не няма достатъчно сигнал от GPS за да може да навигира. GPS test ми показва че има 5 in view и нито 1 in use и това е от доста време
Нали знаеш, че трябва да си на открито при първоначалния "захват" от GPS-а. Освен това е добре да си сложил отметката (да си активирал) и "Използване на безжични мрежи", което спомага за по-бързото локализиране. Но като цяло, ако не си на открито, GPS-а не работи коректно.
Да, и в момента, в който спра GPS асистънта, телефона почва да се чуди къде са му спътниците... Идеята на офлайн навигацията е в част от името и.
Цитирай
#32

да тази отметка е цъкната. А няма да е лошо да пуснат ъпдейта, аз съм на 6.0.B.1.564 и PCcompanion казва че няма ъпдейти. dedovec темата от сони блога я четох снощи. И какво се получава докато от Sony не си свършат работата ние имаме телефон на който не можем да използваме GPS.

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
#33

kakaoto написа:И какво се получава докато от Sony не си свършат работата ние имаме телефон на който не можем да използваме GPS.
Хаха, и не само този проблем е налице, бъгове много открих аз, почти всички, от които се оплакват... Ама за сега сме във висящо положение. Дано с предстоящ ъпдейт да се оправят нещата, че телефончето не е лошо...
Цитирай
#34

kakaoto написа:да тази отметка е цъкната. А няма да е лошо да пуснат ъпдейта, аз съм на 6.0.B.1.564 и PCcompanion казва че няма ъпдейти. dedovec темата от сони блога я четох снощи. И какво се получава докато от Sony не си свършат работата ние имаме телефон на който не можем да използваме GPS.
Ето при мен какво показва GPS test:

[Изображение: screenshot_2012-07-26_1429.png]

Аз нямам абсолютно никакви проблеми с GPS-а! Независимо дали е пуснат GPS WiFi асистънта или е оставен само GPS, като опция за навигация! Aura-а работи без никакви проблеми!
Цитирай
#35

cinizam написа:Аз нямам абсолютно никакви проблеми с GPS-а! Независимо дали е пуснат GPS WiFi асистънта или е оставен само GPS, като опция за навигация! Aura-а работи без никакви проблеми!
Явно твоята бройка не е дефектна като моята и като повечето... :unknw:
Цитирай
#36

dedovec написа:Явно твоята бройка не е дефектна като моята и като повечето... :unknw:
С каква версия си? Аз съм с 6.0.B.3.162
Цитирай
#37

cinizam написа:
dedovec написа:Явно твоята бройка не е дефектна като моята и като повечето... :unknw:
С каква версия си? Аз съм с 6.0.B.3.162
6.0.B.1.564... Не знам... Явно си е до телефон. Здраве да е. Big Grin :cheers:
Цитирай
#38

Как си я ъпдейтна до 6.0.B.3.162?

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
#39

kakaoto написа:Как си я ъпдейтна до 6.0.B.3.162?
Първоначално беше наличен ъпдейта, но след като опищеха Сони блога за многото проблеми, Сони спряха всякакъв вид ъпдейти и дори рипеър не може да се направи на телефона все още... Вероятно колегата или го е ъпдейтнал тогава, или така го е взел.
Цитирай
#40

Ами по стандартния начин. Веднага след като свързах U за пръв път с РС и съответно РС competition - ми беше предложен ъпдейт към 6.0.B.3.162. Ъпдейтнах, после ресетнах телефона ръчно и така...
То има още два ъпдейта на firmware-а:
6.0.B.3.171
6.0.B.3.177
http://www.ptcrb.com/vendor/complete/vie...elid=21036
Но не мога да ъпдейтна към тях, dedovec спомена че са спрени. Явно има някакъв проблем при тях.
За други бъгове не знам. С телефона си играя главно вечер за малко, щото през останалото време е в синът ми - той не се е оплаквал от някакви бъгове и проблеми като цяло. Единствено има загуба на обхват (от пълен пада до 1-2 черти) когато се хване плътно в лявата страна самия телефон. Това става и с WiFi-а, независимо колко близо съм до рутера... Друго, няма.
Цитирай
#41

dedovec написа:
kakaoto написа:Как си я ъпдейтна до 6.0.B.3.162?
Първоначално беше наличен ъпдейта, но след като опищеха Сони блога за многото проблеми, Сони спряха всякакъв вид ъпдейти и дори рипеър не може да се направи на телефона все още... Вероятно колегата или го е ъпдейтнал тогава, или така го е взел.

аз знам че сони са спряли ъпдейта и се чудех дали преди да са го спряли или след това някак го е направил.
а иначе при мен ето това показва GPS test:

[Изображение: 5060255d.png]
[Изображение: 5060259d.png]

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
#42

Така е и при мен, но след около минута и нещо захапва и показва, че вижда 8- 9, използва 4- 5, зависи какво е решил приемника. :facepalm:
Цитирай
#43

При мен въобще не използва абсолютно никой. :facepalm:

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
#44

kakaoto написа:При мен въобще не използва абсолютно никой. :facepalm:
Направи генерален формат на телефона с изтриване на всичко от паметите на апарата. И при мен беше така, но след формат се пооправи. Пак му отнема известно време да се върже, но после държи добре сигнала... Ето при мен сега:
Цитирай
#45

Искаш да кажеш да върна на фабрични настройки? Абе PC companion ти свързва ли се с сървъра за ъпдейти, че сега ми пише че няма връзка със сървъра. по принцип си пишеше, че телефона е последна версия на софтуера ,а сега пише че няма достъп до сървъра

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
#46

kakaoto написа:Искаш да кажеш да върна на фабрични настройки?
Да, с изтриване на всичко от телефона... Но не гарантирам, че ще стане. При мен се получи... Донякъде...
kakaoto написа:Абе PC companion ти свързва ли се с сървъра за ъпдейти, че сега ми пише че няма връзка със сървъра. по принцип си пишеше, че телефона е последна версия на софтуера ,а сега пише че няма достъп до сървъра
"Phone software information currently not accsessible"- това ми дава... Да не давам напразни надежди, но много е вероятно Сони да ъплоудват 6.0.B.3.177 версия за U- то (и не само) с бъгфикс за известните вече проблеми... А дано...
Цитирай
#47

Да и на мен ми дава същото и аз се надявам на нова версия. Дано!

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
#48

Здравейте, ползвам U от 10-тина дена.
За момента съм констатирал няколко проблема, едни сериозни, други дразнещи:
1. При копиране на снимки към копютъра през USB кабел, някои от тях не се копират изцяло, остава сива лента в долния край на снимката.(не знам как се нарича този дефект) На телефона са си ОК, и ако се прехвърлят по друг начин, всичко си им е наред.
2. Така и не успях да свържа телефона с компютъра през BT, резултатът е paired but not connected. Съответно прехвърлянето на файлове завършва с неуспех.
3. Един път загуби връзка със SIM картата, втория път загуби мрежа(изглеждаше все едно тяма 3G- не го тествах дали работи, но и в двата случая се оправи след рестарт.
4. Доста лагва при връщане в основното меню, след като е работила тежка програма, поне 5-6 секунди опреснява иконите.
5. Функцията Phone също лагва доста при стартиране, което малко ме озадачава, все пак това е телефон! Но пък може и да е нормално(за първи път ползвам Андроид). Другото ми обяснение е факта, че имам към 600 контакта, повечето с по 4-5 линкнати профила FB, G+, Exchange, Viber, та може и за това да се тутка.

За сега това са ми ядовете. Телефона е купен от Глобул, нищо не съм му пипал, SPCC разправя, че е up to date 6.0.B.1.564
Ако някой има решения/обяснения, да пише.
Благодаря
Цитирай
#49

Mir4o написа:Здравейте, ползвам U от 10-тина дена.
За момента съм констатирал няколко проблема, едни сериозни, други дразнещи:
1. При копиране на снимки към копютъра през USB кабел, някои от тях не се копират изцяло, остава сива лента в долния край на снимката.(не знам как се нарича този дефект) На телефона са си ОК, и ако се прехвърлят по друг начин, всичко си им е наред.
2. Така и не успях да свържа телефона с компютъра през BT, резултатът е paired but not connected. Съответно прехвърлянето на файлове завършва с неуспех.
3. Един път загуби връзка със SIM картата, втория път загуби мрежа(изглеждаше все едно тяма 3G- не го тествах дали работи, но и в двата случая се оправи след рестарт.
4. Доста лагва при връщане в основното меню, след като е работила тежка програма, поне 5-6 секунди опреснява иконите.
5. Функцията Phone също лагва доста при стартиране, което малко ме озадачава, все пак това е телефон! Но пък може и да е нормално(за първи път ползвам Андроид). Другото ми обяснение е факта, че имам към 600 контакта, повечето с по 4-5 линкнати профила FB, G+, Exchange, Viber, та може и за това да се тутка.

За сега това са ми ядовете. Телефона е купен от Глобул, нищо не съм му пипал, SPCC разправя, че е up to date 6.0.B.1.564
Ако някой има решения/обяснения, да пише.
Благодаря

1. не съм имал такъв проблем(засега)
2. не съм пробвал
3. само 1 път съм губил връзка с мрежата оправи се с рестарт. Този бъг го видях и на Xperia P. това си е чисто софтуерно. На първия ъпдеит който е пуснат за телефона след него хора се оплакват от загуба на сигнал и затова е спрян както и ъпдейта след него
4. и аз няколко пъти съм забелязвал това
5. съгласен съм с теб макар че имам пъти по малко контакти му отнема време да мисли преди да покаже контактите.


Като цяло телефона софтуерно е пълен с бъгове, което всички бързо сме разбрали. Не можем да направим нищо просто седим и чакаме ъпдейт и се надяваме всичко или поне най-тежките бъгове да са оправени. Тъй като си с същата версия на софтуера били споделил дали имаш проблеми с GPS-са. Моя телефон никога не се е свързвал досега, макар че е засичал по 8-9 сателита, на други колеги просто по бавно се свързва, а някои въобще нямат проблеми.

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
#50

Забелязах, че има доста хора оплакващи се в темата от работата на GPS-а.
Аз поне за сега не съм забелязал някакъв сериозен проблем с него.
Телефона си дойде с инсталиран Wise Pilot, който не е особено практичен, но пък ме засича доста коректно.
Освен това Google Maps, Facebook, Compass, Speed Test и т.н. приложения също ползващи GPS-а се ориентират доста бързо и с прилична точност. Не съм слагал специални програми за проверка на работата на самия модул.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)