Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia U (ST25i)
#51

И при мен няма проблеми с GPS-a, сложил съм му IGO и 3-4 дни го човърках и работи доста коректно, даже смея да твърдя, че е по-добър от на предният ми телефон, защото успява да ми засече местоположението даже и в апартамента (само от спътници), което беше немислимо за Нокията преди това.

п.п. Забелязах в преден пост сте дали шот за силата на сигнала на спътниците, къде го намерихте и ПАК ли е отделна програма. Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#52

SovU написа:п.п. Забелязах в преден пост сте дали шот за силата на сигнала на спътниците, къде го намерихте и ПАК ли е отделна програма. Благодаря!

GPS test е програмата, има я в G Play, и аз от любопитство я свалих, но не съм я ползвал, че съм на закрито.
Цитирай
#53

За да работи GPS Test, трябва да е пуснат GPS- а на телефона и да сте на открито... В случай, че някой се пробва вътре и с изключен GPS де... :-)
Цитирай
#54

Здравеите колеги мисля в скоро време и аз дасе сдобия с този телефон и искам да ви попитам как се държи телефона,има ли някакви проблеми, тези новите игри как се държът и също искам да ви попитам какво вклучва комплекта освен телефона разбира се ... Big Grin Big Grin Big Grin

LG G2 16GB BLACK
Цитирай
#55

Колега мисля, че можеш да прочетеш темата и да видиш от какво се оплакваме, като цяло софтуерно телефона е бъгнат и чакаме ъпдейти от сони. Изглежда обаче че зависи и на каква бройка попаднеш. Игрите вървят добре, макар че в сони форума четох оплакване че лагвали, на мен също ми е лагвало 1-2 пъти. В кутията на тела има слушалки, протектор за екрана, кърпичка, зарядно което работи с USB кабела смисъл самото зарядно е с USB вход и се използва един и същи кабел. В зависимост от цвета получаваш и 2 капачета за долната част на тела жълто/бяло (за бял телефон), розово/черно (за черния вариант). Телефона е много сполучлив и ако оправят бъговете с софтуера е много добре като цена за качествата си

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
#56

Мерси колега за бързия и точен отговор ... :bow: :bow: :bow:

LG G2 16GB BLACK
Цитирай
#57

Да вметна, че има сертифициран от днес 6.0.B.3.184 за U- то- цък. Тия в Сони какви ги вършат? Разработват, сертифицират и ъпдейти нема, а хората плачат ли плачат в Сони блога... :facepalm:
Цитирай
#58

Цитат:At present 6.0.B.1.564 is the latest software by Sony in market, they have rolled back '6.0.B.3.162' update because severe issue of network drops!!! [see this - http://talk.sonymobile.com/message/238286#238286]
In August first/second week there will be chance of release for new version ...177 update. Till then no s/w updates are available.
http://talk.sonymobile.com/thread/46871

Цитат:well now I am not sure that the update will be released tomorrow. either they found more bugs in .177 and are releasing .184 or the .184 will prepare the phones for ics.
http://talk.sonymobile.com/thread/45641
Цитирай
#59

Здравейте отново,
Като пълен новобранец в света на смартфоните, имам съответния тъп въпрос, за който моля да ме извините.
Всички програми, които намеря във форума, за които пише КРАКНАТА, мога да инсталирам спокойно на телефона си, нали?
Имам впредвид, не е нужно да е "рутнат" или нещо подобно?
Каква е разликата между оригиналния РОМ и къстъм ромовете, и има ли това връзка с приложенията?
Повечко станаха въпросите, но все пак ще съм благодарен ако получа полезен отговор.
А и мнението май не е за тази темата, ако модератор прецени, да го премести.
Цитирай
#60

Не ти трябва руут. Просто се инсталира.
Къстъм ромовете са пипнати/модифицирани и обикновено са по-бързи от оригиналния, но с тях телефона няма гаранция. Няма връзка с приложенията.
Цитирай
#61

Възможен е ъпдейт до версия 3.162

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
#62

Да, тъкмо ми дойде известие за .162, иска PCCompanion! Обаче като знам колко реване е в Сони блога от тази версия, май ще го пропусна. Ако някой ъпдейтне, да каже какво е положението.
Цитирай
#63

Аз съм опитвам да ъпдейтна и PCcompanion си седи на 3 точка и нищо не става

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
#64

kakaoto написа:Аз съм опитвам да ъпдейтна и PCcompanion си седи на 3 точка и нищо не става
Пробвай през SUS...
Цитирай
#65

Какво е SUS? Както и да е оправи се трябваше да направя всичко както е казано

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
#66

kakaoto написа:Какво е SUS? Както и да е оправи се трябваше да направя всичко както е казано
Sony Update Service е SUS, сваля се от сайта на Сони! Демек си ъпдейтнал? Наблюдавай как се държи телефона и има ли споменаваните проблеми и сподели, да знам да го ъпдейтвам ли. Благодаря предварително.
Цитирай
#67

Добре, де... аз макар и с този ъпдейт да нямам проблеми, нали беше спрян от Сони и след това, ако не се лъжа изкараха още три, които са сертифицирани. Защо не е пуснат ъпдейта до последния фърмуеър, а трябва да преминавате през. 162? На мен също, сега ми излиза, че имам ъпдейт през PCC, но след втората стъпка, ми изкача прозорец, че разполагам с най-новата версия...
Да добавя, че опита ми с ъпдейти на HTC, Samsung ме е довел до извода, че след всеки ъпдейт или кръпка е Желателно да си направите и един ресет на телефона, веднага след ъпдейта!
Цитирай
#68

Айде пак да вметна- 6.0.B.3.184 е на телефона ми. Big Grin Тествам, пък да видим...
Цитирай
#69

Туко що ъпдейтнах и аз до 3.184 дано всичко е наред. Лошото е, че точно до батерията на екрана мисля че имам едно изгоряло пикселче. Sad

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
#70

kakaoto написа:Туко що ъпдейтнах и аз до 3.184 дано всичко е наред. Лошото е, че точно до батерията на екрана мисля че имам едно изгоряло пикселче. Sad
Аз тепърва му набивам боклуци, че направих един рипеър през SUS, та си спретнах едно .ftf, в случай, че Сандвичча след време е скапан (имам добро чувство за .184 :rofl: ). Са като му наметкам всичко ще го тествам, най- вече GPS- а... За пиксела- май по гаранция можеш да смениш апарта, понеже, ако не ме лъже паметта, май имаха и тоя проблем тези U- та и ги сменяха... Ще те излъжа, нека някой, който знае да каже, или ти пробвай там, откъдето си взел телефона...
Цитирай
#71

Направете една тема с български ftf-и.
Смятам, че ще е полезна за много хора.
Цитирай
#72

GH0STFACE написа:Направете една тема с български ftf-и.
Смятам, че ще е полезна за много хора.
Аз си мислех, но понеже моя телефон е от щепселбг и вероятно фърмуера няма да е полезен на никой, в смисъл връщане на фабричен фърм заради гаранция и т.н., освен за проба, тъй като повечето телефони са операторски... :unknw: Не е проблем да го ъплоудна някъде, ако има интерес.
Цитирай
#73

Нямам представа, а и в момента не ми се занимава да се уча как се правят и какво е ftf. Ако ми се наложи ще разчитам на dedovec моя телефон е от плесио. След първия ъпдейт GPS-са ми проработи, сега на 3.184 още не съм го пробвал.

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
#74

kakaoto написа:Нямам представа, а и в момента не ми се занимава да се уча как се правят и какво е ftf. Ако ми се наложи ще разчитам на dedovec моя телефон е от плесио. След първия ъпдейт GPS-са ми проработи, сега на 3.184 още не съм го пробвал.
Няма проблем, с каквото мога, помагам. :cheers: Сега, за сега телефона се държи добре със сигнала на оператора и Wi Fi, блутут. След рестарт и въвеждане на пин захапва мигновено мрежата на Глобул. Тепърва ще го боря с игри, програми и батерията... :unknw:
На първо четене GPS- а го нема никакъв- 10 минути на терасата на открито и безоблачно- никой... :wall: :facepalm:
С 6.0.B.1.564 захапваше за около минута, ама работеше. А заради глупаците от Сони не можах да си направя .ftf с 6.0.B.1.564, та да префлашна сега, като не работи... :unknw:
ПП: Един в Сони блога казва: "Сони обичат новия им софтуер да се тества директно от клиентите"... :rofl:
Добавено: Калибрирах му компаса, рестартирах го и се оправи. Пак за около минута намира спътници... Ето и GPS test. 28 метра точност и варира. :facepalm:
Цитирай
#75

да чукна на дърво пробвах GPS и работи перфектно за по-малко от минута се свързва. За сега ъпдейта работи прекрасно и не съм имал проблеми с нищо, дано си остане и така. Мога да се оплача само от самостоятелното светкане на екрана, но ще продължавам да търся причината за това

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)