Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia U (ST25i)
#76

мм искам да попитам как мога да си махна празните места от дисплея преди тва имах пак андроид самсунг галахи аце и става лесно но на сонито немога можели някои да ми помогне
Цитирай
Аксесоари
#77

Какви са тези празни места? :unknw:

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#78

еммм от на4алото на десплея като даде6 на ляво и дясно нали се мардат имам 5 и само едното ползвам искам да ги махна другите
Цитирай
#79

Това при Xperia Home не може да се направи.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#80

зна4и 6те трябва да си го оставя така мерси все пак
Цитирай
#81

Или да си инсталираш друг лаунчър.
Цитирай
#82

които 6те е ?
Цитирай
#83

neTpoB написа:които 6те е ?
6 не е "ш" и 4 не е "ч"! Пиши като хората, защото ме е яд да ти чета писаниците!
Лънчъри в Гугъл Плей- колкото щеш: Nova Launcher, Go Launcher, Holo Launcher, Apex Launcher и т.н. и т.н.
Цитирай
#84

мм добре извинявам се а да ми предложите някои штот на галахсито бях сас го лаунчер и неми допадна кои знаи колко много
Цитирай
#85

Виж в YouTube как изглеждат визуално и който ти допадне, ползвай. В крайна сметка можеш да ги инсталираш по отделно и един по един да ги пробваш. Зависи какво ще ти хареса- на мен ми допада фабричния на U- то, другите не... :unknw:
Цитирай
#86

мерси все пак :cheers:
Цитирай
#87

да кажа че аз имах проблем с уай фая не се връзваше автоматично към вече познати мрежи ама след новия ъпдейт се оправи. и да питам дали случайно някой не знае нещо за евентуален рилийз Дейт на 4.0 освен официалното Q3?

HTC One mini / 4.4.2 Stock (vivacom) / root (s-off)
Цитирай
#88

Здравейте колеги , от няколко дни и аз съм собственик на XPERIA U , закупен от ГЛОБУЛ и бих казал че първите ми впечатления са много добри , освен естествено от батерията , но се надявам след няколко заряда малко по рядко да го зареждам. Искам да попитам , първите няколко разреждания на батерията задължително до край , докато се изключи телефона ли трябва да бъдат и дали някой е слагал протектора който го има в комплекта и как изглежда с него и дали има намаляване на чувствителността на дисплея.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#89

maxo_91 написа:да кажа че аз имах проблем с уай фая не се връзваше автоматично към вече познати мрежи ама след новия ъпдейт се оправи. и да питам дали случайно някой не знае нещо за евентуален рилийз Дейт на 4.0 освен официалното Q3?
Ъпдейта би требвало да дойде около септември, ако правилно си спомням четеното! Точна дата от Сони никога няма да чуеш! Но защо толкова зор за скапания Сандвич, като той на който и да е телефон е пълен боклук, дори на собствения им (на Гугъл) апарат? Какво толкова очаквате от него, освен нов вид на UI и неизвестно и сериозно количество бъгове (справка- Xperia 2011 серията, СГС2, ХТЦ и т.н. и т.н.)? :unknw:
vi4444o написа:Здравейте колеги , от няколко дни и аз съм собственик на XPERIA U , закупен от ГЛОБУЛ и бих казал че първите ми впечатления са много добри , освен естествено от батерията , но се надявам след няколко заряда малко по рядко да го зареждам. Искам да попитам , първите няколко разреждания на батерията задължително до край , докато се изключи телефона ли трябва да бъдат и дали някой е слагал протектора който го има в комплекта и как изглежда с него и дали има намаляване на чувствителността на дисплея.
Мойта батерия първите три- четири дни я включвах привечер, като се прибера, та до сутринта. Резултат- цял ден ръчка на Ви Фи, игри и т.н.= 1 ден. След първата седмица заряд/ разряд ще се нормализира и при теб.
Протектора се забелязва единствено при камерата, защото там е изрязан около нея. Не намаля по никакъв начин чувствителността на дисплея.
Цитирай
#90

Няколко дена след ъпдейта и стабилно използване на телефона всичко е наред GPS работи добре изпробвах го в Бургас, телефона ми се струва една идея по бърз преди като цъках power бутона да си сменя песента самата песен забиваше за момент, сега нямам този проблем. Само днес ми се случи нещо странно слушам музика, звъни ми телефона вдигам през хендс фрии-то и никакъв звук телефона млъкна не чувам другия човек, пускам музика нищо не се чува от колонката след рестарт се оправи

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
#91

Да се похваля и аз - имам телефончето от 2 седмици някъде, беличко, закупено от Глобул. Харесва ми много, но все пак ми е първи смартфон и не се чувствам в свои води все още Smile Бях на крачка да го връщам, след като GPS-a изобщо не можеше да зареди, но го пробвах извън София и изведнъж се "отпуши" и сега нямам проблеми. Също така wi-fi не работеше както трябва, много трудно се връзваше дори към домашната мрежа. Пишеше: Connected with limited connectivity. От 5-ия път включване/изключване на wi-fi ставаше, но това ме изкарваше извън контрол. Оправи се след като сменихме рутера от 12 на 8 канал, но все още не съм имала възможност да го пробвам с други мрежи (в кафенета, молове, т.н. преди не ставаше). Иначе всичко останало работи добре, не съм го ъпдейтвала още - на 6.0.B.1.564 е.

Имам сериозни затруднения с намирането на калъфче - никое не пасва както трябва. В Sony Center не продават, а по другите места нямали още за този модел и ми предлагат някакви с лого на Nokia или Samsung =( А дали някъде се продава панел, че бялото много се цапа и както го карам и без калъфче май няма да издържи дълго?
Цитирай
#92

защо не си поиска черен? Иначе ако се поразтърсиш из ebay може да намериш калъфи за телефона и панел също
Цитирай
#93

Аз си поисках бял Tongue Много по-красив е според мен. А за калъфчето - ebay e вариант, но ако имате предложения и за София не отказвам Smile
Цитирай
#94

kakaoto написа:Само днес ми се случи нещо странно слушам музика, звъни ми телефона вдигам през хендс фрии-то и никакъв звук телефона млъкна не чувам другия човек, пускам музика нищо не се чува от колонката след рестарт се оправи
За този проблем съм чел, че го има при .162... Ако ти се занимава, пробвай с един фактори рисет и пусни един рипеър през PCC или SUS- с тази процедура след всеки ъпдейт съм без проблеми. :unknw:
consummate написа:От 5-ия път включване/изключване на wi-fi ставаше, но това ме изкарваше извън контрол. Оправи се след като сменихме рутера от 12 на 8 канал, но все още не съм имала възможност да го пробвам с други мрежи (в кафенета, молове, т.н. преди не ставаше). Иначе всичко останало работи добре, не съм го ъпдейтвала още - на 6.0.B.1.564 е.
Преди .184 всички други версии имат проблем с канал на рутера над 11 (по спомен). Определено му забий кабела и го ъпдейтни до 6.0.B.3.184- всички известни бъгове са изчистени. Поне при мен телефона работи перфектно, по- бърз е, батерията кара по- дълго.
За калъф на телефона- чакам да ми пристигне едно такова черно.
Цитирай
#95

Забелязвам, че при някой е минал новият ъпдейт, но аз все още съм на 6.0.B.1.564.
Да не би проблема да е само при мене. В официалната страница е упоменато, че всички телефони от този модел трябва да са се обновили до 6.0.B.3.162 - http://www.sonymobile.com/global-en/soft.../xperia-u/

Преди месец когато си закупих телефона получих известие за нова версия на софтуера, но на втората стъпка от инсталирането му през Sony PC телефона се изключваше и така инсталацията не можеше да бъде завършена.
Ако имате подобна ситуация, споделете :unknw:
Цитирай
#96

los4e, нямаш уведомление за наличен ъпдейт ли? В телефона в Update centre-> System дай десен бутон и Refresh, трябва да ти се появи уведомление за 6.0.B.3.184, като е само през през PCC или SUS, не е ОТА... :unknw:
Цитирай
#97

През Update centre-> System опитвам постоянно с включен Wi-fi, но не става. Иначе телефона го закупих от Германос.
Цитирай
#98

И на мен не ми идваше, но като го рефрешнах и дойде... :rofl: Закачи го на PCC или SUS и пробвай...
Цитирай
#99

dedovec написа:И на мен не ми идваше, но като го рефрешнах и дойде... :rofl: Закачи го на PCC или SUS и пробвай...

За съжаление и там не получавам ъпдейта.
Цитирай

los4e написа:
dedovec написа:И на мен не ми идваше, но като го рефрешнах и дойде... :rofl: Закачи го на PCC или SUS и пробвай...

За съжаление и там не получавам ъпдейта.
Мога да ъплоудна някъде моя .ftf файл на 6.0.B.3.184 и да го флашнеш с Флаштул, ако ти е зор да пробваш, но телефона ми е Щепселски и после трябва да ръчкаш по един файл, за да си върнеш глобулския фърмуер, ако трябва да ползваш гаранцията или да флашнеш такъв, ако някой колега с глобулски телефон направи .ftf! Дълга и широка. Иначе трябва да ти се появи. :unknw:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)