Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Новини за БГ и света
#1

Това е новото ми приложение на български. Представлява RSS reader, демек показва всякакви новини на тефлона в самото приложение, без нужда да влизате в сайтове. За сега има ограничен брой категории, като основните са новини, хороскоп, спорт, технологии, андроид и други. Ще добавям и нови такива... Smile

[Изображение: zstcLR-5-fIYplHPCi17onxt5grfOo6kdo-U_-o_..._Wqow=h230] [Изображение: VwFDbgBCdV7DBGjBsZZ-5_hT7x53tfpMkyciIkZ8...XmgoI=h230]

Цитирай
Аксесоари
#2

Колега дава ми force close на почти всички категории. Работят само Андроид и Технологии.

LG G3
Цитирай
#3

хммм, странно... при мен работят. Я опитай да премахнеш от настойките картинките и виж пак така ли ще е... Ако и при други е така да кажат...
Цитирай
#4

и при мен дават паник
Цитирай
#5

yo_asakura написа:хммм, странно... при мен работят. Я опитай да премахнеш от настойките картинките и виж пак така ли ще е... Ако и при други е така да кажат...


Махнах картинки, сега всичко си работи! :thumbup:

LG G3
Цитирай
#6

Явно ако интернета е малко по бавен, трябва да се премахнат. Ще опитам в бъдеще да смаля малко трафика на програмата и да отваря всичко и при по бавен нет Wink
Цитирай
#7

При мен работи но всички категории са празни, само зарежда рекламите най-отгоре като отворя категория.
Тествам на SE Neo V по късно като се прибера ще я пробвам и на таблета.

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай
#8

на S3 не работи
Цитирай
#9

Хм, скролва се лагаво измежду статиите в категориите като спорт хороскоп и т.н. където картинките са от самата новина. Където няма картинки --> Удивителна си работи добре. Като влезна в дадена новина, махни надписа "браузър" безсмислено е да стои и да заема място. Къстъм бутончета също ще се отразят много добре. Струва ми се, и че ако направиш фона бял зад бутоните "Настройки, меню, изход" ще е по-приятно за окото, прецени си дали съм прав :thumbup: :cheers: :cheers: FC нямам за сега, ама ползвам wi-fi .
Сега като спрях картинките, реално големината им създава лаг и засечено скролване. Май ако са по-малки ще е по-добре ?


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#10

Да знам за проблема с картинки, но преди м идаваше force close ако ги scale-вам. Ще се занимавам пак със тях. Вероятно точно те с създават проблеми и при някои хора, ако нета им е по бавен или може би мобилен, защото с 3G не съм пробвал. Ще опитам да оправя тези неща. А надписа Браузър го оставих защото в страни от него показва че страницата зарежда. Иначе ако ти е по бавен нета няма да знаеш какво става Big Grin
Цитирай
#11

yo_asakura един съвет спри приложението и го оправи и след това го представяй.

Четимоста на менюто сив фон с бял текст е кофти (поне през моите очи) (знам че не си дизайнер и аз не съм) но можеш да ползваш тул като този (http://colorschemedesigner.com/) за да се справяш със цветовете (кой с кой с пасва и на какъв цвят текст може да се слага) Също така сложи и смислови заглавия на самите категории (сутринта гледах пише Технлогии 1, Технологии ) какви са тез технологии човек може да гадае.
Пробвах го на таблет на wifi (в софия интернета е бърз) и на всяка категория дава FC
В описанието пишеш че ако ти е слаб интернета да махнеш от настройки да ги зарежда, аз не успях понеже в меню активитито не мога да влезна в настройки (пробвах с бутона за меню и нищо не излезна)

Лага ти във листвюто идва от това, че за да "свалиш" картинката в меморито изисква време и това време спира нормалната работа на скролването на листвюто. Преди време аз създадох такава тема с питане точно за това. Хватката е да си напишеш някакъв ImageCache и нещо, което после зачиства ако вече не се показват.

п.с. дано не се разсървиш от коментара ми, но потребителите и другите андроид девелопери биха ме подкрепили.
Цитирай
#12

Аз няма да се разсърдя ама не разбрах къде фона е сив. Навсякъде бутоните са си оригинални не съм ги променял. Един вид те трябва да се наггаждат според OS-то. Както при мен на 2.2 е бял фон и черен текст...
Цитирай
#13

В менюто
Гледам теска на бутоните (в телефона инсталирано приложението) са черни пък и гледам се виждат и два нови бутона настройки и изход (този според мен е напълно излижен) явно още не си се справил с теблет леаутите понеже там това не го виждах (освен ако не си пуснал нова версия де)

другото което в ново (което се случва на desire със 2.3 ) e че нито една категория не ти работи показва бял екран. Затова по добре се влушай в предишния ми пост, така само ще трупаш негативни мнения, което не е добре за девелопера.
Цитирай
#14

Бутоните трябва да се виждат и на таблети най отдолу. Няма как да не се виждат. А за белия екран, явно интернет връзката нещо не е добра. Примерно при мен всичко е ок. Някой път не ми зарежда всички картинки, но като цяло новините ги показва...
Цитирай
#15

Пуснах версия 2.3 в която пооправих някои неща и добавих прогресбар на браузъра... Smile
[Изображение: GhFV8pxGM-Meey8Pf3iJF0CTUrR1-eIOykri_WH-..._ypKg=w124]
Цитирай
#16

Какво да се прави, но не не става Sad Бял екран и това си е ! Не е от интернета,като са изключени картините и .... Sad
Цитирай
#17

добре, някой тогава да има идея защо при някои отваря при други не? дайте насока ако се сещате ;D
Цитирай
#18

Нямам идея Smile Пробвах го на два телефона и таблета , с различни Андроиди Smile
Цитирай
#19

но интернет връзката ти предполагам е все една и съща?
Цитирай
#20

WiFi през който гледам и HD клипове Smile Не е от интернета Smile
Цитирай
#21

ще го мисля... Big Grin мерси
иначе при мене няма грешка, незнам какво става
Цитирай
#22

BG_WAKKO написа:При мен работи но всички категории са празни, само зарежда рекламите най-отгоре като отворя категория.
Тествам на SE Neo V по късно като се прибера ще я пробвам и на таблета.
При мен е същата работа.Зарежда реклама а си остава бял екран.Пробвам го на ВИ-ФИ ,със СГС3.
П.П. Скоростта ми е 100 м/битс, така че не е от нета

Samsung Galaxy S 6, Iphone 6
Цитирай
#23

yo_asakura написа:ще го мисля... Big Grin мерси
иначе при мене няма грешка, незнам какво става
Оставаше и при тебе да не работи :cheers:
Цитирай
#24

yo_asakura - Пробвай да увеличиш timeout-a на connection
Цитирай
#25

Galin написа:yo_asakura - Пробвай да увеличиш timeout-a на connection
Увеличих го, надявам се сега да е ОК.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)