Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Връщане до стоков РОМ, рефлаш на сток РОМ
#1

Привет,
Има доста въпроси за стоковите РОМ-ове, как се флашват, префлашват и т.н. Ще опиша тези процедури, като мисля да започна с връщане до сток състояние. Ще ползвам готова информация от форума, която повечето потребители не я търсят, а директно питат!

Както при слагането на къстъм РОМ, така и тук, никой не носи отговорност за развалени телефони!

Връщане до стоков РОМ + изтриване на рековъри + премахване на руут + заключване на БЛ:

1. Да си набавим всички нужни файлове за тази процедура:

1.1 Сток РОМ:

1.1.1 Ако сте си правили архив от CWM, сте идеялни. Инсталира се през рековърито(файловете трябва да са на картата с памет в папка clockworkmode/датата на създаване/) ->backup & restore -> restore

1.1.2 Ако нямате такъв архив, изтеглете .ftf файл от тук или тук - тези файлове се флашват през flashtool

1.2 Ако сте с backup от CWM ще ви трябва стоков кернел(естествено ако сте го сменяли): от тук

1.3 Файлове за заключване на БЛ: от тук

1.4 fastboot.exe + adb drivers, които сте ползвали за отключване на БЛ.

Тази точка се отнася за хора, които ще връщат архив от CWM!
2. Ако сте сменяли кернел, първото ви нещо е да върнете стоковия. Влизате в рековърито и инсталирате backup-а на вашия РОМ.

Отнася се за тези от вас, които ще ползват .ftf файлове!
3. Флашвате стоковия РОМ с помоща на описания начин: цък
Хората флашнали .ftf вече нямат руут права!

4. Направете full wipe и пуснете телефона в fastboot режим.

5. Влезте в папката на компютъра, където сте разархивирали fastboot + adb drivers. Задържате shift и натискате десен бутон на мишката, цъкате на Open command window here.

6. Сега пишете:
Код:
fastboot.exe erase recovery
ще изпише Оkey...
след това:
Код:
fastboot.exe reboot

7. Заключвате БЛ с помоща на това ръководство.

8. Сега хората с backup от CWM, могат да направят repair през PCC или SEUS.

9. Честито, вече можете да си занесете телефона на сервиз!

Препоръчвам горещо, да си правите backup на стоковия РОМ, преди да го смените. Просто от там ще можете да си върнете, точно вашия софт!

Рефлаш(преинсталация) на стоков РОМ:

Описана е изцяло в тази тема! Няма да описвам и да правя ръководства, по простата причина, че GH0STFACE се е справил прекрасно с това.

Ръководството важи за всички модели от 2011 година, само РОМ-овете и кернелите са различни!
Успех в начинанието!
Цитирай
Аксесоари
#2

А има ли начин да си върна стоковия упдейт 2.3.4 на арката S през сайта на Сони защото от германос ми казаха че от там може
Цитирай
#3

Няма как от сайта, по простата причина, че на сървърите им се намира само 4.0.4... Те и в Германос толкова разбират... Трябва да попаднеш на някой запален фен, че да те осведоми правилно. Давай през flashtool
Цитирай
#4

мисля че това ще е е доста полезно, допълнение към тази тема: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2032872

Motorola C350=> Sony Ericsson T630=> Nokia 6680=> Nokia N80=> LG KS20=> LG GT540 Optimus White=> LG GT540 Optimus Black=> Sony Ericsson Xperia X10 => Sony Ericsson Xperia ARC S
Цитирай
#5

Интересно. Кати имам свободно време трябва да я разуча добре тая програмка.

Аха, на първо четене, това е за телефони с отключен BL, явно сони дават алтернатива а SUS/PCC за отключени телефони.

Някой да сподели, дали можеш да си избираш за кой регион/оператор да свалиш фърм, моля.

Поредно допълнение, сега видях в инструкциите за употреба, че програмата ти гледа IP-то в кой регион е и би трябвало значи да ти дава да дърпаш фърм за нашия регион. Но мисля, че ще тегли някакъв Generic. Съответно няма да може операторски да се тегли.
Цитирай
#6

не съм я пробвал все още, но гледам на скриншота се вижда някакво падащо мени Filter и бутон ALL Services така че предполагам ще може да се избира

Motorola C350=> Sony Ericsson T630=> Nokia 6680=> Nokia N80=> LG KS20=> LG GT540 Optimus White=> LG GT540 Optimus Black=> Sony Ericsson Xperia X10 => Sony Ericsson Xperia ARC S
Цитирай
#7

Колеги, притежавам арк с но не е от българия, та мисълта ми е дали мога да флашна стоков ром 2.3.4 за м-тел или глобул. :unknw: Мога ли по този начин да брикна телефона.?

LG G ДВЕ
Цитирай
#8

ncome9 написа:Колеги, притежавам арк с но не е от българия, та мисълта ми е дали мога да флашна стоков ром 2.3.4 за м-тел или глобул. :unknw: Мога ли по този начин да брикна телефона.?
Флашни 2.3.4 Global ,по принцип разликата е само в пакета с приложения (глупашките които не знам кой ползва).

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#9

Колеги, направих грешката да update-на на 4.0.4 през PCC, но просто вече не се издържа (особено на моменти като забие dialer-a, все пак основната му функция е телефон). Предполагам и след новия update (4.1.B.1.13) ще си остане боза.
Искам да се върна на 2.3.4. Тъй като инструкцията по-горе не ми е напълно ясна искам да ви попитам дали мога да се върна безпроблемно към GB с тези стъпки:

1. Инсталиране на flashtool
C:/ Drive > flashtool > firmwares > delete everything
2. Изтегляне на 4.0.2.A.0.62 (M-tel) и поставяне в C:/ Drive > flashtool > firmwares
3. Run flashtool> click on the flashing icon
Select flashmode > ok
4. Избиране на firmware-a
Отметки на Wipe data, Wipe cache, Wipe apps log.
5. OK

Има ли някаква разлика в крайния резултат в сравнение с горната инструкция?

Ще се запази ли гаранцията на телефона?

Освен update-a през PCC други експерименти не съм правил.
Предполагам има и други потребители, които са в моето положение и искат да се върнат към GB без да взлизат по-навътре в нещата.

П.П. Телефона е Xperia Arc S

Xperia Arc S 4.0.4 (4.1.B.0.587)
Цитирай
#10

Ако телефона ти е от Мтел взет ще ти се запази гаранцията с файла, който си посочил.
Цитирай
#11

Благодаря за отговора,
Телефона съм го взел от интернет магазин и още на следващия ден го update-нах до ICS, ама откаде да знам, че ще излезне толкова бъгава работа. Тогава дори не погледнах каква беше точно версията на GB.
Но и да няма как да запазя гаранцията все пак възнамерявам да се върна към GB.
След като flash-на 4.0.2.A.0.62 добре ли е да се прави repair през PCC?
Има ли опасност да прецакам нещо (трябва ли да правя back up).

Xperia Arc S 4.0.4 (4.1.B.0.587)
Цитирай
#12

phoenix88 написа:Благодаря за отговора,
Телефона съм го взел от интернет магазин и още на следващия ден го update-нах до ICS, ама откаде да знам, че ще излезне толкова бъгава работа. Тогава дори не погледнах каква беше точно версията на GB.
Но и да няма как да запазя гаранцията все пак възнамерявам да се върна към GB.
След като flash-на 4.0.2.A.0.62 добре ли е да се прави repair през PCC?
Има ли опасност да прецакам нещо (трябва ли да правя back up).
След като флашнеш GB си го ползвай бе да правиш нищо ,всичко ще е 6++.По принцип няма опасност от прецакване,всичко което е на картата с памет ще се запази!Флашвай смело и не се плаши.Моя съвет е да си флашнеш GB версия на компилацията .42,да руутнеш след това и да обновиш до .62 и след което да изтриеш не нужните приложения.Както си прецениш!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#13

Брат ми има една Арка и сега ще я дава на сервиз. Флашна фтф файла за Глобул. Мисля, че адб и фастбуут дрйверите са в папката на флаштуул "x10flasher_lib"? Влизаме в комндния прозорец и пишем fastboot.exe erase recovery изписва, failed, трябвало да има руут за да се направи? Има ли значение, че в момента тела е без сд карта памет?
Мислехме, че става с флашване на фтф-то, 2те команди в командния прозорец и после рипеър през seus или pcc? Къде бъркаме?

SONY XPERIA Z <<< Sony Ericsson Xperia NEO <<< Sony Ericsson K800i <<< Sony Ericsson F500i Smile Smile Smile
Цитирай
#14

За какво ги правите всички тези упражнения :unknw: ? Ако телефона не е с отключен бутлоудър= PC Companion или SEUS. Ако е отключен тогава през Flashtool, като преди това изтеглите необходимият ви FTF-файл. Ако Flashtool досега е разпознавал телефона действайте смело, ако не тогава трябват драйверите.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#15

Kobry 889 написа:Брат ми има една Арка и сега ще я дава на сервиз. Флашна фтф файла за Глобул. Мисля, че адб и фастбуут дрйверите са в папката на флаштуул "x10flasher_lib"? Влизаме в комндния прозорец и пишем fastboot.exe erase recovery изписва, failed, трябвало да има руут за да се направи? Има ли значение, че в момента тела е без сд карта памет?
Мислехме, че става с флашване на фтф-то, 2те команди в командния прозорец и после рипеър през seus или pcc? Къде бъркаме?

След като сте флашнали ftf рикавърито и руута за затрити. Нищо повече не трябва да правите. Ако BL е отключен го заключвате за всеки случай и го давате в сервиза.
Цитирай
#16

Благодаря много за отговорите. Не знаех, че при заключен буутлоудър било толкова лесно Smile .

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай
#17

Бърз въпрос - След като съм сменил кернела след флашването на стоковия ром въстановява ли се сток кернел?

LG P-990 Optimus 2X Stock 2.3.4 v20s /R.I.P/ -> SGS Custom GamerzROM v4.0 4.2.2 Jelly
Цитирай
#18

XaMeLeOnA написа:Бърз въпрос - След като съм сменил кернела след флашването на стоковия ром въстановява ли се сток кернел?
Да,връща се стоковия кернел!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#19

Как да премахна cyanogemod и да си върна обратно старата версия
Цитирай
#20

Трябва ти рефлаш(преинсталация) на стоков РОМ. Няма бутонче "Изтрий ъпдейта"! Това е като Windows-а. Веднъж да си го изтрил, трябва да го инсталираш наново.

Nexus 6
Цитирай
#21

Здравейте, моля за помощ!!! Мъча се да върна една Arc S на LT18i_4.0.2.A.0.62_MTEL_by_G-FACE, но нещо зациклих с Флаштуул-а. Телефона е с 4.1.В.0.587, връзвам го и го разпознава. Започвам флаша и иска драйвери. Разбира се инсталирал съм ги! Следвам инструкциите от темата за флаш точка по точка. опитах се първо да му отключа буут-а, но ми излиза съобщение да погледна телефона и да цъкна, като имам за целта 60 секунди, но нищо не се появява на телефона и съответно изписва, че не е успешно. Пробвах със стара версия на Флаштуул, както и с новата която изтеглих 0.9.13.0, инсталирам всички възможни драйвери и пак греда. При единия ми опит излезе съобщение Aborted. Flash canceled и само това. На следващ опит отново искаше драйвери. Моля Ви за съвет, че си потроших нервите днес... :facepalm:
Цитирай
#22

sinq_lampa написа:Здравейте, моля за помощ!!! Мъча се да върна една Arc S на LT18i_4.0.2.A.0.62_MTEL_by_G-FACE, но нещо зациклих с Флаштуул-а. Телефона е с 4.1.В.0.587, връзвам го и го разпознава. Започвам флаша и иска драйвери. Разбира се инсталирал съм ги! Следвам инструкциите от темата за флаш точка по точка. опитах се първо да му отключа буут-а, но ми излиза съобщение да погледна телефона и да цъкна, като имам за целта 60 секунди, но нищо не се появява на телефона и съответно изписва, че не е успешно. Пробвах със стара версия на Флаштуул, както и с новата която изтеглих 0.9.13.0, инсталирам всички възможни драйвери и пак греда. При единия ми опит излезе съобщение Aborted. Flash canceled и само това. На следващ опит отново искаше драйвери. Моля Ви за съвет, че си потроших нервите днес... :facepalm:
пиши ми лично да ти дам скайпа да ти го оправим :thumbup:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#23

Днес успях да руутна телефона, но иска драйвери за флаша - няма оправия!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)