Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да запазим всички показатели за роот на Galaxy S III занулени.
#51

Добре, значи ако съм разбрал правилно, след руутване няма да си загубя данните, които са в телефона нали?
А ако искам да си върна гаранцията, просто трябва да си върна стоковия ром, който е даден в киес или http://www.sammobile.com/firmware/?page=...1#firmware (който за моента е най-актуалния за мтел) и това е след това отново си имам гаранция така ли ?

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
Аксесоари
#52

Да, точно така.
Цитирай
#53

А играта с тези показатели каква е ? В смисъл автоматично ли се зануляват след като сложиш оригиналния фирм ?

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#54

marmota написа:А играта с тези показатели каква е ? В смисъл автоматично ли се зануляват след като сложиш оригиналния фирм ?

Не се зануляват в началото на темата е описано как става Confusedtupid:

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#55

Цитат:CSC-то се сменя с кода-*#272*IMEI#-като го набереш ще ти излязат всички,които можеш да сложиш в момента-избираш някой и даваш инстал-това ти прави ресет на телефона,но връща статуса на нормален.
Това го направих, влезе в "Preconfig", там ми показва само Sales Code GBL и като натисна бутона "Instal" ми изписва надпис "Must be THREE chars."
Какво означава това? :confused:

Samsung Galaxy S III Android 4.2.1 Jelly Bean
Omega v44.1 - XXUFMB3
Цитирай
#56

Stargate написа:
dessyteneva написа:Префлашни си csc-то с кода и ще ти се оправи,само да знаеш,че това ресетва телефона до фабрични настройки.
Аз съм пробвал това. При следващия рестарт пак ми показва модифицирано. Не ми пречи и спрях да му обръщам внимание.
Разбрах от какво ми връща статуса на modified - програмата LBE privacy guard. Слагах и махах Mobile Odin, triangle away(мислех, че е от тях), префлашвам csc. Възстановявам с titanium и като активирам горе посочената програма, при следващия рестарт сменя статуса на modified. Така, че в момента не я ползвам и всичко е наред.
Edit - за тези, които държат на функцията permission manager. В Самсунг маркета намерих приложение със същото име и функция "Permission manager". Разработено е от Samsung. Така, че има работеща алтернатива на LBE privacy guard.

Редактирам си поста, за да добавя, че и Avast mobile security прави статуса ми на modified. Това стана след включването на функцията защитна стена(firewall).

Редакция 2: След деинсталиране на горепосочените програми и рестарт на телефона, статуса се връща на нормален.

Sony Xperia Z3 Compact.
Цитирай
#57

Реших да направя хард ресет, но след като изключих телефона и го включих с home button + volume up + power button не ми се появи опция за back up и не мога съответно да бекъпна тела преди ресета. Появяват се само следните оции: reboot system/ apply update from ADB/ apply update from ext. storage/ wipe data/factory reset/ wipe cache/ apply update from cache Някакви идеи защо не мога да направя бекъп?
пп. Извинете, май пуснах поста в грешен раздел
Цитирай
#58

Ми най-вероятно защото не е руутнат .
Цитирай
#59

Здравейте.

Утре ще си нося телефона на сервиз.
Поста ми е да проверя дали всичко е наред и не съм се забравил някъде.

Бях с Resurrection Remix 4.1.2 и инсталирах триъгълника.
Пуснах триъгълника,рестартирах и инсталирах ROM-a на GBL от SAMFIRMWARE - 4.0.4
Сега като го пуснах си е със стоков РОМ.
Като пусна Download mode имам следния статус:
ODIN MODE
PRODUCT NAME - 9300
CUSTOM BINARY DOWNLOAD : NO
CURRENT BINARY: Samsung Official
SYSTEM STATUS: Official

Има ли нещо друго което трябва да направя/проверя ?
Така като го гледам всичко е ОК.
Брояча мога ли да видя по някакъв начин? Уж като инсталирах триъгълника стана на 0 след рестарт.

Благодаря!
Цитирай
#60

CUSTOM BINARY DOWNLOAD : NO
брояча ти е на нула.
Виж само в настройки -за устройството-състояние-най-отдолу дали е нормално.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#61

Device status : Normal :thumbup:
Цитирай
#62

Готов си значи-успех и да пишеш какво стана после.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#63

Здравейте, след командата за CSC при мен не става нищо. IMEA ми има едно /01 накрая. Да бе би да е заради него? Със стоков 1.1 съм, но телефона ми е 9305. Да не би за него да е друга командата?

SAMSUNG Galaxy Note III -stock rom; SAMSUNG Galaxy S IV 9505 -stock rom; SAMSUNG Galaxy S Duos
Цитирай
#64

Кода за връщане на csc не работи на 4.1.1,има програма в маркета която изпълнява тази функция:
https://play.google.com/store/apps/detai...xlY3RvciJd

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#65

dessyteneva написа:Кода за връщане на csc не работи на 4.1.1,има програма в маркета която изпълнява тази функция:
https://play.google.com/store/apps/detai...xlY3RvciJd
И с нея не ми се получаваше. Реших се на фабричен рестор и всичко заспа. Вече съм на status:normal. Мерси все пак!

SAMSUNG Galaxy Note III -stock rom; SAMSUNG Galaxy S IV 9505 -stock rom; SAMSUNG Galaxy S Duos
Цитирай
#66

Аз точно с нея инсталирам цсц,днес пак го прави защото си омазах телефона и преинсталирах,сега всичко ми е занулено,само за отбележа че рутвам с CF root 6.4 новия ауто рут е зверски бъгав и чупи рековърито,всичко принсталирах заради него,може би и за това не ми е проблем програмата и ми оправя статуса,не знам ти с кое си рутвал.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#67

Аз направо тва съм му налял http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1935570 . Но май е само за 9305-ци.

SAMSUNG Galaxy Note III -stock rom; SAMSUNG Galaxy S IV 9505 -stock rom; SAMSUNG Galaxy S Duos
Цитирай
#68

За този ром не знам,зануляването е за стоков ром,само рутнат и това отгоре важи за него,за къстъмизираните по някакъв начин ромове не знам,но май няма начин да показват нормален статус.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#69

Този, посочения не е къстъм, а стоков, рутнат. Показва си нормал, проверява си за OTA, и си пише never в Одина.

SAMSUNG Galaxy Note III -stock rom; SAMSUNG Galaxy S IV 9505 -stock rom; SAMSUNG Galaxy S Duos
Цитирай
#70

Тогава явно не съм те разбрала,нали темата е за показателите,при теб са наред.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#71

Пояснявам - имах проблем с показателите - не ми показваше "normal" и исках да сменя csc, но не ставаше. Направик фабричен и показателя сам си стана на нормал, а телефона си е рутнат. Това е. Просто ако някой има проблем като моя да ресторне фабрично.

SAMSUNG Galaxy Note III -stock rom; SAMSUNG Galaxy S IV 9505 -stock rom; SAMSUNG Galaxy S Duos
Цитирай
#72

Stargate написа:Разбрах от какво ми връща статуса на modified - програмата LBE privacy guard. Слагах и махах Mobile Odin, triangle away(мислех, че е от тях), префлашвам csc. Възстановявам с titanium и като активирам горе посочената програма, при следващия рестарт сменя статуса на modified. Така, че в момента не я ползвам и всичко е наред.
Edit - за тези, които държат на функцията permission manager. В Самсунг маркета намерих приложение със същото име и функция "Permission manager". Разработено е от Samsung. Така, че има работеща алтернатива на LBE privacy guard.

Редактирам си поста, за да добавя, че и Avast mobile security прави статуса ми на modified. Това стана след включването на функцията защитна стена(firewall).

Редакция 2: След деинсталиране на горепосочените програми и рестарт на телефона, статуса се връща на нормален.


Към проблемните приложения на колегата прибавям и AdAway2.0, след като я деинсталирах, рестарт и статуса е нормален.

Samsung Galaxy S III
Цитирай
#73

souze написа:
Stargate написа:Разбрах от какво ми връща статуса на modified - програмата LBE privacy guard. Слагах и махах Mobile Odin, triangle away(мислех, че е от тях), префлашвам csc. Възстановявам с titanium и като активирам горе посочената програма, при следващия рестарт сменя статуса на modified. Така, че в момента не я ползвам и всичко е наред.
Edit - за тези, които държат на функцията permission manager. В Самсунг маркета намерих приложение със същото име и функция "Permission manager". Разработено е от Samsung. Така, че има работеща алтернатива на LBE privacy guard.

Редактирам си поста, за да добавя, че и Avast mobile security прави статуса ми на modified. Това стана след включването на функцията защитна стена(firewall).

Редакция 2: След деинсталиране на горепосочените програми и рестарт на телефона, статуса се връща на нормален.


Към проблемните приложения на колегата прибавям и AdAway2.0, след като я деинсталирах, рестарт и статуса е нормален.
Също ъпдейтнах до версия 2, но статуса ми е нормален. Да не е от нещо друго?

Sony Xperia Z3 Compact.
Цитирай
#74

@Stargate
След като я махнах статуса си стана нормал. Смятам, че е от нея. Ще следя статуса и ще пиша, ако има промяна.

ЕДИТ: Възстанових AdAway с титаниум, рестартирах и състоянието вече е модифициран.

Samsung Galaxy S III
Цитирай
#75

Аз просто префлашнах със същия си официален ,интересно всичко си ми седеше както си е било нищо нямаще изтрито...Въпреки това мо върнах началните настройки и статуса сега е на Нормал.Така признавали ми се сега гаранцията ?

Nexus S I9023 -> Galaxy S III Pebble Blue 4.1.2 I9300XXELLC
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)