Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да запазим всички показатели за роот на Galaxy S III занулени.

velimir1002 написа:Здравейте!
Съвсем нов съм в бранша, и искам да помоля за помощ, направих Root i всичко останало на телефона ( samsung galaxy S3) Android 4.3 , но нещо с зануляването на броячите не ми се получава пробвам вече три пъти под ред и после, като влезна в Download режим пак ми показва старите стойности (Custom binary download: yes 3) (Current binary Custom) (System status : custom)
При мен става само по един начин: слагам стоков ром, рут, програмата с триъгълника и я стартирам. После следва вайпване, пак програмата с триъгълника и чак тогава ми трие всички показатели. Следва отново стоков Ром и пак вайпване и готово.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
Аксесоари

здравейте изкам да попитам има ли начин да си зануля телефона като ми е изгорял тъч скрийна
Цитирай

pumamax написа:здравейте изкам да попитам има ли начин да си зануля телефона като ми е изгорял тъч скрийна

Шибваш му OTG кабел и с една обикновенна мишка си цъкаш по описания начин Wink

{Samsung Galaxy S9 Stock}{SONY XH90 Android TV }
Цитирай

fidy написа:
pumamax написа:здравейте изкам да попитам има ли начин да си зануля телефона като ми е изгорял тъч скрийна

Шибваш му OTG кабел и с една обикновенна мишка си цъкаш по описания начин Wink

получи се при 4.1.2 но не става при 4.3 когато включа кабела мишката светва но не се показва на дисплея и стои така на първоначални настройки.помощ.
Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=_HrrNC1v72Q Този пич във видеото обяснява точно и ясно, след като показателите вече са занулени да нагласим device status-a на official или normal. Първо трябва да сте със официален руутнат ром със занулен флаш брояч, както е показано тук в темата, след това влизате в triangle away и слагате отметка на allow tracker to run, след това изключвате устройството чрез изключване/power off и включвате отново, device statusa би трябвало да е custom, изключвате още веднъж телефона чрез power off и влизате в download mode. Там ще пише system status custom или modified, рестартирате телефона със задържане на power бутона и влизате и в настройките device statusa вече трябва да е normal/official, за да можете да проверявате и бъдете известени за ъпдейти от телефона. Ако влезете отново в download mode, там вече статуса ще е normal/official и така навсякъде показателите ще сочат че телефона не е модифициран, до тогава докато не решите да рестартирате телефона чрез функцията рестарт/reboot. Тогава ще трябва да повторите упражнението от начало.
P.S, дори и след първия reboot device статуса да ви пише че е normal, то при следващия е много вероятно вече да пише, че е custom.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай

pumamax написа:
fidy написа:
pumamax написа:здравейте изкам да попитам има ли начин да си зануля телефона като ми е изгорял тъч скрийна

Шибваш му OTG кабел и с една обикновенна мишка си цъкаш по описания начин Wink

получи се при 4.1.2 но не става при 4.3 когато включа кабела мишката светва но не се показва на дисплея и стои така на първоначални настройки.помощ.
Щом става при 4.1.2 пак я сложи и тогава действай.

Storstark
Цитирай

dragodraganov написа:
velimir1002 написа:Здравейте!
Съвсем нов съм в бранша, и искам да помоля за помощ, направих Root i всичко останало на телефона ( samsung galaxy S3) Android 4.3 , но нещо с зануляването на броячите не ми се получава пробвам вече три пъти под ред и после, като влезна в Download режим пак ми показва старите стойности (Custom binary download: yes 3) (Current binary Custom) (System status : custom)
При мен става само по един начин: слагам стоков ром, рут, програмата с триъгълника и я стартирам. После следва вайпване, пак програмата с триъгълника и чак тогава ми трие всички показатели. Следва отново стоков Ром и пак вайпване и готово.


Благодаря колега,стана само по твоя начин,направо се бях видял в чудо.

SAMSUNG GALAXY S3 PEBBLE BLUE
NOTE 2 TITANIUM GRAY, NOTE 4 SM-N910C
Цитирай

(2014-05-05, 18:22:10)SoulSurvivor написа:  https://www.youtube.com/watch?v=_HrrNC1v72Q Този пич във видеото обяснява точно и ясно, след като показателите вече са занулени да нагласим device status-a на official или normal. Първо трябва да сте със официален руутнат ром със занулен флаш брояч, както е показано тук в темата, след това влизате в triangle away и слагате отметка на allow tracker to run, след това изключвате устройството чрез изключване/power off и включвате отново, device statusa би трябвало да е custom, изключвате още веднъж телефона чрез power off и влизате в download mode. Там ще пише system status custom или modified, рестартирате телефона със задържане на power бутона и влизате и в настройките device statusa вече трябва да е normal/official, за да можете да проверявате и бъдете известени за ъпдейти от телефона. Ако влезете отново в download mode, там вече статуса ще е normal/official и така навсякъде показателите ще сочат че телефона не е модифициран, до тогава докато не решите да рестартирате телефона чрез функцията рестарт/reboot. Тогава ще трябва да повторите упражнението от начало.
P.S, дори и след първия reboot device статуса да ви пише че е normal, то при следващия е много вероятно вече да пише, че е custom.

При мен тези неща не се получават,руутнах си телефона който е Самсунг Галакси ес3 джити ай9300,пуснах триъгалника за да ми нулира брояча, но пък исках да съм си руутнат с normal mode поради причината че все още съм в гаранция, така че си флашнах стоков ром от Mobile Odin, за да ми се запазят правата и съще временно да съм си и нормален, ако се наложи да го нося на сервиз, но и така не се получава при мен,защо така?
Може ли някой да ми помогне?
Ето ви и доказателство ----> [Изображение: rzxhwosk.jpg]
Цитирай

Ако си рутнат ще ти показва status:custom ...ако си напълно стоков без рут трябва да ти показва official ....ако все пак показва custom два три ресета би трябвало да се оправи.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2015-02-06, 14:47:52)rado__8 написа:  Ако си рутнат ще ти показва status:custom ...ако си напълно стоков без  рут трябва да ти показва official ....ако все пак показва custom два три ресета би трябвало да се оправи.

Руутнът съм, но искам да съм в нормал мод, без да махам руута, но явно не ми се получава.
Досто пъти изключвах и включвах, но не се получава! :-(
Цитирай

Щом си рутнат ще ти стои на custom ....а когато си рутнат няма да ти приемат гаранцията...тази тема ти занулява само брояча Custоm Binnary : No от примерно 1 или Yes...а когато искаш да си ползваш гаранцията ънрутваш от настройките на SuperSu, правиш ресет и си пушка....един вид ще ти пише satus:official

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Ок, много Ви благодаря!
Цитирай

Линка за "работа с Odin" не работи. Ще може ли да дадете работещ линк, как да си роот-на телефона?
Цитирай

Свали си която искаш, и трите ще ти свършат работа >> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1728605

едит: 306 не знам дали ще стане...най-добре 304

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Може ли и малко помощ , как да го флашна, какво трябва да натисна , че ме е страх да не объркам нещо. Big Grin
Цитирай

Хубаво, ама Triangle Away струва пари в Google Play. Visslar
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)