Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Neo
#1

Тук предлагам да се задават всякакви въпроси относно Sony Ericsson Xperia Neo, които не заслужават отварянето на цяла тема. Както и всякакви проблеми за които бихте желали да ви бъде помогнато и да бъдат разрешени.
Цитирай
Аксесоари
#2

Забелязах, че при ръчкане на телефона, после dial pad-а на телефона не сработва от първия път. Натискам, той премигва, все едно, че зарежда, но нищо, и пак и пак. Като задържа продължително dial pad-а, телефона вибрира веднъж, показва ми dial pad-а в червено все едно ще го трия, след това dial pad-а си работи идеално. Няколко пъти ми се случва, след като му заредя няколко неща(плейър, снимка, експлорър...) и да прави това с dial pad-а....Някой друг?

ПС: зарядното за контакта НЕ работи при единия. Аз имам два телефона, чисто нови. На 10 дни. Днес отивам за рекламация.
Цитирай
#3

Имам въпрос,надявам се някои да ми отговори Smile ?Когато си пусна на плеара песни и увелича докраи силата на звука започва да ми пращи все едно тонколони са заминали Big Grin Знам,че по принцип може и да е нормално,но ми се струва,че в началото не беше така.Ако може някои да ми каже дали и при него е така или да ходя да правя и аз рекламация Smile
Цитирай
#4

diva4e написа:Имам въпрос,надявам се някои да ми отговори Smile ?Когато си пусна на плеара песни и увелича докраи силата на звука започва да ми пращи все едно тонколони са заминали Big Grin Знам,че по принцип може и да е нормално,но ми се струва,че в началото не беше така.Ако може някои да ми каже дали и при него е така или да ходя да правя и аз рекламация Smile

И моите нещо пращят, явно е нормално... Big Grin

Xperia Neo Tongue
Цитирай
#5

drawn написа:
diva4e написа:Имам въпрос,надявам се някои да ми отговори Smile ?Когато си пусна на плеара песни и увелича докраи силата на звука започва да ми пращи все едно тонколони са заминали Big Grin Знам,че по принцип може и да е нормално,но ми се струва,че в началото не беше така.Ако може някои да ми каже дали и при него е така или да ходя да правя и аз рекламация Smile

И моите нещо пращят, явно е нормално... Big Grin

на какви настройки на еквалайзера?
Цитирай
#6

Извинявам се за въпроса (това е първият ми андроид телефон) но от къде се изключва A-GPS са,за да оставя само да се включва GPS за да не ми прави трафик? :confused: Надявам се,че не съм се объркал но телефона е снабден с GPS и A-GPS?!Благодаря предварително!
Цитирай
#7

Batboy написа:
drawn написа:
diva4e написа:Имам въпрос,надявам се някои да ми отговори Smile ?Когато си пусна на плеара песни и увелича докраи силата на звука започва да ми пращи все едно тонколони са заминали Big Grin Знам,че по принцип може и да е нормално,но ми се струва,че в началото не беше така.Ако може някои да ми каже дали и при него е така или да ходя да правя и аз рекламация Smile

И моите нещо пращят, явно е нормално... Big Grin

на какви настройки на еквалайзера?


всякакви пробвах-все така е Sad На нормало съм сега
Цитирай
#8

Предложете някакъв ГПС,който да не ми взима пари въобще Smile
Цитирай
#9

Още едно нещо което ме озадачи,когато отида в календара и задържа пръста си върху някоя дата ми излиза прозорец в която най от долу пише "ново събитие" маркирам го и ми излиза съобщение "нямате календари !".Тези от вас който имат телефона имат ли го този проблем.Нещо допълнително ли се инсталира или аз съм объркал някоя настройка?!Моля някоя който е запознат нека сподели защо се получава така?
Цитирай
#10

diva4e написа:Предложете някакъв ГПС,който да не ми взима пари въобще Smile

Sygic, IGo, CoPilot и т.н.
Цитирай
#11

predator_v_bg написа:Още едно нещо което ме озадачи,когато отида в календара и задържа пръста си върху някоя дата ми излиза прозорец в която най от долу пише "ново събитие" маркирам го и ми излиза съобщение "нямате календари !".Тези от вас който имат телефона имат ли го този проблем.Нещо допълнително ли се инсталира или аз съм объркал някоя настройка?!Моля някоя който е запознат нека сподели защо се получава така?

Отвори календара, дай бутон Menu после More/Calendars и виж там имаш ли някакви календари и ги маркирай, освен това трябва да си си въвел gmail акаунта.
Цитирай
#12

В "More/Calendars" е празно,нямам календари там.Gmail акаунт все още не съм направил акаунт но след като ми каза ще направя.

И още едно питане имам-имам интернет на телефона но вкъщи имам и рутер та мисълта ми е как мога да спирам мобилния интернет и да се закачвам за wi-fi рутера.Благодаря на GH0STFACE за бързия и точен отговора.
Цитирай
#13

Batboy написа:...зарядното за контакта НЕ работи при единия. Аз имам два телефона, чисто нови. На 10 дни. Днес отивам за рекламация.

Служителя в магазина се опита да ме изгърби: Може да ви се смени, нооо са минали повече от 3 дни...разправия, последвана от "в гаранцията пише, че "аксесоари" не се покриват". Кратка дискусия по ЗЗП ме спаси. В крайна сметка отвори нов телефон, и ми замени моето, като каза, че служебно щели да се оправят нещата. Абе, ти им буташ пари за ново, след 10 дни, при положение, че за първи път се опитвам да го пусна, не щат да ти приемат рекламацията. България!
Цитирай
#14

Аз имам xperia arc но нали са горе доло еднакви освен екраните .. та някой направил ли е августския ъпдейт на андроида? пише че се оправяло качеството на HD видеото..мен ме болят очите от него .. все едно снимам в паралелен свят или нещо толкова лошо трепти и ако тръгна да се движа се криви картината супер много..айфона с 5-те мегапиксела вади много по добро HD видео..защо подяволите така..и навсякаде в интернета прехвалват камерата сензори мензури стабилизатори а всъщност е отвратително.
Цитирай
#15

predator_v_bg написа:В "More/Calendars" е празно,нямам календари там.Gmail акаунт все още не съм направил акаунт но след като ми каза ще направя.

И още едно питане имам-имам интернет на телефона но вкъщи имам и рутер та мисълта ми е как мога да спирам мобилния интернет и да се закачвам за wi-fi рутера.Благодаря на GH0STFACE за бързия и точен отговора.

Мобилния нет се спира от: Settings/Wireless & Network/Mobile networks/Data enables - първата опция най-отгоре. Това списа мобилния интернет.
Ако никога няма да ползваш, най-добре си изтрий APN точките. Влизаш в Access point names там имаш една или повече точки от оператора. Цъкаш върху някоя, отварят се настройки. Даваш бутон Меню и избираш Delete APN, така и с другите. По този начин, доти Data enabled да ти седи включен, мобилен интернет няма да имаш.
Цитирай
#16

Благодаря ти отново GH0STFACE.С риск да стана нахален но виждам,че си запознат с андроид ще ми отговориш ли на първия пост "Извинявам се за въпроса (това е първият ми андроид телефон) но от къде се изключва A-GPS са,за да оставя само да се включва GPS за да не ми прави трафик? confused Ако не бъркам телефона разполага с GPS и AGPS нали така?Благодаря предварително!" Черпавката е за моя сметка когато има сбирка на форума :cheers: !
Цитирай
#17

Няма опция да се изключва A-GPS. Ако искаш да не ти точи никакъв нет си изключвай мобилния нет. Макар че той не точи кой знае колко, за някакви килобайти говорим, защото той се активира само ако сер загубят сателити.
Цитирай
#18

GH0STFACE написа:
predator_v_bg написа:В "More/Calendars" е празно,нямам календари там.Gmail акаунт все още не съм направил акаунт но след като ми каза ще направя.

И още едно питане имам-имам интернет на телефона но вкъщи имам и рутер та мисълта ми е как мога да спирам мобилния интернет и да се закачвам за wi-fi рутера.Благодаря на GH0STFACE за бързия и точен отговора.

Мобилния нет се спира от: Settings/Wireless & Network/Mobile networks/Data enables - първата опция най-отгоре. Това списа мобилния интернет.
Ако никога няма да ползваш, най-добре си изтрий APN точките. Влизаш в Access point names там имаш една или повече точки от оператора. Цъкаш върху някоя, отварят се настройки. Даваш бутон Меню и избираш Delete APN, така и с другите. По този начин, доти Data enabled да ти седи включен, мобилен интернет няма да имаш.

От настройки/безжични и други мрежи/ и най отгоре както казваш е така наречения "въздушен режим" натискаш отметката и изчезва и обхвата на телефона, включва се някакъв "самолетен режим" и след като махнеш отметката ти се налага да въведеш пин код. Доколкото забелязах, като си включиш wi-fi и безжичния интернет автоматично спира.
Цитирай
#19

Колега glin4o това което си написал е така но тогава и никой няма да може да те потърси а нали все пак за това е телефон!Както каза модератора GH0STFACE е най правилно и лесно.
:cheers: Благодаря ти GH0STFACE помогна ми доста
Цитирай
#20

Полезно ще ви бъде да прочетете тази тема: https://www.androidbg.com/forum/topic156...vpros.html Знам че не е специално за Neo, но има неща, които ще ви станат ясни.
Цитирай
#21

GH0STFACE написа:Полезно ще ви бъде да прочетете тази тема: https://www.androidbg.com/forum/topic156...vpros.html Знам че не е специално за Neo, но има неща, които ще ви станат ясни.

Темата наистина беше полезна,особено за човек като мен който за първи път се сблъсква с android.Само едно нещо не се беше уточнило в темата и то е дали след ъпдейт телефона ако е брандиран от глобол ще си запази БГ менюто?
Търсих в търсачката но никъде не намерих подобна тема.Става въпрос за зареждането,когато се изтощи батерията ми свети диода червено включвам го да се зарежда телефона и диода си променя цвета на зелено до тук добре но след като достигне зареждането на 100 процента диода продължава да свети в зелено.На стария ми телефон след като се зареди напълно диода спираше да свети а при този не е така.И за това се чудя това нормално ли е?
ПП: GH0STFACE реп + за това,че помагаш и обясняваш!
Цитирай
#22

-да, ще запазиш бг менюто. то ще изчезне единствено, ако инсталираш версия на ОС, различна от официалната и тя не поддържа български. ъпдейта само обновява софтуера, но запазва бранда Smile
-да, леда не спира да свети, дори след достигане на 100%. след време ще свикнеш, това е индикация, че се подава ток към телефона Smile
Цитирай
#23

Мерси mazy за разясняването
Цитирай
#24

Здравеите,

знаете ли как мога да сложа мелодия на даден контакт? В началото, когато си купих телефона - ставаше. Избирах си някой контакт, давах "редактирай" и като натиснех ringtone ми излизаха мелодиите на телефона, а най отдолу избери от библиотека и избирах някоя песен, която съм качила. Сега обаче не става. :/ Най интересното е, че дори и при настройки на звука за слагане на основна мелодия на телефона пак ми дава само фабричните мелодии на телефона и за алармата пак е така!
Не знам дали аз не съм направила нещо понеже много си го разцъквам! Sad Може ли някой да ми помогне?
Цитирай
#25

Свали си и си инсталирай ТАЗИ програма от маркета и ще си решиш всички проблеми Smile Тя сканира и показва всичката музика в телефона, дори да има скрити файлове Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)