Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство]-.¸¸.·´¯ Връщане на Nexus 7 в стоков вид
#26

Предполагам от тук трябва да го дръпна.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1745781

Забелязвам също, че за JDQ39 има три ром.

JDQ39 from JVP15S - http://android.clients.google.com/pa...S.a7d29ad9.zip
JDQ39 from JOP40C - http://android.clients.google.com/pa...C.50f1b5b2.zip
JDQ39 from JOP40D - http://android.clients.google.com/pa...D.357318e1.zip
Цитирай
Аксесоари
#27

Твоят таблет е nakasig или tilapia - 3G версията, тези са за Wi-Fi версията, която е nakasi или grouper.
Можеш да намериш image-a тук. Добре гледай за кое устройство е!

Иначе флашването е лесно - fastboot.exe го има в CF-Autoroot в папка tools. Поставяш boot.img в същата папка и в команден ред пишеш:

cd път-до-където-е-fastboot-exe
fastboot flash boot boot.img

Всичко това се прави в bootloader mode.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#28

Ще го умувам.Предполагам къстъм кернел се флашва през CWM?Качвам го във вътрешната памет и го флашвам през CWM.
Цитирай
#29

1124 написа:Ще го умувам.Предполагам къстъм кернел се флашва през CWM?Качвам го във вътрешната памет и го флашвам през CWM.

Ако е zip - да. Ако е img - през fastboot.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#30

Изтеглих това колега Factory Images "nakasig" for Nexus 7 (GSM/HSPA+).Предполагам е това.От архива изтрглих boot.img.Нали така трябва да е?Още не съм флашвал нищо, но гледам boot.img може да се флашне директно от таблета с програмата Flash Image GUI от Google play.Аз я дръпнах от Black markrket.
Цитирай
#31

Точно това е, надявам се си изтеглил правилната версия на Android. Пробвай приложението, аз никога не съм го ползвал.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#32

Програмата franco kernel updater ми свърши перфектна работа.Чрез нея преди да флашна франко кернел, в самата програма има опция за бекъп на предишния кернел.Направих си бекъп на стоковия и флашнах франко.Пробвах да си върна стоковия и всичко мина точно. Само с един клик си го възтанових.

Програмката е уникална!
Цитирай
#33

За да не отварям нова тема, имам едно питане. Някой има ли представа как точно става тестването на РОМ през TWRP без инсталирането му в таблета?
Цитирай
#34

Здравейте,
имам Nexus 7, преди около месец го бях root-нал(бях на 4.2.1), след това излезе ъпдейт до 4.2.2 и го направих.
Таблета се държа добре за известно време, но веднъж използвах една навигация докато пътувах и се бъгна, реших да го ресторна от настройките, но постоянно се изключваше. След това пък ми даде черен екран с логото на Android и надпис "Без команда". Няколко дни вече го мъча да го върна във стоков вид, преди малко успях, но на Welcome екрана ми присвятка няколко пъти и се изключи и от тогава не мога да го подкарам...някакви идеи какво би могло да бъде това присвяткане?
Цитирай
#35

Някой да е ънруутвал и заключвал буутлоудера с Google Nexus 7 ToolKit? Става ли за нещо?

П.С. Аз руутнах с него с 1 клик и всичко беше ок, обаче ако може и фийдбек дали действа и в обратната посока. Благодаря

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#36

Да действа.:-)

LG G2 16GB BLACK
Цитирай
#37

А нещо друго трябва ли да се прави преди да го пратя на сервиз както при самсунгите с каунтера?

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#38

Еми мисля че не само връщаш всичко както си е било в началото и си готов ... Wink

LG G2 16GB BLACK
Цитирай
#39

Може ли още някой за по-голяма сигурност да потвърди, че е ползвал Туулчето с 1 клик за ънруут и му е била призната гаранцията?

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#40

здр-те днес без да искам си изтрих ос на нексуса мжели някои да ми помогне да го вазтанвя

Samsung GALAXY SII
Цитирай
#41

Руутнат стоков ром, инсталиран чрез мултиром(в моя случай) работи паралелно с няколко други без никакви проблеми.
ЦЪК


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#42

Здравейте искам да го върна в стоков вид таблета. Nexus 7 мисля че е групер. Не помня с какво го рутнах. Сега искам да направя ънрут и да го заключа и стоков ром до сложа, все едно излиза от магазина. Какво и от къде да тегля и кое след кое са стъпките? Сега съм с Цианогенмод 4.4.4 Grouper, руут и отключен с WI - FI версията съм 8 ГБ .. Благодаря предварително.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
#43

Най-лесно мисля е с NRT: http://www.wugfresh.com/
има си всичко необходимо за зануляване, рутване, обновяване и др.
Цитирай
#44

dex_04 написа:Най-лесно мисля е с NRT: http://www.wugfresh.com/
има си всичко необходимо за зануляване, рутване, обновяване и др.
Не става от там прецака се таблетата даже пуснах тема.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
#45

Колега, писах ти на лично, но може и на друг да му потрябва.

"Свързваш тб с компа, пускаш NRT, задръж бутона за вкл на тб докато влезе в рековери, в NRT слагаш отметката на
Back to stock / Curent stattus: soft-bricked/bootloop, нтисни Flask stock+Unroot, следваш инстр. в прозорците и си готов.
Цялата операция е не повече от 15 мин."

Пиши после дали е станало точно и успех.
Цитирай
#46

dex_04 написа:Колега, писах ти на лично, но може и на друг да му потрябва.

"Свързваш тб с компа, пускаш NRT, задръж бутона за вкл на тб докато влезе в рековери, в NRT слагаш отметката на
Back to stock / Curent stattus: soft-bricked/bootloop, нтисни Flask stock+Unroot, следваш инстр. в прозорците и си готов.
Цялата операция е не повече от 15 мин."

Пиши после дали е станало точно и успех.
Вече 15 мин. ми Мига на логото на Гугъл, до кога така? Сега какво трябва да направя? Рикавърито вече го няма. До кога ще мига така на интервали?

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
#47

Здравейте, сега съм с андроид 5.1.1 и като следвах инструкциите се опитах да се върна на 4.4.2, но като написах командата "fastboot flash bootloader bootloader-grouper-4.23.img" ми изписва следното:

sending 'bootloader' (2100 KB)...
OKAY [ 0.299s]
writing 'bootloader'...
FAILED (remote: (InvalidState))

Някой има ли си на идея защо така, преди това си отключих bootloader-a
Цитирай
#48

Стигам до тук и нищо не се случва, дава някаква грешка.

C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools>fastboot flash bootloa
der bootloader-tilapia-4.23.img
sending 'bootloader' (3911 KB)...
OKAY [  0.550s]
writing 'bootloader'...
FAILED (remote: (InvalidState))
finished. total time: 0.793s

C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools>

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#49

Кога ще пристигне нова версия за моя ми таблет?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)