Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Bootloader unlock и още.
#1

Ръководство за работа с Flashtool съвместим с всички телефони от Xperia серията.

С Flashtool можете:
  • да инсталирате фърмуер
  • да руутнете телефона (Само за андроид 2.3.4 с версия на фърмуера .42 или по-ниска)
  • да отключите Bootloader
  • да триете и инсталирате приложения на телефона
  • и още други полезни неща
Цитирай
Аксесоари
#2

Мерси,наистина полезно Smile

My nice phone is Huawei HB4J1H :thumbup: :bow: Dance Smile Big Grin
Цитирай
#3

А за триене ан приложения, не ми ли трябва рут или програмата го позволява и без рут, и ако го позволява, отпада ли гаранцията?

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned
Цитирай
#4

Ами пише "Clear(Root Needed) значи иска руут. Но пък с ICS можеш да премахнеш малка част от нежеланите приложения

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#5

Как се руутва версия 2.3.4 4.0.2.А.0.62 ?

Xiaomi 13 | Huawei P20 Pro | Sony XZ | Sony Xperia™ SP | Sony U | Sony Ericsson mini pro | Sony Ericsson X10 mini pro |
Цитирай
#6

Не се руутва.
Цитирай
#7

Ами понеже ми писна да чакам вече 3 месеца за ъпдейт към ICS, искам да си го инсталирам сам с флаштуулс щом не може да се руутне какъв е реда ?

Xiaomi 13 | Huawei P20 Pro | Sony XZ | Sony Xperia™ SP | Sony U | Sony Ericsson mini pro | Sony Ericsson X10 mini pro |
Цитирай
#8

Да намериш желания от теб ftf и да го флашнеш, както е описано.
Цитирай
#9

GH0STFACE написа:Да намериш желания от теб ftf и да го флашнеш, както е описано.

Благодаря ! Стана съвсем бързо и лесно просто си изтеглих стоков 4.04 ftf .587 от XDA и след това с флаштуулс.

Xiaomi 13 | Huawei P20 Pro | Sony XZ | Sony Xperia™ SP | Sony U | Sony Ericsson mini pro | Sony Ericsson X10 mini pro |
Цитирай
#10

Здравейте, ето го и моя казус: имам мини, което беше с .62 фърм. Успях да го флашна до 4.1.B.0.587, дори после го даунгрейднах, руутнах го и след това върнах оригиналното ядро за .587. Равносметката е перфектно работещо мини с новия андроид, руутнато. Дотолкова се вглъбих, че махнах доста от вградените приложения, които ме дразнят. Проблема е, че като включа камерата и като направя снимка и не ми запаметява снимката, изписва неуспешно запаметяване, това става и с опита да се направи видео. Иначе самата програма на камерата работи нормално, картата памет си я маунтва успешно, може би съм изтрил някой процес, който управлява камерата къде да запаметява снимките... Дайте идеи какво да правя...

ПС: След още няколко изтрити приложения, изтрита DCIM директория от картата памет и няколко рестарта на телефона, всичко изглежда ОК, снимките до добри (колкото зависи от модела), единствено ползвам друга програма за тяхното отваряне (изтрито Gallery2.apk).

ПС: Друго, което прави впечатление е, че при всеки рестарт се губят настройките за вида свързаност към мобилния оператор (аз ползвам GSM за да пести батерия).
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)